Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Religija, Incest, Homosexualnost, Biblija, Buducnost coveka, Bog  (Pročitano 28552 puta)
30. Mar 2008, 09:54:50
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Ovako oduvek postavljam ovo pitanje sebi, i zelim da vidim misljenja ljudi po ovom pitanju.
Ako idemo po Bibliji svi smo stvoreni od incesta fakticki, jer ako smo svi od Adama i Eve, znaci da je bilo mnogo sex-a medju rodbinom. Onda imamo Boga koji po Bibliji vidi i zna sve, i zna covekovu buducnost dok je jos u stomaku, kakav ce covek da bude i gde ce da zgresi. Ako je to tacno zasto bi Bog nas kaznio na kraju ako zna unapred nas put? To ima poente? Religija govori da je homosexualnost odvratna pred Bogom i da takvi ljudi nece videti raja, sto je kompletno pogresno ako je hriscanstvo vera ljubavi i ako Bog unapred zna da ce neko biti homosexualac. Tu dolazim isto do zakljucka da ili Biblija tumaci nesto pogresno ili Bog ima dupli standard. I na kraju krajeva ako smo stvoreni ne savrseni zasto bi Bog od nas zeleo da budemo ono sto nismo-savrseni? Isto tako ako je Bog stvorio nas po svom obiku i naumu, i sam kaze da je ljubomoran a mi ne bi trebali da budemo, sta to vama govori?
Ako se setim ubacicu jos neko pitanje!
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13

   nadji sredinu izmedju svetog pisma i Denikena. sada sam premoren, pisa cu uskoro.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Moje mišljenje da je Biblija napisano od strane ljudi koji su bili nadahnuti verom,i svoje reči pripisivali da je to od Boga.
Zato ima toliko kontradiktornosti i nelogičnosti.Bog nikada nebi dozvolio da ga optužujemo kako je gnjevan,osvetoljubiv,ljubomoran,koji ubija itd.Takvo mišljenje može da dolazi samo od čoveka i njegovog mišljenja,a nikako od Boga.I nažalost crkve su upravo na takve ljudske izjave građeni i upravo tim ljudskim rečima zastrašivanja da Bog kažnjava ubija i slično koriste kako bi silom vezali čoveka za crkvenu instituciju.
Druga stvar što zbunjuje, je simbolika.Jedino što je od Boga dato to je Jevanđelje koje nije od čoveka,već direktno predat od strane Boga Isusa.Zato se veoma razlikuje u odnosu na tekstove na drugim mestima Biblije,i to je problem što je Hrišćanstvo građeno na sve,samo ne na Jevanđelje.Ljudi na početku nisu znali pisati,pa teško da su precizno preneli početak stvaranja i ostale događaje.Zato stoji sve u simbolici, jer ono što se onda događalo to se nemože opisati rečima čovečjim, niti ih uporediti sa zemaljskim stvarima.

Takođe opažanje ljudi je bilo potpuno pogrešno.To što čovek prouzrukuje, mora da snosi posledice. A za te posledice su uvek okrivljavali Boga jer nisu znali gde greše i nisu razumeli zašto se njima dešava neko zlo ili loš događaj.I upravo to pogrešno zapažanje upisano u Bibliji sa tekstovima kako je Bog ovakav ili onakav,ovo je uradio ili ono je uradio,što nikakve veze nema sa istinom. Kada smo u nevolji to nije Božja kazna,ne sveti se on kako pisano u Bibliji.Već nas prepušta posledicama uzroka koji smo počinili.Zato što nam dao slobodnu volju,i poštuje našu odluku.On nama pomaže samo kada se njemu obratimo i želimo se promeniti da živimo po njegovim uputama kako bi izbegli posledice naših loših odluka.Normalno da jedan roditelj kao što je on bolje zna nama deci šta je bolje.Ako ga neslušamo mi odgovaramo za naše odluke i snosimo posledice naših odluka.A to nije Božja kazna i osveta sigurno.

Bog jeste zna naš put,gde grešimo,gde možemo stradati,i on preko svojih proroka dao upute šta da radimo kako bi izbegli nevolje,upravo zato što vidi kakvo zlo nama može da se desi.Ali ko je kriv ako čovek njegove upute i upozorenja odbacuje,neće da prihvati i primeni.I kada čoveka zadesi zlo zbog svojih odluka, onda okrivljava našeg roditelja Boga, kako kažnjava.Eto primer kako detinjasto razmišljamo.Neslušamo roditelja koji zna šta je za nas dobro,pa kada stradamo, kriv je roditelj.

Što se tiče savršenosti čoveka, nije reč o tome da je čovek stvoren savršenim,već o tome da je čovek stvoren da bude savršen,a to su dve različite stvari.Kada nekog stvorimo savršenim onda on mora da bude sveznajući i svemoćni kao Bog, što nikako nije moguće.Ako nekog stvorimo da bude savršen,taj neko ima priliku non stop da se usavršuje do savršenstva.Kroz učenje i iskustvo bude sve savršeniji,da se non stop razvije.Znači reč stvoren savršenim možemo shvatiti kao mogućnost da se razvijemo bez granica, u zavisnosti od naše volje predanosti,radu,i spremnosti da učimo i steknemo iskustvo kroz naš rad.
« Poslednja izmena: 31. Mar 2008, 01:48:36 od Pirox »
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Bogu je svjedeno šta o njemu mislimo. Ako bacimo kamen nas će pogoditi. Ako mačem sječemo, kad tad će nas neko posjeći. Tako da se homoseksualizam može okarakterisati kao odgovor na pogrešan način ponašanja, mišljenja i gledanja na svijet. Kada pričam o ovome moram da uvedem pojam "karme". "Oko za oko, zub za zub" Šta je to nego zakon karme u Bibliji ? Dalje, postoji i mjesto gdje Isus priča kako niko nije kriv za grijeh. Tu se misli na grijeh u prošlom životu koji se naslijeđuje karmičkim putem. Ne želim da se predstavim kao neko iz nju NewAge religije kada povezujem Hrišćanstvo i Hinduizam (H&H Smile). Ali to je neminovan rezultat nepristrasnog mišljenja.         
« Poslednja izmena: 31. Mar 2008, 03:40:00 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Problem je raskrstiti sve zablude i dogme i nelogicnosti. Jer sva moja pitanja gore nikada nisu bila potpuno odgovorena. Jer u stvari niko ne zna odgovor ma koliko pokusavao realizovati. 100 ljudi i 100 cudi. Ali onda dolazimo do zakljucka da Biblija nije ovde da nam pokaze neko resenje nego gomilu problema koji se samo nagomilavaju. NIKO od nas nije ziveo u tom dobu da moze tacno da zna sta je ko mislio da kaze. Meni je jos jedna stvar ne logicna a to zasto na primer Jovanovo Prorocanstvo nije napisano u usavrsenom jeziku? Ako je nadahnuto od Boga onda Bog koji zna sve, zna da ce i jezik da se promeni.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
Evo jednog prakticnog pitanja:

Kako to da nijedna religija nema 50%+1 covjecanstva?

Vezimo to s Biblijom:
Ako je Biblija uistinu rijec Bozija (sto ne tvrdim ni da nije ni da jest):
Kako to da jos uvijek debela manjina covjecanstva prakticira Biblijsku krscansku religiju?
Pored svih akcija provedenih u povijesti - cca 67% covjecanstva je nekrscansko (budisti, animalisti, muslimani itd...)
Ispada da Bog kroz Bibliju i nema bas veliki uspjeh?

Isto pitanje moze ici i drugim religijama knjige, samo zamijenite naslove.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Crkva je pod jedan zajebala i one koji bi hteli da se pridruze.
Biblija pod dva je strasno teska i neuravnotezena za kapiranje, dekodaciju i stvaranje paraleli.
Po meni Budisti da ne obozavaju Budu bi bili najispravniji, jer se ne brane kad iko napada i potpuno su posveceni onome sto rade.
Druge religije pruzaju delice koji su namerno bili izbaceni iz Biblije.
Na primer citao sam LaVey i satanisticku bibliju u kojoj kaze da imas veru u svoju snagu i svoje sposobnosti dok biblija prakticno zeli da bauljas. Ako ubacim dobre delove Satanisticke Bibljije imam savrsenu knjigu.
Totalna ironija.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13

   mislim da moras da prodjes taj period sa satanizmom. ili mozda ipak vise  sinkretizmom.

kaze: "jereticke knjige ne citati", a ti ih citas, i vidi sta ti se desava. no proci ce to.

citas nekog kao sto je lavej?  sta on kaze? "ako je ovo sto nam se desava bozija volja, onda je taj bog zao".

znaci i lavej se bori za dobro. stim sto on misli da zivot ne treba da ima iskusenja. kako bi smo onda napredovali.

crkva je samo institucija i nista vise. ne mozes po popovima da ocenjujes svevisnjeg.

  "i doci ce dan kada ce svestenici biti gori od naroda"  rece nostradamus.

sam spoznaj neke stvari. danas svaki ludak moze da napise knjigu.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Bosch ima centrifugu
Evo jednog prakticnog pitanja:

Kako to da nijedna religija nema 50%+1 covjecanstva?

Vezimo to s Biblijom:
Ako je Biblija uistinu rijec Bozija (sto ne tvrdim ni da nije ni da jest):
Kako to da jos uvijek debela manjina covjecanstva prakticira Biblijsku krscansku religiju?
Pored svih akcija provedenih u povijesti - cca 67% covjecanstva je nekrscansko (budisti, animalisti, muslimani itd...)
Ispada da Bog kroz Bibliju i nema bas veliki uspjeh?

Isto pitanje moze ici i drugim religijama knjige, samo zamijenite naslove.

PA svi koji ne citaju rec Boziju su prokleti i gorece u Paklu - mislim stvarnoooo - i ti svasta pitas pa to svako dete zna  Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
BlackBerry Torch
Ti se vec pripremas Smile izgledas ovako malo preplanuo  Smile Smile Smile (na avataru).

Nego gdje su mi odgovori od velikih 3 - Silvanus, Joca, bulajka?
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.