IN < - Njima je potrebna nasa pomoc ~ Apeli za pomoc (samo u ovoj temi) - >LO
(1/22) > >> :: Odgovori!
Autor: Anea :
Nikolino srce čeka pomoć

BAJINA BAŠTA - Dvanaestogodišnji Nikola Jakić, učenik šestog razreda OŠ "Rajak Pavićević" iz Bajine Bašte, rodio se sa srčanom manom. Tek što je navršio devet meseci života, morao je da bude operisan. Beogradski lekari uspešno su izveli hirurški zahvat, čime je najveći deo problema nestao, ali su ostali još neki, koji se, po pravilu, otklanjaju kad pacijent navrši deset godina.

Najnoviji pregledi užičkih i beogradskih vrhunskih kardiologa potvrdili su da je što pre potrebno obaviti novu operaciju, a Nikolinim roditeljima savetovano je da to urade u Monaku. Oni, međutim, nemaju dvadeset hiljada evra, koliko košta operacija. Zato su se obratili ljudima dobre volje koji mogu i žele da pomognu. Polovina potrebne sume je sakupljena. Sada pomoć prikupljaju učenici osnovnih i srednjih škola, a u akciju su se uključila i tri muzička benda iz grada sa Drine, organizujući humanitarni koncert u Domu omladine.

Očekuje se da će pomoć stići i od drugih preduzeća, pojedinaca i naših radnika na privremenom radu u inostranstvu, kako bi se obezbedio potreban novac. Poštujući narodnu izreku "bolje davati nego tražiti", nadamo se da će jedno mlado obolelo srce ozdraviti. Uplate se mogu vršiti preko banke "Inteza" iz Bajine Bašte na račun: 160-217-07. Dinarski račun: 17-102-0001869/0, devizni račun: 17-302-0008107/4.


Izvor: Glas Javnosti \ Milan B. Andrić
Autor: Anea :
Malom Milošu potrebna pomoć

Petogodišnjem Milošu Momiroviću iz Barića kod Golupca neophodna je transplantacija jetre. Rođen je sa anomalijom zbog koje mu je u drugom mesecu života urađena radikalna operacija: formiranje žučnih puteva.

Miloš se malo oporavio, ali zbog povećanih bilirubina urađena mu je eksteritorizacija i derivacija žuči van creva. Mališan još nije svestan šta mu se dešava, a ne krije da je željan da se igra kao svako normalno dete. Operacija košta 16 miliona dinara, a novac za pomoć može da se uplati na žiro račun Komercijalne banke 205-1001528402059-57, sa naznakom "za humanitarnu akciju".


Izvor: Glas Javnosti \ D. St.
Autor: Anea :
Malom Lazaru neophodna pomoć

ČAČAK - Dejan i Ana Slavković iz Preljine kod Čačka pokrenuli su akciju prikupljanja novčane pomoći za operaciju sina Lazara koji ima 4,5 meseca. Lazar boluje od retkog oblika leukemije i neophodno je da mu se presadi koštana srž, rekao je agenciji Beta Dejan Slavković.

On je dodao da je italijanska klinika "Dr Franko Lokateli" pristala da obavi transplantaciju, ali da je za to potrebno 100.000 evra, koje porodica nema. U banci Inteza u Čačku otvoren je devizni i dinarski žiro račun za pomoć malom Lazaru.

Izvor: Glas Javnosti
   

Autor: crusader84 :
Hitno potrebna pomoć 15-godišnjoj devojčici!!!

Zovem se Marija Sudimac.

Teskom rukom i suzama u ocima moram pisati ovo pismo. Imam 15 godina, umesto radosti i maste moram moliti. Moliti Vas da mi pomognete i moliti da prezivim. Rodjena sam 1990 godine 20 aprila u jednom selu kod Krusevca.Ne birajuci gde i kada cu se roditi,rodila sam se u jednoj siromasnoj ali dobroj familiji.Rodjena sam tako da su roditelji cekali na mene 10 godina.Bili smo jedna srecna familija sve do moje bolesti.Roditelji zele da mi pomognu da ne izgubim mladi zivot ali pored toliko zelje nemaju mogucnosti.Volim sve sto je lepo,sve sto mladi vole,ali ova teska bolest mi ne dozvoljava maste i sanjarenja.Razbolela sam se pocetkom 2006 godine.Noga me je iznenada zabolela i ne sluteci da ce doci do ove teske i kobne bolesti.Nesrecom to je tumor za koga nema leka ovde u Srbiji.Jedini spas za mene je operacija u Austriji.Cena te operacije tj. mog zivota je 35000 evra. Sve o mojoj bolesti se vidi u papirima na sajtu. Molim,sa unapred hvala,sve ljude dobre volje,koji mogu da mi pomognu. Nazalost operacija treba biti najkasnije 15. Aprila.

VELIKO HVALA
Marija Sudimac

Za uplate iz Srbije:
Dinarski racun otvoren kod Komercijalne banke AD Beograd broj: 90820501-70 poziv na broj: 205-1001529134984-78

Za uplate iz inostranstva:
Devizni racun: Komercijalna banka AD Beograd Broj: CS 73205200125421252667 Svrha uplate: za operaciju Marije Sudimac

http://www.pomozi-mariji.com


Deluje verodostojno, ako već ne možete pomoći materijalno, onda se bar potrudite da što pre i što više razglasite!!!

S' obzirom da nisam u mogućnosti da nešto značajno materijalno pomognem, kasno noćas, nakon što sam video ovo na jednom drugom forumu, požurio sam da otvorim temu na par najvećih foruma koje znam (a koje inače ne posećujem baš često), te sam u toj žurbi i ovde otvorio posebnu temu, izvinjavam se zbog toga...
Autor: Anea :
Pomoć za Ivicu

Ivica Petrović (21) iz svilajnačkog sela Bobova oboleo je od retke bolesti FOP, a od koje u našoj zemlji boluje još samo jedna devojčica. Medicinska literatura opisuje ovu bolest kao genetski poremećaj koji mišiće i vezivno tkivo pretvara u kost, što vremenom dovodi do kompletne nepokretnosti. Bolest je retka - na dva miliona ljudi oboli jedna osoba.

Pre dve godine u Nemačkoj ga je pregledao jedan od vodećih lekara Frederik Kaplan i predložio operaciju. Dr Kaplan je spreman da se odrekne honorara, ali je potrebno naći novac za boravak na klinici gde jedan dan košta 19.500 dolara. JP Informativni centar iz Svilajnca nedavno je pokrenulo humanitarnu akciju u prikupljanju novčane pomoći za obolelog Ivicu. Svi dobri ljudi mogu pomoći ovom mladiću uplatom na žiro račune br. 330-4130200377104-98 devizni i dinarski 330-4100100565454-78, kod Meridijan banke.


Izvor: Glas Javnosti \ M. Nikolić

> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana