Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:59:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zelena stranka  (Pročitano 28750 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
SonyEricsson k800i i D820
Svaka cast Sasaborg na tome kako razmisljas....

I ovdje u Njemackoj ima tako slicna stranka zove se Grüne (prijevod: Zeleni) /90 i kako su poceli, za sada su uspijesni, jer uglavnom oni su vaga na tome dali ce jedna stranka u njemackoj bude vladajuca ili ne...

I meni se dopada ta stranka jer se vise nego svi zalazu za ocuvanje okoline i svijesti da se na tom polju mora nesto raditi....

IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Hvala je Bogu

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1210
Zastava obrenovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8;M
mob
SonyEricsson v 600i
Pitam zato sto su Zeleni Obrenovac podneli kadidaturu za lokalne izbore nalaze se pod rednim brojem 7 i izlaze samostalno i to sa prikupljenih skoro 1800 potpisa gradjana.Sa svih 55 kandidata ta odbornike i vrlo se pazilo o tome sto ti govoris da su ljudi koji su kandidovani pravi.Vecinu nase liste cine ljudi koji se do sada nisu ili vrlo slabo bavili politikom,ne kompromitovani i vrlo obrazovani.Sto profesora sto inzinjera ekologije i slicnih nauka i vrlo vazno da napomenem da jedan deo liste cine sami studenti bioloskog fakulteta i fakulteta za primenjenu ekologiju(ja mislim da ih ima 5 ukupno).
Jedna od nasih aktiviskinja je trenutno u Briselu tj danas se vraca sa tronedeljne obuke zelenih grupacija iz bivse jugoslavije.Ako je suditi po brzini skupljenih potpisa i broju istih imamo realne sanse da se posle 11 maja nadjemo u lokalnom parlamentu.
IP sačuvana
social share
Au al ima smarača i debila pa to je strasno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Pitam zato sto su Zeleni Obrenovac podneli kadidaturu za lokalne izbore nalaze se pod rednim brojem 7 i izlaze samostalno i to sa prikupljenih skoro 1800 potpisa gradjana.Sa svih 55 kandidata ta odbornike i vrlo se pazilo o tome sto ti govoris da su ljudi koji su kandidovani pravi.Vecinu nase liste cine ljudi koji se do sada nisu ili vrlo slabo bavili politikom,ne kompromitovani i vrlo obrazovani.Sto profesora sto inzinjera ekologije i slicnih nauka i vrlo vazno da napomenem da jedan deo liste cine sami studenti bioloskog fakulteta i fakulteta za primenjenu ekologiju(ja mislim da ih ima 5 ukupno).
Jedna od nasih aktiviskinja je trenutno u Briselu tj danas se vraca sa tronedeljne obuke zelenih grupacija iz bivse jugoslavije.Ako je suditi po brzini skupljenih potpisa i broju istih imamo realne sanse da se posle 11 maja nadjemo u lokalnom parlamentu.

Znam za to, imamo medjusobnu saradnju. Vi ste se kandidovali bas na lokalu, tako da verujem da ce aktivisti na nivou grada glasati sa nas.

Inace, Pavle Dimitrijevic je takodje bio sa njima u Briselu, on vodi pricu u BG. Imali su sastanke sa zelenima iz evrope i verujem da ce se vratiti sa pregrst iskustava za resavanje eko-problema koje su oni vec prevazisli.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Hvala je Bogu

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1210
Zastava obrenovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8;M
mob
SonyEricsson v 600i
Citat
Znam za to, imamo medjusobnu saradnju. Vi ste se kandidovali bas na lokalu, tako da verujem da ce aktivisti na nivou grada glasati sa nas.

Inace, Pavle Dimitrijevic je takodje bio sa njima u Briselu, on vodi pricu u BG. Imali su sastanke sa zelenima iz evrope i verujem da ce se vratiti sa pregrst iskustava za resavanje eko-problema koje su oni vec prevazisli.
Ispred zelenih srbije i zelenih obrenovca je bila Jovana Lustina i nadamo se da ce sa nekim novim iskustvima i saznanjima pomoci u kampanji. Inace zeleni obrenovca imaju preko 600 clanova tako da se nadam da ce i oni dati podrsku vama na gradskom nivou,jer zastita zivotne sredine je nesto sto je prioritet trebalo da bude jos pre 30 godina ali sistematskim necinjenjem se doslo ovde gde smo sada nadam se da ce se to u buducnosti ispraviti evo nekoliko slika divljih deponija i pepelista sa TENT-a iz obrenovca ovo sigurno do sada niste videli i znali da postoji u vasem, komsiluku




IP sačuvana
social share
Au al ima smarača i debila pa to je strasno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ovo je uzas...svakako takve stranke zelene su potrebne svakoj drzavi....

Samo naprijed i puno srece!!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ja sam musko-

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1673
Zastava nedodjija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
SonyEricsson f500i
napred zeleni
IP sačuvana
social share
volim i ja vas .... 90.1 fm
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Hvala je Bogu

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1210
Zastava obrenovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8;M
mob
SonyEricsson v 600i
Ovo je uzas...svakako takve stranke zelene su potrebne svakoj drzavi....

Samo naprijed i puno srece!!
ovo je samo jedan mali deo koji je veliki problem za opstinu obrenovac i to vidljiv,a ono sto nije vidljivo je nagore,zagadjene vazduha,podzemnih voda itd.
evo samo jedan priimer vi vrlo dobro znate da se kanalizacija i otpadne vode direktno izlivaju u reke u Obrenovcu konkretno otpadne vode se izlivaju u savu a samo 300 m nizvodno se voda uzima za fabriku vode u baricu.
Trenutno je u izgradnji projekat za fabriku prerade otpadnih voda i postoje neki kontakti i saradnje sa raznim proizvodjecima tih fabrika a sta ce od toga biti videcemo.
takodje zaslugom ekofonda i njegovog direktora Ivana Karica koji je i predsednik Zelenih Srbije obrenovac bi uskoro trebalo da dobije displej na trgu u centru grada preko koga ce se gradjani informisati o trenutnom zagadjenju vazguha koncentraciji azota sumpora polena itd...
Da bi se takve stvari desile i u beogradu veoma je bitno kome cete dati glas tog 11maja.I ja bih porucio mojim kolegama iz zelene stranke da ako ne uspeju ove godine da naredne cetiri rade iz petnih zila i da budu agresivni u informisanju gradjana i uticu na njihovu ekolosku svest
IP sačuvana
social share
Au al ima smarača i debila pa to je strasno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Ma problema ima na pretek. Kada nadjem malo vise vremena, detaljno cu se njima posvetiti. Evo samo primeri akutnih (koji su i na rep. nivou), ali ih valja resavati tamo gde za to ima mogucnosti:

- benzin koji sadrzi olovo - jedino u Sr i BiH se jos prodaje, svuda u evropi je "proteran" iz upotrebe
- u postupku privatizacije NIS-a ni reci da li nameravaju da ga i dalje proizvode
- izgradnja gaovoda kroz Sr - ne znam imate li info da Rusi traze i moratorijum od 13 god. na sve ekoloske standarde koji vaze u EU
- bespravna gradnja u Bg kao i gradnja bez regulisanog plana (navodno regulisana) - na Konjarniku gde zele da izgrade zgradu na parkingu, svi se hvataju za to da ce ostati bez parkinga, a niko ne spominje da ce izgradnjom zgrade gradjani prevashodno ostati bez direktnog izvora dnevne (sunceve) svetlosti
- naci resenje za smanjenje stetnih emisija gasova u najugrozenijim delovima grada
- Bg priobalje - samo pogedajte na sta lici


Ima toga jos, ali zelim o tome kad budem imao vise vremena, natenane i argumentovano.

P.S. Da ne spominjem "trivijalne" probleme... nedostatak kanti i kontejnera, smanjivanje zelenih povrsina i parkova na ustrb raznih profitnih objekata (npr. 5. park), reciklaza itd.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Moram reci da je ova tema definitivno intrigantna i  da je razbila monotoniju koja vlada na ovom dijelu foruma gdje svaka rasprava je onako hipoteticka vise teoretska dok se ovde govori o konkretnim stvarima , prakticinm necim sto susrecemo svakodnecno
Govori se o zagadjenima gradova,okoline pa primjetio sam u zadnje vrijeme i sela
Ubjedjen sam da kada bi svako od nas izdvojio 5 minuta vremena da stane i pogleda svoju okolinu u tom trenutku gdje se nalazi mogao bi da zabiljezi  na mobilnom telefonu neku scenu koja ce govoriti o nemarnosti  i o tome koliko zapravo malo razmisljamo o ovom problemu
Slike koje  su ovde postavljene su stvarno zastrasujuce , hemijski otpad, ostaci zivotinja iz klaonica ( inace o tome gdje zavrsava ono sto im netreba niko i ne razmislja) otpad poput tekstilnog, konzerve   i slicne stvari su svakako ogroman problem jer ljudi ne shvataju koliko je to zapravo opasnost za njihov lagodan zivot
Zagadjene rijeka pa se onda cude sto nemaju vode sto je ista poskupjela jer je proces njenog prociscenja poskupio zbog sve veceg stepena zagadjenosti
Ovde se moze stvarno mnogo sta reci
Iskrene volio bih da se vise ljudi ukljuci da bar ovde govori o tom problemu
Nas narod je previse nemaran i to ce mu se obiti od glavu jednom u to sam siguran
PS. Tiger druze ja znam da se ja i ti odavno razumijemo  Smile
« Poslednja izmena: 19. Apr 2008, 15:38:54 od sasaborg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ma problema ima na pretek. Kada nadjem malo vise vremena, detaljno cu se njima posvetiti. Evo samo primeri akutnih (koji su i na rep. nivou), ali ih valja resavati tamo gde za to ima mogucnosti:

- benzin koji sadrzi olovo - jedino u Sr i BiH se jos prodaje, svuda u evropi je "proteran" iz upotrebe
- u postupku privatizacije NIS-a ni reci da li nameravaju da ga i dalje proizvode
- izgradnja gaovoda kroz Sr - ne znam imate li info da Rusi traze i moratorijum od 13 god. na sve ekoloske standarde koji vaze u EU
- bespravna gradnja u Bg kao i gradnja bez regulisanog plana (navodno regulisana) - na Konjarniku gde zele da izgrade zgradu na parkingu, svi se hvataju za to da ce ostati bez parkinga, a niko ne spominje da ce izgradnjom zgrade gradjani prevashodno ostati bez direktnog izvora dnevne (sunceve) svetlosti
- naci resenje za smanjenje stetnih emisija gasova u najugrozenijim delovima grada
- Bg priobalje - samo pogedajte na sta lici


Ima toga jos, ali zelim o tome kad budem imao vise vremena, natenane i argumentovano.

P.S. Da ne spominjem "trivijalne" probleme... nedostatak kanti i kontejnera, smanjivanje zelenih povrsina i parkova na ustrb raznih profitnih objekata (npr. 5. park), reciklaza itd.

 Smile Za spisak

Koja je to sramota za gorivo. Olovni benzin se više ni u Albaniji ne koristi a ovde se i dalje ljudi truju sa tim.

Zastavi treba zabraniti da proizvodi stojadine i jugiće jer em što koriste olovni benzin em što su toliko tehnološki stari da uopšte ne odgovaraju bezbednosnim normama koje važe u Evropi.

Čišćenje priobalja je ostalo potpuno nerešeno. Skupljanje papira i kartona takođe. Nema kontejnera za staklo, svi to bacamo u đubre a silne devize se troše za kupovinu lomljenog stakla iz inostranstva.

Za smanjenje štetnih gasova u centru grada država treba da pomogne da se sve postoje kotlarnice na ugalj i naftu zamene sa onima na gas ili na pelete odnosno na drvni otpad.
« Poslednja izmena: 19. Apr 2008, 16:22:57 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:59:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.