Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 08:27:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 33 34 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Samoubistvo  (Pročitano 55272 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia zvrr
Misljenja sam datreba pustiti one koji su svoj zivot unistili svojom voljom, a spasavati one koji nisu za to krivi. Eto, to je negde moja linija spasavanja.

Pretpostavljam da misliš i na alkoholičare, pušače i slične?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
Oš da se kladimo da ne misli?  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
HTC One
The truth is somewhere in between.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia zvrr
Opet, teško je imati povjerenja u moralne i druge kapacitete osobe koja bi donosila odluke o tome da li je neko vrijedan pomoći ili nije. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
HTC One
Svako ima svoje stanoviste... neko ne bi pomagao preterano starima, neko neizlecivo bolesnima, neko onima koji su svojom voljom sjebali svoj zivot.

Npr. alkoholicar koji unisti jetru... pa nikada ne bih mogao da mu dam prednost za transplantaciju nad osobom koja zdravo zivi, ne unistava se i jednostavno mu je obolela jetra i treba mu transplantacija.

Nisam ja pominjao Anei moral zato sto se ne slazem sa njom da je prica o moralu cista glupost, vec zato sto ga je ovog puta pomenula. Tako da ne pridajem ni 5 para na tu pricu o moralnim kapacitetima.  Smile
« Poslednja izmena: 06. Feb 2012, 23:51:56 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia zvrr

Npr. alkoholicar koji unisti jetru... pa nikada ne bih mogao da mu dam prednost za transplantaciju nad osobom koja zdravo zivi, ne unistava se i jednostavno mu je obolela jetra i treba mu transplantacija.



Mislim da alkoholičari i ne mogu dospjeti na transplantacione liste. Smile

Citat
Nisam ja pominjao Anei moral zato sto se ne slazem sa njom da je prica o moralu cista glupost, vec zato sto ga je ovog puta pomenula. Tako da ne pridajem ni 5 para na tu pricu o moralnim kapacitetima.  Smile

Kad sam rekao to o kapacitetima, nisam mislio ni na koga već onako uopšteno. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
HTC One
Citat
Mislim da alkoholičari i ne mogu dospjeti na transplantacione liste.

Ne znam, nisam se bavio materijom vec obrazlazem na sta konkretno mislim.

Citat
Kad sam rekao to o kapacitetima, nisam mislio ni na koga već onako uopšteno

Pa i ja izneh svoj uopsteni stav o moralu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
nešto razmišljam... ako neko želi da se ubije, zašto ga drugi sprečavaju ?  Smile  čovjek je odlučio šta želi, njegov život je njegova stvar.... tako da je to spašavanje veoma bezobrazno  Smile Smile
U teoriji koncept licnih sloboda izgleda vrlo lepo tj. koncept "Radi sta hoces i mene ne zanima a ja cu da radim sta ja hocu i tebe to ne zanima".

U praksi je malo drugacije pa ces naravno probati da pomognes coveku koji zeli da se ubije tako sto ces probati da mu ukazes da to nije put kojim zeli ici. Eto, bices human a ne neko koga briga za to sto drugi covek zeli da se ubije. Kao onaj slucaj kada je onaj nesrecnik hteo da skoci sa mosta a ona manekenka(mislim da je ona iz Survivora tj. Katarina) ga spasila. Za to vreme ljudi na mostu koji su cekali jer je saobracaj bio obustavljen su pricali "Sto ne skoci, treba da stignem tu i tu".  vrhunac sebicluka ako mene pitas.  Smile

Labilnim osobama treba lecenje. Treba im neko da im pomogne i da ih "uzdigne". Ne neko ko ce ih jednostavno "pustiti niz vodu". Mislim, u redu je i to jer svako moze da radi ono sto zazeli, samo sto eto, jednostavno nije humano i sebicno je.
« Poslednja izmena: 07. Feb 2012, 03:09:03 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Linux
Browser
Safari 533.1
Ja imam jos malo pa 19 godina i pokusao sam da izvraim samoubistvo jos od vrlo mladog perioda.   Moram napomenuti da nemam nikakvih psihickih problema, niti u porodici, niti sam materijalno ostecen, niti zlostavljan ili bilo sta sto oze dovesti do bilo kakvih trauma.   Posto sam to razjasnio, sada mogu krenuti u pravu pricu.   Vec dugi niz godina sam bio depresivan.   Pre.  se to pojavljivalo u epizodana par par dana, nedelju.   Polako su periodi bili sve duzi i cesci sve dok nisu se sjedinili i postali ono danas.   Samo jedan dug period beznadja, neopisive tuge i vise nemoguceg bola.   Prvog puta kada sam pokusao samoubistvo je bilo u 7 razredu.   Ovo naglasavam.   Nije bila niti jedna idredjena scena koja me na to naterala.   Vise nisam mogao da trpim ovoj osecaj.   Zeleo sam da prestane.   Pokusao sam jos 2 puta sve do 8 razreda.   Kada sam dosao u srednju hteo sam ponovo, uzeo sam zilet, prislonio na ruku i povukao.   Posekotina nije bila opasnost po zivot, ali bila je neocekivano olaksanje.   Moram da objasnim ponovo da nisam ni u bilo kakvom slucaju mazohista, dam bol me ni najmanje nije olaksao, ali sam cin mi je dao neku vrstu olaksanja.   Nisam bio potpuno ilecen ili bilo sta, ali osecao sam se manje tuznim.   Shvatio sam da samopovredjivanjem u stvari vrsim nelu prevenciju samoubistva.   Savsreno sam svestan da to nije normalno, zdravo ili bilo kako korisno, ali meni pomaze.   Krio sam posekotine 4 godine, da bi me sestra pre par nedelja videla bez rukava.   Natavno, razumljivo je posizela i rekla mi je da be radim vise.   Prestao sam pre 3 nedelje, ali zato mi se vratile misli osamoubistvu jace nego ikada.   Ako se nastavi ovako, ja cu stvarnoi uraditi.   Naravno, neki od vas ce porediti mene sa osobama koje su u gorem materijalnom stanju ili sl.   Da tacno je, puno ljudi nemaju sta da jedu i imaju mnooogo vece realne probleme od mene.   Ali zato su.  meni moji problemi najveci, kao sto su i svakom coveku.   Normalno je da svoje probleme dozivljavam kao najvece ikada jer sam ja taj koji ih dozivljava.   Potpuno sam svestan da ce me veliki broj ljudi nazvati ludakom i sl.   Imao sam potrebu da vam pojasnim sta to znaci biti suicilan.   Ne mora biti zbog nekih konkretnih problema, moze biti zbog stalnog stanja svesti.   Nadam se da imate bar malcice jasniju sliu o ljudima koji vise ne mogu da trpe zivot i koji idlucuju da ga prekinu.  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Linux
Browser
Safari 533.1
P. S.  Izvinite na greskama u pisanju, pisem sa mob-a, pa mi se omaknu slova nekada.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 33 34 36
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 08:27:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.