Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Američki bankarski sistem - balon koji će da pukne ...  (Pročitano 15274 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Odavno nam je poznato da je kapital u stvari sublimirani ljudski rad. Dok je na snazi bio američki san o čoveku koji radi i ima dotle su SAD imale moćnu privredu i bile motor svetske ekonomije. Od kad je prestala masovna proizvodnja i prešlo se na društvo parazita neminovno je bilo da se deci raspad sistema.

Postoje samo dva ventila privrede koja trajno mogu da žaposle ljude i stabilizuju privredu. Jedan je rat, ali svet je postao toliko mali da taj način nije baš više dovoljan. Drugi je osvajanje kosmosa. Realno je moguće na taj način apsorbovati ogromnu količinu rada, razvoj visokih tehnologija. Kao mali sporedni ventil ovog časa može da se aktivira ekološki projekat.

Jedini problem je što su se sve velike sile odrekle ovih korisnih programa. Ogromne interesne grupe pokušavaju da resurse nametnu kao trajni izvor prihoda ali to jednostavno nije moguće.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Hrvatska republika Herceg-Bosna HRHB

Zodijak
Pol
Poruke 2914
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
sta mislite da li ce dolar jos pasti ili ce se vratit na staro,kod nas je  dolar 1.3 km a nekada je bio 2.3 meni to pase jer imam rodbine u americe pa tako sam uzeo auto,kompjuter i jos neke stvari za duplo manju cijenu neko sto bih ovde platio
IP sačuvana
social share


"Neke drzave imaju svoju mafiju,a nasa mafija ima svoju  drzavu"

Edit by Belgrade: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1086
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Odavno nam je poznato da je kapital u stvari sublimirani ljudski rad. Dok je na snazi bio američki san o čoveku koji radi i ima dotle su SAD imale moćnu privredu i bile motor svetske ekonomije. Od kad je prestala masovna proizvodnja i prešlo se na društvo parazita neminovno je bilo da se deci raspad sistema.

Postoje samo dva ventila privrede koja trajno mogu da žaposle ljude i stabilizuju privredu. Jedan je rat, ali svet je postao toliko mali da taj način nije baš više dovoljan. Drugi je osvajanje kosmosa. Realno je moguće na taj način apsorbovati ogromnu količinu rada, razvoj visokih tehnologija. Kao mali sporedni ventil ovog časa može da se aktivira ekološki projekat.

Jedini problem je što su se sve velike sile odrekle ovih korisnih programa. Ogromne interesne grupe pokušavaju da resurse nametnu kao trajni izvor prihoda ali to jednostavno nije moguće.

Ovo sto ti pricas o proizvodnji je proslovekovno shvatanje ekonomije. Danas USA vodi high-tech revoluciju, ogromna kolicina "proizvodnje" je sada intelektualna svojina,  a ne masovna proizvodnja koja se outsource-uje tamo gde je jeftinija radna snaga. Dakle, kada kazes "prestala masovna proizvodnja, i preslo se na drustvo parazita" - nisi u pravu.

Ono sto se u Americi desilo je potrosacki bubble koji ce se izduvati i ekonomija ce da krene opet na bolje. Problem je sto FED pogresno prilazi problemu - po meni su trebali da puste par banaka da propadnu - to je zdravije, iako bolnije.
« Poslednja izmena: 19. Mar 2008, 09:15:25 od alexnikolic »
IP sačuvana
social share
Profil glasaca Tome Nikolica: 27% osnovna skola (citaj nepismeno), 17% zanatske skole, 45% srednja skola, samo 11% visa skola ili fakultet.

Zakljucak: Ako ume da procita sta pise na glasackom listicu - dobar je.
(Izvor: CESIDovo istrazivanje za predsednicke izbore 2008, strana 9, videti na CESIDovom sajtu)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
alexnikolic@ nije mi interesantan tvoj post koji si prepisao sa nekog ekonomskog sajta...vise mi je interesantniji tvoj potpis...sta predlazes da se uradi sa tim nepismenim glasacima srs-a?...mozda streljanje...ili mozda gasna komora...ili mozda vesanja? Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1086
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
alexnikolic@ nije mi interesantan tvoj post koji si prepisao sa nekog ekonomskog sajta...vise mi je interesantniji tvoj potpis...sta predlazes da se uradi sa tim nepismenim glasacima srs-a?...mozda streljanje...ili mozda gasna komora...ili mozda vesanja? Smile Smile

Hvala ti sto moje licno znanje pridajes strucnom ekonomskom sajtu.

Sto se tice mog potpisa - to su samo cinjenice, ti sa njima radi sta hoces, a ja cu da ih gledam kako ja hocu. Dacu ti jedan primer - kada neko zeli da postane americki drzavljanin - on mora da polaze ispit o poznavanju drustva i istorije, mora da zna jezik i da bude pismen. Dakle, ako je to uslov za drzavljanstvo, zasto ne bi bio i za glasanje? Da li zaista treba deo populacije koji je mentalno uskracen da nam kroji sudbinu?
IP sačuvana
social share
Profil glasaca Tome Nikolica: 27% osnovna skola (citaj nepismeno), 17% zanatske skole, 45% srednja skola, samo 11% visa skola ili fakultet.

Zakljucak: Ako ume da procita sta pise na glasackom listicu - dobar je.
(Izvor: CESIDovo istrazivanje za predsednicke izbore 2008, strana 9, videti na CESIDovom sajtu)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
alexnikolic@ nije mi interesantan tvoj post koji si prepisao sa nekog ekonomskog sajta...vise mi je interesantniji tvoj potpis...sta predlazes da se uradi sa tim nepismenim glasacima srs-a?...mozda streljanje...ili mozda gasna komora...ili mozda vesanja? Smile Smile

Hvala ti sto moje licno znanje pridajes strucnom ekonomskom sajtu.

Sto se tice mog potpisa - to su samo cinjenice, ti sa njima radi sta hoces, a ja cu da ih gledam kako ja hocu. Dacu ti jedan primer - kada neko zeli da postane americki drzavljanin - on mora da polaze ispit o poznavanju drustva i istorije, mora da zna jezik i da bude pismen. Dakle, ako je to uslov za drzavljanstvo, zasto ne bi bio i za glasanje? Da li zaista treba deo populacije koji je mentalno uskracen da nam kroji sudbinu?
jedna od divnih odlika demokratije je da svi koji su punoletni imaju pravo glasa...pismen,nepismen,zdrav,bolestan,mrsav,debeo,lep ,ruzan,pametan,glup....
za razliku od vas fasista ja postujem svako ljudsko bice

i da...a ko je taj koji ce odredjivati ko je "mentalno uskracen"?......mozda komisija sa cedom i bebom na celu uz asistenciju ss odreda iz nvo sektora? Smile

za nekoga si ti mentalno uskracen...npr jedno 2 i kusur miliona ljudi ce to reci za tebe,ali oni nikad nece ni pomisliti da tebi uskrate pravo glasa....iako si fasista Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1086
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
alexnikolic@ nije mi interesantan tvoj post koji si prepisao sa nekog ekonomskog sajta...vise mi je interesantniji tvoj potpis...sta predlazes da se uradi sa tim nepismenim glasacima srs-a?...mozda streljanje...ili mozda gasna komora...ili mozda vesanja? Smile Smile

Hvala ti sto moje licno znanje pridajes strucnom ekonomskom sajtu.

Sto se tice mog potpisa - to su samo cinjenice, ti sa njima radi sta hoces, a ja cu da ih gledam kako ja hocu. Dacu ti jedan primer - kada neko zeli da postane americki drzavljanin - on mora da polaze ispit o poznavanju drustva i istorije, mora da zna jezik i da bude pismen. Dakle, ako je to uslov za drzavljanstvo, zasto ne bi bio i za glasanje? Da li zaista treba deo populacije koji je mentalno uskracen da nam kroji sudbinu?
jedna od divnih odlika demokratije je da svi koji su punoletni imaju pravo glasa...pismen,nepismen,zdrav,bolestan,mrsav,debeo,lep ,ruzan,pametan,glup....
za razliku od vas fasista ja postujem svako ljudsko bice

i da...a ko je taj koji ce odredjivati ko je "mentalno uskracen"?......mozda komisija sa cedom i bebom na celu uz asistenciju ss odreda iz nvo sektora? Smile

za nekoga si ti mentalno uskracen...npr jedno 2 i kusur miliona ljudi ce to reci za tebe,ali oni nikad nece ni pomisliti da tebi uskrate pravo glasa....iako si fasista Smile

Pa znas kako, mi smo trenutno zemlja neobrazovanih i zatupljenih, pa bi te mere koje predlazem mogle da nas izvuku iz nesrece, bar dok poboljsan zivot i obrazovanje novih generacija ne ucine svoje (a i dok lude babe pocrkaju). Ipak smo mi mlada i neiskusna demokratija.

Dalje, nisam siguran je demokratija da neko ko ne razume sta radi glasa - on ce lako biti izmanipulisan. Mogu ja da dovedem retarda za ruku na glasanje i da mu kazem sta da radi - to SRS radi jer se obraca delu populacije koji ima jako ogranicene sposobnosti.
« Poslednja izmena: 19. Mar 2008, 09:40:35 od alexnikolic »
IP sačuvana
social share
Profil glasaca Tome Nikolica: 27% osnovna skola (citaj nepismeno), 17% zanatske skole, 45% srednja skola, samo 11% visa skola ili fakultet.

Zakljucak: Ako ume da procita sta pise na glasackom listicu - dobar je.
(Izvor: CESIDovo istrazivanje za predsednicke izbore 2008, strana 9, videti na CESIDovom sajtu)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
LG Nexus 5
@alexnikolic

Ajde opustenije malo. Narod u Srbiji, kao i ja, moramo da zivimo sa budalama svake vrste, sa nepismenim radikalima, nejakim Tadicevim Urosima, sa Cedinim narkicima, sa Cankovim separatistima, sa Kostunicinim lopovima. Od gore nabrojanih grupa, postoji jos gora grupa, ona najprljavija, a to je grupa nasih gastarbajtera koji sve bolje znaju nego ljudi u Srbiji. To su oni koji su krenuli opankom za kruhom, a sada prodaju fore sa nekih kvazi univerziteta i onako zavrcu kad priuicaju. I'm from west, "mothafucka"...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1086
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
@alexnikolic

Ajde opustenije malo. Narod u Srbiji, kao i ja, moramo da zivimo sa budalama svake vrste, sa nepismenim radikalima, nejakim Tadicevim Urosima, sa Cedinim narkicima, sa Cankovim separatistima, sa Kostunicinim lopovima. Od gore nabrojanih grupa, postoji jos gora grupa, ona najprljavija, a to je grupa nasih gastarbajtera koji sve bolje znaju nego ljudi u Srbiji. To su oni koji su krenuli opankom za kruhom, a sada prodaju fore sa nekih kvazi univerziteta i onako zavrcu kad priuicaju. I'm from west, "mothafucka"...

Fali ti the ispred west. Ako koristis tudji jezik, bar ga nauci.

Drugo, ti moj posao i koliko dugo sam/cu biti ovde ne znas, tako da bih cenio da zadrzis svoje misljenje za sebe.
IP sačuvana
social share
Profil glasaca Tome Nikolica: 27% osnovna skola (citaj nepismeno), 17% zanatske skole, 45% srednja skola, samo 11% visa skola ili fakultet.

Zakljucak: Ako ume da procita sta pise na glasackom listicu - dobar je.
(Izvor: CESIDovo istrazivanje za predsednicke izbore 2008, strana 9, videti na CESIDovom sajtu)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Odavno nam je poznato da je kapital u stvari sublimirani ljudski rad. Dok je na snazi bio američki san o čoveku koji radi i ima dotle su SAD imale moćnu privredu i bile motor svetske ekonomije. Od kad je prestala masovna proizvodnja i prešlo se na društvo parazita neminovno je bilo da se deci raspad sistema.

Postoje samo dva ventila privrede koja trajno mogu da žaposle ljude i stabilizuju privredu. Jedan je rat, ali svet je postao toliko mali da taj način nije baš više dovoljan. Drugi je osvajanje kosmosa. Realno je moguće na taj način apsorbovati ogromnu količinu rada, razvoj visokih tehnologija. Kao mali sporedni ventil ovog časa može da se aktivira ekološki projekat.

Jedini problem je što su se sve velike sile odrekle ovih korisnih programa. Ogromne interesne grupe pokušavaju da resurse nametnu kao trajni izvor prihoda ali to jednostavno nije moguće.

Ovo sto ti pricas o proizvodnji je proslovekovno shvatanje ekonomije. Danas USA vodi high-tech revoluciju, ogromna kolicina "proizvodnje" je sada intelektualna svojina,  a ne masovna proizvodnja koja se outsource-uje tamo gde je jeftinija radna snaga. Dakle, kada kazes "prestala masovna proizvodnja, i preslo se na drustvo parazita" - nisi u pravu.

Ono sto se u Americi desilo je potrosacki bubble koji ce se izduvati i ekonomija ce da krene opet na bolje. Problem je sto FED pogresno prilazi problemu - po meni su trebali da puste par banaka da propadnu - to je zdravije, iako bolnije.
Ne, nikako se ne može reći da je intelektualna svojina trajno dobro, prvo njena vrednost je veoma realtivna i vrlo brzo može da padne, a nekad ni ne dođe na kapitalizaciju. Drugo intelektualna svojina zavisi od novca uloženog u obrazovanje i razvoj a baš to je ono što su isekli Amerikanci sami sebi. Vidiš da Bil Gejts poziva na uvoz stručnjaka. Treće kako ćeš kapitalizovati sredstva kopja si investirao u tuđu intelektualnu svojinu. Kako ćeš preprodati Microsoft licencu koja ti više ne treba? Za razliku od toga automobil ćeš lako prodatai.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.