Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:22:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta mislite o mracnom umu?  (Pročitano 12683 puta)
20. Apr 2008, 21:45:00
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Svako od nas ima tamnu stranu kao sto ima mesec. Neko je vise mracnije nastrojen a neko je manje. Ali jedno je zasigurno svi smo mracni na svoj nacin samo to ispoljavamo drugacije. Za mene se vec zna.
A vi? Kada ste mracni ili kada imate crne misli i pogled jednog pesimiste na svet i zivot?
Ili zivite u balonu sapunice koji ceka da prsne?
Darkness has its wealth, its mystical and powerful.
Imamo Blekere, Goths, Emose (koji su vise depresivni ali su tu i tamo mracni).
Da li oni koji su mracni grese u svom postupanju ili grese oni koji su optimisti? Optimizam u preteranim kolicinama je isto tako los kao pesimizam.
Vracanje na teoriju haosa i reda. Uvek neki balans.
Dok jednom ne smrkne drugom ne svane.
Ja smatram da mi mracnjaci u stvari imamo neki realniji pogled na svet jer vidimo svet kakav jeste i ne trazimo opravdanja da je svet isto tako lep. Ljudi vide ono sto zele, ko tu gresi a ko je u pravu?

Optimizam je samo mastanje za neko bolje sutra. Kod nas su svi optimisti i vicu "Bice bolje!"vidim kako je bolje.
Pored svih sranja ne bi me ni cudilo da imam neki poremecaj. Pored tolikih ludaka u Srbiji cudo je da sam normalan koliko jesam.
Ja sebe vidim kao realistu, Vidim svet drugim ocima i smatram da sam ja u pravu kao sto smatra svako ko je ovde na forumu.

Realista kada kaze istinu odmah je okarakterisan kao pesimista ili mracnjak jer se to vecini ljudi ne svidja, zele da ostanu u svom snu u kome je sve lepo i sve ce biti dobro sutra. Mozda je ljudski problem sto nije pobedio svoju tamnu stranu u koju ja verujem da svako poseduje i ima. Zato gledamo unapred i ne zelimo da se osvrnemo nazad pa cak ni na tren jer nam se ne svidja ono sto vidimo. Najaci je covek koji pobedi sebe, koji ovlada sobom i svojom tamnom i svetlom stranom. Ja nemam problem sa mojom mracnom stranom jer iako je mracna opet vladam tim poljem, svetlost mi ne smeta ali ne prizeljkujem je jer stvara lazan osecaj slobode i nade.

Sunce zalazi svake veceri i izlazi ponovo, neko vlada svetlom dok ja vladam mrakom, jer mrak je moj teren. Ja ne ocekujem ikoga da mene razume jer je to potpuno nemoguce, em sto me niko ne zna, em sto svako ima nesto da kaze i da se postavi na drugi nacin, i sto i pored mojih postova niko nije zakacio dublje nego od povrsine.  Ne mozes objasniti ono sto ne razumes. I ne mozes ubiti ono sto ne vidis. Ljudi vide senku mene i nista vise, jer mnogi su na pragu ulaza i ne svidja  se ikome ono sto ne poznaje toliko dobro. Za razliku od mnogih poznajem obe strane, jer nekada davno sam i ja bio optimista dok se dosta stvari nije izdesavalo i transformisalo me u nesto drugacije i jace. Posle bola, tuge, maltretiranja, nesrece i zlostavljanja, ostali su oziljci koji nikad nece otici, od obicne rude gvozdja stvorio se crni celik prekaljeni.
« Poslednja izmena: 20. Apr 2008, 22:12:10 od RavenDark »
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Је ли то copy/paste?  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Aha.

Kako je njemu dosadno u zivotu ..  Smile

* prije nego iko ozbiljno shvati ovu temu, obratite paznju
« Poslednja izmena: 20. Apr 2008, 21:55:23 od cesarica18 »
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D520
A vama dvema nije dosadno da ga, kao senke, pratite?! OMFG... Mislim, ono... 'Ajde, zivite malo... Koji ste vi frikovi jbt...
@ tema...
Sad, ko gresi... Moje misljenje je da gore prolaze optimisti.. Zato sto, oni veruju u bolje sutra, a nekad ga i ne bude... Pa su onda skroz... Dok su pesimisti, na neki nacin, navikli.. Pa ih, valjda, i ne dotice TOLIKO... Ne znam... To je neko moje misljenje..
IP sačuvana
social share

"Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje". Ivo Andrić

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
A vama dvema nije dosadno da ga, kao senke, pratite?! OMFG... Mislim, ono... 'Ajde, zivite malo... Koji ste vi frikovi jbt...
@ tema...

mislim .. cc .. mislim .. ono .. koji smo mi luzeri .. ono .. lol  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D520
A vama dvema nije dosadno da ga, kao senke, pratite?! OMFG... Mislim, ono... 'Ajde, zivite malo... Koji ste vi frikovi jbt...
@ tema...

mislim .. cc .. mislim .. ono .. koji smo mi luzeri .. ono .. lol Smile

To da si luzerka si sama rekla.... Smile
IP sačuvana
social share

"Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje". Ivo Andrić

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Kakvo zapazanje .. mracno totalno ..  Smile
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung D520
Kakvo zapazanje .. mracno totalno .. Smile

Mracno.. Buahahahaha... Smile
IP sačuvana
social share

"Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje". Ivo Andrić

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony xperia
I sta sada ?? Jel' cemo o mracnosti ili cemu ??  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Izgleda da neki jednostavno ne razumeju, niti zele da razumeju.
Pokusacu da povadim najbolje postove iz prethodne teme tako da bi imali jacu osnovu.
Sta ti mislis o mracnajckom razmisljanju?
(oklop spreman  Smile)
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:22:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.