Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:20:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: alertpay  (Pročitano 10963 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Apple IPhone 3GS,
mislim ovde nema sta da se prevodi
Sa tom vrstom naloga (Personal Starter) mozes
Da saljes i primas novac besplatno, tj bez provizije
limitiran si na $400 mjesecno da primis
Godisnje na $2000
uplate mozes da izvrsis i kreditnom karticom
i mozes imati 2 e-mail-a tj na tvoj akaun mozes da imas dvije razlicite e-mail adrese kao naloge za uplatu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 53
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 6288
Svatio sam to,a jel neko zna kako mogu da podignem te pare?Mislim da mi stignu na kucnu adresu? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Na balkan salju samo cekove, i valjda ti uzimaju 2 dolara za troskove slanja, a cek mozes da podignes u bilo kojoj banci.  Poz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Evo o alertpay-u. AlertPay

Nedavno se dogodio, pa moglo bi se reci i boom, medju PTC programima, ali jedan negativni boom.  Naime, PayPal je odlucio zamrznuti ili zatvoriti racune vecine PTC programa.  Tu pocinje nasa prica.

Tim postupkom veliki broj PTC programa koji su koristili samo PayPal za uplate i isplate su morali naci alternativu.  Za veliku vecinu njih (ako ne i sve) ta alternativa je upravo bio Alert Pay.

AlertPay prihvacen djelomicno ok, a djelomicno je izazvao kritike.  Kako je Alert Pay naspram PayPal-a zapravo mlad i nov jos uvijek se nije rasirio po cijelom svijetu, nema (jako) puno korisnika itd.  A i postoje odredjeni problemi s isplatama za odredjene dijelove svijeta, al o tom potom.

Sto se nas tice AlertPay je svakako bolji od Paypal-a jer, ako nista drugo, bar mozemo taj novac primiti :)

Pri registracijom na AlertPay imate mogucnost odabira 3 razlicita besplatna racuna: Personal Starter, Personal Pro i Business.  Svaki od njih ima svoje karakteristike i prednosti i mane.

Za vecinu nas je dovoljan Personal Starter ili Personal Pro racun.  Kako bi vam olaksao izbor opisat cu vam sto nudi jedan a sto drugi.

Personal Starter Account - Ovaj racun je najpovoljniji za ajmo ih nazvat 'male potrosace'.  Znaci, njegova namjena nije za transakcije nekih vecih velicina novaca, vec za jednostavno slanje i primanja novaca od obitelji/prijatelja, kupovanje online i sl.  Na Personal racunu imate mjesecni limit za novac koji primate, a to je 400$.  Takodjer, godisnje mozete primiti max.  2000$.  Kod ovog racuna imate mogucnost koristenja 2 e-maila, jedan za logiranje u vas racun a drugi koji koristite da bi poslali nekom novac i obratno.   Za svaki novac koji primite placate 1$.  Procitati napomenu (update) na dnu posta.

Personal Pro Account - Ukratko, na ovom racunu nemate ogranicenja.  Mozete primati i slati onoliko koliko vas volja.  Za svaki novac koji primite odnosno koji netko posalje na vas racun placate 2,5% od sume primljenog novca plus 0,25$, po transakciji.

Ovo su po meni najbitnije stvari koje ce vas zanimati vezano uz primanje i slanje novca, a ukoliko zelite detaljnije informacije o svakom pojedinom racunu procitajte ih na njihovoj stranici.

Ja sam odabrao prvo Personal Starter ali sam se zatim upgrejdao (upgrade) na Personal Pro racun.  Znaci, to mozete i vi npr.  probat prvo s Personal racunom pa ako vidite da cete zaradjivati velike svote novca i primati ih na Alert Pay besplatno se prebacite na drugi oblik racuna tako sto kliknete na Upgrade (pise vam kad se logirate u vas racun).

E sad kad ste se lijepo registrirali, nadam se bez problema, da vidimo kako cete vi dobiti taj novac u ruke, sto vecinu vas i zanima, normalno.

Nazalost, novac ne mozete prebaciti na vasu karticu niti novac s vase kartice ne mozete prebaciti na AlertPay.  Krivo.  Novac s kartice mozete staviti na Alertpay a ako vas zanima kako procitajte post Kako dodati karticu na AlertPay.  Kao sto sam rekao u pocetku, AlertPay je dosta nov i jos se siri tako da tu opciju imaju samo poneke drzave.

Ali zato postoje 2 opcije na koje mozemo primiti novac.

Jedna od njih je cek.  Mada se u danasnje vrijeme sve manje koristi, ali u ovom slucaju za neke ce biti sasvim ok opcija.  Da bi podigli vas novac putem ceka morate na racunu imati min.  3$.  A kao naknadu (fee) placate 2$ koja vam oduzmu s vaseg AlertPay racuna.  Znaci, ako imate min.  3$ na racunu i zelite taj iznos podici putem ceka dobit cete 1$.  Cek ce biti poslan na adresu koju ste napisali pri registraciji na AlertPay tj.  na adresu u vasem AlertPay profilu.

Druga opcije je Egold.  Da, novac s AlertPay mozete prebaciti na E-gold racun i obratno.  Da bi novac s AlertPaya prebacili na vas E-gold racun morate imati min.  1$ na racunu.  Kada prebacujete novac na Egold uzmu vam naknadu 4% od ukupnog iznosa kojeg prebacujete.  Da bi prebacili novac na Egold prvo ga morate verificirati na AlertPay racunu (upute na AlertPayu).  Procitajte update na kraju posta.

Kad smo vec kod verifikacije, AlertPay trazi od vas da verificirate vas racun.  Sad nisam siguran koje su restrikcije ako ga ne verificirate, ali u svakom slucaju ja vam savjetujem da to ucinite.  Oni traze to cisto zbog sigurnosti, vase naravno.

Ja sam svoj verificirao sto su mi i potvrdili da je ok.  Od vas traze da posaljete 2 dokumenta.  Jedan od njih da bude vozacka, osobna ili slicno, ugl.  dokument sa slikom, a drugi dokument neka bude isjecak od npr.  telefonskog racuna ili nekog drugog kako bi bila potvrdjena vasa adresa.

Posto ja ne dobivam nikakve racune na svoje ime (blago meni a:) a nemam jos ni vozacku (al krecem ovaj mjesec nadam se) ja sam im poslao sliku svoje osobne iskaznice slikanu s obje strane.  Znaci na prednjoj se vidi moje ime, slika i ostalo a na straznjoj adresa.  I prihvatili su, za 3-4 dana sam vidio status - verified.

Ja mislim da je to sve sto trebate znati o AlertPayu, ukoliko sam nesto zaboravio nadodat cu.  Ako imate pitanja komentirajte naravno.

***UPDATE: AlertPay je promijenio naknade za Personal Starter racun.  Sada mozete i slati i primati novac BESPLATNO ukoliko imate registriran Personal Starter Account.  Dakle, ukinuli su onaj 1$ za svaki novac koji primite, sad je besplatno.  Ako ste se u medjuvremenu upgradeali na Personal Pro Account i zelite se vratiti na Personal Starter posaljite e-mail njihovom supportu i vratit ce vas na Personal Starter s kojeg se kasnije opet mozete upgrade-ati na Personal Pro ukoliko budete zeljeli.

**UPDATE: AlertPay je maknuo opciju s kojom se prije moglo novac s AlertPaya prebaciti na e-gold, razlog nije naveden.  Znaci ostala nam je opcija da primamo novac putem ceka, to je zasad to.

*UPDATE: Sto se verifikacije tice, nije ju potrebno (obavezno) izvrsiti.  Ona sluzi da bi se izbjegle prevare i zastitili korisnici ali nije obavezna.  Iako, u njihovom F. A. Q. -u pise da mogu bilo kada zatraziti verifikaciju (pretpostavljam ako posumnjaju nesto).

I jos jedna mala napomena, nemojte stavljati lazno ime i prezime u registraciju jer vam na to ime i adresu stize novac pa pripazite.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Bet big, win big. That's the only way to play.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 513
Zastava 45° 14' 24"
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 6310i
jer se moze preko alertpay-a poslati pare na moneybookers ??? *hitno!
IP sačuvana
social share
razlika izmedju @tnenada i svih ostalih je to sto se decko potrudio.

Pravilnik  |  Google  |  Prijava zloupotrebe  |  Burek Toolbar


   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I choose not to choose

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1017
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 
Internetom kruži fora da preko sajtova tipa buxto ,plaćanje za kliktanje ,dobiješ novac koji se posle prebaci na alertpay  i sa kojim možeš da platiš
rapidshare premium acount ali rapidshare prima uplate samo preko paypal-a
Ovo svima služi kao raklama da dovedu ljude kao svoje referal
E sada da li je nekom uspelo da sa alertpay-a uplati rapidshare ili da taj novac prebaci na paypal
Hteo bih da znam jer nemam volju da se dosadjujuem ovim mesec dana  a onda ništa
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Bet big, win big. That's the only way to play.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 513
Zastava 45° 14' 24"
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 6310i
drugi nacin: sa alertpay-a stavis na karticu (visa...) i sa kartice na rapid : Smile
IP sačuvana
social share
razlika izmedju @tnenada i svih ostalih je to sto se decko potrudio.

Pravilnik  |  Google  |  Prijava zloupotrebe  |  Burek Toolbar


   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Bet big, win big. That's the only way to play.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 513
Zastava 45° 14' 24"
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia 6310i
drugi nacin: sa alertpay-a stavis na karticu (visa...) i sa kartice na rapid : Smile

2. Kako kod alertpay-a stize novac? cek~kes? i ~kolika je provizija?
IP sačuvana
social share
razlika izmedju @tnenada i svih ostalih je to sto se decko potrudio.

Pravilnik  |  Google  |  Prijava zloupotrebe  |  Burek Toolbar


   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Ljudi ako bilo ko ima 5$ na alertpay-u neka mi se jawi na msn: krsta_3@hotmail.com HITNO POTREBNO!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 90
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Da li je potrebno imati verifikovan alertpay nalog da bih primio cek od njih? ... ili je to samo zbog prevara?

hitno molim vas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 12:20:07
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.