Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Većina studenata želi da napusti Srbiju čim diplomira  (Pročitano 12611 puta)
29. Apr 2008, 11:07:37
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Iz Srbije bi otišlo 78 odsto akademaca (Blic)

Velika većina beogradskih studenata trajno bi napustila Srbiju čim diplomira. Čak 78 odsto akademskih građana, koje je ovih dana na državnim fakultetima u prestonici anketirala „Marketing radionica“, nema dilemu ići ili ostati, nego bi kofere spakovala zbog lošeg životnog standarda, boljeg nastavka školovanja, korupcije, nepostojanja pravih vrednosti, političke nestabilnosti, nedovoljno kulture...

Najviše zamerki studenti imaju na rad studentskih službi, potom na nastavni program, pa na kvalitet predavanja, dok su najbolje prošli profesori koji su dobili ocenu 3,2 (na skali od jedan do pet).

Među 1.200 anketiranih visokoškolaca sa državnih fakulteta, 43 procenta veruje da privatni fakulteti nisu u prednosti, međutim, njih 57 odsto nabrojalo je različite prednosti privatnog studiranja: bolji uslovi, više praktičnog znanja, lakši upis, lakši i brži dolazak do diplome.

Na pitanje koji su faktori u današnjoj Srbiji presudni za nalaženje adekvatnog zaposlenja, tek 14 odsto ispitanika odgovorilo je - fakultetska diploma. Petina misli da su krucijalne lične sposobnosti, a 11 procenata opredelilo se za političku pripadnost. Daleko ispred svih jeste - veza, koja je pobrala celih 38 odsto studentskih glasova!

Da nisu apolitični, pokazali su rangiranjem političkih stranaka i aktuelnih koalicija. Najviše poštovalaca, 35 procenata, ima koalicija okupljena oko DS, sledi SRS sa 13 odsto glasova, LDP (devet odsto), DSS i NS (osam odsto), SPS (jedan odsto). Manje od jednog procenta pristalica imaju SPO, PUPS i ostali politički faktori.

Mišljenje akademaca je da su sportisti, „Egzit“, Guča i „plazma keks“ najadekvatniji brendovi Srbije. Trećina njih zna za primer korupcije na svom fakultetu. Ulaskom u EU, Srbija bi više dobila nego izgubila stav je 59 procenata anketiranih studenata, ali 26 odsto njih nema mišljenje o tome.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2227
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
To je tacno, cak, ova moja konstatacija je totalno nepotrebna.

Ja jos uvek, sa mojom diplomom ne trebam ni jednom poslodavcu, ni drzavi. Posao se dobija preko veze.  Smile

Ocekivala sam da cu sa diplomom faxa koji sam bunarila 6 god, dobiti posao kao od sale ... ali avaj. Tako da, vec duze vreme sam prinudjena da trazim nesto van zemlje osnovaca.
IP sačuvana
social share
Interview - Bebi Dol: Skoro me je gospođa iz komšiluka koju stalno pozdravljam sa dobar dan pitala: „Je li, je l’ ti to mene provociraš?“
nidzo, svaka cast Smile
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia E
to pitajte ove na vlasti zasto se isti trend od 45-e na ovamo nastavio i posle 2000e, ja sam glasao za promene a ne za zamene, dobrodosli u stvarni svet dobrodosli u demonokratsku Srbiju!
Jedna vasa demokratska pristalica mi rece da ko hoce da radi u ovoj zemlji je raj! Smile e pa izvolte sad braco demokrate uzivajte u raju ovo je sada vase vreme!
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 896
Zastava Kanada
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Motorola 
Ponosan sam sto spadam u onih 22%.
IP sačuvana
social share
Srbi oprastate svojim neprijateljima, zaboravljate svoje zrtve, Srbi istorija se ponavlja
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone 3Gs
Ponosan sam sto spadam u onih 22%.

Ti si vec otisao?
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Ja jos uvek, sa mojom diplomom ne trebam ni jednom poslodavcu, ni drzavi. Posao se dobija preko veze.

Већина послодаваца је сада приватна, тако да ова констатација постаје питање свим апологетама неолиберализма који говоре у стилу "приватник нема интереса да толерише корупцију, непотизам..." Кад оно видиш да има!
Такође, осам година прошло од "демократских промена". И шта би? Ништа!

А коју диплому имаш? Из хеклања?! Можда је то проблем Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
Zastava УБеркистан
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Нек им је ''сасрећом''!  Smile
Сви једва чекају српске студенте! Те излизане приче ми је преко главе.Коме је добро ,добро је, коме није,није.
Капија сељак!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone 3Gs
Нек им је ''сасрећом''!  Smile
Сви једва чекају српске студенте! Те излизане приче ми је преко главе.Коме је добро ,добро је, коме није,није.
Капија сељак!

Tamo imaju neku sansu. Imaju nadu da ce teskim radom nesto postici. Ovde mogu da se nadaju novim izborima, nadaju se da nece ici u rat za KiM i nadaju se da ce uclanjenjem u odredjenu stranku dobiti prioritet pri pokusaju dobijanja radnog mesta.
Ne opravdavam, samo kazem da shvatam zasto je toliki procenat studenata za. Lepa je ljubav prema otadzbini, ali od ljubavi se ne zivi.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Imaju nadu da ce teskim radom nesto postici.

За остало видети мој текст "Европејцима"... био у Политици пре неколико месеци Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Da nema toliko stvari koje me vezuju za ovu zemlju pokupila bih se i otisla na studije negde drugde.... Jedno vreme sam bila skroz u toj akciji da bih spakovala kofere i otisla bez razmisljanja  kad bi mi se pruzila priroda...Alli opet nisam od tih sto nisu emtoivno vezani za neke stvari pa mogu da odu bez toga da se okrenu nazad...Nisam kompetentna da diskutujem o tome sa politicke strane gledista ali dajem misljenje buduceg studenta a i bliza sam tome kako mladi danas razmisljaju po tom pitanju...
« Poslednja izmena: 29. Apr 2008, 14:05:11 od osma_putnica »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.