Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:48:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problemi sa vidom"kratkovidost"  (Pročitano 18210 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung i5700 + D880
Znaci, popizdecu zbog ovih sociva... Jedan par sam vec izgubio a cesto mi se i mute... Koje marke sociva vi koristite? Ja trenutno "Focus" ali nema sanse da ih uzmem i sledeci put, nisam zadovoljan Smile
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1141
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Ja "nosim" naocare -1.5 i -1,75 i nosim ih samo u skoli i kuci.... Hocu da nosim sociva ili da ne nosim nista kao sto dmare "uspeo" mada meni zvuci neverovatno. Kakva mi sociva preporucujete i kolik trebam da izdvojim para???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
BlackBerry 
Znaci, popizdecu zbog ovih sociva... Jedan par sam vec izgubio a cesto mi se i mute... Koje marke sociva vi koristite? Ja trenutno "Focus" ali nema sanse da ih uzmem i sledeci put, nisam zadovoljan Smile
Vidim da si dobio meka kontaktna sociva i to mesecna.Ciba Fokus je veoma poznata marka tako da ne znam zasto bih ih menjao. Mada ti preporucujem da prvo konsultujes svog oftlmologa.
 Pazi,trebace ti par dana da se naviknes na njih ,na stavljanje. Posle ti to nece biti ptoblem,cak neces ni obracati paznju na to. Ta sociva se nose samo danju i skidaju se kad krenes na spavanje. Nadam se da si uz sociva dobio i sredstvo za odrzavanja sociva,obicno bude 'Renu'.
Zanima me sto se nisi odlucio za laser. Operacja,ako se  tako moze nazvati ne traje duze,sa sve pripremama, od 10-15 minuta. Pregled je takodje brz. Uslov je da imas stabilnu dioptriju tj. da ti se dioptrija nije menjala bar godinu dana.

Ja "nosim" naocare -1.5 i -1,75 i nosim ih samo u skoli i kuci.... Hocu da nosim sociva ili da ne nosim nista kao sto dmare "uspeo" mada meni zvuci neverovatno. Kakva mi sociva preporucujete i kolik trebam da izdvojim para???
Idi kod svog lekara da ti obavi pregled i na osnovu tih pregleda ce ti on odrediti koja sociva tvom okou odgovaraju. Cena sociva varira od tipa. Znam da su meka mesecna kontakna sociva za 6 meseci nosenja za oba oka (znaci 12 sociva) kostaju oko 50-60 evra.
« Poslednja izmena: 15. Jul 2008, 20:30:26 od gerila37 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung i5700 + D880
Nosim ih vec mesec i po, od 27. maja, tako da prica o privikavanju pada u vodu. Mislim, vidim ja kristalno jasno a skontao sam i stavljanje i vadjenje ali ima dosta drugih sranja. Recimo, pre dva dana sam se tusirao i levo mi je ispalo, da li u kadi ili negde u kupatilu ili hodniku - nemam pojma... znam samo da sam morao da uzmem novi par. Cesto mi se mute, uglavnom predvece mada nije retkost ni u toku dana, a o situacijama na bazenu/plazi da i ne pricam ("srecom", ne znam da plivam te se zadovoljavam suncanjem i igranjem loptom u plicaku pa ne kvasim glavu bas cesto). Tecnost za odrzavanje sam kupio za 900din, neku "Eyeye" by Barnoux. Otprilike, traje nekih 2 i po do 3 meseca... Za laser se nisam odlucio iz vise razloga - prvi je sto nisam siguran da li bih smeo to da odradim jer je malo nezgodno da ti neko "radi o glavi" Smile a tu su i finansije, mada bi se to mozda nekim trikovima i prebrodilo... Za dioptriju nemam pojma da li se menjala u zadnje vreme.

Sve u svemu, ocena za ovih 50-ak dana koriscenja bi bila 3- i to nategnuto. Druge je istog dana uzeo ista sociva (samo za 0.5 manjom dioptrijom) i kod njega je nesto bolje, mada je i njemu jedno ispalo...

IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1141
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Ja "nosim" naocare -1.5 i -1,75 i nosim ih samo u skoli i kuci.... Hocu da nosim sociva ili da ne nosim nista kao sto dmare "uspeo" mada meni zvuci neverovatno. Kakva mi sociva preporucujete i kolik trebam da izdvojim para???
Idi kod svog lekara da ti obavi pregled i na osnovu tih pregleda ce ti on odrediti koja sociva tvom okou odgovaraju. Cena sociva varira od tipa. Znam da su meka mesecna kontakna sociva za 6 meseci nosenja za oba oka (znaci 12 sociva) kostaju oko 50-60 evra.
Doktorka mi ne preporucuje sociva, kaze da je bolje da nosim naocare jer mi je dioprija relativno mala. A posto ja naocare skoro i ne nosim onda stalno naprezem oci i na kraju sam joj objasnio da je bolje da nosim sociva nego nista... Imam kontrolu za neki dan pa cu pitati. Meni je nudila neka sociva koja se menjaju na jedan mesec, cena oko 800din par.
« Poslednja izmena: 16. Jul 2008, 00:31:18 od shule90 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung i5700 + D880
To je ta cena, s tim sto verovatno moras odjednom uzeti 6x2 komada (za 6 meseci) jer ne verujem da prodaju mesecna pojedinacno. Ja sam dao 4 400din za sociva + 900 za tecnost za odrzavanje. Otprilike, izadju negde oko 13 500 hiljada godisnje (ili nesto skuplje ako ih budes gubio, kao ja).
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:48:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.118 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.