Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 09:03:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je moguce ubrzati dial up??  (Pročitano 11886 puta)
Svakodnevni prolaznik

bla bla truc

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 348
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 5200


Citat
hvala ti,ubrzao se. Decekirao sam slike i sve sam to sa registrom uradio,jedino nece da nadje gredit.exe.
Citat
Ma nema na cemu...Ovo za gpedit.msc...To kucas u run bez navodnika..Trebalo bi da radi...I nije gpedit.exe nego gpedit.msc..Tako da znas...A za ubrzanje download-a,ne mozes nista da uradis..To je sto je..Nemoj da se mucis da trazis neke programe koje ubrzavaju download jer se to na dial-up-u ne vidi...Tako da znas...A provajder ti je,pretpostavljam,Bitsyu.net..(Poruka je 120 din a dobijes 10 sati,koji u slabom saobracaju se vode kao 20...Jel da?)???


hvala jos jednom pokrenuo je gpedit.msc.
a provajder je taj koji si rekao.
ja sam znao da se zove nekako btsuj.net, ali nisam znao tacno Smile
IP sačuvana
social share
Sta ce mi potpis?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b2
mob
HTC Diamond
Nema na cemu...I ja sam taj koristio...Bas ju jeftini...pozzz  Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Napred Plavi !!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7649
Zastava Prestonica Sandzaka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 6300
1.   HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\TcpMaxCon
Ja sve imam osim ovog zadnjeg TcpMaxCon Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b2
mob
HTC Diamond
Znaci kada stignes dotle onda na levu stranu na Parameters klikni new->key pa upisi TcpMaxCon i onda klikni na taj novi kljuc i idi na desnu stranu i klikni desni klik pa new->dword pa napisi,ili prekopiraj ovo "nectResponseRetransmissions"(bez navodnika) i dodeli mu vrednost 1.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Napred Plavi !!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 7649
Zastava Prestonica Sandzaka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 6300
Izvini brate al ja te stvarno namuci:D
4.   Start-->Run... "gpedit.msc"...Local Computer Policy-->Computer Configuration-->Administrative Templates-->Network-->QOS Packet Scheduler-->Limit Reservable Bandwidth..Naci(Limit Reservable).Podesiti na Enable i postaviti na 0.
Nasao sam sve  do ovde gde sam obelezio Nema taj Limit Reservable samo ima neka opcija da obelezim enable i na koliko procenata, da li tu da postavim 0%
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b3
mob
HTC Diamond
Izvini brate al ja te stvarno namuci:D
4.   Start-->Run... "gpedit.msc"...Local Computer Policy-->Computer Configuration-->Administrative Templates-->Network-->QOS Packet Scheduler-->Limit Reservable Bandwidth..Naci(Limit Reservable).Podesiti na Enable i postaviti na 0.
Nasao sam sve  do ovde gde sam obelezio Nema taj Limit Reservable samo ima neka opcija da obelezim enable i na koliko procenata, da li tu da postavim 0%
Ma nista bre..Zato sam tu..Da pomognem...Odgovor je:da tu treba da stavis na 0%.Ako hoces evo ti sta jos da prepravis registry bazu ako zelis da ti se malo ubrza komp ...
1.   Iskljucivanje programa Windows Picture and Fax Viewer: "regsvr32 /u shimgvw.dll"                      I njegovo ukljucivanje:„regsvr32 /i shimgvw.dll“ ili „regsvr32 /s shimgvw.dll“...
2.   Iskljucivanje prijavljivanja nedostatka na hard disku: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\ pa novi DWORD("NoLowDiskSpaceChecks").Vrednost 1.
3.   Iskljucivanje Recent Documents History: Start>Run... gpedit.msc   User Configuration - Administrative Templates - Start Menu and Taskbar                                  "Do not keep history of recently opened documents"(Enabled)...
4.   Iskljucivanje Hibernacije: Start>Settings>Control Panel>Power Options... Hibernate tab... isključite (dečekirajte) "Enable Hibernation"...
5.   Ukljucivanje procesora mrezne kartice: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters...kreiraj novi DWORD (DisableTaskOffload).Vrednost 0...
6.   Automatsko brisanje privremenih direktorijuma(temp): Start>Run... gpedit.msc... Computer Configuration/Administrative Templates/Windows Components/ Terminal Services/Temporary Folder pa onda Do Not Delete Temp Folder Upon Exit  (DISABLED)...
7.   Automatsko osvezavanje prozora: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Update                        pa novi DWORD (UpdateMode).Vrednost je 0.
8.   Brisanje Prefetch fajlova: C:\Windows\Prefetch..(Izbrisati sve sto se nalazi u ovom folderu)...pa onda... HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters\ pa novi DWORD (EnablePrefetcher).Vrednost je 0.
9.   Ubrzanje NTFS-a: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem..Napraviti novi DWORD (NtfsDisableLastAccessUpdate).Vrednost je 00000001.
10.   Podesavanje Virtualne memorije(min 256Mb RAM): Start>Run... msconfig...                 pa na tab System.ini i otvorite 386enh.Dodajte stavku ConservativeSwapfileUsage=1.Dodajte i stavku(DMABufferSize=64).
11.   Automatsko uklanjanje DLL-ova(za 256Mb RAM I manje): HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer...Novi DWORD (AlwaysUnloadDLL).Vrednost je 1.
12.   Automatsko gasenje zamrznutih programa: HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\...Novi STRING VALUE (AutoEndTasks).Vrednost je 1. Takodje naci/napraviti novi STRING VALUE (WaitToKillAppTimeout).Vrednost 20.
13.   Ako ne radi Active Desktop:    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\InternetExplorer\Desktop\SafeMode\Components…Naci/Novi DWORD (DeskHtmlVersion).Vrednost je 0.
14.   Ubrzan start posle pada sistema: Start>Settings>Control Panel.. System..                         tab Advanced... Startup and Recovery>Settings... Pod System failure isključite Automatic Restart.
15.   Ubrzavanje procesa(256Mb RAM i vise): HKEY_LOCAL_MACHINE  - System -CurrentControlSet -  Control -  SessionManager -  Memory Management....                Naci DWORD (DisablePagingExecutive).Vrednost je 1....Naci tu i DWORD (LargeSystemCache) i postaviti vrednost na 1(ucitavanje windowsa u ram mem.).Tu napraviti i novi DWORD pod imenom(lOPageLockLimit).Vrednosti su 64 MB - 1000; 128 MB - 4000; 256 MB - 10.000; 512 MB ili više: 40.000.
16.   Ubrzanje START menija: HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Desktop (MenuShowDelay).Postaviti vrednost na 1.
Mislim,nisu sve stvari za ubrzavanje,ali su sve stvari koje uvek odradim na svakom kompu koji sredjujem.. Smile
« Poslednja izmena: 18. Feb 2008, 01:12:00 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

bla bla truc

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 348
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 5200
Izvini brate al ja te stvarno namuci:D
4.   Start-->Run... "gpedit.msc"...Local Computer Policy-->Computer Configuration-->Administrative Templates-->Network-->QOS Packet Scheduler-->Limit Reservable Bandwidth..Naci(Limit Reservable).Podesiti na Enable i postaviti na 0.
Nasao sam sve  do ovde gde sam obelezio Nema taj Limit Reservable samo ima neka opcija da obelezim enable i na koliko procenata, da li tu da postavim 0%
Ma nista bre..Zato sam tu..Da pomognem...Odgovor je:da tu treba da stavis na 0%.Ako hoces evo ti sta jos da prepravis registry bazu ako zelis da ti se malo ubrza komp ...
1.   Iskljucivanje programa Windows Picture and Fax Viewer: "regsvr32 /u shimgvw.dll"                      I njegovo ukljucivanje:„regsvr32 /i shimgvw.dll“ ili „regsvr32 /s shimgvw.dll“...
2.   Iskljucivanje prijavljivanja nedostatka na hard disku: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\ pa novi DWORD("NoLowDiskSpaceChecks").Vrednost 1.
3.   Iskljucivanje Recent Documents History: Start>Run... gpedit.msc   User Configuration - Administrative Templates - Start Menu and Taskbar                                  "Do not keep history of recently opened documents"(Enabled)...
4.   Iskljucivanje Hibernacije: Start>Settings>Control Panel>Power Options... Hibernate tab... isključite (dečekirajte) "Enable Hibernation"...
5.   Ukljucivanje procesora mrezne kartice: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters...kreiraj novi DWORD (DisableTaskOffload).Vrednost 0...
6.   Automatsko brisanje privremenih direktorijuma(temp): Start>Run... gpedit.msc... Computer Configuration/Administrative Templates/Windows Components/ Terminal Services/Temporary Folder pa onda Do Not Delete Temp Folder Upon Exit  (DISABLED)...
7.   Automatsko osvezavanje prozora: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Update                        pa novi DWORD (UpdateMode).Vrednost je 0.
8.   Brisanje Prefetch fajlova: C:\Windows\Prefetch..(Izbrisati sve sto se nalazi u ovom folderu)...pa onda... HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters\ pa novi DWORD (EnablePrefetcher).Vrednost je 0.
9.   Ubrzanje NTFS-a: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem..Napraviti novi DWORD (NtfsDisableLastAccessUpdate).Vrednost je 00000001.
10.   Podesavanje Virtualne memorije(min 256Mb RAM): Start>Run... msconfig...                 pa na tab System.ini i otvorite 386enh.Dodajte stavku ConservativeSwapfileUsage=1.Dodajte i stavku(DMABufferSize=64).
11.   Automatsko uklanjanje DLL-ova(za 256Mb RAM I manje): HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer...Novi DWORD (AlwaysUnloadDLL).Vrednost je 1.
12.   Automatsko gasenje zamrznutih programa: HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\...Novi STRING VALUE (AutoEndTasks).Vrednost je 1. Takodje naci/napraviti novi STRING VALUE (WaitToKillAppTimeout).Vrednost 20.
13.   Ako ne radi Active Desktop:    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\InternetExplorer\Desktop\SafeMode\Components…Naci/Novi DWORD (DeskHtmlVersion).Vrednost je 0.
14.   Ubrzan start posle pada sistema: Start>Settings>Control Panel.. System..                         tab Advanced... Startup and Recovery>Settings... Pod System failure isključite Automatic Restart.
15.   Ubrzavanje procesa(256Mb RAM i vise): HKEY_LOCAL_MACHINE  - System -CurrentControlSet -  Control -  SessionManager -  Memory Management....                Naci DWORD (DisablePagingExecutive).Vrednost je 1....Naci tu i DWORD (LargeSystemCache) i postaviti vrednost na 1(ucitavanje windowsa u ram mem.).Tu napraviti i novi DWORD pod imenom(lOPageLockLimit).Vrednosti su 64 MB - 1000; 128 MB - 4000; 256 MB - 10.000; 512 MB ili više: 40.000.
16.   Ubrzanje START menija: HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Desktop (MenuShowDelay).Postaviti vrednost na 1.
Mislim,nisu sve stvari za ubrzavanje,ali su sve stvari koje uvek odradim na svakom kompu koji sredjujem.. Smile
gde si saznao za to?
IP sačuvana
social share
Sta ce mi potpis?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b2
mob
HTC Diamond
Citat
gde si saznao za to?
Ma svuda pomalo...Imam to na milione...Ako ti treba nesto javi se na pp...Inace ovo su osnovni kljucevi koje promenim u registry bazi,a i ovako...
« Poslednja izmena: 20. Feb 2008, 23:08:30 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

bla bla truc

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 348
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 5200
Citat
gde si saznao za to?
Ma svuda pomalo...Imam to na milione...Ako ti treba nesto javi se na pp...Inace ovo su osnovni kljucevi koje promenim u registry bazi,a i ovako...
hvala ti sto hoces da pomognes :mrgren:
poslao sam ti jedno pitanje na pp
IP sačuvana
social share
Sta ce mi potpis?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

MC- argus

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4467
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
HTC 
Imas bre sve to na forumu, prelistaj malo forum.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 09:03:25
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.