Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 16:32:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto se zamlacujemo glupostima?  (Pročitano 14022 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N70
Svaki čovek koji iole ima u glavi, shvata kakav je svet u kome živimo.

Ne nisi u pravu ljudi ne shvataju :)Kakav je svet u tome je problem :)Niko ovde ne paranoise kada jednom otvoris oci ,vise u isti krevet neces leci ..Smiley
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Dobro Smiley)

Reci mi Anea u sta ti verujes ?Smiley

Da je sutra novi dan...

Citat
Lepo je to što ste se vi, kako i sami kažete, "probudili". I šta sad? Kao pojedinci uticaćete na ostatak sveta, da se i oni "probude"? I don't think so...

Ja se nisam probudila... jer nemam iz cega da se budim...

« Poslednja izmena: 25. Mar 2008, 14:11:34 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Bosch ima centrifugu
@B@mbin@

Ono sto ti zoves paranoja neko moze da zove ignorisanje istine. Tvoj svet koga pravis za sebe i u kome uzivas moze da bude upravo ono sto te sprecava da otvoris oci i pogledas istini u oci. Istina je da svet jeste ono sto sama od njega pravis ali je u isto vreme i (sto je mnogo vaznije) ono sto od njega svi mi pravimo. Ako mislis da si izdvojena na bilo koji nacin od svih ostalih spavaca onda ces biti deo problema a ne resenja.

Nihilizam je samo ruzna rec kojom se spavaci plase i vracaju u san. Gledanje realnosti i njeno konstatovanje nije nihilizam nego budjenje. Da li mislis da je ovaj svet divna cvetana basta u kome svi uzivaju i gde samo manjina ljudi nije zadovoljna sa svojim zivotom? Ako to mislis onda gresis. DA li mislsi da se na ovom svetu sve desava da olicava tu beskonacnu srecu svih nas na zemlji - pogledaj ponovo - pogledaj koliko je gladnih i unesrecenih ljudi na ovoj planeti. A oni koji mogu nesto da urade brinu o tome kada ce kupiti iPhone ili da li ili ne da kupe jos veci LCD TV. Da li je ta konstatacija nihilizam - ne bi rekao.

Svet oko nas je slika nasih umova i nasih emocija - on je slika nas jer mi i jedino mi stvaramo tu sliku. Nema Boga nema djavola nema bilo koje intervencionisticke sile osim one koju nosino u sebi. DA li mislis da je ova sadasnja slika nas nesto sa cime kao ljudi treba da se ponosimo? JA ne mislim tako - mislim da ljudski rod moze mnogo bolje i mnogo vise od ovoga sada. Ipak prvi stepen budjenja je da shvatimo i prihvatimo da nema nikoga i nicega osim nas koji stvaramo sopstvenu realnost i sopstvenu sudbinu. Svaka nasa misao i emocija stvara nasu stvarnost. KAda pocnemo da menjamo ono sto je u nama menja ce se i stvari oko nas. TAda ce spoljna promena podsticati i potvrdjivati unutrasnju promenu. 
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N70
@B@mbin@

Ono sto ti zoves paranoja neko moze da zove ignorisanje istine. Tvoj svet koga pravis za sebe i u kome uzivas moze da bude upravo ono sto te sprecava da otvoris oci i pogledas istini u oci. Istina je da svet jeste ono sto sama od njega pravis ali je u isto vreme i (sto je mnogo vaznije) ono sto od njega svi mi pravimo. Ako mislis da si izdvojena na bilo koji nacin od svih ostalih spavaca onda ces biti deo problema a ne resenja.

Nihilizam je samo ruzna rec kojom se spavaci plase i vracaju u san. Gledanje realnosti i njeno konstatovanje nije nihilizam nego budjenje. Da li mislis da je ovaj svet divna cvetana basta u kome svi uzivaju i gde samo manjina ljudi nije zadovoljna sa svojim zivotom? Ako to mislis onda gresis. DA li mislsi da se na ovom svetu sve desava da olicava tu beskonacnu srecu svih nas na zemlji - pogledaj ponovo - pogledaj koliko je gladnih i unesrecenih ljudi na ovoj planeti. A oni koji mogu nesto da urade brinu o tome kada ce kupiti iPhone ili da li ili ne da kupe jos veci LCD TV. Da li je ta konstatacija nihilizam - ne bi rekao.

Svet oko nas je slika nasih umova i nasih emocija - on je slika nas jer mi i jedino mi stvaramo tu sliku. Nema Boga nema djavola nema bilo koje intervencionisticke sile osim one koju nosino u sebi. DA li mislis da je ova sadasnja slika nas nesto sa cime kao ljudi treba da se ponosimo? JA ne mislim tako - mislim da ljudski rod moze mnogo bolje i mnogo vise od ovoga sada. Ipak prvi stepen budjenja je da shvatimo i prihvatimo da nema nikoga i nicega osim nas koji stvaramo sopstvenu realnost i sopstvenu sudbinu. Svaka nasa misao i emocija stvara nasu stvarnost. KAda pocnemo da menjamo ono sto je u nama menja ce se i stvari oko nas. TAda ce spoljna promena podsticati i potvrdjivati unutrasnju promenu.

Bravo ,bravo i bravo ...sta drugo reci  Smiley)

Samo Deky to sto si sada ispricao za neke je poput enigme koju tek da mogu da naziru kroz maglu sobstvenih ubedjenja i verovavanja ,da ne kazem ne znanja...
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Svaki čovek koji iole ima u glavi, shvata kakav je svet u kome živimo.

Ne nisi u pravu ljudi ne shvataju :)Kakav je svet u tome je problem :)Niko ovde ne paranoise kada jednom otvoris oci ,vise u isti krevet neces leci ..Smiley
Koga briga da li ljudi shvataju ili ne? Zar rečenica "kada jednom otvoris oci ,vise u isti krevet neces leci" nije malo paranoična? 

@ decky999
Misliš da možeš uticati na 6 i po milijardi ljudi, kako bi promenio njihova mišljenja (tj. "stanje budnosti"), kako bi ovaj svet bio bolje mesto? Ne, ne možeš. Tako da ono što ti možeš učiniti po tom pitanju nije apsolutno ništa. I opet se radi o tebi, kao pojedincu: čovek je subjektivan stvor, on živi onako kako ume i zna, i nije na njemu da menja stavove ostatka populacije - on to ne samo da ne može, nego i ne treba. Izgradi sopstveni univerzum, jer ovaj postojeći ne možeš menjati.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N70
Svaki čovek koji iole ima u glavi, shvata kakav je svet u kome živimo.

Ne nisi u pravu ljudi ne shvataju :)Kakav je svet u tome je problem :)Niko ovde ne paranoise kada jednom otvoris oci ,vise u isti krevet neces leci ..Smiley
Koga briga da li ljudi shvataju ili ne? Zar rečenica "kada jednom otvoris oci ,vise u isti krevet neces leci" nije malo paranoična?

@ decky999
Misliš da možeš uticati na 6 i po milijardi ljudi, kako bi promenio njihova mišljenja (tj. "stanje budnosti"), kako bi ovaj svet bio bolje mesto? Ne, ne možeš. Tako da ono što ti možeš učiniti po tom pitanju nije apsolutno ništa. I opet se radi o tebi, kao pojedincu: čovek je subjektivan stvor, on živi onako kako ume i zna, i nije na njemu da menja stavove ostatka populacije - on to ne samo da ne može, nego i ne treba. Izgradi sopstveni univerzum, jer ovaj postojeći ne možeš menjati.

Za pocetak mozes poceti od jednog ...:)Recimo da on tebi zeli dobro i da recimo da si ti ta jedna osoba ...shvatas Smiley
Sto se tice paranoje, ne moras biti preplasen i izparanoisan da bi prepoznao besnog psa.Samo ces preci na drugu stranu ulice.Pa logicno je da neces leci u isti krevet kada znas sta te ceka.Ako sam te jednom prevario a uhvatila si me u prevari ,naravno da neces nasesti na isti trik.Samo sto je ovde poenta da koristis mozak za razmisljanje ,kada jednom pocnes da razmisljas neces zeleti da se vratis u ringispil koga okrecu gluposti koje su ti nametnute..razumes ?Smiley
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Razumem ja u potpunosti šta mi želiš reći.  Smile

Ali mislim da jednostavno nema vajde lupati glavu oko toga. Zauzeti stav - ok, ali ići protiv vetrenjača - čemu?
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N70
Cemu ?Smiley

Malo apstraktno...
Recimo da si jedno vece legla u krevet i pocela da razmisljas o svemu.Razmisljajuci nisi ni primetila da si odlutala od svog tela da si dovela sebe u stanje ,mira ravnoteze i beskrajnog znanja,zasla si u duboko u svoje mislis (meditacija).I hajde da kazemo da ti se neko u toj prici javio ,nazovimo to nesto bog.Komunicirala si sa njim on je bio tako stvaran i istinit da si morala da prizas sebi da je to sto ti se desilo bila istina.Sutradan posle tvog prosvetljenja ,zelis da sa nekim podelis to tvoje iskustvo.Zelis da ljudima oko sebes prenes deo istine.Nisi rodjena da budes sama.Zelis da podelis svoje iskustvo.Sta mislis  sta ce ti  ljudi reci na to...Smiley

Ja pokusavam da Anea-i skrenem paznju samo na to da svet mozes posmatrati iz vise uglova na sta mi onda odgovara da je zadovljna time sto zna dovoljno :)A dovoljno je to sto zna da je sutra ceka novi dan...Samo jednog dana nece biti u pravu Smiley)

IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Opet kažem, razumem vas, i uviđam vaše stavove...

Ne mogu da se stavim u tu poziciju, jer sam, kao prvo ateista, a kao drugo, teški realista... Želim da živim ovaj život kako najbolje umem, pa makar se i jednog dana ispostavilo da se ceo vek proživela u zabludi. I to je deo života... i svesna sam svoje ljudske, smrtne prirode...

Tako da, ostavljam vas da diskutujete, a ja ću se pozabaviti sa nekim real life temama...  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N70
Za bambolinu Smiley

Ako kazemo da je razmisljanje kretanje.Onda mi ovde idemo pravolinijski.U jednoj dimenziji.Mislio sam mozda bi trebali da pocemo da se krecemo u jos nekom pravcu...Ja sam spreman za putovanje ...ali da li je jos neko ?Ako nije neka kaze zasto ?Kada dobije odgovor od SEBE ,ne od BOGA ne od BRATA ne od SESTRE kada dodbije odgovor od SEBE.Npr.Ne zelim da se upustam u diskusiju ZATO sto mislim da se ne uklapa u moja verovanja.E ta recenica taj odgovor je kljuc ulaska u novi svet.:)Sledece pitanje koje postavis na svoj odgovor zove se filozofija.:)Npr.Ne zelim da se upustam u diskusiju sa ovom nepoznatom osobom zato sto :(Moguci odgovori )

(ODGOVARA STRAH - INSTIKT- EMOCIJE)
1.On zeli da me ubedi - dokaze da nisam u pravu.(strah)
2.On zeli da dovede moju citavu koncepciju zivota i verovanja u pitanje.(strah)
3.On zeli da svi mislimo kao on i da me tako uvedu u nekakvu sektu.(strah)
4.ITD

(ODGOVARA RAZUM - FILOZOFIJA )
1.On zeli da ja razmisljam.Zasto?On zeli da sebe preispitam i sumljam u sve?Zasto?Da li to moze da bude dobro ili lose po mene?Sta je lose a sta dobro?On ne zeli da se ja plasim.(Osecaj - Olaksanje)Zasto ?Zasto se ljudi plase ?Od cega se ludi plase ?Ko zeli da se mi plasimo ?Sta je pakao?Jel to strasno mesto?Da li se ja toga plasim?Zasto?Da li pakao postoji?(osecaj -Olaksanje)Ako postoji onda ga se plasim.Ako ne postoji onda nemam cega da se plasim.(Osecaj -olaksanje)Koji dokazi mi idu u korist toga da pakao postoji a koji da ne postoji?(Osecaj - olaksanje)On zeli da razmisljamo kao on a mozda i ne.Zasto ?Hajde da vidim kako on to razmislja i koja je krajnja poenta price?Koju poruku zeli da nam prenese.Zeli da razmisljam, da sumljam u sve?Da li je to dobro za mene ili lose?Definitivno ne moze da bude lose ako neko zeli da razmisljam )Znaci on ne zeli da mislimo kao on.On zeli da mi mislimo kao individue.On zeli da kaze da ne uzimamo stvari zdravo za gotovo bez drugog kljucnog pitanja,sumlje.....itd itd itd....

Zakljucak.Ramisljanje je nista drugo nego putovanje kroz pitanja i odgovore.Iza svakog novog pitanja stoji strah.Onog trenutka kada sam dodjes do ogvovora shvatas da nemas cega da se plasisi.razmisljaj,sumljaj u sve,kada mislis da imas odgovor postavi sebi podpitanje.....jer je to kljuc ka istini ,slobodi ,znanju....

Naravno uvek mozes i da predahnes ukljucis tv i posmatras kakve poruke zele drugi ljudi da ti prenesu....Ali oprezno, nema vece sekte od toga, jednog trenutka ce ti postati jasno i smesno da se iza svega krije jasna poruka a to je."Ne razmisljaj gledaj mene kako te ne svesno uvlacim u moj svet verovanja i ucenja...Za tebe postoji samo jedna istina a ona se zove NOVAC.Tvoj bog je novac.Zivi u skladu sa tim ,oblaci se u skladu sa tim,ponasaj se u skaldu sa tim i naravno itekako imas cega da se plasisis, podsecam PAKAO ,TER.O.RI.SAM, DROGA,MANIJACI,UBISTVA,PREVARE,PLJACKE...itd"A sta ti pruzam za utehu gde ces se sakriti,gde je tvoj dom u kome ces biti bezbedan od mene ,koji sam ti ja takodje dao.Razmisli.Za utehu sam ti dao boga ali onakvog kakvog sam ga ja zamislio i stovrio za tvoju laznu sigurnost.I nemoj da mislis da mozes tek tako i u svom skrovistu da budes bezbedan ,mozes ali samo ako se pridrzavas mojih pravila igre(zapovesti) itd.

Zakljucak.U ovoj prici kreces se kroz odgovre na pitanja koje nisi cak ni postavio:)Neko je to uradio umesto tebe:)Ceo tvoj zivot neko razmislja umesto tebe ,jednom kada zadobije tvoje poverenje drzi te u saci ,ti si tada za njega sirovina koju moze da obradjuje kako god pozeli.Moze da ti servira sta god mu padne napamet.Vanzemljci,Bogovi,neka cudna bica,i o ako ti zdrav razum govori da ti em sto nikada nisi video nijednog boga,vanzemaljca, ovo ili ono on to moze da ti servira kao istinu ko zna sta moze sutra da izmisli:).Ti si odavno hipnotisan.Onog trenutnka kada pocnes da preispitujes samog sebe,sumljas ,budis se,postajes slobodan i ne zavistan.Pocinjes da shvatas da si sam.Bojis se, a opet znas da si upravu da je velika gomila hipnotisana.Ovo sto ja tebi pricam hoces da pricas drugome tvom prijatelju.Ali on je duboko, duboko utonuo u san u mrezu verovanja zasnovanih na mitu na izmisljotinama cvrsto verujuci u ono sto je naucen a ne u ono do cega je sam dosao:) Ti mu pricas ali tvoje reci prolaze kroz njega.Govoriti kako si upao u neku sektu.Plasis ga.On se plasi da i samo proba da ti veruje (da preispita sam sebe ).:)Itd itd...

Ali onda dolazi lepsi deo.Shvatas da nisi sam.Da je istina univerzalna.Da istina oslobadja polako pocinjes da shvatas recenice velikih mislilaca i i koju poruku su oni hteli da ti prenesu .Trazis ljude koji te razumeju.Koji nisu hipnotisani ili bar ne skroz.I pocinjes da ih pronalazis.Oni su sve vreme oko tebe.I od uvek ih je bilo.Pocinjes da se raspitujes sta je zapravo filozofija(koja nije sekta i nemas cega da se plasis i ne zeli ti nista lose) i pocinjes da se raspitujes ko su ljudi koji su se ovim pitanjima bavili pre tebe i do cega su oni dosli.U sta su oni verovali sta je zajednicko za sve njih.)Na zivot pocinjes da gledas sasvim drugacije i shvatas "da znas da nista ne znas":)Kao da si se ponovo radio

CARPE DIEM

Veliki pozdrav ,dobri ljudi...
« Poslednja izmena: 25. Mar 2008, 15:05:25 od Downloader »
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 16:32:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.