Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 20:08:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problemi jednog tinejdzera  (Pročitano 18769 puta)
07. Mar 2008, 10:10:16
Pocetnik

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mislim da ovde postoje ljudi koji bi mogli da mi daju savet.
Imam 17 godina i zivim u jednom malom gradu. Tata je poginuo kad sam bio jako mali a dve godine posle toga majka se razbolela od skizofrenije.  Bila je vise puta nasilno privodjena u psihijatrijsku bolnicu gde su je vezivali za krevet a policija ju je tukla pendrekom. Ona je inace mnogo stara i dobra zena koja nikad nije dozvolila da u kuci bude prljavo ili hladno ili da nemamo sta da jedemo a inace zivim sa mladjom sestrom.
Jednostavno bolest je svacija i mnogo mi je zao nje i kroz sta ona prolazi. Traume koje sam doziveo gledajuci dok je vezu kajisevima za krevet nikad sebi necu izbrisati iz glave ali sam srecom hladna osoba i  znam da joj je to bilo potrebno jer je zaista bila bolesna.  Sada je dobro.
Izuzetno sam bio vezan za oca i tog momenta kada je on poginuo otisao je i deo mene :(
Problem koji me danas muci jeste taj sto sam posle osmog razreda upisao gimnaziju u svom gradu,a inace sam bio odlican djak,i to se nastavilo u gimnaziji. Medjutim u mesecu decembru pre tri godine majcino stanje se iznenada pogorsalo i ona je ponovo hospitalizovana.  Zanemeo sam i prestao da dolazim u skolu.
Kasnije u maju mesecu pustena je na kucno lecenje i ja sam pokusao da se vratim medju svoje drugare na nastavu ali dikektor je rekao da skola nije u mogucnosti da mi izadje u susret. Malo je falilo da dozivim slog. Mislio sam pa nije svemu kraj inace sam veciti pozitivac i obratio se ministarstvu prosvete koje mi je reklo da se obratim direktoru. Direktor je ponovio isto sto i prvi put.
Obratio sam se rebublickom prosvetnom inspektoru i nacelniku okruzne skoske uprave koji su mi rekli da ce mi pomoci  i uputili me na polaganje razrednog ispita u gimnaziji. Direktor je i to odbio a kad sam zvao inspektore da im to kazem rekli su da ce oni mene zvati kad nesto saznaju.
Od tada do danas proslo je tri godine,moji drugari su sad treci razred a ja nisam zavrseio ni prvi. Ne druzim se vise sa drustvom iz skole i jako mi je tesko. Uhvatim sebe vise puta kako placem nad losim stvarima koje su se izdesavala i na 500 stvari koje me pritiskaju sada.
Tri godine sam se obracao svima. . narodnoj kanceriji slao podneske ministru i prosvetnim savetnicima ali nikad nisam dobio povratnu informaciju i to je ono sto me jedi. Ocajan sam i rezigniran ponasanjem tih ljudi koji ne mogu da shvate neke stvari. Moja familija je ponosna i poslednje sto bih dozvolio jeste da mi neko na konto majcine bolsti cini uslugu,ali samo ocekujem da shvate da sam proao kroz teske trenutke i da mi treba pomoci. Osim majke i male seke nemam nikoga.  
Prosle godine u avgustu sam se sa direktorom ekonomske skole dogovorio da bih mogao da nastavim sa vanrednim skolovanjem u njegovoj skoli na smeru ekonomski tehnicar, i u septemru sam dosao na konsultacije da prijavim ispite za prvi ispitni rok medjutim on mi je rekao da ministarstvo nije odobrilo nijedno vanredno mesto na smeru ekonomski tehnicar.
Mislio sam gotovo je.
Direktor mi je rekao da se pismenim putem obratim ministarstvu i podnesem majcinu dokumentaciju o bolesti da bi oni na osnovu toga naknadno mogli sto pre da odobre slobodno mesto kako bih vec u novembru izasao na prvi isptni rok,i obratio sam se ali nisam dobio povratnu informaciju.  
Pre dve nedelje bio sam u opstini kod referenta za obrzovanje koji mi je rekao da je administracija jako spora i da treba da se ponovo obratim. I obratio sam se ali oni su rekli da je to nemoguce i da se obratim direktoru ekonomske skole za resenje.
Jutros sam bio kod direktora ekonomske skole. Znate sta mi je rekao?Da treba da upisem smer konobar. . .
Celo jutro sam proveo placuci. . .
Moj pokojni tata me je sa 6 godina naucio da citam i pisem, osim osnovne skole zavsio sam i nizu muzicku,govorim tri strana jezika i imam mnogo kvaliteta koje nema ko da uoci, i smatram da sam dobar decko,klonim se losih stvari ali da trpim nepravdu.
Ponekad pozelim da je tata ovde da meni i seki pomogne jer majka nije to u stanju a on je za sve imao resenje. I proklinjem sebe sto nisak jak i hrabar da krenem u strajk gladju ispred gimnazije i izborim se za svoja prava.  Boli me sve to. . . a najvise me boli sto mi je resenje koje oni nude-konobar ispod niova. . . decko sa kojim sam isao u oisnovnu skolu u svojim sastavima nije znao da stavi tacku i upisao je taj smer, a ja nikada u zivotu nisam dobio manju ocenu od cetvorke, pisem pesme, i treba da radim isti posao? Da ne spominjem da sam uzasno smotan kad su fizicke stvri  u pitanju. . .
I svi ljudi koji me upoznaju kazu da sam izuzetno zreo za svoje godine, svetlana velmar jankovic je na promociji svoje knjige procitala jednu moju pesmu i rekla da sam emotivno i socijano zreo i sve su mi to najveci komplimenti koje cu ikada dobiti ali sta sa tim?
Trudim se da majcine obaveze sto vise prenesem na sebe, seki pomazem oko skole i ona je odlican djak, kuvam u kuci i to kazu odlicno,ali ne znam zasto se ovo meni desava?U stvari nikad nisam bio od onih koji sebi postavljaju to pitanje vec gledam da se sto pre vadim iz toga ali sada sam u corsokaku i ne znam sta mi je ciniti sa mojim obrazovanjem.
Citam mnogo o psihologiji i jednog dana bih zeleo da budem odlican profesor srpskog jezika,u stvari taj cilj sam zacrtao sebi jos u osmom razredu,i iz tog razloga sam svestan nekih cinjenica kao naprimer da ne razmisljam crno i da sebi olaksam koliko je to god moguce ali nemam nikakvu ideju sta sad da radim?Nista mi ne pada na pamet,nikakvo resenje koje bi u ovom trenutko moglo da mi bude od koristi i dozvoli ispred mog imena stoji titula kao ispred mnogih drugih nikako da ostanem marginalac ciju ce inteligenciju i snalazljivost da marginalizuju oni koji su mozda imali srece da zavrse fakultete. . . uopste ne trazim mnogo. . . shvatam da mi je obrazovanje jedina stvar koja moze da me sacuva od zivota koji me sigurno ceka ako ga ne steknem. . i ne znam sta da radim. . dajte mi neki konkretan savet. .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N97
Pod kojim izgovorom su direktori tih shkola odbili da ti omoguce vanredno shkolovanje, kad u Beogradu svaki olosh ima to pravo ? Ovde svi koji ponavljaju jednom ili dva puta predju na vanredno, a tebi koji si mnogo kvalitetniji to nije omoguceno.

Chuj ovako. U Maju su lokalni izbori, pa ti zapucaj pravo kod predsednika opshtine i ima da se polomi da ti pomogne u cilju kampanje.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Riba ribi grize ribicu - 21. vek!

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1553
Zastava Montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N97 black
U pravu si. Boli te kurac shtrajkuj, obrati se televiziji...

OSTANI JAK!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Tvoje priča je veoma potresna, a ono što mi je privuklo pažnju jeste tvoja snaga i zdrav stav prema sebi i životu, uprkos svemu što ti se dogodilo. Vidim da imaš snage i pameti, što je zaista za svaku pohvalu.
Što se tiče tvog problema oko školovanja - zaista je strašno. Bez obzira koliko se neko trudio, uvek postoje neki faktori na koje se ne može, ili može, ali vrlo malo, uticati. I sam si preduzeo mnogo koraka kako bi promenio stvari, ali ništa nije urodilo plodom. Ne mogu a da se ne osetim isfrustrirano i ogorčeno tim ljudima koji su postupili na način koji si opisao (o državi i njenim sisitemima ne bih sada, mada je ovo slika i prilika stanja u kom se nalazimo).
Ne znam šta bih pametno imala da te posavetujem, osim da ne odustaneš u svojoj borbi. Možda bi zaista trebao da se maksimalno zainatiš i ceo slučaj dovedeš do većih razmera; možda jedino tako neko primeti u kakvoj si situaciji.
Samo napred i samo hrabro... Svaki trud se isplati, pre ili kasnije... bar se nadam da je tako, u većini slučajeva.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


I smells the bestest...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 207
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia n70
Tvoje priča je veoma potresna, a ono što mi je privuklo pažnju jeste tvoja snaga i zdrav stav prema sebi i životu, uprkos svemu što ti se dogodilo. Vidim da imaš snage i pameti, što je zaista za svaku pohvalu.
..skidam kapu

a sto se tice tog debila od tvog direktora  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
papak. sreca pa njegova deca imaju sve sto pozele. debil   Smile
IP sačuvana
social share
It's something unpredictable
but in the end it's right.
I hope you had the time of your life.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Necu da zivim hiljadu godina hocu sad i hocu sve!

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 138
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Nemam nikakav konkretan savet..Samo mi je jako cudno da ti je onemoguceno da vanredno nastavis skolu???Kao sto je neko gore naveo..svakakvim olosima je to omoguceno, cak ih i mole da to urade..
Ja sam srednju skolu pola zavrsila vanredno i nisam imala nikakvih problema oko toga..
Mozda je bolje da se upises od pocetka u prvi razred vanredno.Mislim da te u tome ne moze niko spreciti..Upisi neki drugi ekonomski smer.Vazno je da imas cetvrti stepen da bi mogao da upises fax.Srednja skola ma kakva, shvatices da nije monogo bitna.
IP sačuvana
social share
Ne zelim da zivim hiljadu godina hocu sad i hocu sve!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Drago mi je da neko razume moje ocajanje i rezigniranost prema ljudima sa kojima sam dolazio u kontakt.
Predsednik Opstine je stariji covek,ovo mu je drugi verovatno i poslednji mandat,a inace je iz DSS,stranke iz koje je i direktor gimnazije...kod nas to ide tako,bitno je da si clan neke stranke,i obavezno si na rukovodecem polozaju...
Problem je tezi zato sto u mom gradu zivi jako malo ljudi i onda se ono sto neko uradi danas sutra obavzno sazna i prosiri po gradu,ja sam cist primer tome...prvo su pricali da ce se moja porodica raspasti kad je tata preminuo, onda da je moja mama luda i da ne ume da vodi racuna u porodici i da cemo ja i seka zavrsiti po domovima,pa preko ovog sad da ne idem u skolu i da cu da zavrsim kopajuci kanale ili cu da se ubjem.
Niko da se seti i da zamisli da li bi izdrzao sve ovo da je u mojoj kozi..razorena porodica..toliko problema..normalno da nije lako ali to je razlog vise da se nadje neko ko ima razumevanja...
Snagu za suocavanje sa odbijanja na koja sam nailazio uglavnom sam nalazio u svojoj gitari,i bas tada kad mi je najteze uspem da stvorim najlepsu melodiju ili da napisem najbolji tekst...plasim se cak i da svojim prijateljima ispricam svoje probleme jer su uglavnom nezreli klinci koji ceo zivot imaju sve sto hoce i ne bi shvatili...
Ono sto ne razumem je kako to da je mogue da ne postoji mogucnost da uz ponavljanje prvog razreda nastavim sa skolovanjem...medjutim ne...kao da sam neka uzasna naslaga,talog koji treba ocistiti ili prosto ignorisati..
Direktor sve to obrazlaze time da gimnazija ne upisuje vanredne ucenike...a inace njegov sin, odbojkas jednog kluba iz vojvodine je istu nasu gimnaziju zavrsio vanredno za vreme mandata svog tate..i svako kome to ispricam vec sve zna,i koleba se da li da opravda,ali uvek na kraju kaze da ce pokusati sve...
Bas sam besasn...a najvise me boli sto nemam podrsku u porodici,ne mogu da kazem majci nista da se ne bi zabrinula i pogorsalo joj se stanje jer je jako krhka, a seka je jos mala da bi razumela...jako mi treba neko sa kim bih mogao da podelim osecanja...



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Pazi.. mogu da ti odbiju vanredno skolovanje...
To je verovatno neka osveta za nesto... za sta... sam Bog zna...
Postoje i smerovi u kojima nije predvidjeno vanredno skolovanje pa ih je i nemoguce tako upisati...
Npr. moj smer je bio takav i ja zvanicno nisam nikako mogao da ga zavrsim vanredno, ali posto sam 3 godine isao redovno i svi su me znali kao dobrog djaka, uspesnog takmicara za skolu i sl, izasli su mi u susret, cak mislim da sam vodjen kao da sam tu cele godine... i sl...
To je primer koji ne treba da uzimas kao relevantan jer to je strucna skola...

E sad...
Ne znam u kom si gradu, ali ako si blizu nekom vecem gradu gde ima izbor skola... pokusaj tamo...
Ako ti Beograd nije predaleko, u principu mogu i ja da pogledam u par skola sta kazu....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Mozda ti ovo nece biti prevelika uteha, ali ocigledno je da si zrtva diskriminacije i da su tvoja ljudska prava... a pre svega... pravo na obrazovanje... ozbiljno ugrozena...

Ne znam da li si upucen, ali napokon smo i mi dobili ombudsmana (zastitnika gradjana)....
Njegova adresa je: (copy/paste)

Adresa kancelarije republičkog ombudsmana Saše Jankovića
Milutina Milankovića 106, 11070 Novi Beograd
brojevi telefona: 011/2142-281, 2142-165 i 2138-062.

Kancelarija će raditi sa građanima svakog radnog dana od 10 do 14 časova.


IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Ova školska godina je pri kraju, ali zato je sad trenutak da se spremiš za sledeću. Moj savet ti je da pokušaš vanredno da završiš neku školu sa kojom se može dobiti posao. U principu treba da se obratiš centru za socijalni rad da ti daju mišljenje kako ti je neophodna pomoć u kvalifikovanju. Oni mogu da te upišu u srednju školu izvan standardnog bodovanja, ali učenje je tvoja obaveza.

Možda bi tokom leta mogao da radiš neki posao kao što je molerski ili drugi sezonski, a da zimi učiš i polažeš ispite.

U svakom slučaju koliko god imam loše mišljenje o direktoru koji nije imao humanosti da ti pmogne toliko moram da ti kažem, ljudi su šljam i ne troši svoju energiju jer ih nećeš popraviti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 20:08:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.