Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:24:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Да ли је Бог тројство?  (Pročitano 17641 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Овог пута сам спојила две потпуно исте теме,следећег пута ћу избрисати нову.
Молим вас да, пре него поставите нову тему, прелистате индекс тема. Готово сигурно ћете пронаћи тему саличне или идентичне садржине.Taкође саветујем свима да ову тему прочитају од почетка.
« Poslednja izmena: 23. Apr 2008, 09:31:47 od Livingston »
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Hej Liv sto bar ne ostavi ime moje teme? I da bre ljudi citajte bre teme majku mu, nije to toliko tesko.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Bosch ima centrifugu
Dzaba je to Garavom - on neveruje u Trojstvo a postavlja teme ko mutav  Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Читава забуна око тројство је, по мом мишљењу, заправо настала због разлике у апостолском и никејском декрету.
Апостолски декрет каже:
''... Свемогући Бог Отац... Исус Христ Његов једини Син... зачет од Духа Светога, рођен од Девице Марије...'' Након свог васкрсења Христ ''се уздигао на небо, и седи са десне стране Свемогућег Бога Оца, одакле ће доћи да суди живима и мртвима..''
Док nикејски декрет (325 г.н.ере)каже да је Исус Христ
''једини зачети Син Божији, зачет од свога Оца пре свих светова... Бог Бога, Сам Бог Самога Бога, биће истога својста као и Отац... Дух Свети са Оцем и Сином заједно се обожавају и славе...''



док Аурелије Августин опет каже:

„Ко се може двоумити да живи, да се сећа, да увиђа, хоће, мисли, да зна и суди? Па и онда када се неко двоуми он живи; када се двоуми,  сећа се онога о чему се  двоуми; када се  двоуми, увиђа да се  двоуми; када се  двоуми, жели да буде  сигуран; када се  двоуми, мисли; када се  двоуми, зна да нешто  не зна; када се  двоуми, просуђује да се с нечим не треба  олако ложити. О чему год да се другоме неко двоумио, не сме се двоумити о свему овоме. Јер кад свега тога не би било, не би могао баш ни о чему да се двоуми.”

Аурелије Августин: "О тројству", X 10
« Poslednja izmena: 24. Apr 2008, 12:05:56 od Livingston »
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Bosch ima centrifugu
Jedina zabuna koja psotoji oko svega toga su previse znakova jednakosti ali bez razumevanja istih. Greska koja je dovela do zabune je ona koja identifikuje ljudsku duhovnu sustinu sa mesom (smrtnim telom). Drugim recima - ne postoji razlikovanje ljusture (prevosnog sredstva i pokaznog instrumenta) od sustine duhovnog bica od cistog Duha. Ova jednakost donosi zabunu jer kao posledica imamo jednacinu Isus=Hrist. Isus je covek (ili simbol istog) dok je Hrist Duh (ili simbol istog) - oni obitavaju na istom mestu u Biblijskim zivopisima ali ustvari pretsavljaju razlicite dimenzije naseg univerzuma. Greska se nastavlja i u umovima vernika i u umovima nevernika, i sto je greska dublja to je neslaganje ove dve grupe vece. A njihov sukob produbljuje gresku samu po sebi. Al ajde da postavimo trojstvo na jedan drugi nacin

Otac=kreacija
Sveti Duh =inspiracija
Sin=Iskustvo

Nema hijerarhije - postoji samo trougao u jednoj ravni koji se okrece i time pravi neprekidni krug evolucije univerzuma.

IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Dzaba je to Garavom - on neveruje u Trojstvo a postavlja teme ko mutav Smile Smile
Sta cu mnogo sam vredam. Pokusavam da razumem kako neko tumaci da sva tri su jedno. To koliko god mi pricali ne zvuci ispravno.
Ne zaboravimo da "Bog" na zemlji se molio bogu na nebu  i sa njim razgovarao.
E sad cuo sam gomilu citata o tome kako su oni jedno isto, sto je po meni nemoguce.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
A šta je po tvom mišljenju istina?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Naveo sam pre nekoliko puta dok sam jos bio vernik.

Bog je Otac
Isus je Sin
Duh je oruzje
to bi po meni bilo logicno. Doduse neverujem da je ijedna religija na nekom pravom putu. Religija je stvorena od coveka. Ja kad se rodim ne znam moje ime a kamoli da Bog postoji. To je naucena lekcija nije urodjena lekcija.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Bosch ima centrifugu
GAravi nista ti nisi procitao od onoga ni sto sam ja pisao ni sto su drugi pisali - ti samo citas ono sto vec imas u glavi.

Slusaj ponovo: ti ne spoznajes sustinu zato sto sve oko sebe (ukljucujuci i pojam Boga i svetog trojstva) gledas iz ego perspektive. Vezan si mentalno za sliku tela i sustinu covekovog bica poistovecujes sa telom. Tu je koren vekovne greske - ne samo tvoje nego greske svih nas. Ova materijalna sfera postoji upravo i samo zbog te greska i samo zbog toga je iluzija - iluzija stvorena od nas samih da bi naucili o sopstvenoj sustini. Sveto trojstvo je nasa sustina - ne postoji vise nas postoji samo JEDAN i uvek je postojao samo taj jedan. U realnosti mono-postojanja - kako trojstvo moze da bude bilo sta drugo osim to isto - jedan. Ja i ti smo jedan a ne dva. Podelili smo se samo da bi brze naucili i iskustveno spoznali sopstvenu sustinu.

Trojstvo je simbol - to nisu ljudi u materijalnom obliku - trojstvo  je energija ali u isto vreme i zakon koji povezuje tu energiju - svesnost koja je pokrece. MAterijalno telo postoji i umire - sevesnost je vecna. U jednoj svesnosti nema podvajanja i nema granica. Samo u materijalnom svetu ona izgleda podeljena da bi nam na najbrzi nacin pokazala bas i upravo sopstvenu suprotnost - a to je celovitost svesnosti. To je jedino sto postoji sve ostalo je magla koja nas sprecava da to vidimo.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Naveo sam pre nekoliko puta dok sam jos bio vernik.

Bog je Otac
Isus je Sin
Duh je oruzje
to bi po meni bilo logicno. Doduse neverujem da je ijedna religija na nekom pravom putu. Religija je stvorena od coveka. Ja kad se rodim ne znam moje ime a kamoli da Bog postoji. To je naucena lekcija nije urodjena lekcija.
Vidiš ti ovako lepo postojiš u materialnom svetu (valjda ako ceo svet nije samo san  Smile ). Onda ti se igrai Sims i ti tamo kreiraš lik. Taj lik sa aspekta nekog ko igra igricu je realan, ali on je tvoj alter ego. On će postupati onako kako ga ti programiraš, biraće posao, praviti kuću, školovati se, oblačiti i graditi interakcije sa drugim likovima. Ali to nije nezavisan lik, to si ti. Posle ti dosadi Sims i pređeš da se smaraš na bureku, tu si ti samo ono što napišeš i celokupna tvoja interakcija sa drugim učesnicima svodi se na tekst. Opet si to ti.

Naravno ovo je ultimativno pojednostavljenje, ali kako smo stvoreni po liku Boga tako je i potreba da stvaramo svetove i upravljamo njima u našoj prirodi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:24:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.