Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:41:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta mislite o svingerima?  (Pročitano 12437 puta)
11. Mar 2008, 10:14:06
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 
Svingeri u Srbiji

Svingeri su parovi, najčešće venčani, koji razmenjuju seksualne partnere ne bi li razbili monotoniju seksualnog života u dugogodišnjem braku.


Njihov život neki nazivaju ''alternativnim lajfstajlom'' koji uključuje širok raspon seksualnih odnosa. Postoji mnogo kombinacija i varijacija: biseksualni sving, voajeristički sving, seks utroje, velike orgije...

''U Srbiji je svaki deseti bračni par imao ili redovno upražnjava seks utroje ili učetvoro'', kaže za ''Press'' Boban Cvetković, vlasnik agencije "Madera 69" koja se već 16 godina bavi svim poznatim i prihvaćenim oblicima poznanstva i druženja, koji ne spadaju u domen psihijatrijskih ili krivičnih slučajeva. Njihovi članovi, medju njima i svingeri, najčešće su iz Srbije, ali i iz Crne Gore, Republike Srpske, Slovenije, Hrvatske, Makedonije, Grčke i zapadne Evrope.

''Većina bračnih parova svingera su iz Beograda i Vojvodine. Za njima slede Kragujevac, Niš, Čačak, Požarevac, Jagodina, a najmanje ih ima iz Vranja i Pirota. Obično su to porodični ljudi od 30 do 55 godina, koji partnere razmenjuju vikendom'', tvrdi Cvetković.

Svingeri u Srbiji su najčešće visoko obrazovani ljudi, fino situirani i najčešće privatnici sa dobro razradjenim biznisom, a prva iskustva s grupnim seksom imali su na moru.

''Sving nije sirotinjska zabava, za njega se opredeljuju mnoge poznate ličnosti iz javnog života, pa se u Beogradu često svingeri zabavljaju na persijskim tepisima vila na Dedinju'', kaže Cvetković.

Jedan beogradski par svingera na osnovu svog desetogodišnjeg iskustva, tvrdi da mnogi ljudi imaju potrebu da u braku varaju partnere, dok kod pravih svingera nakon upuštanja u seksualni odnos s drugim osobama, u braku ne ostaje hipoteka prevare.

Ovaj par ima dvoje dece, oboje su zaposleni i ništa ih ne bi razlikovalo od običnih bračnih parova širom Srbije, osim ljubavi prema menjaju parova.

''Neki ljudi svoj seksualni život upotpunjuju seksualnim pomagalima, a ja sam svojoj ženi umesto vibratora dao priliku da proba seks s drugim muškarcem'', objašnjava Dragoljub S., svinger po opredeljenju. Seks s drugim parovima obično upražnjavaju u vikendici, daleko od radoznalih pogleda.

Svingerstvo je zaživelo u srpskim agencijama tek devedesetih godina, da bi poslednjih sedam godina drastično porastao broj svingerskih parova. Žene su mnogo otvorenije i 90 odsto njih je spremno za seksualna iskustva s istim polom, dok su muškarci konzervativniji, i samo jedan odsto se usudjuje na homoseksualne avanture.

Svetske statistike iz 2000. godine pokazuju da oko 60 odsto svingera tvrdi da im je svingerstvo poboljšalo vezu s partnerom, a samo 1,7 odsto tvrdi da ju je pogoršalo. Čak 90 odsto onih koji su bili nesrećni u vezi ili braku postali su srećni nakon što su odlučili da se upuste u sving.

Oko 70 odsto svingera kune se da nema problema s ljubomorom, a svega šest odsto teško podnosi da gleda svog partnera s drugom osobom. Osim toga, 59 odsto ispitanih svingera smatra da živi srećnijim životom od ostalih, običnih ljudi, a njih 76 odsto smatra da onaj ko nikada nije probao, nema pojma što to znači imati uzbudljiv život.

Iako je svingerstvo počelo s orgijama u staroj Grčkoj i Rimu, a nastavilo se u renesansi, gde su se uz dobro vino voleli žene i mladići, legitimnost grupnom seksu ponovo je vratila seksualna revolucija i hipi pokret.

Zdravi i lepi
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N97
Ipak mislim da je prevara bolja od svinga ...  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Ipak mislim da je prevara bolja od svinga ...  Smile
Smile Svingeri... Prevara... Bokte, koji sam ja konzervativac!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N97
Ma koga lazhesh ?  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Ma koga lazhesh ?  Smile
Eh... dragi moj stari Farenhajtu... možda bi bilo bolje za mene da lažem...  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Mislim da je ta muzika odavno prevazidjena...  Smile
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N97
Ma koga lazhesh ?  Smile
Eh... dragi moj stari Farenhajtu... možda bi bilo bolje za mene da lažem...  Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Imam interesantno iskustvo ...
Ne dopadam i se njihov nacin zivota i nikad ga ne bih vodio, ali nemam nista protiv toga ako njih uveseljava....
Ipak... postoje "agresivni" ljudi koji ce te takvim stvarima ucenjivati i zbog toga ti praviti probleme...
Jedan posao sam izgubio tako i sada se trudim da sebe ni ne dovodim u situacije da me neko na taj nacin ucenjuje...
Ucena te vrste je besmislena... ne postoje uslovi pod kojim bih na to pristao... ali, posto me to stravicno iritira, mogu da odreagujem kako ne bi trebalo pa da zbog toga snosim neke krupnije posledice...
A kome to treba...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
Ako su u vezi oboje saglasni onda ne vidim nista lose Smile Ali, mislim da pre toga moraju dobro da razmisle da se posle ne bi pokajali sto su dozvolili da im partner spava sa drugom osobom Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 
Мислим да они управо у томе налазе чар.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 02:41:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.