Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:17:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Satana-pozitivna gledanja?  (Pročitano 10311 puta)
21. Mar 2008, 08:12:41
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Igracu se (djavoljeg advokata) i uzecu ulogu koju Satanisti obicno uzimaju, a to je uzimanje dobrih stvari koje je Satana podario narodu. Svima da naznacim da ja ne podrzavam ovakav pogled na stvari, ali ne mogu reci da se nisam postavljao na ovakav nacin.

Naime Satanisti gledaju na Jehovu kao na tiranta. Sto se da i videti u Bibliji u Starom Zavetu a menja se u Novom. Da citiram film Dogmu "Bog je u Starom zavetu bio manijak, a u Novom kao da je prosao kroz kurs smanjivanja besa." ili tako nesto. U neku ruku i mogu da razumem takvo razmisljanje jer svako od nas ima put u zivotu koji sami izaberamo, ali ako ne izaberemo Jehovin odosmo svi mi u tri lepe.
Onda gledano na Edenski vrt, zasto je Bog sklonio sramotu od ljudi? Zasto je Sotona to dao ljudima? I zar nije to drvo bila zamka?
Isto gledano sa La Vey perspektive, verovati u sebe i u svoje sposobnosti i nije tako lose, doduse tu se pravi greska i ljudi smatraju da su bogovi. Ali neki kazu dace Bog. Sta time hoce reci kad tu nema istine. Ako sam ne zasuces rukave, pa makar i umirao dok budes radio, Bog ti nece oduzeti ali nece ti ni dati nista.
Od najlepseg Andjela do najruznijeg stvorenja za samo 2000 godina je stvarno cudna transformacija. U Satanistickoj religiji na primer imas punu slobodu da radis sta god pozelis, i da se ne bojis greha niti icega jer sam znas da ces da gresis koliko dugo pokusavao drugacije.
I na kraju cu da ubacim reci jedne Black Metal pesme. I VAS pitam sta vi mislite o ovakvom nacinu razmisljanja i gledanju na stvari.

Have I not
Been too long in the shadows of invention and creation
As I rightfully behold the flesh
Fear of the conscious mind will have you facing away

My word and world holds ground and is real
Your word is like floods of poisoned water
A language spoken with spit from different tongues

It all seems like an eternity
This battle between us two
"Good and evil"
Me and you

Time has come to step up
And take back what you took from me

My word and world holds ground and is real
Your word is like floods of poisoned water
A language spoken with spit from different tongues
You can never corrupt me again

Time has come to step up
And take back what you took from me
You can never corrupt me again

I protect every man guilty of sin
The ultimate sin being me
The vapor from the plague
That infested my mind, body and soul
Obscured my view from wisdom
The mist that had me wonder in resentment cleared
And troubles me no more
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 
A ja se još pitam u kom kontekstu su kombinovani Njegoš i Karađorđe sa ovim satanistima Smile
Dobio sam i više nego jasan odgovor
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Kojim satanistima? Ako mislis na likove iz mog potpisa oni nisu Satanisti, ali su mozda Ateisti. Nisu ni u kakvom kontekstu nego tu stavljam stvari koje ja cenim. Cudim se da niko ne zeli da se igra sa ovom temom.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia 
ako postoji Satan, onda kako vidi vas strah od njemu, morao bi da se ubije od smeha, jer nije izdrzljivo Smile (a onda posle ponovo ne bi postojao)
« Poslednja izmena: 21. Mar 2008, 17:52:08 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5496
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
Znaš kako ja gledam na to - ne verujem u boga, a to automatski znači da ne verujem ni u Satanu. Mislim da slepa vera u bilo šta i bilo koga nije dobra, preciznije rečeno štetna je. A ako si mislio simbolilčki na borbu dobra i zla i na to da je možda greška što se bogu pripisuje samo dobro, a Satani samo zlo, to je za mene više filozofska, nego religiozna stvar. Zašto? -Zato što je meni ta simbolika strana i nije mi bitno da li je bog/satana simbol dobra/zla, jer ti simboli nemaju značaj i uticaj na mene i moj život.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia 
to mi je najzanimljiviji da prva oporedjenje dobrog i zla, bilo je u Zoroastrizmu, i onda je to rodio kad prvo je postao vera kao drzavna nacin za vladanju u drevnu Persiju. Pre toga su bili Bogovi koji su imali ljudske licnosti u razlicitim aspektima. Cim vera postao nacin vladnja, trebalo se zbog necemu stiditi odnosno , kroz neurotizam bili su korisceni za drzavu . I danas je ziv taj jako drevni vera , a danas ne u Perziu(Iran) nego u Indiju, oni su Parsi.
Sto bi kazao za hrscane to je to da kad veruju u Jesusu onda njemu slusaju, evandjeliju,  a ne crkvene interese, i ako moraju da prihvataju crkvu.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
My o my, još jedan koji bi da se vjeruje u njega. Satane, stani u red i ne štipaj Mojsija za guzu dok si u redu  Smile

A sad ozbiljnije.
Satan je tu jer ga religije TREBAJU.
Da ga ne trebaju ne bi ga ni bilo.
Jedno potvrđuje drugo.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Mislim ja ne navijam za Satanu ali cisto kazem da ako cemo pravo, Satana je ispao nesto najbolje za organizovanu religiju. Imaju nekoga na koga ce da upiru prstom non stop. Smile
Neki put se zapitam zasto Bog razmislja na nacin na koji razmislja!
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Bosch ima centrifugu
Isto koliko je Bog intervecionista iluzija toliko je i lik pod imenom Satana iluzija. Da se slozim sa Sletom - njega nisu izmislisi satanisti nego dobri hriscani jer drugacije nikako nisu mogli da objasne paradokse sopstvenog verobanja. KAo i u svemu pstalome ljudskom umu koji zivi u iluziji sopstvenog postojanja ne moze da bude prihvatljivo jedinstvo - od jedino vidi dualnost i raskol u dualnosti. Djavo postoji isto koliko i postoji Bog koji sedi na oblacima i baca munje na neposlusne gresnike - ko veruje u potonjeg veruje i u predjasnjeg.

Sa druge strane ljudi koji veruju u jednog Boga ne vide potrebu za drugim niti prihvataju njegovo postojanje kao realnost.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
Thesis & antithesis.
Jbt ko onomad Regan i Brežnjev  Smile
Religije vs. Satan - vječni "Hladni Rat" za duše.


Makneš li jedno - ono drugo gubi smisao...
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:17:48
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.