Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Moderan brak – igra na sve ili ništa  (Pročitano 17908 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
A, ja razumeo da su jos uvek u braku pa im je to svadja.  Smile

To sad zavisi. Svakako da ima pravo na alimentaciju ako dobije starateljstvo i cuva decu a svakako da ce joj biti potreban i posao da ih izdrzava. Nezgodno.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Sve manje brakova, a razvede se svaki peti par
Brak najčešće ruše tašte i svekrve
Vesna Marić-Brajković | 11. 07. 2011. - 22:00h | Komentara: 0

BEOGRAD - U Srbiji se razvede svaki peti bračni par, a za razliku od pre nekoliko godina, kada su glavni razlozi za razlaz bili besparica, bolest zavisnosti partnera i međusobno nerazumevanje, sada se sve češće kao okidač navode loši odnosi s partnerovim roditeljima.

- Za razliku od brojnih evropskih zemalja gde loš odnos s roditeljima supružnika nije razlog za razvod, u Srbiji je to čest slučaj. Živeći u zajednici, mladi ljudi nemaju ni mogućnosti da razviju svoj brak. Četvoročlana porodica sa prosečnim primanjima jedva može da opstaje, pa ako roditelji ekonomski pomažu, često se i mešaju u život mladih i tako zapravo odmažu - objašnjava Radmila Vulić Bojović iz Savetovališta za brak i porodicu.


U brakorazvodnoj parnici se ne navodi razlog razvoda braka, ali, kako kaže sagovornica, iskustva ljudi koji su prošli kroz bračnu krizu pokazuju da više u prvom planu nisu „ krupni” razlozi kao što su nasilje ili neverstvo, već se sve više razvod objašnjava ili „opravdava” neslaganjem karaktera, nepopravljivim razlikama i nezadovoljstvom.

Blic

Za mene je ovo fantastična slika gluposti. Na čoveka ostavi traga čak i vrlo kratka veza, a mladi ljudi izlaze iz braka željni valjda nekakvog ventila i nesvesni da će im ako razore zajednicu u koju su uneli tako mnogo sebe zajedno sa tom zajednicom nestati deo njih samih.

Nisu svi razvodi neopravdani ali imala sam situaciju u sopstvenom životu da smo bili kao teniska lopta između mog oca i muževljeve majke. Kad smo otišli da iznajmimo stan to je bilo teško finansijsko breme ali i spas za naše duše i umove. Nije slučajno što se u narodu držalo do toga da se momak ženi kad sazida sebi bar vajat, a devojka kad spremi dovoljno pokućstva. Odbacujući kao tradiciju ove narodne mudrosti mladi ljudi upadaju u zamku da stalno zavise od roditelja, a to košta daleko više u živcima nego dva radna vremena
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
ljudi imaju sve manje zivaca, to je razumljivo obzirom na vreme u kome zivimo ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.11
Jedan moj ujka je iz porodicne kuce izasao sa 4 tanjira i par nozeva, viljusaka i kasika, nista vise od toga. Posvadjao se sa njegovim roditeljima i on i zena se odselili. Iznajmili su stan pa polako(obadvoje bili obicni radnici), i evo, danas imaju lepu i veliku kucu a njihove dve cerke(moje sestre) se lepo skucile za sebe. Nekako, ako zelis nesto pronaci ces i nacin. Neko moze da zivi sa roditeljima i ne smeta mu i ne odrazava se toliko na bracnu zajednicu, ali ako ne mozes, pa trazi nesto i odseli se. Nezgodno vreme doslo i za to, ali jos uvek moze nesto da se ucini po tom pitanju ako se malo potrudis da radis i nadjes makar nesto za zajednicki zivot.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Moji roditelji su savrseni i savrseno gledaju svoja posla... to sam uvek ocekivala i od njegovih roditelja...  Smile

Zajeb kardinale  Smile

Doduse ja sam osoba koja na "moja mama" odgovara "idi kod mamice onda" ... tako da to nije nista cudno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
ljudi imaju sve manje zivaca, to je razumljivo obzirom na vreme u kome zivimo ...

Pre sto godina porodica je imala petoro dece i bar troje umrle dece. Svakih nekoliko godina je bila teška glad. Uglavnom su bili zemljioradnici i bavili su se teškim fizičkim poslovima. Nije bilo lekova, penzije, lekari su bili jako skupi i teško dostupni. Rat je bio sastavni deo života. Porodice od 7 a nekad i više članova živele su u kućama površine oko 50 kvadrata od pletara i čatme. I nisu bili pod stresom. A mi smo pod neizdržljivim stresom.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
otkud znam, zivis u skladu sa onim sto je sada, pa se tako i mozak prilagodjava, jesmo mi opusteni u mnogim stvarima ali u egzistencijalnim pitanjima smo uplaseni sa razlogom .. mozda jesmo i lenji, ali to sigurno ima uporiste u necem realnom..

ja bih se razvela ako ne naidjem na odobravanje od strane muza plus njegovih roditelja,... ako mi oni govnaju ziovt, a on to ne vidi, ne priznaje ili ne cini nista da tome stane na put, naravno da bih se razvela... to su ozbiljne trzavice
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
ljudi imaju sve manje zivaca, to je razumljivo obzirom na vreme u kome zivimo ...

Pre sto godina porodica je imala petoro dece i bar troje umrle dece. Svakih nekoliko godina je bila teška glad. Uglavnom su bili zemljioradnici i bavili su se teškim fizičkim poslovima. Nije bilo lekova, penzije, lekari su bili jako skupi i teško dostupni. Rat je bio sastavni deo života. Porodice od 7 a nekad i više članova živele su u kućama površine oko 50 kvadrata od pletara i čatme. I nisu bili pod stresom. A mi smo pod neizdržljivim stresom.  Smile

Danas se teži kao onome što se zapravo može imati odnosno ka nečemu većem nego što trenutno imamo. Tada je to bio vrhunac (uglavnom) i nije se moglo više od toga pa su se ljudi mirili sasvim normalno s tom činjenicom.
« Poslednja izmena: 12. Jul 2011, 03:11:44 od Tepachenko »
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Nokia 
Citat
ako mi oni govnaju ziovt, a on to ne vidi, ne priznaje ili ne cini nista da tome stane na put, naravno da bih se razvela... to su ozbiljne trzavice

Ovo je potpuno uredu, ali to moraš da znaš pre nego što uđeš u brak

Citat
ja bih se razvela ako ne naidjem na odobravanje od strane muza plus njegovih roditelja

Ovo je besmisleno, imaš ljubomornu svekrvu ili arogantnog svekra i zato ćeš upropastiti svoj brak. Pa izbaci njih a ne sebe

Tep Ameri žive u montažnim kućama. Da bi imao montažnu kuću u Borči treba ti 3000 evra za plac, 12 000 za kuću i još 4 za razne dozvole, troškove i nameštaj. Za 10 000 možeš da imaš kuću od zidanog materijala negde na periferiji. To je kredit koji mogu da pokriju dve plate
« Poslednja izmena: 12. Jul 2011, 03:16:14 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mislila sam "muza plus roditelji" ako su svi zajedno protiv menem u smislu da on to ne vidi ili nece da vidim pa imam problem i sa njim zbog njih... naravno da se ne bih razvela ako imam problem sa njima, a sa njim nemam nikakav problem i on me podrzava
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.