Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljubav, brak, prijateljstvo... s osobama druge religije?  (Pročitano 13101 puta)
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Pa s obzirom na to da u BiH zive ljude raznoraznih vjeroispovijesti, i uprkos raznoraznim losim vijestima koje se svakodnevno mogu procitati i na forumu, a koje se ticu suzivota ovdje, ja tvrdim da ima nas koji sasvim normalno zivimo, radimo, volimo, zezamo se, napijamo i opijamo bez obzira na to jel se krstimo il klanjamo kako rece djole.
I tvrdim da neko ko nije zivio na takvom prostoru, ne moze ni shvatiti toleranciju koju normalan covjek moze imati za svakog drugog. Toliko je mojih prijatelja iz hrvatske i srbije bilo skepticno glede dolaska ovdje, pa se sad svako malo vrate.

Tako da, svaki dan sjedim na faksu s crnogorcem, hrvatom i bosnjakom ( da koristim te zvanicne izraze ), i svako malo zalomimo u kafani bosna sa hrvaticom i srpkinjom i ljubovala sam s bosnjacim, ljubujem sa srbinom ( a ja ovakva, nikakva bosanka Smiley  ) i nista nam ne fali. Tolerancije i razumjevanja ponajmanje.

Brak ne cini samo ljubav, zaista. Ali ljubav podrazumijeva kompromise, pa ako ih ne mogu naci sa osobom s kojom sam, onda se ne bih usudila to nesto izmedju nas nazvati ljubavlju.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.1
Citat
brak ipak ne bih mogao da "sazvacem" kao prvo zbog naseg potomstva kao drugo zbog svoje porodice ne bih mogao to da im uradim
Da li je ovo mozda odgovor na vecinu pitanja o otudjenosti medu ljudima, nerazumevanju, teznjom za ovladavanjem, .....  ??
Ja postujem svoju porodicu, postuju i oni mene, ali nikad se ne bi mjesali u moj odnos s drugim ljudima, pogotovo u moj odnos sa covjekom za kojeg smatram da je pravi za mene. Jedino ako je on neki zesci mentol, a ja mlada, luda, zaljubljena, pa to ne vidim; cak i tad bi mi rekli svoje misljenje i ostavili me da sama shvatim, jer drugacije ne moze, realno. Tako da, ne znam sta bi to bilo toliko grozno za moju porodicu kad bih bila sa budistom ..
ne bi se ni meni mesali niti bih ja dopustio ali znam kako bi se osecali a porodica mi je blize od bilo cega drugog Smile Smile
Citat
brak ipak ne bih mogao da "sazvacem" kao prvo zbog naseg potomstva kao drugo zbog svoje porodice ne bih mogao to da im uradim
Da li je ovo mozda odgovor na vecinu pitanja o otudjenosti medu ljudima, nerazumevanju, teznjom za ovladavanjem, .....  ??
ja se sa ljudima odlicno razumem imam prijatelje hrvate, muslimane cak i siptare Smile a ako racunam internet prijatelje onda bih tu mogao da ti nabrojim vecinu naroda na svetu Smile
Uostalom, brak između različitih vjeroispovjesti je dosta dobar za genetiku... Smile
vera nema veze sa genetikom pogotovu na ovim nasim balkanskim prostorima gde smo svi isti narod koji se vekovima kolje izmedju sebe Smile
Brak ne cini samo ljubav... Tu je potrebno jos mnogo cega...
A, cesto ljubomora zamenjuje postovanje, a sve to pod parolom "mnogo ljubavi"....
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
ne bi se ni meni mesali niti bih ja dopustio ali znam kako bi se osecali a porodica mi je blize od bilo cega drugog

To je isto kao kad kazes ' ja nikad ne bih bio pravnik jer znam kako bi se osjecali moji roditelji ' , a recimo da te taj posao usrecuje vise nego bilo sta drugo.
Kapiram da je to stvar vaspitanja, samo znam da necu svoju srecu stavljati ispred srece svog djeteta.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Uostalom, brak između različitih vjeroispovjesti je dosta dobar za genetiku... Smile

Oно јесте...зато сам ја 'вако златна. Smile
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.1
Citat
ne bi se ni meni mesali niti bih ja dopustio ali znam kako bi se osecali a porodica mi je blize od bilo cega drugog

To je isto kao kad kazes ' ja nikad ne bih bio pravnik jer znam kako bi se osjecali moji roditelji ' , a recimo da te taj posao usrecuje vise nego bilo sta drugo.
Kapiram da je to stvar vaspitanja, samo znam da necu svoju srecu stavljati ispred srece svog djeteta.
pa da znam da bi se moja porodica lose osecala zbog toga onda ne bih bio pravnik Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony xperia
Citat
ja se sa ljudima odlicno razumem imam prijatelje hrvate, muslimane cak i siptare Smile a ako racunam internet prijatelje onda bih tu mogao da ti nabrojim vecinu naroda na svetu Smile
Veruj da nista lose ne mislim. Jedan od najboljih drugara je "mesanac", srbin/hrvat. Jedan deda je bio ustasa drugi cetnik. Kum moje dece isto. Majka hrvatica, otac srbin. I sta onda. Oni nisu birali gde i kod koga ce biti rodjeni. Zar trebam zbog toga da ih diskriminisem ?? U pravu si , ne. Hteo sam reci, da se nasa shvatanja, rasudjivanja, ... nisu postavila u tim ogradama veroispovesti, boje koze, ... ne bi bilo ni toga. Ne bi bilo premisljanja, ne bi bilo uslovljavanja za promenu vere, ako se zeli u brak, .... mnogih stvari koje danas optuzujemo, ne bi bilo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Uostalom, brak između različitih vjeroispovjesti je dosta dobar za genetiku... Smile

Oно јесте...зато сам ја 'вако златна. Smile


Nisam ni znao da ti dajem kompliment.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.1
Citat
ja se sa ljudima odlicno razumem imam prijatelje hrvate, muslimane cak i siptare Smile a ako racunam internet prijatelje onda bih tu mogao da ti nabrojim vecinu naroda na svetu Smile
Veruj da nista lose ne mislim. Jedan od najboljih drugara je "mesanac", srbin/hrvat. Jedan deda je bio ustasa drugi cetnik. Kum moje dece isto. Majka hrvatica, otac srbin. I sta onda. Oni nisu birali gde i kod koga ce biti rodjeni. Zar trebam zbog toga da ih diskriminisem ?? U pravu si , ne. Hteo sam reci, da se nasa shvatanja, rasudjivanja, ... nisu postavila u tim ogradama veroispovesti, boje koze, ... ne bi bilo ni toga. Ne bi bilo premisljanja, ne bi bilo uslovljavanja za promenu vere, ako se zeli u brak, .... mnogih stvari koje danas optuzujemo, ne bi bilo.
sve je to tacno ali opet moras da uzmes u obzir da je takvo drustvo vec izgradjeno i da mozes da se prilagodis ili da se boris sa vetrenjacama?
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony xperia
Citat
sve je to tacno ali opet moras da uzmes u obzir da je takvo drustvo vec izgradjeno i da mozes da se prilagodis ili da se boris sa vetrenjacama?
I to je tacno. Samo, zar svi mi ne tezimo pravednijem drustvu, koje bi sve to, dogme, ustaljena shvatanja, ne postovanje coveka, .... ispravilo. A to cemo mi ili nasa deca morati kad/tad da ucinimo.
« Poslednja izmena: 30. Maj 2008, 14:54:23 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 

Nisam ni znao da ti dajem kompliment.  Smile

Повлачиш изјаву?
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.