Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:44:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 35 36 38
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: oslobodjen Haradinaj  (Pročitano 29857 puta)
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 896
Zastava Kanada
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Motorola 
U krivicnom postupku je tuzilac duzan da iznosi dokaze nikako tuzeni u ovom slucaju oklevetani, dok je u gradjanskom postupku ono sto si ti navela da je tuzeni duzan da se brani i pobija dokaze.
Tako da nisi u pravu.
IP sačuvana
social share
Srbi oprastate svojim neprijateljima, zaboravljate svoje zrtve, Srbi istorija se ponavlja
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Oklevetani je tuzilac... kapiras?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 896
Zastava Kanada
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Motorola 
Nisam uopste pazljivo procitao sta si napisala, tako da je moja greska al sta se tu moze ljudski je gresiti.
IP sačuvana
social share
Srbi oprastate svojim neprijateljima, zaboravljate svoje zrtve, Srbi istorija se ponavlja
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Ma, da... kako da ne...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 896
Zastava Kanada
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Motorola 
Dobro, ajde sada lepo likuj to je odlika velikih ljudi da likuju.
IP sačuvana
social share
Srbi oprastate svojim neprijateljima, zaboravljate svoje zrtve, Srbi istorija se ponavlja
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4306
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Upravo suprotno, onaj ko je oklevetan dokazuje da to nije istina...

Ovo je trebalo da bude duhovito ili sta?   Smile Smile
IP sačuvana
social share
"A great many people think that they are thinking when they are merely rearranging their prejudices."  William James
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung S7220
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Deliću sad smetaju kontakti s Karlom
Autor: M. I. - M. V. | 11.05.2008 - 00:02


General Božidar Delić pokušava da prikrije svoje kontakte sa bivšom tužiteljkom Haškog tribunala Karlom del Ponte. Iako postoje brojni dokazi o njihovim kontaktima, iako joj je general pisao i tražio od nje pomoć kao neku vrstu protivusluge za dobro odrađenu ulogu eksperta svedoka tužilaštva, on iz njemu znanih razloga negira kontakte.

Kako je „Blic“ već objavio, Delić je preko Karle del Ponte pokušao da se nakon penzionisanja reaktivira u Vojsci Srbije i Crne Gore.
On tvrdi da nikada nije prikupljao dokumenta protiv Haradinaja u korist tužilaštva. Međutim, u pismu koje je Del Ponteova uputila Savetu za nacionalnu bezbednost SCG 31.1.2005. navodi se da ona i njen tim u Hagu izuzetno cene pomoć koju im je Delić pružio prikupljajući dokaze protiv Haradinaja i u drugim slučajevima.
Šta bi Delićevo ponovno aktiviranje u vojsci značilo, najbolje se može proceniti ako se zna da je on jedan od onih koji su bili za to da se na demonstrante petog oktobra 2000. pošalju tenkovi.
Karla del Ponte je navela da, i pored stresa i pritiska zbog penzionisanja, Delić izgleda ne namerava da povuče svoju odluku da svedoči protiv Haradinaja kao ekspert svedok tužilaštva. Međutim ispostavilo se da Karla nije dobro procenila Delića jer se on i pored detaljnih priprema za svedočenje nije pojavio na suđenju Haradinaju. Stručnjaci tvrde da je Hardinaj oslobođen optužbi zato što se na sudu nisu pojavili ključni svedoci, uključujući i Delića.
Posebno je zanimljivo da je tim Haradinajevih branilaca nedavno posetio Vojislava Šešelja u haškom pritvoru.
Veze haškog tužilaštva i generala Delića mnogo su dublje nego što se na prvi pogled čini. On je u svojoj dokumentaciji imao i dokumenta koja su nestala iz Vojske Jugoslavije. Istovremeno Hag se nije bavio zločinima koji su nastali u zoni njegove odgovornosti u vreme NATO bombardovanja na Kosovu 1999.
Fond za humanitarno pravo podneo je u petak krivičnu prijavu protiv Božidara Delića i deset drugih pripadnika Vojske Jugoslavije i MUP-a Srbije za krivično delo ratnog zločina počinjeno protiv civilnog stanovništva na Kosovu 1999. godine. U saopštenju FHP-a je navedeno da je analizom dokaza „FHP našao da postoji osnovana sumnja da su Delić i deset drugih lica, po prethodnom planu i dogovoru, izvršili ta ubistva i da su odgovorni za krivično delo ratnog zločina protiv civilnog stanovništva“.
General-major u penziji Božidar Delić komandovao je motorizovanom 549. brigadom VJ kojoj je pripadala i većina preostalih koje Fond sumnjiči za ratni zločin počinjen nad civilnim žrtvama, među kojima su 42 žrtve identifikovane u međuvremenu.
Srpskom tužilaštvu za ratne zločine, koje od prošle godine vodi pretkrivični postupak o ubistvu više desetina Albanaca 25. marta 1999. godine u Trnju kod Suve Reke, pre dva dana su uz krivičnu prijavu dostavljene i izjave svedoka o ovom događaju, saznaje „Blic nedelje“.
- Detaljno ćemo se upoznati sa izjavama svedoka i preduzećemo sve neophodne korake u ovom postupku - rečeno je „Blicu nedelje“ u ovom tužilaštvu.
Prema navodima Fonda, Delić je kao komandant 549. motorizovane brigade VJ 24. marta 1999. naredio komandantu Pozadinskog bataljona i ostalim podređenima iz 549. brigade da sa stotinak pripadnika bataljona u sadejstvu sa policijom opkole Trnje, granatiraju, razore, spale i unište kuće i druge objekte u selu.
Namera je, kako navodi FHP, da „ubijanjem meštana pred njihovim porodicama i komšijama, premlaćivanjem, ponižavajućim postupcima i drugim brutalnim oblicima fizičkog i psihičkog maltretiranja, proteraju Albance iz toga sela“.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Slučaj trgovine organima Srba sa Kosova zastareo za Hag
Autor: Tanjug | 18.05.2008 - 09:35

Predstavnica za štampu glavnog tužioca Haškog tribunala Olga Kavran izjavila je da je tužilaštvo tog suda dobilo "par zahteva" u vezi saznanja o trgovini organima Srba otetih na Kosovu i Metohiji posle 1999. godine i da će u vezi s tim pružiti sve informacije koje ima, ali da - u skladu s izlaznom strategijom - ne može da vodi nove istrage još od kraja 2004. godine.

"Tužilaštvo, u skladu sa izlaznom strategijom koju je propisao Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija, ne može da vodi nove istrage od kraja 2004", rekla je Kavranova Tanjugu.
Kavranova je objasnila da je Tužilaštvo tribunala ranije obavilo preliminarnu istragu povodom informacija o otmicama ljudi na Kosmetu, koji su odvedeni u Albaniju, gde su im izvađeni organi, ali da tada "nije nađeno dovoljno dokaza koji bi opravdavali dalji rad Tribunala na tome, a u vezi sa njegovom nadležnošću".
Kavranova je rekla da će Tužilaštvo pružiti informacije pojedinačnim državama koje pokreću istragu o tom slučaju i odgovoriti na zahteve istražnih organa tih zemalja: "To je normalna saradnja sa državama koja se odvija preko zvaničnih zahteva koje te države upućuju, odnosno istražni organi, i na te zahteve se odgovara."

Na pitanje Tanjuga da li je haško tužilaštvo dobilo takav zahtev od Albanije, Misije UN na Kosmetu (UNMIK), ili neki drugi pojedinačni zahtev, Kavranova je odgovorila da je Tužilaštvo dobilo "par zahteva vezano za tu problematiku" i da će, "naravno, pružiti sve informacije koje ima": "Međutim, kao što sam već rekla, nakon obavljanja preliminarne istrage, nije više od toga rađeno, tako da je na lokalnim organima da se time dalje bave ukoliko to odluče."
Albansko tužilaštvo izrazilo je ranije spremnost za saradnju sa Haškim tribunalom ukoliko, kako je prenela albanska nacionalna agencija ATA, taj sud bude smatrao da bi istraga o optužbama bivšeg glavnog haškog tužioca Karle del Ponte o trgovini ljudskim organima trebalo da bude nastavljena u toj zemlji.

Del Ponteova je iznela u svojoj knjizi "Lov: Ja i ratni zločinci" da su pripadnici Oslobodilačke vojske Kosova (OVK) odveli najmanje 100 zarobljenih srpskih civila i vojnika na sever Albanije gde su im vađeni organi radi ilegalne prodaje i transplantacije na evropskom crnom tržištu.
Bivši lider OVK Kosova Ramuš Haradinaj izjavio je za britansku medijsku kuću BBC da podržava pokretanje istrage o tvrdnjama da su njegovi borci bili umešani u trgovinu organima srpskih zarobljenika.
Haradinaj je u petak uveče kazao da će "veoma rado sarađivati u istrazi": "Pozivam nezavisne istražitelje iz bilo koje kredibilne organizacije u svetu da dođu i obave takvu istragu. To može da bude urađeno lokalno, regionalno i uz našu saradnju. Lično nemam ništa protiv."

Blic

I tako Albanija će sarađivati u istrazi Haškog suda, ali taj sud neće voditi istragu. Sve u svemu pojeo vuk magarca, a trilaterala dobila rezervne delove za svoje metuzaleme.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Priča svedokinje, očevica nekažnjenog ratnog zločina bivšeg komandanta OVK
Gledala sam kako Ramuš Haradinaj likvidira zarobljenike
Autor: M. Ilić | 18.05.2008 - 06:59

Više puta sam 1998. godine gledala kako Ramuš Haradinaj kod Radonjićkog jezera strelja ljude kojima su ruke bile vezane na leđima.
Ovo je deo kazivanja Haradinajeve komšinice, očevica zločina bivšeg komandanta OVK. Iako je njen iskaz bio poznat istražiteljima tima Karle del Ponte, nije izvedena da svedoči pred veće Tribunala koje je Haradinaju izreklo oslobađajuću presudu.

U izjavi koju je dala domaćim istražnim organima, ova svedokinja koja je jezive scene gledala u vreme dok je bila učenica osnovne škole u Glođanju, ispričala je:
„Pošto sam sa svojim dedom izvodila stoku na ispašu, na livadi u blizini Radonjićkog jezera na području sela Glođane svakodnevno sam gledala pripadnike OVK koje je predvodio Ramuš Haradinaj sa svojom braćom Dautom, Enverom i Rasimom. Dolazili su džipovima crne boje i sa zatamnjenim staklima. Po dolasku do kanala, na samom domaku jezera, iz džipova su izvodili lica muškog i ženskog pola. Nekima su bili povezi preko očiju, sa rukama vezanim na leđima, koje su primoravali da kleknu u vrstu, pa su ih sa udaljenosti od par koraka likvidirali, pucajući iz vatrenog oružja.“
Objašnjavajući šta se zatim događalo, svedokinja je izjavila: „Nakon streljanja, ljude su bacali u kanal. Zbog velikog vodostaja tela su plutala kanalom do Radonjićkog jezera, gde su i ostajala. Ove događaje sam posmatrala sa udaljenosti od tridesetak metara. Po odlasku pripadnika OVK, nekoliko puta sam odlazila na mesto gde su žrtve bačene, jer sam se plašila da neko od žrtava nije iz moje porodice. Pored leševa, par puta u samom kanalu sam videla i delove ljudskog tela, prste i uši. Među licima koja su dovozila i streljala žrtve uvek je bio neko od članova porodice Ramuša Haradinaja, koga sam videla u više navrata kako strelja dovedena lica. Svi pripadnici OVK na sebi su imali crnu uniformu sa amblemom OVK, dok su na glavi nosili crni kačket, a na nogama su imali crne vojničke čizme... Sećam se da su početkom školske 1998. godine došli pripadnici OVK. Tada su celu popodnevnu smenu đaka, koja je brojala oko 200 učenika, iz osnovne škole u selu Glođane nasilno izveli i svojim vozilima odvezli u katoličku crkvu u Donjem Novom Selu u opštini Đakovica. Tamo su ih zatvorili sa ciljem da primoraju njihove roditelje ili člana njihove porodice da se priključi pripadnicima OVK.“
Svedokinja je ispričala i o stradanju članova svoje porodice koji, inače, nisu srpske nacionalnosti.
„Početkom 1998. u selu Glođane je, po mojoj proceni, bilo prisutno oko 700 naoružanih pripadnika OVK. U samo selu formiran je štab OVK, a po mojom saznanjima, komandant štaba je bio moj komšija Ramuš Haradinaj, koga dobro poznajem... U više navrata, Ramuš i Daut Haradinaj su sa nekolicinom pripadnika OVK dolazili u našu kuću i prisiljavali mog oca da im se priključi. Zbog prisiljavanja moj otac je sa majkom i bratom otišao iz kuće... Ja sam u selu Glođane ostala do kraja oktobra 1998. godine. Tada je nekoliko pripadnika OVK koje je predvodio Ramuš Haradinaj došlo u našu kuću. Izvršili su detaljan pretres kuće tražeći mog oca i oružje, ali ništa nisu našli. Pokupili su vredne stvari i stoku, a zatim kuću zapalili.“
Preostali deo porodice je uspeo da pobegne u Đakovicu kod rođaka, ali su ih pripadnici OVK i tamo pronašli posle povlačenja srpske vojske i policije sa Kosova.
O tome je svedokinja ispričala:
„Došli su i tražili mog oca. Naš rođak im je rekao da nije tu, a za njim je izašao i jedan od moje braće da to potvrdi. Jedan od pripadnika OVK mu je odgovorio: Ako otac nije kod kuće, pođi ti sa nama, pa ćemo te sutra vratiti. Brat je poslušao i ušao u vozilo. Odvezli su ga u pravcu Dečana i od tog dana mu se gubi svaki trag. Sutradan, rano ujutru, odveli su i mog dedu koji je imao 80 godina. Od tada se i dedi gubi svaki trag.“

Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 35 36 38
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:44:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.