Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oj Religijo, pa zar: Greed is good? Pohlepa je dobra?  (Pročitano 11993 puta)
19. Mar 2008, 20:24:19
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
Dakle, neću o onom filmu o Wall Streetu odakle potječe ta famozna izreka "Greed is good"...

Gledam jutros TV. Na TVu naletim svako jutro na bar 2-3 kanala kako raznorazni "preacheri" propovjedaju. Ovdje u USA to je takav biznis da ti pamet stane. Sve milijuner do milijunera... Prodaju knjige, imaju plaćena predavanja etc... etc... etc...

Ali, da je to samo s ove strane Atlantika, hajde, shvatio bih. No, čitam ja po internetu svašta, što bi moja stara rekla "bulji u ekran dan i noć" (mada nije baš dan i noć)  Smile i... čitam i svakojake stranice s bivšeg Balkana, o Isuse, pa i tamo se Bogom trguje. Eno neki dan neki svećenik bio ubijen, bla bla truc truc i hop priča o 65,000 Eura opelješenom džipu, ucjenama... ima takvih priča još...

Pa onda se sjetim Wall Streeta. Financijskih savjetnika na Bloomberg TV ili CNBC. Džizus, pa sjetim se RELIGIJSKIH fondova!!! Fondova baziranih na kršćanstvu, pa na islamu (sic. u srcu nam Amerike), naravno i na židovstvu... itd. itd. S kojom drugom namjerom neg namjerom bogaćenja mislim si.

I koji sam ja onda yebeni agnostik tu za kojeg je pohlepa loša!??? Ja iskreno vjerujem da je pohlepa zlo i grijeh, a ovi propovijedaoci... ciganska posla... hmm, ispričavam se ciganima, nije mi bila namjera vrijeđati ih (ako ništa drugo bar nisu hipokritični, cigan je cigan je cigan...)  Smile
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
To je jos jedna stvar protiv koje sam ja protiv. Pre Isusa Hrista su bili svestenici. Nosili su zlatne krune i kadifu, drago kamenje, sve nad cemu je Sotona gospodar. Dosao je Isus gotovo kao prosjak (u poredjenju sa novcem, dok je duhovno bogat) i propovedao je bez para i nije trazio nista. Ovi ga maknu, posle shvate e jebi ga izgleda da smo roknuli Bozjeg sina. Prebace se oni u Hriscanstvo i svima je i dalje ostalo ono zlato i ostale gluposti.
Vatikan jedna od najbogatijih centrala religije, za pravoslavnu crkvu ne mogu reci puno jer nisam iztrazivao koliko novca oni imaju ali ni oni ne posustaju. Ako se sklope glavne pravoslavne crkve iz Grcke, Srbije, Rusije... onda je to opet jedan Vatikan tako da su mozda isti.
Isus propovedao da besplatno seju znanje jer su ga tako i dobili a oni traze lovu. Crkva je samo promenila ime ali cud je ostala ista.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 381
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N70
Nista nije onako kako ti se cini...Smiley
IP sačuvana
social share
Ne pitaj me zasto,zapitaj se zasto.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Nije?  Smile
Siguran si? Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 106
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
To je jos jedna stvar protiv koje sam ja protiv. Pre Isusa Hrista su bili svestenici. Nosili su zlatne krune i kadifu, drago kamenje, sve nad cemu je Sotona gospodar. Dosao je Isus gotovo kao prosjak (u poredjenju sa novcem, dok je duhovno bogat) i propovedao je bez para i nije trazio nista. Ovi ga maknu, posle shvate e jebi ga izgleda da smo roknuli Bozjeg sina. Prebace se oni u Hriscanstvo i svima je i dalje ostalo ono zlato i ostale gluposti.
Vatikan jedna od najbogatijih centrala religije, za pravoslavnu crkvu ne mogu reci puno jer nisam iztrazivao koliko novca oni imaju ali ni oni ne posustaju. Ako se sklope glavne pravoslavne crkve iz Grcke, Srbije, Rusije... onda je to opet jedan Vatikan tako da su mozda isti.
Isus propovedao da besplatno seju znanje jer su ga tako i dobili a oni traze lovu. Crkva je samo promenila ime ali cud je ostala ista.


pročitao sam čitavu (ja mislim da je čitava) Sulejmanovu a.s., i u njoj stoji dio "vidio sam da za mudrace nema kruha".....

znači po tvojoj logici svi bi trebali biti prosjaci bez ičega, da bi mogli propovjedati..... fino štitiš religiju, svaka ti čast, (generalizirao si)
a kad Europljani otvore i plaćaju sirotišta, bolnice, škole, manastire, samostane, izdavaštvo, pomoć u hrani, popravljaju kuće i grade kuće, To je po nečijoj logici MANA, to sve palo sa neba.....

Jedini za koje ja mogu potvrditi da su došli u zemlju bez IČEGA da propovjedaju, su Franjevci, Franjevački red došao u srednjevijekovnu Bosnu, poslao ih tadašnji Papa da šire religiju ali im nije dao para, pa su od naroda dobijali hranu i garderobu, u srednjevijekovnoj Bosni..... (kažu da ni mačka u Bosni i Hercegovini nikad nije umrla od gladi)

a što se tiče ovih iscjelitelja, propovjednika koji zgrću cash, Amerika je zemlja sloboda i to je sve što imam reći (koliko filmova je snimljeno da upozori na njih narod i da njih (pričere za cash) upozori da su viđeni šta rade i niti su stali niti su prestali)
« Poslednja izmena: 22. Mar 2008, 04:36:36 od sirah »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
South park- 11 serijal

(Sv. Petar je zec, u direktnoj korelaciji s temom o Da Vincijevom kodu)  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
To je jos jedna stvar protiv koje sam ja protiv. Pre Isusa Hrista su bili svestenici. Nosili su zlatne krune i kadifu, drago kamenje, sve nad cemu je Sotona gospodar. Dosao je Isus gotovo kao prosjak (u poredjenju sa novcem, dok je duhovno bogat) i propovedao je bez para i nije trazio nista. Ovi ga maknu, posle shvate e jebi ga izgleda da smo roknuli Bozjeg sina. Prebace se oni u Hriscanstvo i svima je i dalje ostalo ono zlato i ostale gluposti.
Vatikan jedna od najbogatijih centrala religije, za pravoslavnu crkvu ne mogu reci puno jer nisam iztrazivao koliko novca oni imaju ali ni oni ne posustaju. Ako se sklope glavne pravoslavne crkve iz Grcke, Srbije, Rusije... onda je to opet jedan Vatikan tako da su mozda isti.
Isus propovedao da besplatno seju znanje jer su ga tako i dobili a oni traze lovu. Crkva je samo promenila ime ali cud je ostala ista.


pročitao sam čitavu (ja mislim da je čitava) Sulejmanovu a.s., i u njoj stoji dio "vidio sam da za mudrace nema kruha".....

znači po tvojoj logici svi bi trebali biti prosjaci bez ičega, da bi mogli propovjedati..... fino štitiš religiju, svaka ti čast, (generalizirao si)
a kad Europljani otvore i plaćaju sirotišta, bolnice, škole, manastire, samostane, izdavaštvo, pomoć u hrani, popravljaju kuće i grade kuće, To je po nečijoj logici MANA, to sve palo sa neba.....

Jedini za koje ja mogu potvrditi da su došli u zemlju bez IČEGA da propovjedaju, su Franjevci, Franjevački red došao u srednjevijekovnu Bosnu, poslao ih tadašnji Papa da šire religiju ali im nije dao para, pa su od naroda dobijali hranu i garderobu, u srednjevijekovnoj Bosni..... (kažu da ni mačka u Bosni i Hercegovini nikad nije umrla od gladi)

a što se tiče ovih iscjelitelja, propovjednika koji zgrću cash, Amerika je zemlja sloboda i to je sve što imam reći (koliko filmova je snimljeno da upozori na njih narod i da njih (pričere za cash) upozori da su viđeni šta rade i niti su stali niti su prestali)

Ovdje je promašena poanta teme i to debelo.
Tema nije o potrebama, tema je o pohlepi.
Potrebe nisu grijeh. Takvi smo stvoreni, treba nam dom, hrana, voda.

Propovjedaču koji govori o Bogu i vjeri također trebaju hrana, voda, krov na glavom.
Ali ne Bentley, Rolls Royse, Vile po Karibima, tone zlata, milijuni na bankovnim računima.

A sad - molim vas - vratite se na temu... Smile
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Evo Sale kapira tacno sta sam hteo da kazem.
Nemam ja nista protiv da oni imaju koliko im je potrebno, ali izgleda posto rade za "boga" njihov standard je mnogo veci od nasih. ali sad kako kome...
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
Evo gledam jutros crkvu tu gdje živim.
Naš popo živi, da ne kažem u vili, al hajde u domu koji vrijedi debelo preko milijun i pol dolara.
Dolazi na misu luksuznim kolima (Mercedes Benz, Lexus, ima ih nekoliko)
Crkva je u savršenom stanju.
Dokupili su zemljište do crkve da je još prošire.

Krštenje je 450 dolara pa naviše. Može i na kredit. Visa, Master Card - nema problema.
Vjenčanje je 720 dolara pa naviše, ovisi...
Naplaćuju i druge servise.

Sjajan biznis.
I ne čudi me da je McDonalds od njih učio.
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Posle se ljudi pitaju zasto poredim Crkvu sa Prostitutkom.
Pa i Katolici su nekad otkupljuvali grehe koje nisi jos ni pocinio, prodavali ulaznice za raj...
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.