Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kreiranje igara(kako kreirati igru)?  (Pročitano 26859 puta)
30. Apr 2008, 20:21:55
Krajnje beznadezan


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 11462
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0;MEGAU
mob
Nokia 6300
Ova tema je otvorena da ako neko zna da mi kaze kako se kreira igrica.Samo molim moderatore i SF-a da je ne zakljuce.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ova tema je otvorena da ako neko zna da mi kaze kako se kreira igrica.Samo molim moderatore i SF-a da je ne zakljuce.

Ima program,Game maker,tako nesto,za manje igrice,dobar je Smile
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 11462
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0;MEGAU
mob
Nokia 6300
Mozes li da mi das adresu gde mogu da downloadujem taj Game maker molim te bio bih ti vecno zahvalan. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Mozes li da mi das adresu gde mogu da downloadujem taj Game maker molim te bio bih ti vecno zahvalan. Smile

http://www.yoyogames.com/gamemaker/ A i ima wec slicna owako tema,owde negde.imas i tutorial,da naucis.ima swasta Smile
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10595
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Posto sam hteo da ti pomognem koliko mogu, zaneo sam se pa je tekst poduzi.  Smile

Razmotricemo 4 mogucnosti:
1. Kreiranje igre komercijalnim alatima
2. Kreiranje igre na tezak nacin
3. Besplatni alati
4. Modifikacije i dodaci

1. Ako se odlucis da platis alat za razvoj igara spremi se da odvojis puno para (ili vremena da nadjes i dovuces sa torrenta). U ovoj kategoriji su Game maker, FPS creator, Torque... Koliko para toliko i muzike, s tim sto je najbolje da program ima neku demo ili trial verziju. Npr. FPS creator moze vrlo lako da napravi shooter iz prvog lica, sa bljak do solidnom grafikom, igra ce biti neoptimizovana a sam endzin je vrlo ogranicen po pitanju tipova fajlova koje prihvata i brojnih mogucnosti (do sada niko jos nije uspeo da napravi skriptu za headshot a i FPSC ima dosta glupih bagova). Cinjenica je da ono sto obicni smrtnici mogu da kupe (programi do 100$) najcesce ne valja nista i da sa tim mozes da pravis neoptimizovane genericke igre, ali nekome je i to super.

2. Tezak put - nauci da programiras u C ili C++, eventualno .Net, OpenGL i DirectX, 3D studio Max za modeliranje i Photoshop za teksturiranje i 2D grafiku. Sam mozes da napravis stvarno dobru igru ali ti treba veliko znanje i puno vremena, osim ako skupis grupicu ljudi pa podelite posao. Ovo je najbolji nacin da napravis igru onaku kako zelis. I da, ako budes hteo da imas zaradu od toga, sav softver koji si koristio u izradi igre mora da bude legalan sto znaci trosak od nekoliko hiljada evra.

3. Besplatnih alata ima mnogo, opet, vecina je ogranicena na odredjen zanr igara. Za voo je Google tvoj najbolji prijatelj i ne bi bilo lose da potrazis sajtove na kojima se okupljaju korisnici tih programa kako bi pokupio cake i eventualno nasao saradnika za vece projekte. Lista sajtova za besplatnim alatima

4. Modovanje igara - mozda najbolji nacin da pocnes sa ozbiljnim radom, pravljenje dodataka i modifikacija igara moze da bude veoma kompleksno (recimo totalna konverzija za Quake 3 Urban terror potpuno menja stil igre, okruzenje, modele a opet je besplatna). Najbolje da krenes od igara koje imas u svojoj kolekciji i pogledas ima li koja od njih svoj editor pa kreni odatle. Napravi poneku mapu, nauci kako da promenis skinove/modele likovima i objektima u igri. Posle mozes da probas da napravis nesto vece, recimo manju singleplayer kampanju. Ne bi bilo lose da naucis neki programski jezik. Sledece igre su dobre a modovanje i/ili imaju svoje editore: Starcraft, Warcraft 3 (dobar za ucenje programiranja), Quake 3 (najfleksibilniji endzin!), Half-life 2 (najkompletniji editor, Source SDK ima alate za izradu celih igara i modova), Heroes 3/4/5 (samo editor mapa i kampanja,vrlo je lak za ucenje pa mozda kreni od toga), Unreal Tournament 2004 i UT3 (uz UT2004 se dobija Maya Learning edition za modeliranje, kao i Quake 3 je jako dobar endzin), Neverwinter Nights 1 i 2 (mnogo lakse nego da pises FRP za stono igranje, NWN2 ima bolji editor ali je zahtevniji). Recimo da je modovanje i pravljenje flipera u Future pinball (besplatan program,zahteva poznavanje Visual Basica). Samo da se ne nadas da od ovoga mozes da zaradis - modovi se distribuiraju besplatno. Retki su oni koji su praveci mod bili kontaktirani od developera i dobili posao da od moda naprave ekspanziju ili nastavak.


Ako sam nesto zaboravio, dopunite Smiley
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Posto sam hteo da ti pomognem koliko mogu, zaneo sam se pa je tekst poduzi.  Smile

Razmotricemo 4 mogucnosti:
1. Kreiranje igre komercijalnim alatima
2. Kreiranje igre na tezak nacin
3. Besplatni alati
4. Modifikacije i dodaci

1. Ako se odlucis da platis alat za razvoj igara spremi se da odvojis puno para (ili vremena da nadjes i dovuces sa torrenta). U ovoj kategoriji su Game maker, FPS creator, Torque... Koliko para toliko i muzike, s tim sto je najbolje da program ima neku demo ili trial verziju. Npr. FPS creator moze vrlo lako da napravi shooter iz prvog lica, sa bljak do solidnom grafikom, igra ce biti neoptimizovana a sam endzin je vrlo ogranicen po pitanju tipova fajlova koje prihvata i brojnih mogucnosti (do sada niko jos nije uspeo da napravi skriptu za headshot a i FPSC ima dosta glupih bagova). Cinjenica je da ono sto obicni smrtnici mogu da kupe (programi do 100$) najcesce ne valja nista i da sa tim mozes da pravis neoptimizovane genericke igre, ali nekome je i to super.

2. Tezak put - nauci da programiras u C ili C++, eventualno .Net, OpenGL i DirectX, 3D studio Max za modeliranje i Photoshop za teksturiranje i 2D grafiku. Sam mozes da napravis stvarno dobru igru ali ti treba veliko znanje i puno vremena, osim ako skupis grupicu ljudi pa podelite posao. Ovo je najbolji nacin da napravis igru onaku kako zelis. I da, ako budes hteo da imas zaradu od toga, sav softver koji si koristio u izradi igre mora da bude legalan sto znaci trosak od nekoliko hiljada evra.

3. Besplatnih alata ima mnogo, opet, vecina je ogranicena na odredjen zanr igara. Za voo je Google tvoj najbolji prijatelj i ne bi bilo lose da potrazis sajtove na kojima se okupljaju korisnici tih programa kako bi pokupio cake i eventualno nasao saradnika za vece projekte. Lista sajtova za besplatnim alatima

4. Modovanje igara - mozda najbolji nacin da pocnes sa ozbiljnim radom, pravljenje dodataka i modifikacija igara moze da bude veoma kompleksno (recimo totalna konverzija za Quake 3 Urban terror potpuno menja stil igre, okruzenje, modele a opet je besplatna). Najbolje da krenes od igara koje imas u svojoj kolekciji i pogledas ima li koja od njih svoj editor pa kreni odatle. Napravi poneku mapu, nauci kako da promenis skinove/modele likovima i objektima u igri. Posle mozes da probas da napravis nesto vece, recimo manju singleplayer kampanju. Ne bi bilo lose da naucis neki programski jezik. Sledece igre su dobre a modovanje i/ili imaju svoje editore: Starcraft, Warcraft 3 (dobar za ucenje programiranja), Quake 3 (najfleksibilniji endzin!), Half-life 2 (najkompletniji editor, Source SDK ima alate za izradu celih igara i modova), Heroes 3/4/5 (samo editor mapa i kampanja,vrlo je lak za ucenje pa mozda kreni od toga), Unreal Tournament 2004 i UT3 (uz UT2004 se dobija Maya Learning edition za modeliranje, kao i Quake 3 je jako dobar endzin), Neverwinter Nights 1 i 2 (mnogo lakse nego da pises FRP za stono igranje, NWN2 ima bolji editor ali je zahtevniji). Recimo da je modovanje i pravljenje flipera u Future pinball (besplatan program,zahteva poznavanje Visual Basica). Samo da se ne nadas da od ovoga mozes da zaradis - modovi se distribuiraju besplatno. Retki su oni koji su praveci mod bili kontaktirani od developera i dobili posao da od moda naprave ekspanziju ili nastavak.


Ako sam nesto zaboravio, dopunite Smiley

 Smile Smile
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 11462
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0;MEGAU
mob
Nokia 6300
puno vam hvala oboici uspeo sam nesto da downloadujem a sad cu pokusat da instaliram  pozzz za Bokca i pleybecka
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 11462
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0;MEGAU
mob
Nokia 6300
 Smile Smile nije mi uspelo Smile kako mi je zao zar niko drugi sem bokca i pleybecka nece da pomogne?
« Poslednja izmena: 01. Maj 2008, 18:53:03 od elstrong »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Apple iPhone
ako te interesuje oko game makera, bavio sam se malo i osnove ces najbolje da naucis ako skines tutoraile sa neta ili igre kreirane od drugih ljudi. Nemoj da skidas .exe igrice nego nadji one koje mogu da se otvore preko Game Makera i onda pogledaj za sta sluzi koja komanda itd... Sve to nadji preko googla
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 11462
Zastava Novi Pazar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0;MEGAU
mob
Nokia 6300
ako te interesuje oko game makera, bavio sam se malo i osnove ces najbolje da naucis ako skines tutoraile sa neta ili igre kreirane od drugih ljudi. Nemoj da skidas .exe igrice nego nadji one koje mogu da se otvore preko Game Makera i onda pogledaj za sta sluzi koja komanda itd... Sve to nadji preko googla
ok lepa prica a sta da ukucam u google?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.