Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Moderan brak – igra na sve ili ništa  (Pročitano 17848 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.0
Ја не мислим да сам срећна жена, као и што не мислим да сам несрећна.
Марков техт(за мене) је поучан како да се превазиђе криза у браку.
Нажалост данас има много развода..да л су то размажена деца, или не спремна за брак, па се час разведу...не знам
Ок...сад ће сви разведени кажу једно "Боље добар развод него лош брак"Нико не размишља зашто је дошло до тога да је брак лош и да је једино решење развод?!
Као што се на размишља шта деца преживљавају, јер су њихови родитељи постали непријатељи...инатили се или не знам шта све...и онда се развели и отимали око деце коју су они желели!


« Poslednja izmena: 05. Jul 2011, 21:42:36 od _enigma_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Nokia 
Ja mislim da sam srecna. Srecna sto zivim u ovo vreme. Jer...samo 20 godina ranije,mozda i manje, ne bih imala prava koja imam. I neko bi me zbog jezicine stava i price tukao svaki dan. Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
zena je pljunula na svoju bracnu/vanbracnu emotivnu srecu i satisfakciju onog tenutka kad je pocela da uporedjuje muda sa muskarcima i da se sa njima nadigrava i takmici i parira, pa me razapnite slobodno sada  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Tako smo spremni da postavljamo neke aksiome kad je brak u pitanju.

Od sada dok nas smrt ne razdvoji! Hmm..nije to bas tako ..

U danasnje vreme brak i ima i nema smisla. Ako uzmemo sex&city kulturni obrazac ponasanja koji nam se propagira  gde je tu brak?

Sa 40 cekas princa na belom konju koji ce ti obezbediti lepu i srecnu buducnost? To su gluposti..

S druge strane naucili smo da se dobro zabavimo,menjamo momke ili devojke u vreme dok smo neudati ili neozenjeni i sad odjednom treba da se zavetujemo na neku potpunu vernost, neki novi zivot ..Nije to bas ni lako ni jednostavno ni monasima, a kamo li obicnim ljudima.

Zato je moderan brak po meni pre svega ono sto odgovara tim dvoma ljudima koji su ga sklopili.Ako je njima lepo ..kako god to izgledalo sa strane ( da li on pere sudove ili ona ..nebitno- ovo samo kao primer) Ako njima to odgovara, to je ono pravo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
LG Nexus 5
Ako uzmemo sex&city kulturni obrazac ponasanja koji nam se propagira gde je tu brak?

Sa 40 cekas princa na belom konju koji ce ti obezbediti lepu i srecnu buducnost? To su gluposti..

Ako je nekome serija kulturni obrazac, bolje da do kraja zivota gleda samo serije i uopste ne planira bilo sta drugo. Smiley

Sex i grad, svita, kalifornikejsn su serije zabavnog karaktera, a ne serije koje otvaraju oci neukim seljankama i seljacima.


zena je pljunula na svoju bracnu/vanbracnu emotivnu srecu i satisfakciju onog tenutka kad je pocela da uporedjuje muda sa muskarcima i da se sa njima nadigrava i takmici i parira, pa me razapnite slobodno sada  Smile

Zar ovo nije danasnja praksa?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Mislim da Lenka nije mislila na seriju kao obrazac, već na obrazac koji se u toj seriji propagira.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 34
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Mislim da Lenka nije mislila na seriju kao obrazac, već na obrazac koji se u toj seriji propagira.

Da B@mbin@, odlicno si razumela.

Ne kazem da se slazem sa tom serijom niti sa onim sta ona propagira, samo konstatujem da je to nesto sto nam se danas servira kao neki obrazac ponasanja. Jaka, samostalna uspesna zena s jedne strane, ali i uzasno emotivno nezrela i usamljena zena sa druge strane.

I sad da ne tupim dalje o seriji , gde je tu brak!? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11

I sad da ne tupim dalje o seriji , gde je tu brak!? Smiley
Pa sve 4 kucke su se na kraju valjda poudavale.  Smile

@Crowz, sta fali "Sviti", za razliku od ove dve je posve realnija sto se tice musko-zenskih odnosa.  Smile

No, da budem malo ozbiljan za promenu:

Nekada je bilo mnogo lakse. Nadjes jednu osobu(ili ti je nadju) sa kojom mozes da makar malo koegzistiras, izrodite nekoliko deteta(troskovi cuvanja istih su tada bili jako mali) i svako radi svoju ulogu. Zena je bila stub porodice, organizovala stvari oko kuce i cuvala decu dok je muz radio i izdrzavao. Troskovi su bili daleko manji, a onaj ko je radio neki posao je imao pare makar za nesto najosnovnije. Deca su se podizala skoro sama od sebe jer su rasla bez neke prevelike roditeljske ljubavi i paznje, a sazrevala su vrlo mlada i kretala u posao ili zavrsavala skole ako je porodica imala para za to. Ocekivanja su bila manja, ali je svako odigravao svoju ulogu pa je bilo manje i rasturenih porodica.

Danas je to sve daleko teze. Sam proces pronalazenje te jedne osobe obicno traje dosta dugo i podrazumeva da pri tome imamo daleko veca ocekivanja od toga. Zelimo dosta, a vremenom i uticajem drustva ocekivanja su uveliko porasla. Uloge su se izmenile, danas i muskarac i zena nemaju klasicnu podelu uloga pa se desi da se ocekivanja jednog i drugog partnera bas i ne pogode. Porodica se planira, jer ne mozemo ocekivati da dete raste u bilo kakvim uslovima, a na samo dete se gleda kao na Boga u malom. Sama deca zbog toga i kasnije sazrevaju i od njih se ocekuje uvek mnogo cak iako se zna da nemaju kapaciteta za to. Ocekivanja su u svemu tome mnogo veca, pa su i konflikti ucestaliji a time i vise nesrecnih porodica.

Nemojte da me shvatite lose, niti su ranije porodice bile tako bajne niti su danasnje u toj meri lose, samo je vreme bilo drugacije i prostije sto se tice toga.

Kako sve ove moderne probleme prevazici? Jednostavno slogom. Sve ovo se resava ako su partneri slozni. Nadju se, podele uloge kako im zajedno odgovara, dobro isplaniraju porodicu i teraju. Konflikti se desavaju, ali se i resenja obicno pronalaze vrlo brzo zbog te sloge izmedju njih, i nastavlja se dalje. Nije nikako jednostavno, ali nije ni toliko slozeno.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17


zena je pljunula na svoju bracnu/vanbracnu emotivnu srecu i satisfakciju onog tenutka kad je pocela da uporedjuje muda sa muskarcima i da se sa njima nadigrava i takmici i parira, pa me razapnite slobodno sada  Smile

Zar ovo nije danasnja praksa?



pa ja bih rekla - uglavnom da, zato nam brakovi traju u proseku 3-6 godina u poslednjih 20 godina, od dva braka, vece su sanse da se oba raspadnu nego da bar jedan opstane... to je neka nezvanicna statistika iz ugla sudstva  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.0
@Марко (имаш лепо име  Smile )кад кажеш раније..мислисш ли на време кад су Твоји родитељи засновали породицу, или ...?
Ја кад чујем то раније мени пролази кроз главу неке приче неких баба...како су се оне удавале.
Не знам шта су то модерни проблеми, мислим да су одувек проблеми у браку исти, само што неко уме да контролише себе и да бира моменте, речи..кад шта рећи и како рећи...
Наравно за све је то потребно прилагођавање и зато сам ја за неки заједнички живот двоје младих пре икаквог планирања брака...посебно породице.

Нажалост многе младе знам који су сами...чак има и оних који су мојих година и сами су, јер нису нашли праву особу за брак, породицу.
Биолошки сат куца, и сви ми како имамо врлине, имамо и мане. Прихватити мане и покушати их променити..или се навићи на њих јер свако од нас има неку ману.

Citat
uglavnom da, zato nam brakovi traju u proseku 3-6 godina u poslednjih 20 godina

Ово сам и ја прочитала негде, не сећам се где.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.