Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:13:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dubai - prestonica luksuza  (Pročitano 10376 puta)
26. Apr 2008, 11:40:01
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone 6s
Dubai - prestonica luksuza

Zajedno sa još šest drugih emirata Dubai čini Ujedinjene Arapske Emirate. Federaciji gradova emirata Dubai je pristupio 1971. godine. Ujedinjeni Arapski Emirati smešteni su na severoistočnom delu Arapskog poluostrva. Na jugozapadu se graniče sa Saudijskom Arabijom, a na istoku i severu s Omanom. Sam Dubai smešten je u procepu Arapskog zaliva, koji ga deli na dva dela. Ovo nekadašnje malo ribarsko selo sredinom 19. veka preraslo je u trgovački centar i veoma važnu tranzitnu luku između Bliskog i Dalekog istoka. Danas je ovaj grad u arapskom svetu poznat kao "grad trgovaca".

Ono što čoveka fascinira pri prvom susretu s Dubaijem je njegov kosmopolitski duh. Nasmejana lica žitelja ovog grada svih mogućih nacija mogu se videti na svakom koraku, tako da ponekad imate utisak da i niste na Bliskom istoku, u arapskom svetu. Veoma visok životni standard vidi se na svakom koraku, počevši od automobila i odeće koju nosi lokalno stanovništvo. Ovo je i veoma liberalan grad, a od njegovih stanovnika očekuje se da poštuju veru drugih. U odevanju se poštuje tradicija, ali se nosi i odeća u "zapadnom" stilu. Ovaj grad, koji je zahvaljujući nafti iznikao iz pustinje, na svakom koraku fascinira čoveka svojim zelenilom i bogatstvom boja, pa se ponekad upitate da li je sve to što vidite pravo ili je u pitanju fatamorgana. Za posetioce je, što je jako bitno, veoma siguran. Krađa nema, verovatno i zato što su kazne velike i veoma rigorozne. Sam grad je jedno veliko gradilište - na svakom koraku se zida. Zgrade usred pustinje niču velikom brzinom, a svaka nova je raskošnija i lepša od prethodne. Bez obzira na raskoš tih oblakodera, na svakom je primetan i nagoveštaj arapskog stila, koliko da se zna gde se nalazite. Ovde se zgrade od desetak godina smatraju "starim" i ruše se kako bi se napravilo mesta novim i još lepšim.

U gradu koji je nikao usred pustinje vodi se računa o svakoj travki. Stanovnici su prosto opčinjeni zelenilom. Godišnje se iz Holandije uvezu tone travnatih tepiha, koji čine travnate površine grada i koji se neprekidno zalivaju. Dubaijem dominiraju palme ukrašene stotinama sijalica, što noću stvara bajkovit prizor. Cveće je zasađeno u lepe mermerne žardinjere u obliku školjki. U ovom gradu, koji je neverovatno čist, svaki stanovnik vodi veliku brigu o čistoći.

Dubai je trgovački i poslovni centar Bliskog istoka, ali i jedna od najatraktivnijih turističkih destinacija sveta. To je zaista pravo mesto za sve one koji vole aktivan odmor tokom celog dana. Bavljenje svim sportovima, od tenisa i golfa do konjičkih sportova, samo je mali deo onoga što Dubai nudi turistima. Ono po čemu je ovaj grad zaista poznat, i što je prava atrakcija, jeste kupovina. Pošto je grad bescarinska zona, svako može da pronađe ponešto za sebe. Grad je preplavljen tržnim centrima, ogromnim šoping molovima, od kojih je najpoznatiji Deiar City Center, koji se proteže na tri etaže i nudi robu i za najprobirljivije kupce. Za obilazak ovog šoping centra potrebni su vam dani. Taj trgovački centar, zajedno s hotelom Sofitel City Center i švedskom robnom kućom Ikea, pravi je raj za kupce, a tu se nalazi i multipleks bioskop i pravi luna-park.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone 6s
Poslovno-trgovački deo grada zove se Deira, a u njemu se nalazi i čuveni "Deira stari suk". U jednom delu suka prodaje se pirinač, u drugom tekstil, a u trećem je odeća. Najzanimljiviji je deo u kome se prodaju začini, koji će vas prosto ošamutiti i zavesti svojim mirisima i predivnim bojama. Tu je i čuveni "zlatni suk", po kome je Dubai poznat i kao "grad zlata". U nekoliko ulica koje čine ovaj deo suka smeštene su desetine zlatarskih radnji. Naravno, i tu je moguće i poželjno cenkanje, a moguće je i menjati "staro za novo" zlato. Na drugoj strani zaliva koji čini ovaj grad, a koji je poznat pod imenom Bur, nalaze se prodavnice najsavremenijih marki kompjutera i sve moguće tehničke robe.

Specifičnost ovog grada i ono po čemu je nadaleko poznat i prepoznatljiv svakako su njegovi hoteli. Najprestižniji među njima je Burdž Al Arab (Arapska kula), koji svojom jedinstvenom arhitekturom u obliku jedra dominira celom obalom. Njega i ostale hotele u gradu prosto je nemoguće kategorisati, jer zbog raskoši i kvaliteta usluge u njima svakako zaslužuju bar po još nekoliko zvezdica pored onih koje već imaju. Svakom gostu se poklanja izuzetna pažnja, a spram vaših potreba u hotelima vam se nude sobe koje su, na primer, opremljene kao poslovne kancelarije sa svom pratećom opremom; porodicama se nudi poseban deo namenjen baš takvoj vrsti gostiju, dok se starijim damama i gospodi nudi smeštaj u posebnom delu hotela, kako im se ne bi remetio mir i odmor.

Dubai je bukvalno preplavljen restoranima koji vam nude uživanje u jelima svih svetskih kuhinja. Najomiljenija je libanska kuhinja, gde preovlađuju jela od govedine, jagnjetine, piletine, zatim pirinač, urme i jogurt, a sve to začinjeno obiljem svežih morskih plodova.

Klima u Dubaiju je suptropska. Padavine su retke i neuobičajene. Prosečna temperatura kreće se od 21,4 stepena Celzijusa u januaru do 41 stepena u julu. Najpovoljniji period za posetu ovom gradu je od oktobra do aprila. Tokom posete možete skoknuti na neke od izleta koji vam se nude i upoznati i druge gradove Emirata, pre svega Abu Dabi, glavni grad, ili Šaržu, koja je sada već skoro srasla s Dubaijem. Takođe, možete krenuti na vožnju džipovima po pustinji ili u posetu nekom beduinskom selu, farmi kamila ili uživati uz arapske plesove uz neizostavne trbušne plesačice.

Nacionalna valuta je diram, a za jedan američki dolar možete dobiti od 3,50 do 3,70 dirama. Prodavnice rade dvokratno, a neradni dani su četvrtak posle podne i petak, ili petak i subota. Vremenska razlika je +4 sata u odnosu na naše vreme. Viza se dobija prilikom dolaska u Ujedinjene Arapske Emirate na nekom od aerodroma; potrebni su samo vaši podaci, a troškovi vize su 30 dolara.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ja sam musko-

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1673
Zastava nedodjija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
SonyEricsson f500i
sta da se kaze,voleo bi da jednom odem tamo.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

dubai tower.jpg
(121.33 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
volim i ja vas .... 90.1 fm
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Cuo sam da je tamo prelepo...ali treba ti kesha da zakoracis tamo...
IP sačuvana
social share
Samo lagano



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Forza inter! Forza Zeljo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 320
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k750i
dignes onaj kredit za stan i spicis u dubai. Al je looodiloo tamo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
http://forum.burek.com/index.php/topic,300552.0.html

Jednostavno, da coveku zastane dah ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Gradi se park iz doba Jure

      


U Dubaiju je započeta gradnja novog "Parka iz doba Jure" nazvanog Restless Planet po kojem bi trebalo "šetati" i posetiocima dahtati za vrat stotinjak elektricnih robota - dinosaursa, pripadnika 40 vrsta tih izumrlih životinja.

Zamislite putovanje u prošlost stotinu ili više miliona godina, u vreme kada su kosmicke sile još snažno ucestvovale u oblikovanju naše planete. Vulkane, dinosauruse, meteore, sve to i još mnogo više posetioci će moći adrenalinski realistično doživeti u tematskom parku (koji neki već nazivaju novim svetskim čudom), vrednom 1, 1 milijardu dolara, u čijem je projektovanju ucestvovao i londonski Prirodnjacki muzej. Restless Planet gradi se u blještavom turističkom delu Dubaija poznatom kao 'City of Arabia', a trebao bi da bude otvoren do kraja 2008. godine.

Na čelu sa stručnjakom za dinosauruse Jackom Hornerom, japanski tim iz robotičke kompanije Kokoro rekonstruisao je stvorenja iz doba jure. Hrabri i (naravno) dobrostojeći posetioci parka moći će bežati od Tyrannosaurusa rexa, sklanjati se od meteora i promatrati slikovite erupcije vulkana davno minulog doba. Od 109 dinosaurusa koji će se nalaziti u parku, prvi je ovih dana predstavljen upravo strašni Tyrannosaurus rex.

Restless Planet je u početnoj fazi izgradnje, a očekuje se da će se pretvoriti u jednu od najpopularnijih turističkih atrakcija sveta.

Prema rečima direktora projekta Mustafe Galadarija to neće biti samo još jedan u nizu 'lunaparkova'. Naime, posetioci će moći mnogo toga da saznaju i iskuse pa čak i dozive vizuelno, zvučno i taktilno iskustvo razdoblja jure.

'Ekstremno, realistično i zastrašujuće, ali u isto vrijeme i poučno iskustvo, Restless Planet će na više od 46 hiljada kvadratnih metara pružati neverovatnu zabavu', izjavio je Galadari.

Izvor: Putovanja
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 306
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Nokia N95
meni nije vazno sta sve misle da grade jos u dubaju ali ja nikad nebi iso tamo sta cu tamo jos sam normalan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 22256
Zastava Winterfell
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
SonyEricsson HGPORI
meni nije vazno sta sve misle da grade jos u dubaju ali ja nikad nebi iso tamo sta cu tamo jos sam normalan
Smile Smile
e ja bi iso da mi plate Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
slikice  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

5817208foVTpXlnKj_fs.jpg
(203.95 KB, 1280x960)
5817984FIcqjaHKBa_fs.jpg
(137.37 KB, 1280x960)
5820910aePCzGiGwY_fs.jpg
(192.5 KB, 1280x960)
5822053iEzIEcJmDS_fs.jpg
(192.36 KB, 1280x960)
5822154okavYSSpaV_fs.jpg
(163.57 KB, 1280x960)
5822205aKOJAbWuBq_fs.jpg
(158.59 KB, 1280x960)
85256334vcNwkU_fs.jpg
(51.36 KB, 965x724)
85568575yQNPTQ_fs.jpg
(201.54 KB, 965x723)
252118489INzCpI_fs.jpg
(565.14 KB, 2400x1803)
252119374WAHMxL_fs.jpg
(459.97 KB, 2400x1803)
252121420gojMfL_fs.jpg
(662.5 KB, 2400x1803)
252191154KhMaKT_fs.jpg
(501.63 KB, 2400x1803)
253002087MvJmLw_fs.jpg
(515.33 KB, 2400x1802)
253007420ubcSQe_fs.jpg
(723.87 KB, 2400x1802)
253014673iHkefK_fs.jpg
(319.14 KB, 2400x1802)
279214932nzSYSW_fs.jpg
(202.86 KB, 1280x960)
« Poslednja izmena: 05. Jul 2008, 15:59:06 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:13:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.497 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.