Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:18:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa monitorom LG L240wt  (Pročitano 5868 puta)
13. Mar 2008, 13:51:36
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 130
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Pojavile su mi se na ovom monitoru dve crvene tackice. Jel moze neko da mi kaze jel su to mrtvi pixeli i sta da radim...
Monitor je relativno nov,kupljen je pre 4 meseca
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Mozilla (KHTML,
pa moguce je da su ti umrli pikseli...
ako je monitor u garanciji,ne bi bilo loze da kontaktiras prodavca ...

sacekaj jos neki odgovor.


~R

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 243
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
HTC Tatoo
...ako ti se te tacke ne pojavljuju stalno...promeni refresh rate monitora na veci...ako su stalno tu, verovatno su mrtvi pikseli i onda najbolje da uradis ovo sto ti je rekao Akai11...pozz  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Sony xperia
Dve,  Smile  hm, mislim da ispod 5 ne priznaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 130
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
a jel moguce da su samo zaglavljeni i jel onda mogu da se poprave?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Mozilla (KHTML,
Dve,  Smile  hm, mislim da ispod 5 ne priznaju.
a ako je kupio ispravan monitor ?  Smile

a jel moguce da su samo zaglavljeni i jel onda mogu da se poprave?
bio sam ocevidac da se gomila mrtvih piksela vratila u zivot (povampirili se  Smile ) na ekranu mobilnog telefona.
ako je u pitanju ista tehnologija ,mozda je i moguce da se povrate,a da se poprave to ne znam.nisam jos cuo da mogu da se popravljaju  Smile


~R
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 130
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
pogresno sam se izrazio..mislio sam da se povrate
Sad sam pricao sa serviserom....jbg priznaju samo 5 mrtvih pixela.
Jos nesto....Po cenu da ispadnem glup jel mi neko moze reci zbog cega se ovo desilo?.... mehanicko ostecenje?...struja?... jel moze virus da mi zezne pixele?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 243
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
HTC Tatoo
...pa ti sjebi nesto i dodaj jos ta tri... Smile  Smile ...salim se naravno...mozda cak uopste nije nikakvo ostecenje...a mozda je i ovo...
Citat: akai11

bio sam ocevidac da se gomila mrtvih piksela vratila u zivot (povampirili se  Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Sony xperia
Citat
a ako je kupio ispravan monitor ?

Da, za ispravan. Kupis ok monitor, i tek kada vrisnu pet punih piksela, znaci sve tri boje u njima, onda menjaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 62
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Program Dead Pixel Buddy možeš da skineš na:
hxxp:|| www.  softpedia.  com/get/System/Benchmarks/Dead-Pixel-Buddy.  shtml

Program je freeware.   Program radi tako što prebacuje čitav ekran iz potpuno crvene u plavu u .  .  .  , i tako izređa desetak boja.   On to radi malo sporije pa ne znam koliko će biti efikasan.  

Na netu sam ti pronašao i program UndeadPixel 2.  2.   Njega nisam probao, a možeš da ga skineš na:
hxxp:|| www.  softpedia.  com/get/Tweak/Video-Tweak/UndeadPixel.  shtml

Probaj i sledeća dva linka, na njima bi trebalo takođe da budu neki programi za odglavljivanje zaglavljenih piksela:
hxxp:|| www.  jscreenfix.  com/basic.  php
hxxp:|| www.  dataproductservices.  com/dpt

Možeš da skineš i sledeći video u flašu.   On traje nekih minut i izgleda kao napad epilepsije, teško je uopšte gledati u monitor kad se pusti ovaj video.   Mana mu je što traje samo oko minut i zato je najbolje da ga puštaš u nekom plejeru koji ima opciju neprekidnog ponavljanja tog videa iznova i iznova.   Video klip možeš da skineš na sajtu:

hxxp:|| www.  psp-vault.  com/Article168.  psp

Inače ne možeš oživeti mrtav piksel.   Mrtav piksel je onaj kome je riknuo tranzistor koji upravlja tim pikselom.   Mrtav piksel je uvek bele (TN paneli) ili crne (VA, MVA, IPS, sPVA paneli) boje.  

Zaglavljen piksel je unaj koji je u boji.   On nije uvek u istoj boji, jer se svaki piksel sastoji od tri podpiksela (zeleni, crveni i plavi) od kojih je obično samo jedan zaglavljen, a druga dva podpiksela normalno rade.   Zaglavljen piksel nastaje tako što se kristali koji se obrću u magnetnom polju zaglave u jednom položaju.  

Zaglavljeni podpiksel se može odglaviti i fizičkim putem.   Koristi se ili sistem masiranja prstom ili sistem lupkanja.   Lupkanje znači da udaraš tupom stranom grafitne olovke (na primer) po zaglavljenom pikselu.   Ovakvi fizički sistemi odglavljivanja su kontraverzni jer možeš da završiš sa još više zaglavljenih piksela nego što si ih imao.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:18:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.