Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:09:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Чудо технике ...  (Pročitano 6927 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
Ova "budzevina" iz 1999. se zove Praćka. Na lafet PAT 20mm. su montirane rakete R-60

 "to" na slikama koje sam ja postavio i sistem koji si ti opisao nemaju veze jedno sa drugim . ova budzevina moze jedino da oprlji "strelca" a pracka je jedan interesantan koncept koji je razvijan na nauchnoj osnovi i shteta shto je ukinut .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Evo i par budzevina iz Iraka...

Na prvoj slici je improvizovani VBR sakriven u kucistu dizel agregata za struju, dok se na drugoj vidi pik-ap u cijem je zadnjem delu
smesten improvizovani raketni lanser. Unisten je od strane helikoptera Apach...
@bockoyogi pozdrav, kako je tamo u Iraku. Sudeci po ovim spravama opsta ludnica. Sta sve nece da se sete, al kad pogledas vazno je da imas nesto na sta mozes da stavis lanser i sl, pa makar bilo i neprecizno, ali ipak je opasno - oruzje je oruzje.
Super sto si to fotnuo, svaka cast. Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14

Svaka cast Iracanima na otporu koji pruzaju Amerima.Zaista ima dosta zanimljivih stvari kako su uspeli da prerade razne krseve za nosace za rakete i minobacace.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
"to" na slikama koje sam ja postavio i sistem koji si ti opisao nemaju veze jedno sa drugim . ova budzevina moze jedino da oprlji "strelca" a pracka je jedan interesantan koncept koji je razvijan na nauchnoj osnovi i shteta shto je ukinut .
Moracu da te razocaram i da ti kazem da nisi u pravu. Neke od ovih budzevina su napravljene jos u vojsci RSK. Skalamerija na lafetu PAT 20mm je dobila naziv "Pracka" mada su i ostale budzevine na istom principu nazivali istim imenom. A, slazem se sa tobom da ova verzija na lafetu PAT 20mm nema nikakvog smisla.
Evo ti dva linka u vezi ovih sistema:
http://www.janes.com/aerospace/military/news/jmr/jmr050405_1_n.shtml
http://pvo.guns.ru/other/yugo/pracka.htm
« Poslednja izmena: 02. Maj 2008, 16:07:09 od 211 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Тачно тако. Не може шина за лансирање са авиона да се окрене наопачке и очекује успешно лансирање са земље. Чуди ме да су то објавили у Аеромагазину.Обратите пажњу како изгледа шина са прве слике а како изгледа прописно направљен систем на возилу са бустер ракетом. На првој слици ракета се налази практично у колевци; имам утисак да би при лансирању била откинута крилца.
Те ракете се иначе са авиона лансирају тако што се прво откаче и тек онда активира мотор када се ракета не налази на носачу.
« Poslednja izmena: 08. Maj 2008, 14:51:51 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa, zna li se jel' to uopste opaljivalo? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
zanimljivo...
e,inace,nesto ste se ulenjili na starim temama...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Da znash, u pravu si Hkj, al' izgleda svi imaju obaveza. Evo jutros dodjoh iz Rumunije poslom (juce na prilazu Temisvaru, propustih da iz kombija fotnem njihovog "Orla" koji stoji sa desne strane na nekom stubu).
A ja ima sta da postujem (oni tenkovi i topovi), al necu puno da gushim, vec po malo dodajem, a i tri makete radim.
Na koje si teme mislio? Smile Pokreni ako nesto imas, pa ce se nadovezujemo. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
ma ta pracka se koristila i kao zemlja-zemlja raketa,
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
Ako se ne varam to su zvali "raketni sistem zemlja-jagnje". To je zato sto je valjda prilikom prvog ispitivanja raketya izgubila cilj. E sad bila je noc a na susednom brdu su bili muslimanski polozaji i tamo su pekli jagnje. Raketa koja je izgubila cilj je nasla vatru i tresnula posred pecenja. Milsim da je bilo i nekoliko opaljivanja protiv borbenih aviona.

Vjeruj mi nije to prvi put ima slicnih slucajeva dosta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:09:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.132 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.