Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:37:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: trojanski rat  (Pročitano 28449 puta)
Svakodnevni prolaznik


Knowledge is a deadly friend,when noone sets rules

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 333
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Hm...ja ne razumem o kojoj zvezdi ti pricas, kakvoj planeti? Ako ti je po ruci ilijada aj pastuj te stihove koji to pominju ili odakle ti ta zvezda,planeta, planetoid ili sta god.

A zasto ne bi moglo da bude 1000 ratnih brodova. U to vreme su brodovi bili mali. Na jedan je moglo da stane 50-100 ljudi. Cela grcka je isla na Troju.
IP sačuvana
social share
Sebe vidim kao demona koji je dosao da promeni svoju okolinu,koristeci se sredstvima koje je savremeni covek odbacio.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson K800i
50 000 - 100 000 vojnika? Velika cifra za to vreme, verovatno ih je bilo manje.
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 214
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
najlase je junake iz ilijade uporediti na wikipediji, jasno je da neki polubogovi tesko da su mogli da budu ljudi i da su bili povezani medjusobno na neki nacin a ovi ostali su ucestvovail u ratu, cak, recimo i ahil verovatno nije bio covek nego nesto izmisljeno. mada ja bi pre rekao da su oni uspeli da prevare trojance i da bi bolje opisali taj dogadjaj izmislili su te polubogove, ja taj dogadjaj ni ne gledam astroloski nego kao interesantan, da ima astrolosku vaznost najverovatnije bi se rat zavrsio ranije. cisto poredjenje i par stvari zbog kojih se zamislis kako je to sve izgledalo te tera na pretpostavku od koje godine je to moglo da se dogodi.

da dodam jos da je istorija puna takvih stvari da neko nesto hoce da kaze brojevima o nekom dogadjaju, pa neki kazu da je aleksandar III makedonski umruo 10 juna 323 pne. a ne 13 juna iste godine a zna se da je njegov sin koji je treba da ga nasledi rodjen u avgustu pa to moze da znaci da je rodjen mozda 10-og avgusta, isto vazan datum je otprilike 10 oktobar kad je aleksandar veliki izgubio jednog od svojih konja sa 12 godina, pravo je cudo kakvog su zaludjenika zbog toga pravili od njega posle njegove smrti, poredeci njegovo detinjstvo sa nekim ratom. isto tako se desavalo da dan posle neke slave ubiju nekog u anticko vreme...

sto se tice tog istoricara iz aleksandrije koji je odredio tu godinu, uopste nije nemoguce da se bavio i polozajima planeta u to vreme ako je mislio da mu to moze pomoci.
« Poslednja izmena: 18. Mar 2008, 22:07:40 od zodiac81 »
IP sačuvana
social share
Always lived my life alone,
Been searching for the place called home.
I know that I've been cold as ice,
Ignored the dreams, too many lies
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson K800i
Ja baš nemam veze sa astrologijom tako da mi nije baš najjasnije šta pokušavaš da kažeš.  Smile A, i osim toga, mogao je da ti bude jasniji post.

Što se tiče toga da li je Ahil (i ostali polu-bogovi kako ih nazivaju) izmišljen, mislim da nije. Iz jednostavnog razloga što je dobio epitet polu-boga. Znači da je, narodski rečeno, bio toliki baja da je kasnije, u mitskim razmerama, postao "polu-bog". Moguće da su se on i njemu slični "polu-bogovi" samo jednom tokom rata istakli u nekoj bitci, pa da je to u narodnoj mašti postalo mnogo krupnije. Nije grčka mitologija jedina koja ima gomilu takvih primera - ima ih i u srpskoj.
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 214
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
posle svega sto sam napisao mozda je vama lakse da mislite da ja govorim bas o astrologiji. mozete da odete na vikipediju i proverite sta je izmisljeno a sta je istina, mislim da su mnoge licnosti izmisljene da bi se trojanski rat sto bolje objasnio i prilicnio sam siguran u to, za ahila ne bas 100%, ne treba nikakvo poredjenje sa tipom planeta. moze da se krene od toga da je verovatno bio crn mesec, da nije bilo toplo ali da more nije bilo previse nemirno, itd.
« Poslednja izmena: 19. Mar 2008, 00:22:53 od zodiac81 »
IP sačuvana
social share
Always lived my life alone,
Been searching for the place called home.
I know that I've been cold as ice,
Ignored the dreams, too many lies
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson K800i
posle svega sto sam napisao mozda je vama lakse da mislite da ja govorim bas o astrologiji. mozete da odete na vikipediju i proverite sta je izmisljeno a sta je istina, mislim da su mnoge licnosti izmisljene da bi se trojanski rat sto bolje objasnio i prilicnio sam siguran u to, za ahila ne bas 100%,...

Pazi, očigledno me nisi skontao. Slažem se da su mnoge ličnosti izmišljene, jer u suprotnom bi trojanski rat bio najbolje dokumentovan sukob u tom dobu (verovatno i jedini). Imena junaka/polu-bogova i bogova su ili kasnije dodata zbog mitskog karaktera ili su njihove karakteristike preuveličane.

,... ne treba nikakvo poredjenje sa tipom planeta. moze da se krene od toga da je verovatno bio crn mesec, da nije bilo toplo ali da more nije bilo previse nemirno, itd.

E, sada mi opet nije jasno na šta misliš?  Smile
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 214
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ok, mozda te nisam najbolje skapirao. neki dogadji iz ilijade izgledaju jednostavniji i realniji i to je sve i ne bi da se upustam u detaljnu analizu nekih polubogova, mozda ce neko drugi hteti. sve u svemu treba uzeti u obzir da su grci dobili taj rat i da to sve igleda bolje nego sto je bilo, da je mozda neki polubog pridodat a neprijateljski junaci i zenske osobe izmisljene.
« Poslednja izmena: 19. Mar 2008, 08:17:48 od zodiac81 »
IP sačuvana
social share
Always lived my life alone,
Been searching for the place called home.
I know that I've been cold as ice,
Ignored the dreams, too many lies
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Knowledge is a deadly friend,when noone sets rules

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 333
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Verujem da nisu dodati nasumicno ti junaci, vec jedino sto je dodato su neke osobine i preuvelicana njihova snaga. Realno Ahil je mogao da postoji, bude najbolji borac od svih grka, da ubije Hektora koji je bio najbolji Trojanac,ali sigurno nije bio besmrtan i ranjiv samo u petu.

A sto se tice te brojke od 50 000 do 100 000, mislim da je grcka mogla to da skupi. Jeste velika brojka za to vreme, ali tipa u Persijskim ratovima je opisano da su persijanci imali vojsku od 500 000- 1000 000 vojnika. Svejedno su se grci na neki nacin skupili u dovoljnom broju da ih razbiju.
IP sačuvana
social share
Sebe vidim kao demona koji je dosao da promeni svoju okolinu,koristeci se sredstvima koje je savremeni covek odbacio.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 214
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
cini mi se da se u ilijadi na par mesta pojavljuje vaznost brojeva 4 i 10 npr. sto nije nebitno ali davno sam ja to citao... interesatno je to za rat sa  persijom ali to je bilo posle rata sa trojom.
« Poslednja izmena: 19. Mar 2008, 16:54:44 od zodiac81 »
IP sačuvana
social share
Always lived my life alone,
Been searching for the place called home.
I know that I've been cold as ice,
Ignored the dreams, too many lies
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 214
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ne znam, mozda su grci pali i sa marsa ali ja postajem radoznao da li tu ima jos nesto i ta prica sa helenom me tera da se zapitam kad je to bilo, da li je to neki bitan dan za grcku itd.
IP sačuvana
social share
Always lived my life alone,
Been searching for the place called home.
I know that I've been cold as ice,
Ignored the dreams, too many lies
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:37:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.