Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Putarine u Srbiji: višestruko skuplje nego u susednim državama  (Pročitano 9265 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
bugarska i rumunija nemaju auto put???
u makedoniji ima nekih 70 km i to na kisi moj auto sa svim mogucim sistemima na 140 samo sto ne izleti sa puta a kako li je nekom ko vozi juga nesmem ni da pomislim u hrvatskoj je ista cena tako da nevidim zasto je kod nas preskupo!!
u italiji vise potrosim za putarinu nego gorivo za nekih 500 km u oba pravca putarina je 50 evra sto se mene tice putarina na nasim putevina nije mnogo skupa a ni putevi nisu toliko losi sobzirom da sam vozio u vecini drzava evrope znam skoro svuda kako je e sad sto nasim ljudima sve smeta sto je nase pa sto je i dobro to ne valja to je posebna prica!!
i jos nesto sto je uradjeno za poslednje 3-4 god na nasim putevima granicnim prelazima itd nije za poslednje 30 dali je moglo vise pa verovatno da jeste a dali je nesto uradjeno definitivno da jeste!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Citat: zemunac22

 Na kraju krajeva, vinjeta se odnosi na sve puteve u državi, ne samo na autoput.
Smile
Nisi u pravu
Vinjeta se odnosi isključivo na autoputeve
Ukoliko nemaš ili ne želiš vinjetu - mora ti se omogućiti nesmetan prolaz/vožnja običnim cestama ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
SonyEricsson k800i i D820
U njemackoj besplatno!!! I jos ne nekim dijelima mozes da vozis koliko ti auto moze, naravno ako ne ugrozavas druge!

@Skrich mozda te cijene sto Srbija uzima nisu opravdane...?
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
tiger ne pricaj bezveze u nemackoj je gorivo skuplje od bilo koje druge drzave u evropi upravo zbog auto puta tako da nije u redu da pricas neke price a jos si iz nemacke a neznas!!

inace tiger i u srbiji mozes da vozis koliko suto moze da ide na auto putu postoje nekoliko presretaca ali oni nemogu preko 250 tako da ako imas mocniju masinu mozes da cepas slobodno u hrvatskoj takodje i ako te startuje presretac kazna je smesnih 45 evra!!!

cene u srbiji su opravdane a kad ljudi u srbiji imaju plate 2000 i vise evra a porez na tim zaradama bude bila 20 tak posto pa kad budzet bude imao po 40 milijardi evra za potrosnju e onda ce mozda auto putevi biti ekstra i besplatni ali posto do takvog standarda se dolazi upravo putevima mi mora da ih gradimo i odrzavamo na razno razne nacine skuplja putarina kocesija itd e sad dal se to nekom svidja ili ne svidja to je drugo ali to je jedino resenje!!!

neka gospoda koja kritikuju daju neko resenje!!

i jos nesto evo vec 3 vladu treba da dobijemo od kako ministarstvo za kapitalne investicije nepostoji a nekoga ovde jos pominje neka se ljudi malo obaveste pre nego sto pocnu da pisu gluposti!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Србија има можда 1 милион аутомобила, ако и толико. То је свега 70 милиона евра годшње. Тај новац није довољан за одржавање путева.

Naravno da nije. Ali, jel ti misliš da se putevi održavaju samo od putarina (trenutno)? Koliko ja znam, iz svake prodate litre goriva 53% ide direktno državi, između ostalog i za održavanje puteva.

Veruj mi, i sada ima dosto stavki u budžetu iz kojih se novac sliva u putnu infrastrukturu tj. na račun ministarstva za kapitalne investicije.

Sad imamo i ovaj famozni NIP, kažu da imaju preko milijardu evra sredstava na raspolaganju, ima država načina da preraspodeli novac, tako da se nastavi održavanje postojeće i izgradnja nove putne infrastrukture, bez da se pljačkaju sopstveni građani i stranci.
Од пореза и акциза на нафту држава Србија годишње приходује 2 милијарде евра и то се усмерава у "социјалу". Да ли ти знаш колико је пензиони фонд у мањку сваког месеца? Да ли знаш да на плате просветних радника годишње оде 1 милијарда евра. А где је војска, полиција и остали. Да нам држава није тако пропала тај новац би вероватно ишао искључиво у путну инфраструктуру као у осталим земљама које си споменуо. Па ни њима то није довољно новца па су увели те вињете али главнина средстава за изградњу и одржавање не долази од наплате путарине у тим земљама.

У Немачкој не постоје путарине као код нас али зато имају порез на гориво који је у ствари путарина. Ништа нема бесплатно.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
SonyEricsson k800i i D820
tiger ne pricaj bezveze u nemackoj je gorivo skuplje od bilo koje druge drzave u evropi upravo zbog auto puta tako da nije u redu da pricas neke price a jos si iz nemacke a neznas!!

inace tiger i u srbiji mozes da vozis koliko suto moze da ide na auto putu postoje nekoliko presretaca ali oni nemogu preko 250 tako da ako imas mocniju masinu mozes da cepas slobodno u hrvatskoj takodje i ako te startuje presretac kazna je smesnih 45 evra!!!

cene u srbiji su opravdane a kad ljudi u srbiji imaju plate 2000 i vise evra a porez na tim zaradama bude bila 20 tak posto pa kad budzet bude imao po 40 milijardi evra za potrosnju e onda ce mozda auto putevi biti ekstra i besplatni ali posto do takvog standarda se dolazi upravo putevima mi mora da ih gradimo i odrzavamo na razno razne nacine skuplja putarina kocesija itd e sad dal se to nekom svidja ili ne svidja to je drugo ali to je jedino resenje!!!

neka gospoda koja kritikuju daju neko resenje!!

i jos nesto evo vec 3 vladu treba da dobijemo od kako ministarstvo za kapitalne investicije nepostoji a nekoga ovde jos pominje neka se ljudi malo obaveste pre nego sto pocnu da pisu gluposti!!

Ej Skvich nemoj da pricas ako nisi bas upucen...

http://www.avd.de/index.php?id=441

Benzin Super u EU:

je najskuplji u nizozemskoj sa 1,55€
onda ovaj redosljed Norveska,finska,belgija,danska,portugal.
Tek onda dolazi njemacka i zatim je prati francuska...

jedino tko placa u Njemackoj autoputeve su vozaci kamiona.

Njemacka je Skvich jedina zemlja u Europi koja ima djelove autoputeva gdje nema ogranicenja... tako da se malo raspitaj pa onda pricaj... u Hrvatskoj,Srbiji,Bosni i EU zemljama svugdje ti pise da maksimalna dopustena brzina 130km/h...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1544
Zastava Zagreb-Rijeka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Citat: tiger2005

Benzin Super u EU:
je najskuplji u nizozemskoj sa 1,55€
onda ovaj redosljed Norveska,finska,belgija,danska,portugal.
Tek onda dolazi njemacka i zatim je prati francuska...

Njemacka je jedina zemlja u Europi koja ima djelove autoputeva gdje nema ogranicenja... tako da se malo raspitaj pa onda pricaj... u Hrvatskoj,Srbiji,Bosni i EU zemljama svugdje ti pise da maksimalna dopustena brzina 130km/h...
Smile
Istina - provjereno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 924
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
decko pisalo je i na tarabu picka pa je jedan odrao kurac!!!

pise i da je kosovo srbija pa nije tako pise i da je ogranicenje 130 a ti pici koliko hoces ogranicenje gde su radovi 80 a ti uleti ako smes sa 80 u italiji gde su radovi pa ces da vidis kako ces da prodjes a zato u nemackoj nema ogranicenja a uleti u radove sa vise od 80 pa cap radar vozio sam i u nemackoj i u svim balkanskim zemljama i znam sigurno bolje od trebe kako je gde!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
mob
SonyEricsson k800i i D820
decko pisalo je i na tarabu picka pa je jedan odrao kurac!!!

pise i da je kosovo srbija pa nije tako pise i da je ogranicenje 130 a ti pici koliko hoces ogranicenje gde su radovi 80 a ti uleti ako smes sa 80 u italiji gde su radovi pa ces da vidis kako ces da prodjes a zato u nemackoj nema ogranicenja a uleti u radove sa vise od 80 pa cap radar vozio sam i u nemackoj i u svim balkanskim zemljama i znam sigurno bolje od trebe kako je gde!!
Joj skvich daj ne pricaj mi ovdje price za djecu....
Ti mi sada poceo pricati o radnim dijelovima na autoputu, pa naravno da je tu drugacije pravilo.... eto hvalis se da si vise vozio od mene a neznas glavne propise tih zemalja onda...

U njemackoj nema nigdje radarnih mjesta gdje je bezgranicna brzina dozvoljena, a cisto sumnjam da si vozio vise, po svome znanju sto pricas onda sigurno nisi...

Ja ti pisem ovdje o zakonima a ti meni pricas sta se smije kada te policija NE vidi!! Smijesno!
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Citat: zemunac22

 Na kraju krajeva, vinjeta se odnosi na sve puteve u državi, ne samo na autoput.
Smile
Nisi u pravu
Vinjeta se odnosi isključivo na autoputeve
Ukoliko nemaš ili ne želiš vinjetu - mora ti se omogućiti nesmetan prolaz/vožnja običnim cestama ...

Hvala na obaveštenju,  Smile
evo ja sam predložio da se u Srbiji vinjete odnose na sve puteve, tako da mora da se plati korišćenje putne infrastrukture, pa išao autoputem ili običnom magistralom dođe na isto.

Nema švercovanja na lokalnim džadama, pogotovo za strance.  Smile

IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.