Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 19:45:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mobilne baterije...Zablude...  (Pročitano 1741 puta)
23. Mar 2008, 00:38:43
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 84
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Dragi prijatelji evo problema...Godinama slusamo kako nam priuceni prodavci telefona(cast izuzecima),govore o tome kako SVE baterije moramo puniti po 15 sati 3 x na dan-256xfaktorijel od n pa sve na kvadrat zajedno sa reciprocnom vrednoscu cene u evrima?????Jbt svi kenjaju kako se sve baterije formiraju,a pouzdano sam slusao kojima je potrebno formiranje a kojim ne ali nisam popamtio  Smile
Isto tako,znam da je to "formiranje" pored toga sto je nepotrebno,jako opterecujuce za odredjene tipove baterija pa molim da neko ako se razume rasvetli stari srpski dosije "Formiraj 15"  Smile.Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
Koliko znam samo u pocetku treba da se obavi formatianje a kasnije ne. Znaci da se ostavi baterija jednom da se puni preko noci i to je to. Inace upoznao sam tipa koji cak i stare baterrije formatira da rade kao nove. Znaci kod njih dodje do toga da se ne pune svi delovi i samim tim ne traju u radu dovoljno. On uzme bateriju i prikljuci je zicama na malu sijalicu koje se koriste u baterijskim lampama. Ostavi je da svetli dok se skroz n isprazni. Onda je formatira opet i radi kao nova.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Danas mobilni telefoni uglavnom koriste litijum-jon (Li-ion) ili litijum-jon-polimer baterije (Li-Pol) koje nije potrebno formirati. Treba samo pri prvom pustanju u rad pustiti bateriju da se isprazni do kraja (da se telefon sam ugasi) i posle je puniti dok indikator na displeju telefona ne pokaze da je baterija napunjena.

Starije nikl-metal-hidrid (NiMH) baterije su se pri prvom pustanju u rad formirale tako sto se baterija isprazni i kasnije puni 15 sati. Sve to se odradi po tri puta za redom. Kasnije u toku upotrebe treba s vremena na vreme pustiti bateriju da se isprazni i puniti je 15 sati.

Vazno je za sve vrste baterija da ih ne valja prekidati u procesu punjenja tj. da ne treba skidati telefon sa punjaca dok indikator na displeju ne pokaze da je baterija napunjena.
« Poslednja izmena: 23. Mar 2008, 08:02:32 od 211 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 174
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Li-ion i Li-pol se nikako ne smeju puniti i prazniti do kraja, samo o tome brine elektronika pa ne treba voditi racuna!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Naravno da o tome brine elektronika. Zato sam i stavio u zagradi (da se telefon sam ugasi), kada sam mislio na to da se baterija isprazni do kraja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Inace upoznao sam tipa koji cak i stare baterrije formatira da rade kao nove. Znaci kod njih dodje do toga da se ne pune svi delovi i samim tim ne traju u radu dovoljno. On uzme bateriju i prikljuci je zicama na malu sijalicu koje se koriste u baterijskim lampama. Ostavi je da svetli dok se skroz n isprazni. Onda je formatira opet i radi kao nova.

Tu meni nesto smrdi, posto se u baterijama nalaze odredjene kiseline i hemikalije cije se svojstvo vremenom gubi (trosi)
jednom kada baterija crkne, mislim da joj nema povratka, mislim, moze da se vrati u "zivot" ali nikada ne moze da radi kao nova. To ti je slicno i sa covekom koji dozivi mozdani udar, ako prezivi, zivece sa odredjenim posledicama a nikada kao pre udara  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1053
Zastava Novi Sad
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
Samsung GS3
« Poslednja izmena: 24. Mar 2008, 20:27:50 od albumag »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 174
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Naravno da se od stare baterije ne moze napraviti nova ali se moze produziti zivot za mesec dva!
U baterijama se najvise trose ploce koje predstavljaju + i - i one na neki nacin oksidirau i deformisu se, na njima se stvaraju nekakvi mehurici. Kada se mehurici sa (+) plocice dodirnu (-) plocicu  tada baterija crkava (dodje do kratkog spoja unutar baretije)! Ako bi se tad sokirala jacom strujom moguce je da se ti mehurici  spale, ali to je opasno jer moze doci do curenja i explozije baterije!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 19:45:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.