Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:11:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Polje - nauka blizu objasnjenju  (Pročitano 26873 puta)
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Skinucu knjigu kad budem u mogucnosti...
Najava mi deluje zanimljivo, mada ne mnogo originalno. Treba se setiti da je jos Rudjer Boskovic dozivljavao proteznost kao polje sila, a ne kao nesto popunjeno supstancom, kao sto su recimo Grci smatrali. Samo privlacne i odbojne sile... I onda fizika to sve lepo dokaze.

Citat
чим видим да је ауторка могу да наслутим стил писања

Nemam reci Smile
Mada je zanimljiva cinjenica da ima veoma malo zenskih filozofa kroz istoriju, a bilo je recimo cak i vojskovodja...
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Bosch ima centrifugu
Da dodam samo da se zvanicno zna da se Tesla za zivota nije slagao sa Ajnstajnom i njgovom relativistikom. Tvrdio je da relativisticari ignorisu etar (kako su ga stari Grci zvali)  koji je po njemu bio kljuc naseg fisizcokg univerzuma. U to vreme Ajnstajn je bio u peek-u popularnosti. Posle toga je imao blamazu sa svojom kosmoloskom konstantnom i kasnije pao u zaborav tragajuci za objedinjenom teroijom koja i dan danas muci fizicare - mozda treba svi da se vrate Tesli?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Svakako cu da skinem i pogledam o cemu se radi
Ali samo da ne bude neko novo staro ''Nju Ejdz bullshit''
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony xperia
Pa ako su nalazi fizicara ''Nju Ejdz bullshit''......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Bosch ima centrifugu
NAravno zavisi i sta smatras pod nju ejdz bullshit. Upravo se nalazi fizicara kako kaze Light, slazu sa mnogim stvarima koje ces naci u tkzv new age pisanju (mada ne podnosim ovaj naziv al ajd)
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Pa ima u zadnje vrijeme mnogo tih teorija potkrepljenih upravo od strane naucnika sad da li su izopcenici ili ne ja to ne znam uostalom to i nije bitno ali da se mnogo toga ''koristi '' mozda je to prava rijec od ojedinaca koji time pokusavaju da objasne ili svoje ucenje utemelje na naucnim cinjenicama zarad lakseg sticanja nekog oblika prestiza i potvrde o ispravnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia n80
E, super...htio sam je prije pročitati...ali nisam Smile
No zato ćemo sad ispraviti nepravdu.

Još jenom hvala lightsoft na knjizi Smile
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Bosch ima centrifugu
Pa ima u zadnje vrijeme mnogo tih teorija potkrepljenih upravo od strane naucnika sad da li su izopcenici ili ne ja to ne znam uostalom to i nije bitno ali da se mnogo toga ''koristi '' mozda je to prava rijec od ojedinaca koji time pokusavaju da objasne ili svoje ucenje utemelje na naucnim cinjenicama zarad lakseg sticanja nekog oblika prestiza i potvrde o ispravnosti

To je upravo cinjenica (mozda jedina) koju zameram autorki ove knjige. Pisana je za zapadnjacki um koji je u zadnjih 100 i kusur godina istreniran da istinu definise samo kroz "naucni dokaz". Imao sam pre nedelju dana opsezne rasprave na datu temu nma B92 diskusijama kada me je jedan lik pitao da li za sve sto pricam imam "experiment kojime mogu da potvrdim istinitost mojih dokaza". E pa sad - posto sam se igrom slucaja bavio naukom u svom zivotu, njemu sam tvrdio ono sto i ovde sada tvrdim - nauka ne moze da dokaze (striktno gledajuci) ni jednu svoju tvrdnju. Odnosno - ne postoji ni jedan experiment na ovom svetu koji je objektivan - svi do jednog su subjektivni. Ova cinjenica je upravo jedna od stvari o kojima govori kvantna mehanika i na koju se poziva autorka ove knjige. Dokaz kroz um i intelekt ces naci samo ako u njega verujes - isto vazi i za obrnuto - ako nesto ne verujes onda neces ni naci dokaz za isti vec gomile dokaza protiv. Pa sta je istina onda - e pa upravo ono sto pokrece i jednog i drugog - vera - malo oldfashioned ali je tako. Mi smo sila koja formira nas materijalni svet - mi smo to koji kreiraju naucne dokaze ili ne-dokaze. Nauka dokazuje time jednu stvar da joj je potrebna transformacija kao sto je bila transformacija pogleda na svet u 14 veku dolaskom renesanse. Istina ne zavisi od dokaza u "experimentu" vec od toga da li smo mi sposobni da je vidimo i da u nju verujemo. A kada poverujemo onda cemo i znati da je nesto "istina".
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
kada me je jedan lik pitao da li za sve sto pricam imam "experiment kojime mogu da potvrdim istinitost mojih dokaza

Gledo sam nesto  ne vezano za ovo temu ali se spominje zapad i istok na taj nacin da zapad kroz sve sto radsi gleda samo krzo prizmu materijalnog za razliku od istoka gdje je duhovnost jes uvijek dominantno pa se tako i odnosi u nauci
Znam da ovo nema smisla ali samo eto da ubacim radi osvrta  na ove ''nju ejdz '' instant duhovnost koju pokusavaju da kupe na zapadu misleci da je to nesto opipljivo
Ono sto takodje zelim reci duhovnost se ne mora samo odnosti na religioznost sto ja ovde i nemam namjeru da kazem ali je bitino istaci da je na zapadu nema ni u promilima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC One V
Da su slusali Teslu, sada bi verovatno putovali kroz vreme i razne druge stvari!! Smile Smile
Ali sta ce Ameri, uvek su mislili da su najbolji!!!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 17:11:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.