Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Otac držao ćerku zatvorenu u podrumu 24 godine  (Pročitano 34942 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 18034
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
HTC 
Citat
Ni Jozefova žena nije znala
za podrum strave u svojoj kući
Neka se malo bolje to ispita... 20 godina ispod nje u podrumu, 7 deteta rodila i ona kao satro nije znala nista... malo morgen  Smile
IP sačuvana
social share
    
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
rasčerečeti...ili nabiti na kolac Smile
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Pa nekako se klupko odmotava, navodno domar je isao u podrum jer je tamo bio alat kao i kotlarnica, ali je uvek za sobom dobro zakljucavao vrata. Ovo je nadmasilo onu pricu sa Natasom Kampus. Al takvih imbecila ima svigde al se dosta toga i ne otkrije.
Ali u ovom slucaju izgleda znaju o tome nesto vise nego samo matori. Mislim, opet je morao dosta toga kupovati, a recimo pelene za decu ne stanu tek tako u dzep, da se niko nije upitao? Il je ona deviza, svi gledaju svoja posla
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 18034
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
HTC 
Otac-monstrum iz Amštetena ranije osuđivan za silovanje i paljevinu
„Kuća horora“ krije još mnogo tajni
Autor: N. Vlačo | 30.04.2008 - 00:02



Kockice monstruozne priče iz austrijske provincije počele su juče da se polako sklapaju. Policija gradića Amštetena objavila da je Jozef Fricl (73), koji je 24 godine u podrumu sopstvene kuće držao zatvorenu i silovao ćerku Elizabet, zaista otac njeno šestoro dece, što je pokazala DNK analiza. Otkriveno je takođe da je Fricl još šezdesetih godina prošlog veka izdržavao zatvorsku kaznu zbog seksualnog napada. On je tada bio osuđivan i zbog paljevine.

Mediji su nakon Friclovog hapšenja prvobitno objavljivali izjave njegovih sugrađana koji su bili zapanjeni zločinom, ali i tvrdili da se radilo o uglednom članu zajednice, koga su znali kao strasnog ribolovca. Međutim, londonski „Tajms“ je juče objavio da se stariji sugrađani sećaju da je Fricl robijao zbog silovanja i da su ga zbog toga mnogi izbegavali.



„Imao sam tada deset godina, ali se dobro sećam da smo se mi deca plašili da se igramo blizu Friclove kuće zbog priče da je silovao neku ženu i da je bio u zatvoru zbog toga“, izjavio je jedan 50-godišnji građanin Amštetena.
Zanimljivo je da se vreme u koje je Fricl viđan kao problematična ličnost austrijskog gradića od 23.000 ljudi, bilo zapravo vreme kada je sa suprugom Rozemari (60) dobio ćerku Elizabet. Ona danas ima 42 godine, ali zbog četvrtvekovnog tamničenja i maltretiranja izgleda mnogo starije. Pored nje imao je sa svojom zakonitom ženom još šestoro dece, koja su ga opisala kao „autoritarnog i dominantnog oca“ koji je „u



potpunosti kontrolisao njihovu majku“. Rozemari Fricl od otkrivanja ovog rodoskrvnog zločina u nedelju tvrdi da nije znala ništa o njemu i da je za nju podrum kuće u kojoj je živela s Jozefom bio tabu tema.
Iako je iza sebe imao mračnu prošlost, Fricl je prilično nekako uspeo da ubedi prijatelje i porodicu, a pre svega policiju da je njegova ćerka Elizabet tek tako pobegla od kuće u avgustu 1984. da bi se pridružila nekoj sekti, za šta nikada nije nađen nikakav trag, osim pisma u kojem je ćerka, pod prisilom, napisala da ne želi da je roditelji više traže. Neverovatno je da je služba za socijalnu zaštitu takođe je bez problema prihvatila Friclovu priču da je ćerka Elizabet iz tri puta - 1993, 1994. i 1997. na pragu njegove kuće ostavljala decu o kojoj „nije mogla da se brine“, kako je stajalo u porukama, pa su Jozef i njegova žena proglašeni za staratelje. Sumnju socijalnih radnika nije pobudilo ni to što je Fricl bio prisutan tokom njihovih razgovora sa decom.



„Zanimljivo, Jozef Fricl je vrlo često bio u kući tokom tih poseta“, rekao je za medije Hajnc Lence, gradonačelnik Amštetena.
Kristof Herbst, pravnik koji vodi slučaj protiv Fricla, kazao je da „do sada nije utvrđeno da je bilo ko od zvaničnih lica počinilo grešku u ovom slučaju“, ali da će se i o tome raspravljati „ukoliko se utvrdi da je grešaka bilo“.
Otac-monstrum je sa ćerkom Elizabet imao sedmoro dece, od kojih je troje živelo u podzemnoj tamnici s majkom, troje je bilo odvedeno da živi sa njim i Rozemari, a jedno od blizanaca rođenih 1996. nije preživelo, a leš je Fricl spalio u peći u „kući užasa“ u Ibsštrase. Policija veruje da je zločinac, pre nego što je namamio Elizabet u podrum, opremao prostor dugo i pažljivo, izolovao ga je kako se zvuci ne bi širili na ostatak kuće u kojoj je živeo sa ženom, troje Elizabetine dece i podstanarima. Istražni organi tvrde da je Fricl inteligentan i umešan električar, pošto je sam osmislio električnu bravu koja je Elizabet i preostalu decu držala van domašaja spoljnog sveta.
Zločin je otkriven kada se Kerstin, najstarije dete iz rodoskrvlja, teško razbolela. Fricl ju je odveo u bolnicu 19. aprila i lekarima rekao da ju je pronašao onesvešćenu ispred kuće. Pošto im je saopštio ime majke, oni su putem televizije apelovali na majku da se pojavi i pruži im više podataka o ćerki. Tada je Fricl rešio da oslobodi Elizabet, koja je odmah po izlasku ispričala policiji svoju strašnu sudbinu.
Policija je, nakon hapšenja Fricla, uz njegovu pomoć ušla u podzemnu tamnicu, odakle su u ponedeljak izneli nekoliko kutija s dokazima. Istražni sudija je Jozefu Friclu odredio dvonedeljni pritvor do okončanja istrage, a moguće optužbe po kojima bi Fricl trebalo da se goni uključuju ubistvo, silovanje, kidnapovanje, primoravanje na neželjene radnje i nanošenje teških telesnih povreda.



Izvor:Blic
IP sačuvana
social share
    
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Poslusni Austrijanci, meni je palo na pamet, da sam bio na mestu te zenske, nakon nekog vremena bi ga recno malkice "prirucnim" sredstvima prilikom posete podrumu. Moze to biti pribor za jelo, malkice obradjen a moze na kraju krajeva i staklo od case ili ogledala. Al "malkice" ga recnuti pa nek trcka malo ko prase na losoj svinjokolji  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5330
Zastava Srbija, Beograd, Barajevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Z400
obesiti za kurac...
IP sačuvana
social share
  Нек му је вечна слава и хвала!
�аааааааа, хоћу стару екипу, роштиљницу, добре пријатеље на окупу!!!!!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


If I ever hurt you your revenge will be so sweet..

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 4432
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung D900
najbolje je da ga puste u US zatvor da bude kucka onim niggama
IP sačuvana
social share
...but I'm a supergirl, and supergirls don't cry...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 1117
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Smatram da takve osobe treba obesiti u centru grada.odvratno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows 2000
Browser
Opera 9.25
mob
SonyEricsson w350
djubre... zao mi je te zene... a jos vise decice...nisu nista kriva....  Smile

joj prvo bi ga obesila,pa bi ga zaklala,pa bi ga zapalila,pa bacila s mosta u reku...  da slucajno ne ozivi...

kako je mogao,to je ipak njegovo dete...
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


If I ever hurt you your revenge will be so sweet..

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 4432
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung D900
psihopata bre..nema on nekih specijalnih moralnih nacela, tako se rodio..skolski primer psihopate
IP sačuvana
social share
...but I'm a supergirl, and supergirls don't cry...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.