Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zoran Drakulić: Izdali su me Koštunica i Vladeta Janković  (Pročitano 3223 puta)
08. Jun 2005, 00:14:56
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zoran Drakulić: Izdali su me Koštunica i Vladeta Janković
Kada sam od predsednika DSS-a zatražio argumente za takvu odluku, on je rekao da ne može da odbrani moju nelojalnost prema stranci i vladi. Iako mi je Janković po povratku iz Londona rekao da se uključuje u rad stranke zato što sam se i ja angažovao, on je u nedelju nastupio kao čovek koji izvršava svaki politički zadatak, kaže Drakulić za Glas

BEOGRAD - Zoran Drakulić, vlasnik "Ju pointa" i nesuđeni potpredsednik Koštuničinog DSS-a, tvrdi da nije iznenađen ishodom izborne skupštine te stranke, na kojoj je pobrao najjače aplauze, ali i ostao bez fotelje.

- Poslednjih 15 dana sumnjao sam da se dešava ono što je i ozvaničeno prekjuče. A potvrdu sam dobio noć pred izbornu skupštinu na sastanku sa Vojislavom Koštunicom koji mi je to saopštio. Kada sam zatražio argumente za takvu odluku, on je rekao da ne može da odbrani moju nelojalnost prema stranci i vladi. Pitao sam ga što to ne proveri kod skupštinara, ali videli ste šta je bilo u nedelju. Zato sam, videći da nema demokratije u DSS-u, i napustio tu stranku - kaže za Glas Drakulić, priznajući da je razočaran, pogotovo što mu je potpredsedničko mesto bilo obećano.
   
      

Janković: Drakulić nije korumpiran

Potpredsednik DSS-a Vladeta Janković, uveren da stranka nije bila nepravedna prema Drakuliću, okrivio je nesuđenog potpredsednika DSS-a da je svojim izjavama naneo štetu Vladi Srbije "što se neposredno odražava i na državne i na nacionalne interese", kao i za "neprimerene i preterane reakcije". On, ipak, naglašava da sumnjičenja Drakulića za korupciju nisu osnovana, što je utvrdilo i ministarstvo energetike. Sam Drakulić potvrđuje da je vladi priložio dokumente o uvozu sirijske nafte u kojima je sve jasno. On, međutim, nije želeo da nagađa da li je Jankovićeva poruka o njegovoj nevinosti plod iskrenih namera ili najava da će vlada i DSS nastaviti da se bave njegovim poslovanjem u slučaju da Drakulić ne prestane da ih zasipa najtežom političkom artiljerijom.
      
      
      
   

Naročito je, ističe, ogorčen na Vladetu Jankovića, novoizabranog potpredsednika DSS-a, koji mu je sve vreme odavao utisak prijatelja i saborca, ali mu je na nedeljnoj sedni ci Skupštine pokazao ko je i šta je.
- Iako mi je po povratku iz Londona rekao da se uključuje u rad stranke najviše zato što sam se ja tu angažovao, on je u nedelju nastupio kao čovek koji izvršava svaki politički zadatak - ističe Drakulić kome je, za razliku od mnogih, jasno i zašto ljudi, koji su ga pozdravili ovacijama, posle njegove eliminacije ćute.

- Ne osuđujem ih, jer mnogi od njih egzistencijalno zavise od stranke - tvrdi Drakulić, dodajući da za sada neće tražiti partiju sa više demokratije, nego u njegovoj dojučerašnjoj stranci, koju je izdašno finansirao i zaustavljao joj pad rejtinga pre nego što je, ne mireći se s partijskim centralizmom, karakterističnim za neka prošla vremena, iz nje izašao.

Uprkos ogorčenju i strankom i Koštunicom, Drakulić ipak nije želeo da komentariše mnogobrojne procene da iza cele operacije protiv njega stoje krupni biznismeni Vuk Hamović i Vojin Lazarević preko svojih pulena u Koštuničim redovima.

- Bilo je i uticaja sa strane, ali o tome ćemo pričati ovih dana - poručuje Drakulić, ne želeći da kaže zašto se Koštunica priklonio zastupnicima saradnje sa G 17 plus.

Sa ocenom da je poenta priče u delovanju Hamovića i Lazarevića, s kojima su povezani, Dragan Jočić, Dejan Mihajlov i glavni operativac vlade Aleksandar Nikitović slažnj se i analitičar Slobodan Antonić.
- Taj blok je izuzetno jak i oni Drakuliću nisu dozvolili da se razmahne. Odavno su mu stavili do znanja da, ne samo što ne može biti protiv njih već ni u kom slučaju ne može da radi beznjih - ističe Antonić.
   
      

Kojčić: Šokiran sam!

Poslanik DSS-a Dragoljub Kojčić, blizak prijatelj Zorana Drakulića, nezadovoljan ishodom poslednje izborne skupštine DSS-a i kursom koji je zauzeo vrh stranke, tvrdi da je bio šokiran kada Koštunica, čitajući imena kandidata za potpredsednike, nije saopštio i Drakulićevo ime.
- Očekivao sam da će biti predložen jer on podržava najviše principijelnu politiku DSS-a. Međutim, iako je očigledno da je veliki deo članstva raspoložen za unošenje sveže krvi i za jednu dobru transfuziju koju je prepoznao u Drakuliću, rukovodstvo se opredelilo za konzervativnu koncepciju. Zato mi je žao što on nije predložen, a ja i dalje ostajem pri stavu i da bi jedan čovek s naglašenim ideološkim karakterom dobro došao u predsedništvu stranke i nije tajna da ja tu vidim sebe - kaže Kojčić, dodajući da će se, iako je marginalizovan, ponašati statutarno, pošto je ulazeći u stranku prihvatio i pravila igre koja proizlaze iz statuta.
      
      
      
   

Pažljiviji posmatrači naslutili su ovakav epilog još kada je Drakulić na poslednjim lokalnim izborima zaustavio pad rejtinga DSS-a, dajući toj stranci novu energiju. To je, procenjuje se, bio signal za mnogobrojne partijske aparatčike koji su ubrzo sklopili prećutni pakt i stupili u akciju "Stop Drakuliću". Da ne bi popadali poput domina, počev od Jočića, preko Zorana Šamija, do beogradske ekipe na čelu sa Milošem Aligrudićem, te grupe, koje međusobno nisu u naročitoj ljubavi, najpre odlažu izbornu skupštinu u momentu najveće Drakulićeve popularnosti, a zatim kreću u žestoko unutarpartijsko lobiranje protiv vlasnika "JU pointa".

Politički analitičar "Marten borda" Dejan Vuk Stanković podseća da je Drakulićevo uzvraćanje kritičkim izjavama o G17 plus, Koštunici počeo da pravi problem koji mu je u tom trenutku bio najmanje potreban.

- Da je Drakulić, nekim slučajem, pokazao neki kapacitet da sarađuje sa Koštunicom u kreiranju politike stranke, verovatno bi bio postignut kakav-takav kompromis, ali premijer u njegovim stavovima nije prepoznao politiku DSS-a. Drakulić se preigrao u proceni Koštunice i njegovog izbora, praveći i greške u koracima u svojim nastupima, kojima je ujedinio stranačke oponente - ocenjuje Stanković.

On smatra da Drakulić sada postaje ekstremno interesantan medijima zato što će pričom o prirodi svog sukoba u DSS-u dovesti u pitanje rejting stranke, s čime je saglasan i Slobodan Antonić.
Dok Stanković smatra da će Drakulić, zbog toga što je iskorišćen, imati poziciju žrtve i time uticati da neodlučni glasači koji naginju DSS-u, više ne glasaju za tu stranku, Antonić procenjuje da bi podrška birača DSS-u mogla da se izražava i jednocifrenim procentom.

- Vlasnik "Ju pointa" nije toliko snažan da za sobom povuče iz stranke krupna imena ili odvoji pojedine odbore po Srbiji. Iako će zbog "slučaja Drakulić" neki birači u najmanju ruku biti zbunjeni, to ih, ipak, neće oterati drugoj stranci, ali će DSS-u činiti dovoljno zla i time što neće izaći na birališta - ocenjuje Antonić, dodajući da nije isključeno da će se vlasnik "Ju pointa" udružiti sa Velimirom Ilićem i Veroljubom Stevanovićem. Stanković, međutim, predviđa da će pozicija "slobodnog strelca" i čoveka koji, zahvaljujući bogatstvu može da bude nezavisan od politike, Drakuliću zatvoriti vrata mnogih stranaka, čak i da on namerava da uđe u neku od njih.

- Ne verujem da on uopšte ima takve namere jer će, ako i bude nastavio politički angažman, sam praviti partiju. Međutim, pretpostavljam da će Drakulić, barem za neko vreme, odložiti takve planove i sačekati da političko tržište bude povoljnije za njega - kaže Stanković.

I sam Drakulić tvrdi da demokratiju, koju nije pronašao u DSS-u, zasad neće tražiti na drugim mestima, kako ne bi ponovio grešku koju je napravio, finansirajući izdašno tu stranku dok je bila mala i neperspektivna i zaustavljajući njen pad u vreme najveće krize DSS-a, za šta sada plaća ceh.
G. Đ - J. J.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7

Kada sam to procitao ,nisam mogao verovati da tako jedan sposoban covek , nema mesta medju podpredsednicima DSS-a ,a na primer "trafikant" Jocic ima.
Ali to je vec problem DSS-a i Kostunice ,imam utisak da polako ,ali sigurno klize ka svom rejtingu od 90-ih godina ,a to je nekih 7-8% i moram priznati nije mi ih uopste zao.

Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
Nije ni meni.Ali nelogicno mi je zasto bi se jedna stranka odricala svog finansijera?!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Zbog sukoba finansijera, cini mi se da postoji sukob Drakulic - Hamovic, plus je Drakulic hteo vise uticaja a to se naravno nije svidelo nekima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
I sve se vrti oko para Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Naravno, politika je necastiva rabota...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
I kako onda Kostunije moze da izigrava moralistu i legalistu kad se zna sta su sve Hamovic i kompanija radili... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
On nije bio obavesten o tome....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
Najverovatnije... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.