Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Ko će biti šampion?
Zenit
40%  (2)
Spartak Moskva
0%  (0)
CSKA
60%  (3)
Lokomotiva
0%  (0)
Dinamo
0%  (0)
Saturn
0%  (0)
FK Moskva
0%  (0)
Rubin
0%  (0)
Neko drugi
0%  (0)
Ukupno glasova: 5
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fudbal: Rusija - Premijer liga  (Pročitano 41649 puta)
11. Mar 2008, 16:52:35
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
1. kolo:

Petak 14. mart

Terek Grozny - Krylya Sovetov     

Subota 15. mart

FK Khimki - Amkar Perm    
CSKA Moskva - Shinnik Yaroslavl    
Spartak Nalchik - Saturn Mosk Oblast    

Nedelja 16. mart

Zenit St Petersburg - Spartak Moskva    
Luch Vladivostok - FK Moskva    
Lokomotiv Moskva - Rubin Kazan    
Tom Tomsk - Dinamo Moskva    


Savo Milošević potpisao za ruski Kazanj

Bivši kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Savo Milošević potpisao je danas jednogodišnji ugovor sa ruskim Rubinom iz Kazanja.

Kako se navodi na sajtu Evropske fudbalske federacije (UEFA), ovaj 34-godišnji igrač napustio je prošlog leta špansku Osasunu, a ranije je igrao za Partizan, Aston Vilu, Saragosu, Parmu, Espanjol i Seltu.
Milošević je došao u klub koji je prošle sezone zauzeo 10. mesto na tabeli ruskog šampionata.
Srpski fudbaler okončao je reprezentativnu karijeru 2006. godine, a u nacionalnom dresu odigrao je 101 meč i postigao 35 golova.

Izvor: Blic
« Poslednja izmena: 28. Maj 2008, 20:54:18 od dzux_de_lux »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Terek domaćin u Groznom posle 14 godina

Fudbalski klub Terek iz čečenske prestonice Groznog, koji se ove sezone vratio u rusku prvu ligu, dobio je danas dozvolu Ruskog fudbalskog saveza da posle 14 godina prvenstvene utakmice kao domaćin igra na svom stadionu.

Predsednik Tereka Ramzan Kadirov, koji obavlja i funkciju predsednika Čečenije, istakao je da je ovakva odluka čelnika ruskog saveza "divan poklon čečenskom narodu".
Kadirov je istakao da je "Čečenija samo jedna od nekoliko ruskih republika, u kojoj ljudi žive mirno kao i u drugim delovima države".
Terek, koji je 2004. godine osvojio ruski kup, od 1994. je sve takmičarske utakmice iz bezbednosnih razlioga igrao u Kislodavsku, gradu udaljenom preko 300 kilometara od Groznog.
Ruski fudbalski zvaničnici su izdali dozvolu Tereku da ugosti protivnike u Groznom nakon detaljne bezbednosne kontrole.
"Dokazali smo svima da nismo teroristi i da samo želimo da igramo fudbal pod istim okolnostima kao i drugi" rekao je Kadirov.
U prvom kolu novog ruskog šampionata Terek će dočekati ekipu Samare, a svim navijačima, pored besplatnog ulaza, obezbeđeno je 6.000 majica i oko 800 zastava u spomen žrtvama rata koji je devedesetih godina plamteo u ovom regionu.
Titulu prvaka Rusije brani Zenit iz Sankt Peterburga.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Ukratko o svim ekipama u sezoni 2008. Manje više sve se razume tako da prevod nije potreban  Smile

Zenit

Достижение. Чемпион России 2007 года.

Тренер. Дик Адвокат. Острое желание австралийской федерации видеть Адвоката во главе своей сборной позволило голландцу добиться рекордного гонорара по новому контракту с «Зенитом». Теперь он превысит 3 миллиона долларов в год.

Три звезды. Полузащитник Анатолий Тимощук, полузащитник Константин Зырянов, нападающий Андрей Аршавин.

Бюджет. 100 миллионов.*

Прогноз. 1—3-е место.

Spartak Moskva

Достижение. Девятикратный чемпион России.

Тренер. Станислав Черчесов. Известный в прошлом вратарь «Спартака» и сборной России пришел к руководству командой весной 2007-го, после чего привел ее к серебру чемпионата России.

Три звезды. Вратарь Стипе Плетикоса, полузащитник Егор Титов, нападающий Роман Павлюченко.

Бюджет. 60 миллионов.

Прогноз. 1—3-е место.

CSKA

Достижение. Чемпион России 2003, 2005, 2006 годов.

Тренер. Валерий Газзаев. О грядущей отставке Газзаева прошлой осенью говорили даже ленивые. Но еще до конца сезона акционеры клуба продлили контракт с тренером, который выиграл четыре чемпионата России.

Три звезды. Вратарь Игорь Акинфеев, полузащитник Юрий Жирков, нападающий Вагнер.

Бюджет. 50 миллионов.

Прогноз. 1—3-е место.

FK Moskva

Достижение. 4-е место в 2007 году.

Тренер. Олег Блохин. Знаменитый нападающий советского футбола в качестве тренера довел до четвертьфинала чемпионата мира сборную Украины, а в «Москву» пришел в это межсезонье.

Три звезды. Вратарь Юрий Жевнов, полузащитник Пабло Барриентос, нападающий Роман Адамов.

Бюджет. 40 миллионов.

Прогноз. 4—6-е место.

Saturn

Достижение. 5-е место в сезоне 2007 года.

Тренер. Гаджи Гаджиев. Проработав в «Сатурне» всего полгода, Гаджиев добился с «Сатурном» лучшего результата в истории клуба. Теперь в Раменском мечтают о еврокубках.

Три звезды. Вратарь Антонин Кински, полузащитник Дмитрий Лоськов, полузащитник Андрей Каряка.

Бюджет. 35 миллионов.

Прогноз. 4—6-е место.

Dinamo

Достижение. 2-е место в сезоне-1994.

Тренер. Андрей Кобелев. Один из самых известных игроков в новейшей истории «Динамо» пришел на тренерский пост в августе 2006-го и в прошлом сезоне занял с командой 6-е место.

Три звезды. Полузащитник Игорь Семшов, полузащитник Дмитрий Хохлов, нападающий Александр Кержаков.

Бюджет. 61 миллион.

Прогноз. 4—6-е место.

Lokomotiva

Достижение. Чемпион России 2002 и 2004 годов.

Тренер. Рашид Рахимов. В прошлом году Рахимов провел успешный сезон в Перми, добившись с «Амкаром» лучшего достижения в истории клуба. Но теперь ему предстоит решить более серьезную задачу — завоевать с «Локо» место в Лиге чемпионов.

Три звезды. Динияр Билялетдинов, Дмитрий Торбинский, Дмитрий Сычев.

Бюджет. 70 миллионов.

Прогноз. 2—4-е место.

Amkar

Достижение. 8-е место в 2007 году.

Тренер. Миодраг Божович. Пришедший в межсезонье 39-летний специалист из Черногории в прошлом играл за сербские «Будучность» и «Црвену Звезду», но на тренерском поприще успехов пока не добивался.

Три звезды. Вратарь Владимир Габулов, полузащитник Георгий Пеев, нападающий Мартин Кушев.

Бюджет. 7 миллионов.

Прогноз. 10—12-е место.

Khimki

Достижение. 9-е место в сезоне 2007 года.

Тренер. Славолюб Муслин. Сербский специалист пока не провел ни одного полного сезона в премьер-лиге. Так что чемпионат-2008 станет для него определяющим в его российской карьере.

Три звезды. Вратарь Роман Березовский, защитник Андрей Степанов, нападающий Александр Антипенко.

Бюджет. 20 миллионов.

Прогноз. 9—11-е место.

Rubin

Достижение. 3-е место в сезоне-2003.

Тренер. Курбан Бердыев. С именем Бердыева связаны все достижения клуба последних лет. В прошлом сезоне хотел уйти на административную работу, но руководство республики уговорило тренера остаться.

Три звезды. Полузащитник Сергей Семак, нападающий Сергей Ребров, нападающий Саво Милошевич.

Бюджет. 50 миллионов (неофициальная цифра).

Прогноз. 4—6-е место.

Tom Tomsk

Достижение. 9-е место в сезоне 2006 года.

Тренер. Валерий Петраков. В Томске Петраков работает уже третий год. Добиться с малобюджетной командой высокого результата ему вряд ли удастся. Но руководство клуба место в средней части таблицы пока устраивает.

Три звезды. Вратарь Вениамин Мандрыкин, защитник Алексей Бугаев, нападающий Александр Ширко.

Бюджет. 25 миллионов.

Прогноз. 10—12-е место.

Spartak Nalchik

Достижение. 8-е место в 2006 году.

Тренер. Юрий Красножан. Скромный в прошлом учитель физкультуры в школе, Красножан возглавил команду в 2004-м и за два сезона вывел ее из первого дивизиона в восьмерку лучших в стране.

Три звезды. Вратарь Дмитрий Хомич, защитник Дмитрий Ятченко, нападающий Назир Кажаров.

Бюджет. 16 миллионов.

Прогноз. 14—16-е место.

Krylya Sovetov

Достижение. 3-е место в сезоне 2004 года.

Тренер. Леонид Слуцкий. Уход Слуцкого из «Москвы» стал одной из главных неожиданностей прошлой осени. Теперь ему предстоит создавать новую команду в Самаре. Благо бюджет позволяет.

Три звезды. Защитник Мэтью Бут, полузащитник Иржи Ярошик, нападающий Евгений Савин.

Бюджет. 48 миллионов.

Прогноз. 5—7-е место.

Luch Vladivostok

Достижение. 7-е место в 2006 году.

Тренер. Зоран Вулич. Известный в прошлом игрок сборной Югославии в качестве тренера дважды приводил «Хайдук» из Сплита к золоту в чемпионате Хорватии. Возглавил «Луч» в это межсезонье.

Три звезды. Вратарь Марек Чех, нападающий Александр Тихоновецкий, нападающий Виталий Булыга.

Бюджет. 15 миллионов.

Прогноз. 14—16-е место.

Shinnik

Достижение. 5-е место в сезоне 2003 года.

Тренер. Сергей Юран. Экс-нападающему сборной России предстоит тренерский дебют в премьер-лиге. Начинать всегда сложно, но, по крайней мере, турнир первого дивизиона Юран выиграл с «Шинником» с первой попытки.

Три звезды. Полузащитник Дмитрий Кудряшов, полузащитник Денис Бояринцев, полузащитник Юрис Лайзанс.

Бюджет. 20 миллионов.

Прогноз. 10—12-е место.

Terek

Достижение. Выход в премьер-лигу в сезоне-2004 и 2007.

Тренер. Леонид Назаренко. Известный специалист, когда-то помогавший Олегу Долматову в ЦСКА, а в прошлом сезоне работавший в «Кубани», возглавил команду из Чечни в это межсезонье.

Три звезды. Защитник Валентин Илиев, защитник Радослав Забавник, нападающий Магомед Адиев.

Бюджет. 15 миллионов.

Прогноз. 14—16-е место.

* Бюджеты клубов указаны в долларах.

Preuzeto sa sajta news.mail.ru
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Na centru dva tima fudbalera iz Srbije

Utakmicom Terek - Krila Sovjetov danas počinje šampionat u kojem igra najviše naših fudbalera - čak 19, posle, razumljivo, srpskog prvenstva. Tu su i dva trenera (Božović i Muslin), koji će već u subotu na premijeri igrati jedan protiv drugog.

- Dočekala me je strašna zima kada sam došao 9. januara, posle se živa u termometru spustila na minus 25, a onda smo, srećom, otišli u Tursku i Austriju. Nisam izlazio iz hotela, vreme sam provodio u sobi ili na stadionu. Odigrali smo 14 pripremnih utakmica, ostvarili deset pobeda i po dva remija i poraza, dobro sam se snašao, uprava je predusretljiva, navijači veruju u mene - kaže Božović.

Amkar ima samo 17 fudbalera i četiri golmana na raspolaganju, među njima i kvartet srpskih igrača?
- Tako je ispalo, četa smo mala, ali odabrana. Injac, Sikimić, Drinčić i Milovanović bi trebalo da budu nosioci igre, računam i na Hrvata Dujmovića, imam još trojicu Bugarina i jednog Mađara, pomoćnik mi je Vojo Ćalov, ovde nas zovu balkanska družina. Inače, Amkar igra na stadionu kapaciteta 20.000 mesta i na veštačkoj travi.

Ambicije su - evropske?
- Imamo istorijsku šansu da uđemo u Kup UEFA, 18. aprila igramo polufinale nacionalnog Kupa sa Uralom na svom terenu, drugi par je CSKA - Tomsk, a pošto su Moskovljani šampioni države, mi ćemo i kao finalisti u Evropu. Bio bi to sjajan uspeh. U prvenstvu je cilj da ponovimo prošlogodišpnji učinak - plasman do osme pozicije.

Favoriti za titulu?
- Zenit i Spartak pre svih, zatim CSKA, dok će iz prikrajka vrebati Lokomotiva i Dinamo.

Na startu igrate sa Himkijem, koji trenira Slavoljub Muslin?
- Oni su favoriti zbog domaćeg terena, ima tamo i naših: Mrđa, Knežević, Mijailović, Jovanović, Trivunović. Pričao sam sa Muslinom na pripremama u Antaliji o našoj utakmici na otvaranju sezone. Video sam se i sa Zoranom Vulićem, trenerom Luč Energije.

Srpske zvezde u Rusiji?
- Na prvom mestu Miloš Krasić, udarna igla CSKA, a od nedavno i Savo Milošević, koji će verujem u Rubinu imati želje i motiva, iako nije u najboljim fudbalskim godinama, da uz Rebrova podseti na stare dane.

Pratite Borac koji ste vodili tri i po sezone?
- Ne iznenađuju me odlični rezultati Čačana. To je iskusna i kvalitetna ekipa, Rajevac je dobar trener, smatram da su se stvorili uslovi da se Borac plasira u Kup UEFA. Bio bi to, naravno, i moj uspeh, ali pre svega igrača.

Srpsko prvenstvo?
- Šteta što Zvezda protiv Banata nije potvrdila pobedu u večitom derbiju, morali su da sačuvaju minus tri boda u odnosu na Partizan, koji to ne bi psihološki izdržao. Crveno-beli igraju toplo-hladno, a do kraja će imati još najviše dve šanse da iskoriste kiks crno-belih.

Čekate priliku na klupi Zvezde?
- Naravno, imam pravo na takve želje i ambicije. Igrao sam u Zvezdi, jedan sam od retkih njenih igrača koji se posvetio trenerskom poslu - završio je Božović.

NAŠI U RUSIJI

Miloš Krasić CSKA
Savo Milošević Rubin
Jovan Tanasijević Dinamo
Marko Milovanović Amkar
Nikola Drinčić Amkar
Nenad Injac Amkar
Predrag Sikimić Amkar
Đorđe Jokić Tomsk
Rade Novaković Luč Energija
Nenad Begović Luč Energija
Nenad Stojanović Luč Energija
Vule Trivunović Himki
Nikola Mijailović Himki
Miodrag Jovanović Himki
Zoran KneŽević Himki
Dragan Mrđa Himki
Aleksandar Petrović Šinjik
Dejan Radić Spartak Naljčik
Miodrag DŽudović Spartak Naljčik

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
1. kolo
 
nedelja, 16. mart:
Luc energija - Moskva 1:1 (0:0)
Tomsk - Dinamo 0:0
Zenit - Spartak (M) 0:0
Lokomotiva - Rubin 0:1 (0:1)

subota, 15. mart:
CSKA - Sinjik 1:1 (0:0)
Himki - Amkar 0:3 (0:2)
Spartak (N) - Saturn 2:1 (0:1)

petak, 14. mart:
Terek - Krila sovjetov 0:3 (0:0)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
2. kolo
 
nedelja, 23. mart:
Rubin - Luc energija 1:0 (1:0)
Moskva - Zenit 0:2 (0:1)
Dinamo Moskva - Himki 2:0 (0:0)
Spartak Nalcik - Amkar 0:1 (0:1)

subota, 22. mart:
Krila Sovjetov - CSKA Moskva 0:2 (0:1)
Sinjik - Lokomotiva 1:2 (1:0)
Spartak - Tomsk 1:0 (1:0)
Saturn - Terek 3:1 (2:0)


Tabela:
Amkar 2 2 0 0 4:0 6
Rubin 2 2 0 0 2:0 6
CSKA 2 1 1 0 3:1 4
Dinamo 2 1 1 0 2:0 4
Zenit 2 1 1 0 2:0 4
Spartak (M) 2 1 1 0 1:0 4
Saturn 2 1 0 1 4:3 3
Krila sovjetov 2 1 0 1 3:2 3
Spartak (N) 2 1 0 1 2:2 3
Lokomotiva 2 1 0 1 2:2 3
Sinjik 2 0 1 1 2:3 1
Luc energija 2 0 1 1 1:2 1
Moskva 2 0 1 1 1:3 1
Tomsk 2 0 1 1 0:1 1
Terek 2 0 0 2 1:6 0
Himki 2 0 0 2 0:5 0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
3. kolo
 
subota, 29. mart:
Luc Energija - Sinjik 1:0 (1:0)
Tomsk - Moskva 2:1 (1:1)
Himki - Spartak 3:3 (2:1)
Terek - Spartak Nalcik 2:1 (1:1)

nedelja, 30. mart:
Amkar - Dinamo 1:2 (1:0)
CSKA Moskva - Saturn 1:0 (0:0)
Zenit - Rubin 1:3 (1:0)
Lokomotiva - Krila Sovjetov 2:0 (0:0)

Tabela:
Rubin 3 3 0 0 5:1 9
CSKA 3 2 1 0 4:1 7
Dinamo 3 2 1 0 4:1 7
Amkar 3 2 0 1 6:1 6
Lokomotiva 3 2 0 1 4:2 6
Spartak (M) 3 1 2 0 4:3 5
Zenit 3 1 1 1 3:3 4
Luc energija 3 1 1 1 2:2 4
Tomsk 3 1 1 1 2:3 4
Saturn 3 1 0 2 4:4 3
Krila sovjetov 3 1 0 2 3:4 3
Spartak (N) 3 1 0 2 3:4 3
Sinjik 3 0 1 2 2:4 1
Moskva 3 0 1 2 2:5 1
Terek 3 1 0 2 3:7 3
Himki 3 0 1 2 3:8 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
Rubin, najveće iznenađenje u Rusiji, po notama Srbina

I ja sam se, priznajem, iznenadio kada sam saznao da su Srbi otvorili ovde restoran Porto

Slika Kazanja impresivna je noću. Sve sija, blješti... Niz tržnih centara, modernih zgrada
Regija je stala uz klub, fudbal ide korakom od sedam milja. Zasad je sve idealno

Ko je mogao ili ko je smeo da se opkladi da će Rubin posle tri kola ruskog šampionata gledati sa najviše tačke? U prognoze nisu smeli da se upuste ni najveći optimisti iz Kazanja, niko, ama baš niko nije ni pomislio da ode tako daleko, plašeći se, valjda, vrtoglavice i podsmeha okoline. Sad svi kažu: iznenađenje nad iznenađenjima, da bi se posle par sekundi ispravili: „Možda bi i bilo iznenađenje da u timu nema srpskog internacionalca Miloševića...“ Eto kakav se značaj i tretman daju napadaču čiji će dužina reprezentativnog staža (101 utakmica), još mnogo godina ostati nedodirljiva na ovim našim prostorima. I, ako se to zna, red je i da čujemo glas čoveka, srpskog ambasadora u ruskom gradu sporta. Juče, oko podneva, „Sport“ je pronašao Miloševića u restoranu koji često posećuje, pijuckao je kafu u društvu saigrača Tomasa...

- Ovde, u „Tratoriji“, moj prijatelj iz Hrvatske i ja jedemo italijanske specijalitete, izuzetno je prijatno, zato i ne čudi što tokom nedelje više puta navratimo – počinje Milošević.

Uletesmo za sto, za stolom se i zadržavamo, zanemarujemo fudbalske teme (iako su nas one i dovele u Kazanj), posvećujemo se hrani, i to onoj koju serviraju Srbi. Prelaz iz Italije u Srbiju delovaće, dakako, logičnije ako se „unesu“ novi podaci, za njihovu prezentaciju zadužen je Milošević. Slušamo, pišemo...

- Beograd i Porto su u Kazanju. Zvuči li čudno?

Da, čudno je...

- I ja sam se, priznajem, iznenadio kada sam saznao da su Srbi otvorili ovde restoran, i to isti onakav kao u glavnom srpskom gradu, gde su na meniju plodovi mora. Beogradski „Porto“ ima, dakle, ekspozituru u Rusiji, rade naši kuvari, naši konobari, usluga je vrhunska, hrana perfektna, oduševili su se i članovi rukovodstva Rubina sa kojima sam nedavno bio na večeri, pred vikend ću dovesti i kompletnu ekipu... U Portu se, zbilja, osećam kao da sam u Beogradu, srce mi je puno.

Iznenađenje je, reče već Milošević, stiglo sa „Portom“, ali stiglo je i sa Kazanjom u celini.

- Iskreno, nisam očekivao da ću naići na ovakvu sliku grada - nastavlja Savo Milošević. - Pogotovo je ona impresivna noću, sve sija, blješti, kao da je reč o Las Vegasu. Niz tržnih centara, lepih, modernih zgrada, ekzkluzivnih ugostiteljskih objekata... Kazanj je u punom procvatu, među pet, šest u Rusiji, ekonomija dozvoljava ulaganje, ima para, a kada ima para ima i pomaka na svim nivoima. Ovo je, u svakom slučaju, još jedan od mojih pogodaka u karijeri, kako fudbalskih, tako i onih pratećih, nezaobilaznih, važnih, mnogo važnih da se boravak učini izuzetno prijatnim. Uselio sam se i u stan, u petak mi stiže supruga Vesna... Zaključak: u Kazanju nije ni crno, ni sivo, u Kazanju je kolorno!

Ako se neko nagledao sveta onda je to Milošević, zato i može da sudi, da poredi... Zadovoljstvo je utoliko veće što se sve odvija u gradu sporta...

- Odbojkaši su prvaci Evrope, košarka je na visokom nivou, baš kao i vaterpolo i hokej. Žao mi je, naravno, što su hokejaši pre par dana ispali u polufinalu ruskog plej - ofa, šteta, šteta, a već sam sam sebe video u ledenoj dvorani na završnoj predstavi, to ne bih nikako propustio.

Kazanj je postao i fudbalski grad, u tome je i vaša zasluga?

- U zimskoj pauzi angažovana su pojačanja, ja sam deo ambicioznog projekta, apetiti su porasli. Regija je stala uz klub, fudbal ide korakom od sedam milja. Zasad je sve idealno – zaključio je Savo Milošević.

Sledeći je Tomsk.

Rubin slavi 50 godina postojanja, ima li lepšeg poklona za rođendan od pehara u prvenstvu Rusije?

- Ako se po jutru dan poznaje, ni trofej neće biti nedostižan - naglašava Milošević. - Tri startna trijumfa su ohrabrujuća, početak je uvek bio bitan i često je određivao kako će se stvari odvijati u nastavku sezone, zato...

Senzacionalnih 3:1 Rubina na terenu vladajućeg šampiona Zenita – glavna fudbalska vest u Rusiji.

- Od 0:1 do 3:1 – objašnjava Milošević. - Kako? Lako! Trebalo je Zenitu da damo još tri, četiri gola, nadigrali smo ga, ponizili pred njegovim navijačima.I, dok smo u prethodnim mečevima dobijali na disciplinu i trčanje od prvog do poslednjeg minuta, sad smo igrali fudbal za uživanje.Pritom, to nije maksimum, čak mislim da je daleko od maksimuma Rubina.

Izvor: Sport
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
4. kolo
 
nedelja, 06. april:
Krila sovjetov - Luc energija 2:1 (0:0)
Sinjik - Zenit 2:2 (0:2)
Spartak (N) - Dinamo 0:2 (0:0)
Spartak (M) - Amkar 1:1 (0:0)

subota, 05. april:
Terek - CSKA 1:0 (0:0)
Saturn - Lokomotiva 1:2 (1:1)
Rubin - Tomsk 2:1 (0:0)

petak, 04. april:
Moskva - Himki 2:2 (2:1)

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia 6260 Slide
Pletikosa primio četiri pogotka


U MOSKOVSKOM derbiju, utakmici 5. kola ruske nogometne Premier lige hrvatski reprezentativni vratar Stipe Pletikosa je primio četiri pogotka, a Dinamo je pobijedio Spartak 4:3.

Nogometašima Spartaka je situacija bila otežana od 45. minute kada su već bili u rezultatskom zaostatku 2-1. Naime, u samo četiri minute, od 41. do 45., Pavljučenko je dobio dva žuta kartona i Spartak je ostao s igračem manje.

Unatoč tome Spartak je u 65. minuti izjednačio pogotkom Pavlenka, ali samo tri minute kasnije Dinamo je ponovno vodio. Veliku grešku je napravio Stipe Pletikosa kod tog trećeg pogotka Genkova, kada je nepotrebno napustio svoja vrata i primio pogodak kroz noge iskosa s desne strane.

Samo dvije minute kasnije još je jednom svladan, ali kod udarca Dannyja s nekoliko metara nije mogao ništa učiniti. Spartak je do kraja tek uspio smanjiti rezultat, ali s igračem manje nisu imali šanse izjednačiti.

Ruska Premier liga, 5. kolo:

Zenit - Krilja Sovjetov 1:1

Dinamo Moskva - Spartak Moskva 4:3

Redoslijed: 1. Rubin Kazan 15, 2. Dinamo Moskva 13, 3. Amkar Perm 10, 4. Lokomotiv Moskva 9 (-1)..., 7. Spartak Moskva 7...   

Izvor: Index
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.