Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Шта је истинска смиреност?  (Pročitano 26437 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 
Istinska smirenost je jedan momenat iz juna meseca kada sam nakon 16 sati cekanja u redu za biometrijski pasos, konacno usla u kancelariju, sela na stolicu i dobra birokratska sluzbenica me je obavestila da im je upravo pao sistem i da moram da dodjem sutra.

mala digresija, nema mnogo veze sa temom, ili ima .. sta god  Smile

Ja sam mislila da se tako nesto samo meni desava ...
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Bosch ima centrifugu
Citat
Smirenost je odsustvo straha

Ja mislio da je to neustrasivost...

E pa lose si mislio....
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
odsustvo straha je kad se strah pretvori u hrabrost
neustrasivost, to je jet li u filmu fearless, sve dok se na kraju nije opametio  Smile
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Bosch ima centrifugu
Nisam siguran da sam preneo informaciju na pravi nacin. Hrabrost i neustrasivost su socijalne floskule koje opisuju stanje proste neobavestenosti (gluposti neko bi rekao) ili jednostavno pogresne percepcije realnosti. Odsutsvo straha ne podrazumeva hrabrost - vec nadgradnju osecanja straha i kao takvo iskljucuje borbu vec daje sigurnost i smirenost u osecanju da za strah ne postoji osnova jer ne postoji mogucnost nanosenja povrede ili smrti.

Primer: Vitez se bori protiv azdaje - on podrazumeva da vatra koja azdaja bljuje moze da ga sprzi - on veruje u to ali se ne plasi toga ipak gleda na to kao na opasnost. Za njega se kaze da je hrabar ali u mojoj konotacoji on je samo neobavesten da mu vatra ne moze nista - da sustina njegovog bica ne moze biti sprsena vatrom niti ubijena. Njegova percepcija je limitirana njegovim pogresnim verovanjem.

Podobno informisan vitez ne vidi potrebu da se bori sa azdajom jer u njoj ne vidi nikakvu opasnost. On nema strah od azdaje ne zato sto je hrabar nego zato sto shvata sutinu realnosti sopstvenog postojanja. Azdaja u isto vreme nema potrebe da ga napada jer se ne oseca ugrozenom od njegovog maca koji ostaje u koricama. Sustnska razlika je nepostojanje sukoba i duboka SMIRENOST .....

Ako ni sad nije jasno onda mora da crtam - jebga.....
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
ok deki, sad dodji ti da umesto mene pridjes jednoj Smiley zenski
ja volim da im prilazim neprosvetljen Smile
« Poslednja izmena: 13. Nov 2009, 12:07:57 od JAS! »
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Bosch ima centrifugu
i pretpostavljam da isto tako preferiras da budes uzdignut i neprosvetljen   Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
cini mi se, cini mi se, da zelim i da jedem i da cuvam svoj kolac u isto vreme
intuicija mi izgleda tako zastrasujuca, cini mi se da cu od svega dignuti ruke a sumnje ce ostati
ili mozda tek tada postanem u nekoj meri hiperaktivan
intuicija bi me mogla i potpuno zaustaviti i potpuno pokrenuti al ovo moje Ja sto uvek zabrlja, toliko li ga volim, ili zalim?  Smile
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


ONAJ KOJI JE SPOZNAO SEBE!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Zlocinac ne moze nikada da bude cist pred Gospodom Bogom.
Cutanje je najveca glupost,koju su isforsirali oni koji nisu imali sta da saopste.Ako je Gospod Bog nekome dao spoznaju,dao mu je da je prenese narodu i da ga probudi,a ne da cuti.
Svi ti koji su cutali nisu se Vazneli.Postavite pitanje zasto su cutali>Zato sto nisu imali Veru i to onu jaku,ali je ja imam za sve njih!I za celo covecanstvo!!! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Могу и мене да убију као ХРИСТОСА,али слободну мисао никада!
КО ГОД ЈЕ СПОЗНАО ОВАЈ СВЕТ ПРОНАШАО ЈЕ ТЕЛО,А КО ГОД ЈЕ ПРОНАШАО ТЕЛО,ЊЕГА ОВАЈ СВЕТ НИЈЕ ДОСТОЈАН!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Bosch ima centrifugu
A ima i ono - ne bacaj bisere pred svinje Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Simply the cool

Zodijak
Pol
Poruke 190
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
bacio ne bacio neprosvetljenom se isto hvata cak i da ga ne izgaze, ko ga sljivi
intuitivni se oslobodio predrasude, on je samo posmatrac Boga (sebe Smiley) u akciji
e, to mi izgleda tako strashno, da me neko vozi a ja samo posmatram
nije mi toliko strashno ni da sam nahranim svinje
al cini mi se samo, cini mi se
IP sačuvana
social share
sve sto treba da uradis da bi bio srecan je da se odreknes svega
samo tako ce ostati ono sto ima istinsku neunistivu vrednost
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.