Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 217
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto smo bolji sportisti od Hrvata?  (Pročitano 92959 puta)
28. Mar 2008, 17:56:39
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Samsung S7220
Bas sam pravio malu analizu i vidjeo da smo dosta bolji od Hrvata u vecini sportova...


Fudbal

Reprezentacija - protekle 4 godine

A reprezentacije Srbije i Hrvatske ucestvovale na Svjetskom prvenstvu 2006. Hrvati ispali kao i mi, samo sto smo se mi obrukali protiv Argentine. Hrvatska A reprezentacija se kvalifikovala na Evropsko prvenstvo 2008, Srbija nije. Hrvatska je dosta bolje rangirana na FIFA rang listi. Hrvati su prije 8 godina bili treci na svijetu i to necu osporavati, ali je to bilo ipak prije 10 godina i to necemo uzimati u obzir, kao sto necemo uzimati ni Zvezdino pokoravanje Evrope i svijeta.

Mlada reprezentacija Srbije tri puta za redom u posljednje 4 godine ucestvovala na Evropskom prvenstvu. Dva puta bila druga i jednom ispala u polufinalu.



Medjusobni mecevi A reprezentacija: '97 Srbija - Hrvatska 0:0 / Hrvatska - Srbija 2:2
Medjusobni mecevi mladih reprezentacija: '06 kvalifikacije za EP Srbija - Hrvatska 3:1 / Hrvatska - Srbija 1:2



Klubovi - protekle 4 godine

Klubovi nisu imali nekih velikih uspjeha. Srpski klubovi su bili dosta uspjesniji. Partizan je u sezoni 2004 ucestvovao u Ligi sampiona. Posljednje tri godine smo imali predstavnika u ligi Kupa UEFA, a Partizan je jedne sezone dogurao cini mi se do cetvrt finala, za razliku od Hrvatskih predstavnika, od kojih je samo Dinamo uspio da se plasira u ligu uefa prosle sezone. U Beograd su dolazili klubovi velicine Real Madrida, Marselja, Porta, Rome, Lacija, Milana, Rengersa, Bayerna... Uostalom nasi klubovi su bolje kotorani u Evropi i mi imamo vise predstavnika.



U medjusobnim duelima u protekle cetiri godine koliko se sjecam, samo su igrali C.Zvezda i Inter Zapresic. Zvezda je pobjedila sa 3:1 i 4:0. 2000 godine su igrali Partizan i Rijeka. Partizan je takodje dva puta pobjedio sa 3:1. 1997 su igrali Partizan i Dinamo, Partizan je u Beogradu pobjedio sa 1:0, a Dinamo u Zagrebu sa 5:0 sto se ispostavilo i da je jedina pobjeda Hrvatskih klubova u zvanicnim utakmicama. No to je bilo davno i to necu racunati. (ne racunajuci prijateljsku u Austriji koja je prekinuta kod rezultata 2:0 za Dinamo)

Zakljucak: Hrvatska A reprezentacija trenutno igra bolje i tu su Hrvati u prednosti. Nasa mlada reprezentacija je proteklih godina terorisala Evropu i moze se reci da smo dosta dobri. U toku su kvalifikacije za naredno EP i treba nam pobjeda za plasman. Nasi klubovi su u ocajnom stanju, ali ipak u dobrom kakvo je stanje u Hrvatskoj.

Srbija 2 : 1 Hrvatska




Kosarka

Reprezentacija - protekle 4 godine

Nasa kosarkaska reprezentacija je u protekle cetiri godine bila katastrofalna. Navikli smo da nasi kosarkasi donose kuci samo zlato. Na svim prvenstvima, koliko se sjecam smo bili malo losije plasirani od Hrvata. Jedino nam ostaje za utjehu sto smo ucestvovali na Olimpijadi, a oni nisu.

Medjusobnih duela na prvenstvima nije bilo, a mislim da su odigrane 3 prijateljeske utakmice (pripremni turniri) na kojima smo mi pobjedili 2 puta, a oni jednom, koliko se sjecam prosle godine. Hrvati nikada nisu pobjedili Srbiju ni na jednom prvenstvu.

Sto se tice vetrine u prostorijama KSS, nasa stara reprezentacija je osvojila sve sto se moglo osvojiti, a Hrvati su jednom bili treci na EP. No od proslosti se ne zivi...

Nasu mladu reprezentaciju ne treba spominjati, samo prosle godine su tri generacije osvojile zlatne medalje. Koliko se sjecam dvije generacije su prvaci svijeta, a jedna prvak Evrope. Prosle godine su demolirali Hrvate sa 40-45 poena razlike.



Klubovi

Klubove takodje ne treba spominjati. Evo Partizan je sada u top 8 ekipa Evrope, a u Jadranskoj ligi su 3 godine uzastopno 4 srpska kluba medju 6 ekipa. Tri puta su Jadran osvajali nasi klubovi, a jednom Zadar na samom pocetku takmicenja, kada je ucestvovala samo Zvezda.



Prosle godine je u Novom Sadu odrzano svjetsko prvenstvo za mlade kosarkase, a predprosle je u Beogradu odrzano Evropsko za seniore.

Zakljucak:
Nasa kosarka je uz odbojku najdominantniji sport u odnosu na Hrvate. Mada se mora priznati da njihovi kosarkasi seniori igraju malo bolje na prvenstvima u protekle 2-3 godine... Dok su nasi mladi i nasi klubovi svjetlosnu milju ispred.


Srbija 2 : 1 Hrvatska




Odbojka



Ah ovdje ne treba blebetati gluposti. Nasi klubovi i reprezentacije, cini mi se nikada nisu igrali, jer se Hrvati takmice u drugoj evropskoj zoni. Nase odbojkasice su u zadnje 2 godine donijele pregrst medalja, kao i odbojkasi. Odbojkasice su skoro demontirale Hrvatice sa 3:0. Mi smo odbojkaska velesila. Imali smo skoro evropsko prvenstvo u Beogradu.

Srbija 3 : 0 Hrvatska




Rukomet

Koliko smo mi bolji u Odbojci, toliko su Hrvati bolji u Rukometu. Prije 3-4 godine situacija nije bila takva. Redovno su bili nase musterije, ali je nas rukomet u velikom padu. Njihova reprezentacija je dosta bolja i njihovi klubovi su dosta bolji. Sada imaju u Zagrebu SP u rukometu.

Srbija 0 : 3 Hrvatska




Vaterpolo

Reprezentacija predhodne cetiri godine



Srbi su trenutno prvaci Evrope i osvajaci svjetske lige, a Hrvati prvaci svijeta. U protekle cetiri godine Srbi su osvojili sve sto se moglo osvojiti, a u medjusobnim duelima na prvenstvima redovno dobijeli Hrvate. Hrvati su nam jedini poraz nanijeli na svjetskom prvenstvu. Naredno prvenstvo ce pokazati, da li su nam Hrvati dorasli ili smo samo imali los dan.

Sto se tice klubova, Hrvati imaju dva jaka evropska kluba, a Srbi jedan. Prosle godine u zavrsnici Lige sampiona je Jug nakon produzetaka dobio Partizan u polufinalu. Trenutno cekamo revans izmedju Partizana i Mladosti u Zagrebu (prvi je zavrsen 9:9) u osmini finala Lige sampiona. Ovdje cu dati prednost Hrvatima jer imaju jacu klubsku ligu.

Srbija 1 : 1 Hrvatska




Tenis



Hrvati prije par godina osvojili Davis kup i imali Ivanisevica koji je osvojio Wimbledon. Danas Srbi imaju Djokovica koji je takodje osvojio Grand slam. Danas su Srbi u prvoj skupini, a Hrvati u drugoj. Srbi imaju najboljeg dubl igraca na svijetu Zimonica, a Hrvati imaju vise igraca koji su u top 50. Teniserke ne treba spominjati. Srpkinje su dosta bolje, Ana i Jelena koje su druga i treca na WTA listi...
Zahvaljujuci Davis kup-u i solidnim turnirima u Zagrebu i Umag-u, Hrvatima jedan poen...

Srbija 2 : 1 Hrvatska




Ostali sportovi

Kod Hrvata vrijedi pomenuti Janicu i Ivicu Kostelica, koji su odlicni skijasi. Imaju odlicnu skakacicu u vis Blanku Vlasis. Imaju odlicnog kick boksera Mirka Filipovica.
Srbi imaju Dragana Cavica, evropskog prvaka i rekordera u plivanju (delfin 50m), imamo Jasnu Sekaric visestrukog osvajaca zlatnih madalja na olimpijadi, svjetskom i evropskom prvenstvu. Imamo Draga Janusevica koji je Interkontinentalni prvak u boksu u poluteskoj kategoriji. Imamo Oliveru Jeftic visestruku osvajacicu medalja na razlicitim prvenstvima. Dok smo jos u atletici da spomenem i Perica, visestrukog Balkanskog prvaka u bacanju kugle i sestog na svijetu prije nekoliko godina, zatim Dragutina Topica skakaca u vis, bronzanog na svjetu prije 3-4 godine. Imamo odlicne veslace, koji su na posljednjem EP imali cetiri finala. Dvojac Stojic i Jagar su prvaci Evrope...

Stvarno trenutno ne mogu da se sjetim jos nekih velikih sportista, a 100% sam siguran da ih ima jos i sa srpske i sa hrvatske strane, nemojte mi zamjeriti...

sve u svemu, mislim da ima dobrih sportista i sa jedne i sa druge strane i ko je bolji u ovoj kategoriji je tesko vidjeti. Tako da ovo necu ocjenjivati.




Rezultat prema mojoj procjeni:

Srbija 10 : 7 Hrvatska


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora trstra (Vreme: 02. Aug 2011, 17:03:33)
« Poslednja izmena: 28. Mar 2008, 18:23:13 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Republika Srpska

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5423
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N6234
ma jaci smo od njih za klasu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Nek ostane prazno

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3821
Zastava Bosna i Hercegovina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
SonyEricsson C902
Vlado ja vidim zastavu BiH u tvom profilu i realno Hrvati su  bolji od nas Bosanaca...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Crvena Zvezda!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6484
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia N95
On je duhom u Srbiji,kao sto je @PSG u Parizu... Smile Smile Smile Smile

Da se osvrnem na temu.

Fudbal:Srbija im nije ni blizu...(zamislite da SRB dobije Englesku na Vembliju? Smile,a tek kad bi pobjedili Kazakstan?Ili jos veca senzacija Azerbejdzan Smile)

Rukomet:U svako doba dana i noci ce pobjediti hr.

Kosaraka:Srbija

Odbojka:Srbija

Vaterpol:Tu su nedje,mada je Srbija trenutno jaca...

Tenis:Trenutno bolja SRB,dok je prije tri godine bila HR...

Sve u svemu...Tu su nedje,sem sto se Hrvati nedaju izblamirati... Smile
« Poslednja izmena: 28. Mar 2008, 18:25:19 od Goranac and Delija-4ever! »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Samsung S7220
Hrvati su dosta bolji od Bosne... Ja sam Srbin iz Bosne, a i Srbin iz Srbije, jer imam drzavljanstvo obje zemlje.

Goranac and Delija-4ever! u pravu si za njihovu reprezentaciju, dosta bolje igraju od Srba, ali ne treba zanemariti nasu mladu reprezentaciju koja je jedna od najjacih u svijetu, kao ni nas jadni klupski fudbal koji je manje jadan od njihovog.
« Poslednja izmena: 28. Mar 2008, 18:27:28 od vlado85 »
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Republika Srpska

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5423
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N6234
kod hrvata ne volim sto kad pobedjuju hvale se do neba a kada izgube uvek imaju neko opravdanje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone 3Gs
Fudbal: Srbija - Hrvatska 1:3
Kosarka: Srbija - Hrvatska 3:1
Odbojka: Srbija - Hrvatska 3:0
Rukomet: Srbija - Hrvatska 0:3
Vaterpolo: Srbija - Hrvatska 2:1 (mozda cak i 3:1)
Tenis: Srbija - Hrvatska 3:1 zbog Davis Cupa, inace bi bilo 3:0
Ostali sportovi: 1:1

Konacan rezultat, po meni: 13:10


Dakle, otprilike se slazem, mada mislim da smo mi dosta slabiji od njih u fudbalu, a ipak bolji u vaterpolu.. Jedno svetsko prvenstvo nije nista u odnosu na ono sto smo mi osvojili.. Ali za fudbal i rukomet mora "kapa dole"..

kod hrvata ne volim sto kad pobedjuju hvale se do neba a kada izgube uvek imaju neko opravdanje

A to se kod nas kao ne desava? Identicna situacija, mozda cak i gora..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Crvena Zvezda!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6484
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia N95
Hrvati su dosta bolji od Bosne... Ja sam Srbin iz Bosne, a i Srbin iz Srbije, jer imam drzavljanstvo obje zemlje.

Goranac and Delija-4ever! u pravu si za njihovu reprezentaciju, dosta bolje igraju od Srba, ali ne treba zanemariti nasu mladu reprezentaciju koja je jedna od najjacih u svijetu, kao ni nas jadni klupski fudbal koji je manje jadan od njihovog.

Da zaboravio sam mlade.
Ali ipak svima nama je A selekcija vaznija(kao i ostalima).
Ipak njihova mlada nije jaca od nase,ali kad dodju u A selekciju igraji bolje od nasih.
Znaci ima neku problem tu,veci smo talenti,ali manje profesionalci? Smile

Sto kaze @Kokota   za fudbal i rukomet trenutno "kapa dole"


kod hrvata ne volim sto kad pobedjuju hvale se do neba a kada izgube uvek imaju neko opravdanje

To radi i Brazil..a ne ove repke. sa ovih prostora... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Republika Srpska

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5423
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N6234
ako lose prodju na evropskom prvenstvu reci ce da je zbog eduarda i da je on pola reprezentacije i uvek ce traziti neko opravdanje

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Crvena Zvezda!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6484
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia N95
A Srbija ne trazi?

Netreba njima Eduardo toliko...
Imaji oni Rakitica,Petrica,Modrica,Kranjcara...=Strasna Reprezentacija... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 217
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.