Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:16:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je Isus jedini put do Neba?  (Pročitano 14140 puta)
10. Apr 2008, 16:20:07
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Sony xperia
Da li je Isus jedini put do Neba?


"U suštini ja sam dobar čovek, tako da ću ići na nebo." "U redu, radim neke loše stvari, ali je više onih dobrih, tako da ću ići na nebo." "Bog me neće poslati u pakao samo zato što ne živim po Bibliji. Vremena su se promenila!" "Samo oni zaista loši ljudi što zlostavljaju decu, kao i ubice, će ići u pakao."

Ovo je uobičajeno rezonovanje među ljudima, ali istina je da su sve to laži. Satana, vladar ovog sveta, seje ove misli u našoj glavi. On i svi oni koji slede njegov put su neprijatelji Božiji. (1 Petrova 5:Smile. Satana se uvek pretvara da je dobar (2 Korinćanima 11:14), ali on ima vlast nad svim umovima koji ne pripadaju Bogu. "…kojima je bog ovoga sveta oslepio njihove neverničke misli, da ne vide prosvećenje od evanđelja o slavi Hristovoj, koji je slika Božija." (2 Korinćanima 4:4).

Laž je verovati da Boga nije briga za male grehe, i da je pakao rezervisan samo za "loše ljude." Svaki nas greh rastavlja od Boga, čak i “mala bela laž”. Svi su zgrešili, i niko nije dovoljno dobar da ode na nebo sam od sebe. (Rimljani 3:23). Odlazak na nebo se ne osniva na tome da li naše dobro preteže nad lošim; u tom slučaju svi ćemo da izgubimo. "Ako je pak po blagodati, onda nije po delima, jer inače blagodat ne bi više bila blagodat " (Rimljani 11:6). Ne možemo da uradimo ništa da zaslužimo naš ulazak na nebo (Tit 3:5).

"Uđite na uska vrata; jer su široka vrata i prostran put koji vodi u propast i mnogo ih je koji njima ulaze." (Matej 7:13). Iako svi žive život u grehu, i vera u Boga nije popularna, to nije opravdanje pred Bogom. "…u kojima ste nekada živeli po duhu ovog sveta, po vladaru vazdušnih sila, po duhu koji sada dejstvuje u sinovima nepokornosti" (Efesci 2:2).

Bog je stvorio savršen svet. Sve je bilo dobro. Onda je stvorio Adama i Evu, i dao im je slobodnu volju, tako da bi mogli da biraju da li da Ga slede i slušaju ili ne. Ali Adama i Evu, prve ljude koje je Bog stvorio, je Satana iskušao da ne poslušaju Boga, i oni su zgrešili. Ovo ih je sprečilo (i sve koji su došli posle njih, uključujući i nas) da budu u stanju da imaju blizak odnos sa Bogom. Bog je savršen i ne može da obitava u grehu. Kao grešnici, sami ne možemo da uspemo. Tako da je Bog stvorio način kako da budemo ponovo zajedno na nebu. "Jer Bog je tako zavoleo svet da je svog jedinorodnog Sina dao, da svaki – ko veruje u Njega – ne propadne, nego da ima večni život. (Jovan 3:16). "Smrt je, naime plata za greh, a blagodatni dar Božiji je – večni život u Hristu Isusu, Gospodu našem." (Rimljani 6:23). Isus se rodio da bi nam pokazao put i umro je za naše grehe da mi ne bismo morali. Tri dana posle njegove smrti, ustao je iz groba (Rimljani 4:25), dokazujući svoju pobedu nad smrću. On je premostio provaliju između Boga i čoveka tako da bi mi mogli da imamo lični odnos sa Njim, samo ako verujemo.

"A ovo je večni život, da poznaju tebe, jedinoga pravoga Boga, i Isusa Hrista koga si poslao." (Jovan 17:3). Većina ljudi veruje u Boga, čak i Satana. Ali, da bi smo se spasili, moramo sa Bogom da uspostavimo lični odnos, okrenemo se od svojih greha i sledimo ga. Moramo da se pouzdamo u Isusa sa svim što imamo i što radimo. "Naime, pravednost Božija koja verom u Isusa Hrista dolazi za sve koji veruju. Jer nema razlike;" (Rimljani 3:22). Biblija nas uči da nema drugog puta ka spasenju osim kroz Isusa Hrista. U Jovanu 14:6 Isus kaže, "Ja sam put i istina i život; niko ne dolazi k Ocu – sem kroz mene."

Isus je jedini put ka spasenju i On je jedini koji može da plati cenu našeg greha (Rimljani 6:23). Ni jedna druga religija ne uči koliko je greh ozbiljan i šta su njegove posledice. Ni jedna druga religija ne nudi tu beskrajno veliku platu za greh, onu koju jedino Isus Hrist može da obezbedi. Ni jedan drugi “osnivač religije” nije bio Bog koji je postao čovak (Jovan 1:1,14) – jedini način na koji je beskrajno veliki dug mogao biti plaćen. Isus je trebalo da bude Bog da bi mogao da plati naš dug. Isus je trebalo da bude čovek da bi mogao da umre. Spasenje nam je dostupno jedino kroz veru u Isusa Hrista! “Nema spasenja ni u jednom drugom, niti ima drugog imena pod nebom, danog ljudima, u kom treba da nađemo spasenje” (Dela 4:12).


Preuzeto sa  Link
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
jeste.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
 Mi smo "nebo".To je sve što ću reći.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
malo u venu, i mi smo sedmo nebo, jes..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia n80
Nije
Što je s onima koji nisu spoznali boga a žive krijeposnim životom?
Isus, obična osoba ili božanstvo nije po mene toliko bitno nego njegovo nasljeđe propovjedanja mira i ljubavi.


Bojim se igle  Smile
« Poslednja izmena: 10. Apr 2008, 19:10:26 od mad_max_21 »
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
pa ubodesh se u venu, i eto ti "krijeposnog" zhivota..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46769
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Temelji duše su na Nebu, temelji ambicija na zemlji.
« Poslednja izmena: 10. Apr 2008, 23:36:22 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
pokvari mi niz, taman mi je u poslednjih 12 tema bio poslednji poust B)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Bosch ima centrifugu
Simbolicni Hrist zivi u svakom od nas - ISus je ziveo da bi nam pokazao put otkrivanja nasg licnog zivog Hrista i zivog Boga u nama samima. Time, Hrsit jeste put  ali ne ka nebu nego ka nama samima - jer ni Hrista ni neba ni pakla ni djavola nema van nas. Nama je samo dato da u svakom trenutku izaberemo sta cemo da stvaramo - Hristov put ljubavi ili put pakla nase mrznje i iskljucivosti.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
sam Hristos je prichao kako postoje pakao i raj...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:16:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.