Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 22 23 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prikazan snimak ubistva u Srebrenici  (Pročitano 27837 puta)
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
U akciji Bljesak sudjelovalo je oko 7200 hrvatskih vojnika i policajaca. Oslobađajući zapadnu Slavoniju, poginula su 42 pripadnika Hrvatske vojske i policije, a 162 su ranjena. Tijekom akcije Srbi su srušili i zrakoplov Rudolfa Perišina, pilota koji je u vrijeme najjačih napada na Hrvatsku 1991. zrakoplovom MIG-21 prebjegao u Austriju.
Hrvatskim snagama pokušalo se suprotstaviti oko 5500 pobunjenih Srba koji su najviše nade polagali u 18. korpus tzv. srpske krajinske vojske. No, taj je korpus razbijen, a većina njegovih pripadnika pobjegla je u susjednu BiH. Srpski gubici procijenjeni su na oko 350 do 450 mrtvih te oko 1000 do 1200 ranjenih.
odgovor je pod a,b,c i d
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Vještice,ja mislim da je pod G 
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 148
Jel to akcija "ZAUSTAVITE REUTERS"?
RTB je najbolji primjer ratne propagande, tamo se 90-tih svaki dan moglo vidjeti srpske bradate "junačine" kako pucaju po gradovima, hvale se ubojstvima "ustaša i balija", i sl. nagorim stvarima.. Takav image stvorili su Srbi sami za sebe, pa nemojte sada krivce tražiti u krivom informiranje drugih! Krivci su među vama!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Ama covjece kad ces da shvatis da mi nije da nismo radili ali nemoj da #eres kako Hrvati nisu i sto to barem jednom ne priznas. Sto se tice informacija one su preuzete sa HRT-a!
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 6861
mob
LG 
A sta mislis o tome da mijenjas dilera, a Mario? Bogami ti je vrijeme. Vidi se. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Bolje je biti bogat cijeli zivot, nego jedan dan siromasan.
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Jel to akcija "ZAUSTAVITE REUTERS"?
RTB je najbolji primjer ratne propagande, tamo se 90-tih svaki dan moglo vidjeti srpske bradate "junačine" kako pucaju po gradovima, hvale se ubojstvima "ustaša i balija", i sl. nagorim stvarima.. Takav image stvorili su Srbi sami za sebe, pa nemojte sada krivce tražiti u krivom informiranje drugih! Krivci su među vama!

    (smešan si kao crtani film)
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Kad pronađeš potpredsjednika neke Hr parlamentarne stranke, koji je putovao u drugu zemlju, da bi se mogao izživljavati nad nemočnim stracima i ubijati ih, javi mi se!
Ali prvo bi se ti sam morao suočiti sa zvjerstvima tvojih sunarodnjaka, koji su počinjeni u prevelikome broju slučaja..

Nabrajanje mjesta masovnih grobnica, logora i stratišta.. u Srbiji, Vojvodini i svim drugim okupiranim mjestima, gdje su se oni izživljavali nad tisućama nedužnih ljudi, prekapanje masovnih grobnica, seljenje kostiju, uništavanje tragova zločina.. uglavnom, SVE što samo bolestan um može zamisliti i izvesti.. pokušaj se suočiti s time, pa se onda javi!

Uh, Mario, momce, stvarno me iznenadjujes svakim svojim novim postom. Neprijatno, naravno. Pominjes podpredsednika parlamentarne stranke koji se izivljavao po nemocnim starcima... (I wonder, od koga li je to cuo?  Smile)... Kao sto (ne)znas, ne postoji ni jedan jedini dokaz za to. To je tvrdnja koja nema ama bas nikakvo utemeljenje u dokazima. Poslednje sto zelim je da branim Nikolica i radikale, ali ako pokusas da to posmatras objektivno, shvatices da su te tvrnje "a whole bunch of a horse shit". Koga je Nikolic tacno ubio? Kada? Ko je to video? Znas, kada napadnes nekoga i optuzis za tako ozbiljnu stvar, ne bi bilo lose da imas neke dokaze za tvoje tvrdnje. "Hablar de lo que un no sabe trae mal agüero."  Smile

Enivej, htedoh jos ranije da se "kriticki osvrnem" na tvoju tvrdnju o cetnicima koji su pred kraj rata menjali "dresove" i prelazili u momcad "FK Partizan" (  Smile )... Pozdravio te Franjo Kluz, prvi pilot vazduhoplovstva NDH. Onaj sto je posle presao u partizane.  Smile

http://www.yuairwar.com/ndh.asp

Za one koje mrzi da linkaju, evo malecnog extracta...
Citat
Od sredine siječnja 1942. zrakoplovstvo NDH je davalo zračnu potporu njemačkim snagama u tzv. "Drugoj neprijateljskoj ofenzivi" na području istočne Bosne. U svibnju 1942. avioni smješteni na banjalučkom uzletištu svakodnevno su sa streljivom, hranom, opremom i lijekovima opskrbljivali ustaške garnizone u Sanskom Mostu, Ključu te selima oko Sanice. Sa jednog od tih letova 23. svibnja 1942. pilot Franjo Kluz prebjegao je na partizansko uzletište Urije pokraj Prijedora avionom Potez XXV, a nedugo nakon njega tj. isti dan i pilot Rudi Čajavec sa strijelcem Miškom Jazbecom na avionu Breguet XIX. To su bili prvi prebjezi iz zrakoplovstva NDH na partizansku stranu.

Mislim, lepo sto je sacekao 1942. godinu.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 148
Razloga za ozbiljnu istragu o počinjenim ratnim zločinima u Antinu ima i zbog toga što se Tomislav Nikolić u više navrata hvalio svojim ratnim pohodom u Hrvatsku’, navodi se u zahtjevu, te se citiraju Nikolićeve izjave u brojnim intervjuima, u kojima je govorio da je ‘iskazao veliku hrabrost i junaštvo’ u Slavoniji, te da je ‘osobnim primjerom pokazao kako se brani srpstvo’, zbog čega ga je Vojislav Šešelj proglasio ‘četničkim vojvodom’.

Podsećamo da je Vladimir Popović Beba, izjavio Televiziji B92 da je njemu i premijeru Zoranu Đinđiću bivši šef državne bezbednosti Jovica Stanišić, optužen pred Haškim sudom za ratne zločine, svojevremeno kazao da je Nikolić u Antinu ubio, svojim rukama, deset hrvatskih civila. Popović navodi da je Stanišić pokušavao da se umeša u politička zbivanja, te da je u momentu kada je Vlada pokušavala da oduzme džip sumnjivog porekla Vojislavu Šešelju, Stanišić savetovao:

''Mnogo je bolje da vi napadnete Tomu. A, ja kažem: Zašto kada mi ništa nemamo za njega? On kaže: Kako nema? Ima služba. On je 1991. godine, lično u selu Antin, Severna Baranja, posle posete nekom dobrovoljačkom pokretu Radikalne stranke, kada je došao kao funkcioner i kada se malo napio, i da bi pokazao kako je on veliki Srbin, uzeo kalašnjikov i pobio neke babe i dede.
Njih deset - petnaest. I pobacao ih u bazen''


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Aaaaa, Beba Popovic je to pricao? Isti onaj Beba koji je "zapalio na skijanje" u inostranstvo kada je na sudu trebalo da posvedoci o svim navodima koje je naveo u famoznom intervjuu na Devedez'dvojci?
Please, S-Mario, pa ovde je Beba dobio status kultnog pripovedaca bajki. Cak i da se H.C. Andressen i braca Grin udruze, ne bi mogli srociti takve bajke. Nema sta, Bebin intervju je postao klasik. Stavise, mozemo reci da je "rodonacelnik zanra" poznatog kao politicke bajke, tj "bajke za veliku decu"...

Enivej, dosta o "Lakiranoj bubasvabi". Interesuje me samo kako to da Hrvatska drzava nije upoznata sa tim navodnim nedelima Tome Nikolica? Ako bi neko prvi digao prasinu oko toga, to bi po svoj prilici trebala da bude Hrvatska. Ili vam je obavestajna sluzba opasno zatajila.  Smile

Da ne bude zabune, ne kazem da Nikolic nije uradio to sto mu se pripisuje, samo kazem da za to trenutno nema ama bas nikakvih dokaza. Ili mozda mislis da je su Bebine "rekla-kazala" price sasvim dovoljne da se bilo kome pripisu tako ozbiljne stvari.
« Poslednja izmena: 04. Jul 2005, 19:21:07 od Ainhoa »
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 22 23 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.