Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dragan Đilas -,,Zemun pre 150 godina bio deo Evrope"  (Pročitano 23959 puta)
07. Apr 2008, 15:22:59
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24

ZEMUNAC
Dragan Đilas izjavom da je Zemun pre 150 godina bio deo Evrope, za razliku od ostatka Beograda, pokazao elementarno neznanje


BEOGRAD - Dragan Đilas, kandidat DS za gradonačelnika Beograda, rekao je da je pre 150 godina Zemun bio deo Evrope, što u to vreme nije bio slučaj sa drugim delovima Beograda. Reagujući na tvrdnje svog protivkandidata Aleksandar Popović, kandidat DSS za prvog čoveka Beograda ocenio je da Đilasova izjava predstavlja „najgori vid potcenjivanja i Beograda i Srbije“.

- DS bi morao da zna da je pre 150 godina u Zemunu bila tuđinska, austrougarska vlast, i da je žalosno tvrditi da prisustvo tuđinske vlasti označava pripadnost Evropi - rekao je Popović i naglasio da Zemun pripada Srbiji, koja je evropska zemlja, pa je samim tim i Zemun evropski grad.
Predsednik Skupštine opštine Zemun Gordana Pop-Lazić takođe smatra da je Đilasova izjava za svaku osudu.

- Zaista sam očekivala da će se kandidat DS za gradonačelnika Beograda izviniti građanima Zemuna, ili je možda reč o nepoznavanju istorije. Proglasivši austrougarsku okupaciju Zemuna evropskim dostignućem on je uvredio svakog stanovnika Zemuna - istakla je Pop-Lazićeva.
Ona je dodala da opština Zemun slavi 5. novembar kao dan opštine.

- To je dan kada je srpska vojska 1918. ušla u Zemun i oslobodila ga od austrougarske okupacije. Ceo period do tog datuma mi smatramo okupacijom, tako da je Đilasova izjava za svaku osudu. Mi još uvek čekamo izvinjenje - poručila je predsednica SO Zemun.

Još jedan Đilasov protivkandidat, Aleksandar Vučić iz SRS, užasnut je izjavom funkcionera DS.
- Toliko sam šokiran elementarnim nepoznavanjem istine od strane čoveka koji želi da bude na čelu grada od dva miliona ljudi da ne znam šta bih rekao. Poručujem Beograđanima da pažljivo prate izjave onih koji im „dobro misle“ - istakao je Vučić.

Istoričar Čedomir Antić smatra da su ovakve izjave sasvim uobičajene u vreme predizbornih kampanja.

- Ova debata suštinski pokazuje predrasude koje i danas postoje kod nas. Krajnje je besmisleno govoriti da je Zemun bio deo Evrope, a Beograd nije, kad imamo u vidu da su ta dva mesta toliko geografski blizu i da ih naseljava isti narod. S tim što je Beograd, naravno, bio veći od Zemuna i bio je glavni grad jedne zemlje koja je imala više od milion stanovnika. Srbija u to vreme nije bila međunarodno priznata, ali je imala svoju vladu, vojsku, činovništvo, veliku školu... Mislim da je ovde s jedne strane u pitanju dodvoravanje onim građanima Zemuna koji ne žele da se pomire s tim da je Zemun tek jedna opština u Beogradu, a s druge strane građanima Srbije koji veruju da smo mi ne samo ravnopravni sa ostalim narodima nego da smo i malo „iznad“ - pojasnio je Antić.

On smatra da DS ovakvim izjavama stoji iza ideja da je Srbija ušla u Evropu tek stvaranjem jugoslovenske države i da su u sukobima između Austrougarske i Srbije u izvesnoj meri sadržani i sukobi između Evrope i Orijenta. Dragan Đilas juče je bio nedostupan za eventualno pojašnjenje svoje izjave.
IP sačuvana
social share
Нека од данас зна,ко није знао
да Србија није ћилим из Ушака,
да Косово није свилени јастук из Бруса,
да Срби знају за нешто скупље од главе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2037
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
On je klasican primer poslovice da se budale ne seju, nego same nicu!!! Boze, kakav kreten zeli da bude gradonacelnik Beograda!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Шта бре трућа тај Ђилас!? А јесу ли његови пре педесет година јахали попове?!? Smile
Мунзе Конза, Ваистину Конза
Ich bin auch ein Munze! Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24


Gledao sam u onoj emisiji -Sta radite,bre - kad je to izjavio i to je bila jedna od situacija kad pomisliš - Stani, jel sam ja ovo dobro čuo ?

IP sačuvana
social share
Нека од данас зна,ко није знао
да Србија није ћилим из Ушака,
да Косово није свилени јастук из Бруса,
да Срби знају за нешто скупље од главе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2342
Zastava Croatia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Samsung SGH-I560
tema, a i izjava dotičnog bi se trebala nazvati zemun se vraća kući   Smile
IP sačuvana
social share
You better watch out, You better not cry, You better not pout, I'm telling you why...

Bad Blue Boys are coming to town...

"Ja sam veliki prijatelj Hrvatske, to se nikada neće promijeniti." - Jorg Haider RIP
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 665
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
tema, a i izjava dotičnog bi se trebala nazvati zemun se vraća kući   Smile

Твој коментар треба назвати усташком провокациом, па би један бан био на месту.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1182
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24


Ovaj Đilas je isto nato vojnik kao i onaj kursadzija Sutanovac i Hašim Tadić  Smile


IP sačuvana
social share
Нека од данас зна,ко није знао
да Србија није ћилим из Ушака,
да Косово није свилени јастук из Бруса,
да Срби знају за нешто скупље од главе
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
@murinhoo nemoj da provociras  Smiley 1 Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2342
Zastava Croatia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Samsung SGH-I560
@murinhoo nemoj da provociras  Smiley 1 Smile

a ne, nije provokacija u smislu u kojem ti misliš, nego se odnosi na politiku DS-a koju zastupa dotični, a to je put prema EU  Smile
IP sačuvana
social share
You better watch out, You better not cry, You better not pout, I'm telling you why...

Bad Blue Boys are coming to town...

"Ja sam veliki prijatelj Hrvatske, to se nikada neće promijeniti." - Jorg Haider RIP
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Kreten a i sta to njega zanima njega zanima kako ce da proda i ovo malo zemlje sto nam je ostalo za pare. Mislim da je taj DS prso totalno pogledaj samo Sutanovac kakve veze on ima sa vojskom covek je operisan od vojske, zanimljivo je da je radio kao telohranitelj a on ce sada da vodi vojsku koji nije ulagao u znanje postali smo gori od amera.
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.