Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 23:34:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Posle smrti...?!  (Pročitano 17705 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 33
Svakako da je ovaj zivot samo jedna kratka (najkraca) stanica kojom covjek ide i na kojoj najkrace odsijeda, putujuci do svoga vjecnog boravka. Najobicnija stolica na kojoj trenutno sjedis dok ovo citas nije napravljena ('stvorena') bez razloga, pa zasto bi covjek postojao bez razloga i cilja koji je daleko, po svojoj strukturi, komplikovaniji i slozeniji od jedne obicne stolice. Covjekov cilj na zemlji (u ovom trenutnom zivotu) jeste da bude pokoran svome Gospodaru koji ga je stvorio i koji mu je sve sto mu je potrebno za zivot pruzio i njemu (covjeku) podcinio. Pokoravajuci se Bogu, covjek ce se jedino tako izdici na nivo iznad zivotinja, jer samo tako nece slijediti svoju srdjbu i postupati instiktivno, u protivnom, covjek ce slijediti svoje strasti koje najcesce ne poznaju granice... Svakako, nakon ovog kratkog zivota, slijedi nagrada ili kazna za covjeka od njegovog Gospodara, ovisno da li je bio dobar ili zao. Treba znati da je covjek sacinjen iz dvije komponetne, a to je tijelo i dusa. Tijelo je prolaznog karaktera, a dusa je vjecna. Smrcu dusa covjeka napusta njegovo tijelo i prelazi u drugi, vjecni svijet.
Svakako, mnogi ljudi traze logicne dokaza od onih koji zastupaju ovakve teorije. A ja vas pitam, zar nije jedan od logicnih dokaza koji ide u prilog gore navedenoj teoriji i sljedeca cinjenica; Naime svi mi nerijetko sanjamo, npr. kako se nalazimo na nekom prelijepom mjestu... I na kraju, kada se probudimo, vidimo usvari da se mi tjelosno ne nalazimo tamo, nego da je to bio samo san. Dakle, dusa je ta koja je za vrijeme covjekog spavanja uzivala u nekom 'drugom svijetu'  i to bez njegovog tijela! Zar ovo nije dovoljan dokaz da covjeka, prije svega, cine dvije komponente (dusa i tijelo)? Zar ovo nije pouka za sviju nas (san) koja nam tako cesto dolazi od Gospodara naseg, iz koje bi trebali uzeti pouku da pravi, vjecni zivot, nastupa ustvari nakon smrti, gdje ce covjek uzivati ili patiti se, ovisno kakav je na ovom kratkom svijetu bio?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
A cemu vecni zivot? Vecni zivot je dosadan. Da nije bili bi smo vecni. Ovako kao smrtnici interesantnije je.  Ne verujem u zivot posle smrti, niti u Boziju pravdu i nagradu. Sta Bog ima da mi ponudi u svom kraljevstvu lepse nego sto imam sada na zemlji?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 84
Tesko da iko moze zamisliti i dokuciti sopstvenim snagama tako nesto!
IP sačuvana
social share
Ja hocu svoj deo!
Necete da me prevarite!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
@costa

Procitaj kuran iznenadices se  Smile

Jebes razmisljanje o smrti inace....kad si mrtav to ti je sto ti je,why not keep it a surprise?
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@cyber cow

Dok sam to gore izjavio, bio sam u jednom materijalistickom stadiju, pa sam ponovo povratio ona verovanja koja su u biti mene samog. Inace moje religijsko poimanje, je hinduisticko, i ako bih pored sociajlnog vodio i duhovni, onda bi se zasigurno izjasnjavao kao hindus. No to sada nije ostvarivo, jer religija koju osecam je daleko od ovih prostora, i cekam priliku, dok stanem malo na noge, da se otisnem u svet i potrazim je. Tako da sto se tice zivota posle smrti, u hinduizmu nema zivota posle smrti, nego oslobodjenje od vecnog ciklusa radjanja, samsare. To je ono sto najvise osetim, da je blizu istine. A sto se tice kurana, tesko mi je jedno takvo delo, koje je dakako grandizono, procitati jer ipak ovi islamski fundamentalisti su mi toliko ogadili islam, da je to za nepoverovati. Inace znam da islam nije to za sta se oni izdaju, ali sto je previse to je previse.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 23:34:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.