Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:04:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Seks, zaljubljenost, ljubav  (Pročitano 11188 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Ne, ali od tog saznanja ti neće biti lakše.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 137
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ma ja se sada odlicno osjecam,poslozila sam neke stvari,znam ciljeve i prioritete a diskutujem onako.u globalu,nevezano za moj slucaj. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Onda mi je lakše ako te nisam povredila.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 137
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Onda mi je lakše ako te nisam povredila. Smile
zasto si mislila da si me povredila ?!
« Poslednja izmena: 27. Mar 2008, 01:54:45 od altgr »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Ovom konstatacijom gore da se ne može više puta ponoviti greška u afektu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 137
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
znam ja to i bez tvog odgovora. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
da li muskarci mogu odvojiti seks od ljubavi,mogu li vise puta imati seks sa osobom koju ne vole?

Ako pitaš mog brata onda da. Muškarac seks izvan braka zaista ne mora da doživi kao vezivanje nego kao samopotvrđivanje. Kod žena je suprotno. Većina žena napuštaju bračni seks zbog nefunkcionalnosti braka i vezuju se za ljubavnika.

Ima i dosta žena koje su takve.
Doduše više je to zastupljeno kod muškaraca ali žene sustižu.
Valjda je to tako zbog (nametnutih) društvenih normi.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia 
ZAŠTO JE TAKO KOMPLICIRANO?
Seks i evolucija ljubavi

Meredith F. Small, poznata kolumnistica, podijelit će s nama svoju viziju o seksu i ljubavi.



Psiholozi koji se bave evolucijom tvrde kako bi žene trebale tražiti partnere koji su dobro stojeći i koji žele financijski podupirati mnoštvo djece, tvrdi Meredith F. Smith, kolumnistica Live Sciencea.


Što ako je žena izabrala umjetnika, netko tko nema pravih prihoda, nema pristup zdravstvenom osiguranju i bez konkretne financijske budućnosti. U današnjem svijetu nju bi nazvali gubitnicom jer je izabrala takvog partnera.

Ali, onda je i on također gubitnik, barem u evolucijskom smislu jer bi on trebao tražiti mlade i atraktivne žene koje su sposobne imati mnoštvo djece i tako proslijediti njegove gene. Umjesto toga izabrao je stariju ženu koja je prošla pogodnu dob za reproduciranje.

Istini za volju, mnogi ljudi ne daju evolucijski sve od sebe kako bi prenijeli svoje gene, najviše zbog toga što ljubav, a ne prirodna selekcija, utječe na odabir partnera.

Zašto je ljubav toliko hirovita?


Čovjek bi pomislio kako će prirodna selekcija spojiti ljubav i seks. Ali, upravo je suprotno, često imamo spolne odnose sa osobom koju ne volimo, a seks sa osobom koju volimo često postane dosadan.

Isto tako često djecu radimo sa svakakvim, nerijetko vrlo neprikladnim, osobama.

Zašto prirodna selekcija nije ujedinila ljubav i seks? Na taj način bi prenošenje gena, odnosno stvaranje djece, bilo puno pouzdaniji put k reprodukcijskom uspjehu.

Odgovor je da evolucija nije računala na ljubav, računala je samo na seks.

Ljude, kao i sve ostale životinje, gura nagon da stupaju u spolne odnose jer je to trenutno jedini način da se geni prosljeđuju.

Za većinu životinja to je vrlo jednostavna stvar. Ženke uđu u pogodno doba za parenje, kratki period tijekom ovulacije kada su zainteresirane za seks i kada su fizički spremne da odrade proces. Tada se jednostavno pare s mužjacima koji se obično prije toga moraju na neki način dokazati. I tu je kraj priče.

Instinkt za opreznost

Ljudski se odnosi zakompliciraju jer možemo birati kada, s kim i gdje želimo stupiti u seksualni kontakt. Žene ne moraju čekati ovulaciju te su muškarcima pristupačnije više nego ikada. Muškarci ne trebaju rogovlje, velika impresivna krzna ili šarena pera. Naravno, postoje oni koji žele partnera privući novcem ili skupim automobilima, pa se tu eventualno mogu povući neke paralele.

Ljudsko parenje je isto tako evolucijski kompleksno jer posjedujemo velike mozgove koji nas tjeraju da razmišljamo o svakom postupku, pogotovo kada se radi o ljubavi i seksu. Upoznamo naše potencijalne partnere te provodimo sate i dane ocjenjujući njihove pluseve i minuse. Ni jedan gušter ne bi tako postupio.

Također žudimo za filmskim i rock zvijezdama te trošimo vrijeme i energiju na maštanja o ljudima koji uopće ne znaju da postojimo.

Ljudski seksualni život postao je kaos jer su nam se hormoni pomiješali s mozgovima i tako zakomplicirali, inače vrlo jednostavan, proces razmnožavanja.

Uzeći u obzir ovaj nered, pravo je čudo što ljudska rasa nije odavno izumrla. Ali, očito ipak postoje osobe koje su pronašle pravog partnera te tako prosljeđuju svoje gene.

Javno
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


* Provokator *

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 25950
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia C3
Buduci kakve su veze danas...da je tesko naci nekoga ko vas zaista voli, postuje i koga je briga za vas....zaista je divno cudo da se deca radjaju i da ljudska vrsta idalje postoji. Smile
IP sačuvana
social share
"Everybody lies.The only variable is about what." 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Kod mene je podela sasvim jednostavna.
Zaljubljenost je prvi stepen privlacnosti i neki kamen temeljac.
Ljubav je drugi stepen ili malter koji se vezuje za kamen i ostaje takav.
Seks je seks, neki ga poistovecuju sa ljubavlju ali takvi ljudi su nezreli za zivot. Jer seks je samo cin, da ne ispadnem suvise vulgaran jebanje je jebanje, vodjenje ljubavi je ono sto je vazno u kome mesas cin sa emocijama.
Bar ja tako vidim stvari.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:04:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.