Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 05:38:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vjera Ljudskog Bratstva  (Pročitano 2542 puta)
11. Apr 2008, 22:51:48
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
Svakodnevno vidjamo dokaze da smo svi mi LJUDI mnogo povezaniji nego sto bi mnogi zeljeli da jesmo.

Krv osobe druge nacije, religije, rase moze nam spasiti zivot. DNK nekog covjeka s druge strane svijeta moze nam biti blizi no DNK naseg rodjenog brata, sestre. Organ nekog Indijca, Kineza, Arapa, Crnca, Amera, Europejca... moze sutra biti presadjen u nekog od nas i spasiti nam zivot...

Osobno imam prijatelja i poznanika svih vrsta. Neki su Krscani - Katolici, Pravoslavci, drugi... neki su Budisti, neki Muslimani, dosta ih je ateista i agnostika. Dok god su Razumni, s ljudima je ugodno.

Ono sto sam primjetio da veze sve nas je Bog. Bog u nama, jedinstven, savrsen. Da, tu ubrajam i ateiste. Vrlo draga, inteligentna bica, koja traze! Traze odgovore...

Bog u nama! Savrsena vjera, taj moralni nagon. Dobro je nekim dijelom u svakom od nas. Dojma sam da ta Vjera je ispravan put ali nazalost, pod krinkom Organizacija, struje podjele drze svijet neminovno podijeljenim, a ljude opput mene/nas klasificiraju  kao notorne utopiste, idealiste i slicne gluposti.

Naravno, podijeljen svijet je cilj, bez podjele nema ni profita, tako da mi je motiv potpuno jasan...
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Bosch ima centrifugu
Plasim se da je "grandiozni plan" malo drugaciji. Ljudi osecaju zelju za spajanjam i ujedinjavanjem, u suprtnom EU se nikada ne bi desila bez obzira na mcnike i politicare. Oni to isto znaju i osecaju ali isto tako znaju da pod pravim ujedinjenjem bi oni sami izgubili moc koju sada imaju. Jedini izlaz je virtuelno ujedinjenje koje ce stajati kao maska diktaturi manjine. Dobra stvar je to sto takvo ustrojstvo nije u skladu sa univerzumom a ni Bogom i nemoze da opstane.

Duh u nama zeli da se vrati luci a to znaci samo jedno - iz mnostva u jedinstvo - ta realnost ce isplivati na povrsinu pre ili kasnije. Nikakve pare ili licni interesi ne mogu to da zaustave.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
EU su stvorili mocnici i politicari...

Ja sam vise govorio o ujedinjenju Vjere no drzava/nacija, no jedno bi trebalo povuci drugo.

A za duh se slazem. On ionako je jedan, nevjerovatno ili da, ali moj, tvoj, Pokrovkin, Ravenov pa cak i rogozubov Smile su dio jednog univerzalnog duha Smile
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Bosch ima centrifugu
NAravno da jeste - ako bi inace drugacije dolsi do tog zakljucka ako ne bi bili ovoliko razliciti spolja gledajuci. I svako apsolutno svako ima svoju ulogu u tome - kako ti rece cak i rogozub i brat Joca i ostali pravednici koji prodjose korz ove diskusije u zadnjih par godina koliko sam ja ovde. Oni cak sta vise imaju najznacajniju ulogu - uvek te podsecaju na ono sto nisi i time najlepse definisu ono sto jesi. Sveti Duh je tu da izpravlja greske nasih umova i da nam uvek iznova pruza sansu da spoznamo ljubav u sebi - druge istine i plana za ujedinjenje nema - sve izlazi iz grandioznog duhovnog plana. Ko sto rekoh - politicari i mocnici samo misle da su dovoljno mocni ali i ne shvataju koliko je njihov mali sebicni ego-centricni svet nebitan u poredjenju sa onime sto svi mi osecamo u sebi i sto ce jednog dana biti ocigledno svima. Nema niceg sto treba da se desi - mi smo vec ujedinjeni samo to treba da shvatimo. STo smo blizi toj realnosti u sebi to ce se vise ona projektovati na materijalni svet - kako gore tako dole rekli bi kabalisti.  Smile
« Poslednja izmena: 12. Apr 2008, 00:46:08 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.4
Mislim da je materijalna realnost stvorena kako bi kroz nju mogli da uvidimo svu radost duhovne jedinsvenosti. Odnosno da kroz iluziju odvojenosti bolje shvatimo nasu povezanost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Bosch ima centrifugu
Boki prijatelju tebe nema nema ali kad kazes onda je ti u sred srede  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
DNK nekog covjeka s druge strane svijeta moze nam biti blizi no DNK naseg rodjenog brata, sestre. Organ nekog Indijca, Kineza, Arapa, Crnca, Amera, Europejca... moze sutra biti presadjen u nekog od nas i spasiti nam zivot...


 trazi od tvog profesora biologije da ti vrati pare ...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ајде БФ, све је могуће... Нарочито ако је мама била стјуардеса  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.4
 Smile Pozdrav Decky, nije me bilo jer sam prvo procitao onaj tekst o nivoima denzita na bureku, a onda sam pod dejstvom pomenutog teksta tumarao po forumu galaksije i stvorio totalnu konfuziju u glavi i shvatanjima pa mi je trebalo malo vremena da sredim utiske.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 05:38:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.