Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 05:57:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: NORA B  (Pročitano 30401 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6

Keniji nije za sad prodato nista.Moze se naci podatak da je Kenija narucila odredjeni broj,ali do isporuke za sad nije doslo.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6

Keniji nije za sad prodato nista.Moze se naci podatak da je Kenija narucila odredjeni broj,ali do isporuke za sad nije doslo.

da . uprkos propagandi gosin zastavnika  Smile Smile , po kenisjkim sajtovima se pominje da je (nekakav) ugovor sklopljen ali to su vesti iz 2009 . josh nisam nashao nekog ko tvrdi da su orudja stigla , a naravno nema ni slika .

https://nairobichronicle.wordpress.com/2009/06/27/kenya-armed-forces-pix/

https://nairobichronicle.wordpress.com/2008/07/15/kenya-airforce-buys-junk-fighter-jets/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Chrome 5.0.375.99
Ja nisam niti tvrdio da je isporucena Keniji (sto ne znamo bar dok sasa92 ne dobije odgovor) vec da se pominje da je prodata. Lepo je od tebe sto si potvrdio da je narucena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
Ja nisam niti tvrdio da je isporucena Keniji (sto ne znamo bar dok sasa92 ne dobije odgovor) vec da se pominje da je prodata. Lepo je od tebe sto si potvrdio da je narucena.

Na moru je.Javim cim dobijem informaciju.

Cinjenica je da se stari topovi razvaljuju zarad izvoza.To nije pametno,jer cemo na kraju mi kupiti necije topove,verovatno zapadne,a nase razvalismo,i uvalismo za sitne pare!

Valjda mi prvi sebe treba da obezbedimo odredjenom kolicinom Nora,pa onda,ako ima za izvoz,ima,ako ne...Nista.Nama Kenija i Mjanmar bitniji od nase polu-vojske.Bitno je da se radi,to stoji,ali da li radimo na pravi nacin.To ce vreme pokazati,a vec pokazuje...Polako...  Smile
« Poslednja izmena: 20. Jul 2010, 00:57:23 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 321
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6

Cinjenica je da se stari topovi razvaljuju zarad izvoza.To nije pametno,jer cemo na kraju mi kupiti necije topove,verovatno zapadne,a nase razvalismo,i uvalismo za sitne pare!

Toga se i ja plasim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Ja nisam niti tvrdio da je isporucena Keniji (sto ne znamo bar dok sasa92 ne dobije odgovor) vec da se pominje da je prodata. Lepo je od tebe sto si potvrdio da je narucena.

koliko se ja razumem u izraz "prodati" , on oznachava da su razmenjeni roba i novac  Smile . ovde se samo pominje nekakav ugovor ( ne znamo kakakv) a s obzirom da znamo koliko su obe ugovorne strane pouzdane  Smile Smile , ne verujem nishta dok ne vidim crnce kako koriste noru  Smile ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 31
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.53
Ja ne znam o kakvom razvaljivanju topova se govori, koji se to topovi razvaljuju ajde da cujem...to su sve gl...ti.
Kao prvo mi nemamo Ni JEDAN top ili haubicu cija je duzina cevi 52 kalibra u naoruzanju kolika je ova Norin-a, malo se raspitajte o problematici... cevi se uvoze i slovacke a ako bude bilo srece ugradjivace se one iz slovenije koje su dosta kvalitetnije a mozda ako bog da krene proizvodnja u PPT-u iz trstenika...


Pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Chrome 5.0.375.99
Vucna Nora ima cev duzine 39 kalibara, ako ne gresim, dok samohodna ima od 52?

Price su pokrenute pre svega zbog ovih fotografija:
http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?85081-Serbia-Nora-B52-production-floor

Meni lici da je rasturan M-46 od 130mm, da smo kacili vucne Nore ostali bi bez ijedne, imamo ih vrlo malo.

http://en.wikipedia.org/wiki/130_mm_towed_field_gun_M1954_(M-46)


Petoletci nedostaje jedna olucara za te cevi, ali i kadrovi, materijalna struktura je ocuvana i sve potrebno postoji sem te olucare, ali nema osposobljenih kadrova za to.


Sto se tice Sore i Sokola tu se ipak radi o postavljanju haubica od 122mm na kamione, tu nema proizvodnje novih haubica.
« Poslednja izmena: 24. Jul 2010, 00:26:12 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Nokia N70
Citat
http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?85081-Serbia-Nora-B52-production-floor

Lepo nas pohvalise na ovom forumu.Drago im je sto na vojna industrija oper "fura"... Smile
Nisam to ocekivao od engleskog govornog podrucja... Smile Smile


Citat
ali nema osposobljenih kadrova za to.

Sve to otislo u vrazju mater! Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.7
Ja ne znam o kakvom razvaljivanju topova se govori, koji se to topovi razvaljuju ajde da cujem...to su sve gl...ti.
Kao prvo mi nemamo Ni JEDAN top ili haubicu cija je duzina cevi 52 kalibra u naoruzanju kolika je ova Norin-a,


 koliko se o tome moze prochitati na internetu , NORA B-52 koristi iste balistichke tablice kao i NORA-A i D-20 , shto navodi na zakljuchak da je ova promena duzine cevi samo nominalna , poshto se meri od shtita do usta cevi ,a kod vuchnih verzija je shtit pomeren unapred u odnosu na B-52 verziju .

 da li su cevi dobijene razvaljivanjem starih topova (haubica) ili su kupljene u inostranstvu nije toliko vazno , vazno je da veci deo cene celog sistema odlazi napolje , tako da je stvarna zarada za nashu industriju minimalna .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 05:57:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.