Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 09:55:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Posle smrti...?!  (Pročitano 17715 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Sad si me uplasio ovim sto si rekao da onaj moj dozivljaj ima veze sa ovim o cemu pricamo,iskreno receno ne bih volela da mi se to opet desi,nekako se zastrasujuce kad se probudis negde i neznas odkud tamo niti kako si dospeo niti sta radis tamo gde si...

Citat
Niko nece moci izbeci da to, kad-tad, pocne da mu se desava jer to je prirodan tok evolucije coveka kao svesnog bica


A kako mozes sa sigurnoscu reci da se to svima desava ili ce se desiti???

P.S. HVALA na iscrpnim odgovorima,sad mi je malo jasnija slika o svemu tome...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Posle postavljanja ove teme nisam imala vremena da iscitam sve ovo ali evo danas sam uspela i prilicno se iznenadila odgovorima, a evo i zasto...

Dok sam bila devojcici mi se desavalo da sanjam jedan te isti san i to da ga sanjam svesno, kako ustajem iz kreveta a ipak vidim sebe da lezim i kako idem dole u prizemlje u jednom trenutku se baka pojavljuje pored mene i silazimo zajedno, ja se okliznem i padam dole osetim bol kako padam i tada osetim da ustajem iz tog tela i vidim sebe kako lezim na podu sa lokvom krvi oko glave. Ovaj san sam sanjala jednom mesecno do svoje 15-16 godine i svaki put kad bi pala dole nisam videla sebe kao devojku tj poraslu vec uvek kao devojcicu. Takodje sam sanjala i jedan san koji se odvijao za vreme Drugog svetskog rata, sa Nemcima... da ga ne prepricavam dosta je dug.
Posle svega toga iskreno bila sam dosta uplasena i izvesno vreme nisam imala takve snove tj osecaje da znam da sanjam i da sam svesna svega toga, ovaj osecaj je kod mene malo drugaciji, nikada mi se nije desilo da se 'budim' uz osecaj struje, svaki put sam osetila ogromnu kolicinu svetlosti koja me oslepi i ta svetlost, hm, kako da priblizim ljudima, nesto kao kad se dozivljava orgazam ali jedno 50 puta jace i zatim sledeci momenat sam budna i svesna svega tj znam da sanjam i mogu da se ponasam u skladu stvarnog zivota, racionalno mislim ali i mogu da radim sve sto pozelim, skacem kroz prozor, letim... Posle toga sam imala iskustva sa snovima koje su poceli da mi se ostvaruju, za mene je to bilo prilicno sokantno, prvi slucaj je bio sa mojim ocem, sanjala sam, svesno, da se penje i ide prema kupatilu i da pada jer mu je lose, par meseci posle toga to se stvarno desilo ali ovaj put nisam mogla da se probudim jer je bilo stvarno. Takodje sam sanjala bombardovanje, oko godinu dana ranije, sanjala sam kako mi je deda umro od teske bolesti iako je tada bio zdrav tj mi smo misli da je zdrav ali je on umro posle dva meseca, skoro iznenada, u roku od mesec dana, najgore od svega je to sto ja nisam znala da je uopste bolstan, jer nisam bila kod kuce a moji nisu hteli da mi kazu jer smo bili izuzetno vezani.
Lepsa strana svega toga je to sto sam sanjala pitanja koja cu imati na kontrolnom, kasnije ispitna pitanja itd...
e sad moje pitanje tebi... da li ti snovi, znaci snovi koje ja sanjam i ostvare se da li imaju veze sa izlaskom iz tela koji se tebi desava, jer dok sam ja to sve sanjala svaki put sam bila svesna da je to sve san i da cu se probuditi i kad sam se budila imala sam sve to u glavi tj zapamtila sam i da li se to tebi desavalo nekada i imas li iskustva sa tim pojavama.
Takodje sam htela da te pitam da li su tvoji izlasci iz tela ( koliko sam shvatila ti si uspeo da se iskontrolises tj da svoje telo ostavis mirno da lezi ) isto sto i mesecarenje?! Jer koliko sam shvatila kao dete si par puta hodao u snu tj pomerao si i telo... da li je to isto ili je opet to neka sasvim drugacija pojava.
I jos nesto sto mi se desavalo, ja za to ne znam jer nisam uspela da vidim ali mama me je par puta, negde oko 10, videla kako spavam sa otvorenim ocima. Zena se prvi put skoro onesvestila, mislila je da sam bez svesti, jer me je zvala gledala u mene ali ja ocima nisam uopste pomerala, pa me je taj prvi put probudila tako sto me je ustinula, sledeci put mi je pucketala prstima ispred ociju i tapsala ali ja uopste nisam pomerala oci tj nisam reagovala na njene pokrete... da li znas zasto se to javlja i kakva je to pojava...

Bila bih ti zahvalana ako bi odgovorio, a ako neces javno slobodno mi posalji mail.
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Sada nemam mnogo vremena ali naci cu ga pa da se upustim u raspravu ali Ljubo nemoj nikada i nikome vise reci da si video Boga jer njega nisu videli ni Isus Hris ni Mojsije niti jedan jedini svetac ma iz koje Religije bio.
Sve si mozda video i Svece i ne znam koga ali Boga sigurno nisi niti ces.
Molim te to nemoj da tvrdis. I najvece "sanjalice" koje ustaju i setaju koje kuda po ovom a i onom svetu nisu Njega videli pa nisi ni ti mogao.
Da je nama dozvoljeno da Ga vidimo sav bi ovaj svet bio drugaciji.
Gospoda mozes samo cuti kao sto su ga slusali Mojsije iza vatrenog zbuna i groma ili Josef Isusov otac i jos mnogi proroci kao Nostradamus i da ne nabrajam dalje ali videli nikada!!!

Cak se ni Lotu u ono vreme nije pojavio u svom obliku vec u ljudskom.

Ali rekoh nemam bas mnogo mnogo vremena za to ali sigurno da imam jos mnogo da kazem na ovu temu.
A drugo posto i sam imas slicna iskustva ako nisi procitaj knjigu Pako Rabana "Putanja" i saznaces njegova iskustva o "izlascima" u doba malog deteta koje nije imalo pojma sta mu se desava i kako je mucno izlaziti i vracati se u materijalno telo... da postoji vrpca koja te drzi vezanog za pupak sve dok si van tela jer ako se ona prekine neces se nikada vratiti i jos mnogo toga..
Iskreno preporucujem ti je... No nisam procitala sve tvoje odgovore pa ne vredi dalje da pricam.. do skorog citanja pozdrav.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Citat
Takodje sam htela da te pitam da li su tvoji izlasci iz tela ( koliko sam shvatila ti si uspeo da se iskontrolises tj da svoje telo ostavis mirno da lezi ) isto sto i mesecarenje?!


Isto pitanje sam i ja htela da postavim za "svoj slucaj" da nije mozda kod mene mesecarenje?
Mada mi se to desilo samo jednom (koliko ja znam),ali na primer desavalo mi se da me mama budi ujutro i ja ustanem iz kreveta i pricam sa njom,zatim se vratim u krevet i kad se probudim uopste se nesecam da sam ustajala i pricala sa nekim (tako su mi opisali oni koji su imali prilike to da dozive samnom) ... I cesto mi se desavalo da sanjam buducnost ali se toga setim da sam sanjala tek kada mi se to desi u stvarnosti,tek onda mi se vrati film u nazad...

P.S. Znam licno jednog decka koji takodje spava sa otvorenim ocima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 70
Sanjica -021

Citat
A kako mozes sa sigurnoscu reci da se to svima desava ili ce se desiti???

Mogu da budem siguran sa vise aspekata.

Prvo sa aspekta licnog iskustva i iskustva drugih ljudi. Vecina ljudi o takvim stvarima ne zna gotovo nista teoretski, niti o tome razmislja. Ali kada se povede razgovor o tome, tada se gotovo svi sete da su i oni imali takva iskustva. Prema tome, moji dozivljaji koje sam opisao nisu nikakav izuzetak. Postoje samo male nijanse u razlikama kako ko od nas to svoje “odvajanje od tela” dozivljava.

Drugo, sa aspekta sto ja poznajem nuznosti i zakone postojanja ovoga sveta po kojima se sve odvija. Jer, ne postoji mnogo razlicitih mogucnosti da ovaj svet postoji i da se takve stvari desavaju, vec samo jedna, koja se ogleda u tome da je svako ljudsko bice sastavljeno iz dva osnovna dela, isto kao i nasi kompjuteri, iz materijalnog, telesnog dela (hardware) i energetskog (duhovnog) dela pomocu kojeg materijalni deo radi. Kompjuteri, dakle, nisu nesto novo sto su ljudi izmislili, vec nesto na cemu se evolucija cele prirode temelji. Svaka materijalna forma je kompjuter koja se sastoji iz materijalnog i energetskog dela, cak i atom. Kada je rec o nama ljudima, nasa ljudska svest i nase jastvo je taj energetski deo i taj energetski deo je svestan sebe uvek, ali na dva razlicita nacina. On moze biti svestan sebe bez tela, a moze biti svestan i sa telom. Razlika je u tome sto sa telom vidi svet drugacije jer se koristi telesnim mozgom i culima, a bez tela vidi drugacije jer bez cula i mozga se svet vidi drugacije.

Naravno i nase telo je zivo i svesno sebe, ali ono je jedan poseban svet za sebe. Ono je po svojoj gradji gotovo isto kao nasa civilizacija. Nase telo se sastoji iz mnogo svesnih bica, celija, kao sto se nasa civilizacija sastoji od mnostva ljudi. Celije u nasem telu koristie nasu ljudsku svest, tj. energiju, za rad telesnog mozga i nervnog sistema koje su napravile da bi se tako medjusobno povezale i organizovale, isto kao sto mi ljudi koristimo elektricnu energiju planete Zemlje za rad naseg internet sistema, da bi se tako medjusobno lakse povezali i samoorganizovali. Taj nas internet sistem sa svojim serverima i mrezama je isto sto i mozak u nasem telu sa svojim nervnim sistemom.

Naravno, te integracije energije i materije, sa ciljem da se naprave materijalne forme su od obostrane koristi i za tela i za energije koje obavijaju tela. Kad je rec o nama ljudima kao energijama koje obavijaju nasa tela, te energije imaju korist od tela u tome sto im tela sluze kao savrseni instrumenti koji omogucavaju bolje opazanje, osecanje, pamcenje, misljenje i razumevanje i mi kao energije tako, pomocu tela ucimo i povecavamo nasa zivotna iskustva i svoju svesnost. A nasa tela imaju korist od nas kao energija u tome sto se pomocu nas razvijaju u tehnicki napredne civilizacije (celije nasih tela su veoma napredne, visoko svesne civilicacije, sa velikom sposobnoscu samoorganizcije rada i raspodele rezultata rada.) Samo sto treba shvatiti da je nase telo sa celijama u sebi civilizacija nizeg ranga, a da su nasa ljudska tela koja se komunikatvno medju sobom povezuju i organizuju u sistem zvani covecanstvo, civilizacija viseg ranga.

Sem covecanstva kao civilizacije i ljudskog tela kao civilizacije celija, postoje napredne i razvijene civilizacije jos nizeg ranga nego sto su i celije nasih tela. To su tela samih celija, koja su takodje mali internet sistemi koji imaju svoje posebne energije i ziva i svesna bica koja te energije koriste i pomocu njih se povezuju i tako grade tela celija. Ta mala svesna bica su atomi i molekuli. Sto znaci da je telo svake celije jedan poseban zivi svet i civilizacija za sebe.

Da bi dalje, iduci jos dublje u materiju, na kraju shvatili da su i tela atoma takodje sistemi jos nizih zivih i svesnih bica - elementarnih cestica - i da su takodje  i to organizacijski visoko razvijene civilizacije i organizmi.

Nadam se da ste iz ovih primera razumeli da evolucija materije i prirode tece tako sto se prvo stvaraju mali zivi “internet” sistemi i organizmi zvani atomi; a zatim atomi putem samoorganizovanja na isti nacin i po istim prirodnim mogucnostima pravilima i zakonima grade tela celija; pa posle teoga celije na isti nacin grade tela ljudi; da bi sada doslo na red to da se i mi ljudi na nasoj planeti udruzimo i na isti nacin napravimo jos jedno po rangu vise bice i organizam.

Ali da bi se sve ovo jos bolje razumelo sto sam sada ispricao, a zatim da bi se jos bolje razumeo i sam fenomen zvani “izlazak iz tela” koji ni jedan covek nece moci izbeci, moram sada da objasnim jos nesto. A to je nacin na koji se grade veze izmedju pojedinih nivoa postojanja, tj. izmedju nizih i visih civilizacija koje se nalaze jedne unutar drugih (elementarne cestice u atomima, atomi u celijama, celije u ljudskim telima, ljudi u ljudskom drustvu). Naime do sada sam objasnio samo kako se pojedini elementi unutar jednog sistema povezuju medjusobno, a sada treba da se objasni kako se niizi nivoi sistema povezuju sa visim, a ovi visi sa jos visim itd. Konkretno, kako se atomi povezuju sa celijama, zatim, celije sa ljudima i kako ce se ljudi na kraju povezati sa jos jednom visom zivom i svesnom silom i energijom koja postoji, koja ce sve ljude da obuhvati u sebi i poveze ih medjusobno u jedan zivuci sistem i organizam. Isto kao sto nasa ljudska energija i dusa obuhvata sve celije nasih tela i povezuje ih u nasa tela kao jedan jedinstveni zivuci organizam.

To se postize upravo tako sto sve energije moraju da igraju dvostruku ulogu prilikom tog povezivanja. Na primer, uzmimo energiju celije. Ona mora da poveze sve atome i molekule u sebi, a istovremeno mora da poveze celiju sa drugim celijama unutar ljudskog tela. Isto je i sa energijom atoma. Ona mora da poveze sve elementarne cestice u atomu i mora da poveze taj atom sa drugim atomima u celiji. Isto je i sa energijom coveka, tj. ljudskom dusom. Ona mora da poveze sve celije u ljudskom telu i mora da poveze celo ljudsko telo sa drugim ljudskim telima u jednom jos sirem sistemu zvano covecanstvo. To su dve potpuno razlicite uloge koje energija (dusa) naseg tela treba da izvrsi. To su dve potpuno razlicite vrste povezivanja, od kojih se jedno zove horizontalno, a drugo, vertikalno. Horizontalno je, na primer kada energija (dusa) naseg tela povezuje sve celije u telu, a vertikalno je kada ona posle toga mora celo telo da poveze sa drugim ljudima u sistemu covecanstvo. Tako se postize da svi nivoi postojanja medjusobno budu povezani nalazeci se jedni unutar drugih – elementarne cestice u atomima, atomi u celijama, celije u ljudskom telu, a ljudi u covecanstvu, tako da je na kraju covecanstvo kao sistem i organizam sastavljeno od nekoliko nivoa postojanja koji se nalaze jedni unutar drugih.

Ako ste ovo do sada razumeli sto sam pokusao da vam objasnim, tek sada mogu da vam objasnim zasto ce svi ljudi na kraju morati da “izlaze iz tela” i sta taj “izlazak” uistinu znaci. Naime stvar je u tome sto i celo covecanstvo ima jednu posebnu svesnu silu i energiju koja ceka da se ljudi dovoljno razviju da bi mogla sve da ih medjusobno poveze, na isti nacin kao sto i energija naseg tela povezuje sve celije u telu. Ali ta energija covecanstva ce moci da poveze sve ljude sveta samo preko ove nase ljudske energije koju zovemo ljudskom dusom. Medjutim, problem je u tome sto ta energija radi na jednoj posebnoj talasnoj duzini, a nasa ljudska dusa na drugoj, a celije u nasim telima na trecoj. Sto znaci, da bi nasa dusa mogla da se uklopi u tu energiju covecanstva, ona mora svoju talasnu duzinu da izjednaci sa talasnom duzinom te energije. A to moze samo ako se iskopca iz tela i iz celija jer celije rade na trecoj talasnoj duzini. Sto znaci da ne postoji drugi nacin da nasa dusa bude povezana i sa celijama u telu i sa tom visom energijom, do taj da naizmenicno tokom dvadesetcetiri sata u svakom danu stalno i naizmenicno menja svoju talasnu duzinu. A to je da naizmenicno prelazi u budno stanje i povezuje se sa celijama u telu i da zatim uspavljuje telo i izlazi iz tela, menjajuci svoju talasnu duzinu i tako se uljucuje u tu visu svesnu silu i energiju.

Eto to je princip na kojem je celo nase telo napravljeno i to je objasnjenje zasto u ljudskom telu postoji vise nivoa svesti koji moraju stalno naizmenicno da se smenjuju. To su, duboki san, kada atomi u celijama naseg tela zive svoj zivot i taj nas duboki san je njihovo budno stanje.  Zatim kad tokom noci ispadnemo iz dubokog sna u obican san, to je kada atomi u celijama spavaju i kad nasa dusa spava ili dremucka, a celije u nasem telu su budne i zive svoj deo zivota koji im pripada u jednom danu. A kada je nasa dusa potpuno budna, tada ljudsko telo kao organizam zivi svoj ljudski svakodnevni zivot. A kada se budemo naucili da budemo budni i iskopcavamo se iz tela, tada ce covecanstvo kao bice ziveti svoj budni zivot, koji ce, zapravo, biti budno stanje te velike energije koja bude povezivala sve ljude covecanstva.

A ako zelite da znate koja ili kakva je to energija koja ce na kraju da udje u sve ljude sveta i medjusobno ih poveze, ta energija se zove Hrisna ili Hrist. I ta svesna energija se pre dve hiljade godina obracala ljudima preko Isusa Hrista i ona je ta energija koja za sve ljude sveta, za sve zivotinje i biljke ima znacenje Boga i Oca. Oca u tom smislu jer energije, tj. duse svih lljudi sveta, svih zivotinja i biljaka su parcici te iste energije, koji su se odvojili od nje sa zadatkom da naprave ljudska tela i tela biljaka i zivotinja, da bi ta energija kasnije, povezujuci se sa ljudima, zivotinjama i biljkama i sama se materijalizovala. Kao sto smo se i mi materijalizovali povezujuci se sa celijama naseg tela, i kao sto su se celije materijalizovale povezujuci se sa atomima itd.

Eto u tome je sva sustina evolucije celog univerzuma i njegove materijalizacije. Sto znaci da samo jedna ziva i svesna sila u univerzumu postoji i da se ona materijalizuje tako sto sebe cepa unutar sebe na delove i delice, koji se zatim putem samoorganizovanja slazu jedni u druge, obuhvatajuci jedni druge, dok na kraju svi ti veliki i mali organizmi ne budu obuhvaceni u samo jedan jedini zivuci organizam i bice zvano UNIVERZUM. (Hrist kao energija koja ce obuhvtiti ljude, biljke i zivotinje samo je jedan delic tela jos viseg bica i Boga koji se zove Univerzum).

Da pomenem jos i ta da, kada se svi ljudi medjusobno povezu momocu te energije zvane Hrist, ovaj sadasnji internet sistem nam vise nece trebati jer cemo preko te energije svi biti telepatski, tj. komunikativno povezani direktno i putem misli cemo direktno moci da saznamo sve sto nas interesuje.

Ovo sve je prilicno komplikovano da se razume, a pogotovo da se slikovito objasni i ja ne znam koliko sam sada pisuci sve ovo uspeo u tome. I ne znam koliko cete vi biti zainteresovani da ovo citate i razumete. Ja bih voleo da ste ovo sve razumeli, a ako niste, pokusajte jos jednom pazljivo da procitate sve ovo, a posle priupitajte ako vam nije jasno. Posluzite se pri tome i onim mojim crtezima koji stoje na mom sajtu http://home.iprimus.com.au/jljubo koji pokazuju kako se unutar univerzuma sve nalazi jedno unutar drugog i kako sve opstaje jedno uz pomoc drugog.

Da, i jos zam zaboravio da vam objasnim pravo znacenje simbola krsta.

Obzirom da je sve napravljeno od jedne i iste energije koja se u sebi cepa na delove i delice i koja zatim u sebi sve te deove i delice povezuje horizontalno i vertikalno, to je ona za svoj simbol uzela znak krsta koji ne znaci nista drugo do povezivanje svega i svacega sa svim i svacim, kako po horizontali, tako i po vertikali.
_______________________

PS. zbog duzine ovoga posta ne mogu sada da vam odgovorim na ostala pitanja koja ste mi postavili, pa cu to uraditi sutra u posebnom postu, a vi u medjuvremenu malo prostudirajte ovo sto sam sada napisao u ovom postu i pokusajte da to razumete..

Pozdrav.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 70
Sanjica_021
Citat
Isto pitanje sam i ja htela da postavim za "svoj slucaj" da nije mozda kod mene mesecarenje?


Sve odgovore koje vam dajem u vezi svih vasih pitanja nemojte uzimati kao tacne 100% jer ja nisam nikakav strucnjak za takva pitanja. Sve sto kazem samo je rezultat mog licnog iskustva i promisljanja tog iskustva. Mada, zapravo, i ne moze se u vezi necega postati strucnjak bez licnog iskustva. Oni koji samo uce tudja iskustva na pamet i prepricavaju ih, a sami ih nisu imali, i nisu strucnjaci. Ja licno sam 100% siguran samo za ispravnost Zakona Postojanja koji sam objasnio na mojoj web stranici, a svi ovi moji dozivljaji koje opisujem, koje ja nigde i ne pominjem, kao i vasi dozivljaji kao i sve ostalo sto se u prirodi desava, samo su razne tehnicke mogucnosti i ispoljavanja jedine sile koja po Zakonu Postojanja postoji, zvane SVEST. Po tom Zakonu, ona ima sposobnost da se u stvarnosti u sebi manifestuje kako psihicka pojava i proces, a izvan sebe, kao materijalna, fizicka pojava i proces. Kao materijalna pojava i proces moze da se manifestuje na dva nacina, a to je, kao energija, tj. kao polje sile koje se u vidu talasa siri u prostoru, i moze da se manifestuje kao materijalna cestica. Cestica je zapravo samo to polje sile koje se skupilo i sabilo na cesticu. Zahvaljujuci upravo tim dvojnim fizickim sposobnostima Svesti i moguca je gradnja materijalnih formi, poput atoma, nebeskih tela, celija, tela biljaka, zivotinja i ljudi itd, koje su sve od reda napravljene kao sistemi, tj. organizmi kretanja i delovanja tih cestica koje su obuhvacene i nalaze se unutar tih energetskih polja, tj. polja sila. Bez tih energija kao polja sila niti i jedna materijalna forma ne bi mogla ni da nastane, ni da postoji. Te energije su duse svih tih sistema. Nasa ljudska svest je jedno od takvih energetskih polja koje obuhvata tela celija od kojih je nase materijalno telo gradjeno i svi fenomeni koje dozivljavamo, kao sto su, na primer, budno stanje, san, duboki san, izlasci iz tela, razna hipnoticka stanja, mesecarenje, razni oblici onoga sto zovemo “ludilom” ili “halucinacijama”, vidjenje u snu dogadjaja koji tek treba da se dese, vidjenje i razgovor sa mrtvima, i svi drugi poznati tzv. parapsiholoski fenomeni, proizilaze iz samog odnosa naseg materijalnog tela i nase duse, koja, zavisno od toga kako se postavi u odnosu na telo, u skladu sa svojom mogucnoscu da se i sama skuplja i siri i tako menja svoje talasne duzine, moze da menja i svoje sposobnosti i tako razlicito opaza svet oko sebe i dozivljava. Kada je u budnom stanju vezana za telo, nasa dusa moze da opaza svet materijalnih formi oko sebe. A kada se iskljuci iz tela, kada telo spava, ona moze da opaza svet mnostva razlicitih zivih i svesnih energetskih formi koje se nalaze svugde oko nas, koje imaju iste oblike kao i materijalne forme, a koje dok smo budni i prikopcani na telo, ne mogu da se vide. Uostalom sve ste to vec videli u vasim snovima, pa znate kako sve to izgleda.

Po meni, tvoje setnje okolo ili razgovori nakon budjenja kojih kasnije ne mozes da se setis, mogu se nazvati i mesecarenjem. Kad bi to kod tebe postalo cesca pojava i praksa, uskoro bi ti se desilo da mozes da se setis svega i da se cudis kako je moguce istovremeno spavati i sanjati i biti budan, odnosno, kako je moguce da se neko ko je vec budan, probudi jos jednom. A sa jos malo vise prakse i od toga, ubrzo bi ti se desilo kada se tako probudis da shvatis da ne moras da ustanes sa telom i budna sanjas, vec da se malo budna seces naokolo bez tela.

______________

Sanja:

Po opisima tvojih snova i vantelesnih dozivljaja i setnji, ti si vec stari iskusni ratnik i prekaljeni borac. Tebi ne moram nista da opisujem i objasnjavam kako sta izgleda jer ti to sve vec iz iskustva znas. Jedino ako zelis jos da upotpunis svoje znanje u vezi svega toga bilo bi dobro da procitas i razumes Zakon Postojanja po kojem se u prirodi sve odvija i desava, koji se nalazi na mojoj web stranici.

Citat
nikada mi se nije desilo da se 'budim' uz osecaj struje, svaki put sam osetila ogromnu kolicinu svetlosti koja me oslepi i ta svetlost,

Kako ce ko to sve da oseti i dozivi, mislim da zavisi od individue. Na primer, ja sam u to vreme kad su mi se ti moji “izlasci iz tela” desavali citao neke clanke u beogradskom casopisu za parapsihologiju “Trece oko” u kojima je Dragan Simovic (inace pesnik i esejista, kasnije smo se i licno upoznali i neko vreme vidjali), opisivao svoje dozivljaje “izlazenja iz tela”. On je to dozivljavao tako sto je imao osecaj da ga neka sila neopisive snage zgrabi i istrgne iz tela i podigne uvis. Kasnije je on te svoje dozivljaje objavio pod nalovom “Tajne Neba”. Kada sam ja tada procitao to kako se to njemu desava, taj dan sam dugo razmisljao o tome i uporedjivao to sa mojim slobodnim izlascima iz tela i cudio se zasto nas dva to dozivljavamo razlicito. Ja mogu sam svojom voljom da to ucinim, a njega neka sila grabi i vadi iz tela. Posle toga, naredne noci kada sam zaspao, negde tokom noci iznenada sam osetio kako me neka jaka sila zgrabila i istrgunula iz tela i podigla jedno metar visine iznad tela i ostavila da tako u vodoravnom polozaju ostanem u vazduhu. Narvno, to nije bilo nikakvo iznenadjenje za mene jer sam o tome ceo prethodni dan razmisljao, a taj svoj dozivljaj sam shvatio samo kao deo prakticne nastave da mi se licno putem iskustva pokaze da to moze i tako.

Ti si uvek videla svetlost koja ti je pomagala u tome, a ja sam je uvek samo osecao kao slab dodir struje. I svetlost i struja i sila koja grabi i dize nekoga uvis, su energije, samo sto ih mi vidimo ili pak dozivljavamo razlicito, zavisno od toga kao se one prema nama postave, verovatno zavisno od toga kako nama vise odgovara.

Inace, posle mojih izlazaka iz tela ja sam cesto bio svestan te moje struje koja me dodirivala, ali ne kao struje, vec kao ljudskog bica koje ne mogu da vidim, koje se uvek nalazi negde u mojoj pozadini, koje mi uvek nesto objasnjava, kojom prilikom je moja paznja uvek bila usredsredjena na prizore koje mi ta osoba pokazuje i objasnjava, a ne na tu osobu. U takvim situacijama ja sam uvek imao osecaj da znam ko je ta osoba, ali posle budjenja nikad nisam mogao da se setim ko je to, niti da se setim lika kako izgleda. Ipak jednom prilikom, nakon mnogo iskustva izlazenja iz tela, stvari u vezi toga su izasle na cistac. Ispricacu sada to moje iskustvo i dozivljaj sa tom osobom koju sam konacno upoznao i kao “svetlost”.

Izasao sam jedne noci tako iz tela i sa terase prekoracio na krov pomocne zgrade koja je bila pored i nasao se ispod grana jabuke koja je nadvisivala tu pomocnu zgradu. Bilo je to valjda, otprilike 1991 godine kada su pocele one politicko-nacionalno-verske gluposti i izivljavanja u Jugoslaviji. U jednom momentu mi je palo na pamet da ce se Slovenija i Hrvatska otcepiti do Jugoslavije i ta je misao u meni bila tako snazna i uverljiva da u tom trenutku kod mene nije moglo biti nikakve dileme u pogledu toga da ce se to zaista i desiti. A onda sam, iznenadjen tom mojom sigurnoscu u tom trenutku sebi u mislima postavio pitanje, kako mogu biti toliko siguran u nesto sto se jos uvek nije desilo i sto je u to vreme jos uvek malo izgledalo realno da se moze desiti. I istog tog trenutka kada sam to pitanje postavio sebi u mislima cuo sam glas iza svojih ledja koji mi je jasno i glasno rekao: “Pa, ja ti to govorim”. Na sta sam ja odmah reagovao pitanjem: “Ko si ti?” i  kada sam hteo da se okrenem i pogledma tog mog sagovornika da vidim ko je i kakav je, on me je zaobisao iza ledja i stao pravo ispred mene. Bila je to samo grudva bele svetlosti otprilike pola metra u precniku koja mi je jasno i glasno odgovorila: “Ja sam Bog”.

Nekoliko trenutaka posle toga usledilo je budjenje u krevetu. Ovo moje iskustvo “Boga” za mene je bilo veoma znacajno jer sam tada konacno shvatio uz ciju pomoc izlazim iz tela i sa kojom svrhom. Naime u to vreme vec sam imao oko desetak godina prakse izlazenja iz tela i desetak godina rada na usavrsavanju mog Zakona Postojanja, za koji su mi sve ideje i objasnjenja pristizale u glavu telepetski od tog mog “ucitelja” koji mi se predstavio kao “Bog”, ne shvatajuci pre toga da sve “moje” misli u vezi toga koje sam zapisivao na hartiju, nisu bile uistinu moje, vec Njegove, koje sam ja samo telepatski uvek hvatao i razumevao kao svoje.

Citat
da li se to tebi desavalo nekada i imas li iskustva sa tim pojavama.

Upravo napred sam opisao jedan slucaj kako sam unapred saznao da ce se nesto desiti, tj. da ce se Slovenija i Hrvatska otdcepiti od Jugoslavije. Bilo je jos takvih slucajeva, ali ne u vidu snova, vec meni jednostavno nesto padne na pamet, cesto i u potpuno budnom stanju i ja sam siguran da ce to da se desi i to se zaista i desi. Jos jedan upecatljiv primer takve vrste koji cu sada ispricati desio se istovremeno meni i supruzi dok smo jednom isli na izlet kolima. U istom momentu oboma nam je palo nesto na pamet da ce se desiti u nasoj porodici i oboje smo bili sigurni da ce se to desiti, ali nikada o tome sto nam je palo na pamet nismo rekli jedno drugom. Od tog dana vreme je prolazilo i ja sam neprestano bio siguran da ce to da se desi, ali pojma nisam imao kada i kako. Tek nakon dve godine taj dogadjaj se zaista spontano i desio i to za mene nije bilo nikakvo iznenadjenje. Iznenadjenje je usledilo tek kad sam se obratio supruzi da joj se pohvalim da sam ja jos pre dve godine znao da ce to da se desi, kada me je ona upitala, da li sam to znao od onoga dana kada smo isli na izlet dok smo se vozili kolima?

Citat
Takodje sam htela da te pitam da li su tvoji izlasci iz tela ( koliko sam shvatila ti si uspeo da se iskontrolises tj da svoje telo ostavis mirno da lezi ) isto sto i mesecarenje?! Jer koliko sam shvatila kao dete si par puta hodao u snu tj pomerao si i telo... da li je to isto ili je opet to neka sasvim drugacija pojava.

Koliko ja znam o tome, mesecarenje je pre ono sto se desilo Sanjici kada se probudila u gradu, ne secajuci se kako je tamo dospela. Medjutim, kada se neko probudi i ustane sa telom i uporedo i sanja i svestan je stvarnosti okolo sebe, kao sto se to meni desilo nekoliko puta dok sam bio decak, to bi se pre moglo opisati recju “halucinacije” ili “ludilo”. Inace, biti svestan izvan tela, bez cula, mozga i tela, to jeste ono sto se u psihijatriji naziva “ludilom”. Medjutim istinsko ludilo bi bilo samo onda ako bi covek ostao stalno u tom stanju i ne bi mogao da se povrati. Od tada se meni to vise nikada nije desilo, a i tada kad mi se desilo trajalo je vrlo kratko. Inace, svi moji ostali izlasci iz tela pocinjali su i zavrsavali se nocu dok sam spavao u krevetu tako da nikaka niko o tome nije imao pojma sem mene. Samo jednom se to desilo danju dok sam spavao i to sam opisao u prethodnom postu. Onaj ko je citao knjige Karlosa Kastanede koji se kod starih indijanskih vraceva podvrgao ucenju tih vestina izlazenja iz tela i slicno, videce da i on o dozivljajima takve vrste govori kao “ludosti”, ali  “kontrolisanoj ludosti”. Dakle, to je nesto sto moze da se nauci i drzi pod “kontrolom” da ne izgleda kao “ludost”. Covek jednostavno dugogodisnjom praksom nauci da raspoznaje ta svoja prirodna dva svesna stanja i nauci kako u kojem stanju treba da se ponasa da bi sa tim dalje ziveo sasvim normalno. Uostalom, to ce jednoga dana postati svakodnevna praksa svih ljudi i to ce znaciti da je veza izmedju “ovog” i “onog” sveta uspostavljena. Jos samo da pomenem da sva ova iskustva spadaju u domen onoga sto zovemo “mislticnim” iskustvima  i da sve svetske religije upravo se zasnivaju na tome. Samo, na zalost, sto se uvek desava da razni sarlatani koji to kasnije prepricavaju, zapisuju, prepisuju i ispravljaju, prilagodjavajuci to svojim potrebama, kroz religije sve to iskrive tako da to na kraju vise ni na sta ne lici.

A u vezi spavanja sa otvorenim ocima, za to sam cuo, ali ne znam nista o tome.
_______________

Da, Ktantonet, Boga nije moguce videti, slazem se s tobom. Bilo je slucajeva kada me je hvatao svojim rukama za moje duhovne noge iznad zglavkova i vrlo snazno me vukao da me izvadi iz tela, kao i ono kada me zgrabio i izvadio i ostavio da stojim tako izvadjen iz tela u vazduhu, a ja  nikako nisam mogao da ga vidim, vec samo osetim. Jos je jednom tako podigao me visoko iznad Zemlje da sam mogao pogledom da obuhvatim prostor od Kine do Evrpe, kada mi je objasnjavao da sam veoma davno prvo bio rodjen u Kini, rekavsi mi i pod kojim imenom i da sam se kasnije jos nekoliko puta radjao premestajuci se prema Evoropi gde sam se sada rodio, ali ja ni tada nisam mogao da ga vidim, vec samo osetim i budem svestan da se nalazi u mojoj blizini i da mi govori. I jos sam dosta puta bio svestan njegove prisutnosti, ali nisam mogao da ga vidim, sve dok, kako sam vec gore opisao, nije se preobrazio u belu svetlost koja je za mene bila vidljiva, koja mi se predstavila kao Bog. Kao sto je i za druge ljude bila vidljiva koji su imali iskustvo njenog vidjenja.

Inace, ja sam vec u mom proslom postu objasnio ko i sta je Bog za nas ljude. To je jedna velika i jaka svesna i ziva sila koja se zove Hrisna ili Hrist koja je sastavljena od mnostva ujedinjenih energija ljudskih bica koja se ne inkarniraju u ljudska tela i koja mi zovemo “andjelima”. I mi smo nekada to bili, ali kada smo sisli u materiju da se materijalizujemo, sve smo zaboravili, tj. doziveli smo ono sto se u hriscanstvui naziva “padom ili izgonom iz raja”. Naravno, taj nas silazak u materiju bio je nuzan i potreban, jer inace ne bi se ni desio, i mi sada obavljamo nase zadatke u materiji, a ta nasa braca, svetlosna energetska bica, “andjeli” nas stite i prate i svaki taj “andjeo” isto je sto i “Hrist” tj. “Bog”. Naravno, i ti “andjeli” mogu da se rode kad zatreba, isto kao sto smo i mi mogli i ja pretpostavljam da je i Isus Hrist jedan od njih koji se tako bio rodio. Licno poznajem jednu mladju zenu iz Uzica koja za sebe tvrdi da je jedan od tih andjela koji su se rodili, koja se seca svog boravka i zivota u svojstvu “svetlosnog bica” koja je napisala i izdala knjigu (“Zvezdana staza”) o tome i svojim sadasnjim izlascima iz tela i kontaktima sa duhovnim svetom, kao i o mnogim prorocanskim vizijama o tome kakve sve promene u sadasnje vreme treba da se dese u svetu, a posebno na Balkanu i koji je njen zadatak u svemu tome.


Pozdrav.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Da sve je to ok samo nisi se dobro "odrazio" na pocetku. A to da ih ima koji se secaju svojih proslih zivota takodje znam i oni su ovde sa tom razlikom jer znaju zasto su se vratili i sta treba da "odrade" za razliku od nas obicnih smrtnika kao na primer ja kada nisam imala niti jedan jedini slican slucaj kojima ti opisujes osim obicnih snova koji su me upozoravali na neciju smrt plaseci me necega.
Na primer jedne noci sam spavala cvrsto kao i obicno ali tog puta na ledjima i pocela sam da sanjam najboljeg druga kao kakvu nakazu od koje sam se neverovatno uplasila iako sam znala da mene nece ni pipnuti jer smo jako dobri drugovi ali je bio toliko strasan da sam jos ne probudivsi svoje materijalno telo sela i plakala otvorenih ociju.
Razlika je u tome sto se ja toga dobro secam i tacno znam da je bio san je sam se na taj nacin i probudila i nasla sebe u panici neverovatnom strahu od ponovnog spavanja i uplakanu. No umor me je savladao pa sam opet zaspala i to jutro oko 6 sati je zazvonio telefon kada nam je tata iz Izraela (tada smo mama moj sin i ja bili u Novom Sadu) javio da je umrla jedna starija zena inace mamina prijateljica. Dalje su usledili slicni snovi u kojima sam uglavnom dozivljavala sokove-strahove i dan dva mozda i par nakon toga bih cula da je neko umro ili se ubio.
Najteze sam podnela san u kome sam se plasila Dunava kojeg se inace u zivotu plasim i to nekoliko puta secam se brodova nekih i ja kao prolazim ali sve pored reke i samo cekam kada ce se okliznuti i pasti i od cekanja odnosno tog klizanja sam se budila sa strhom, drugi san o Dunavu mi je takodje doneo strah kada smo trebali da predjemo (novoizgradjeni Varadinski most) i negde na pola mosta je Dunav toliko porastao da je poceo da rusi most, a ja ne znam da plivam.. i ne zadugo posle tih snova se mog tate rodjeni brat udavio u Dunavu inace brodar pred penzijom. Radio je na brodu Limanu i potonuli su kod Kostolca njih trojica drugara sa broda sve greskom jednog koji je kranu davao komande za utovar sljunka i zbog ne pravilnog rasporeda brod je prevagnuo na jednu stranu i za 10 sekundi su potonuli dok je moj pokojni stric spavao i nije imao vremena ni da pomisli sta mu se desava vec je bio potonuo sa brodom koji je prekrio sljunak i bas nikako nije imao sanse da izadje.
Kojeg je pak tu istu noc njegova sestra sanjala gde joj je u snu rekao "Eto bezao sam i nisam uspeo da pobegnem"...
Posle toga vise nisam sanjala nikakve snove pa ni u skorije vreme ne sanjam niti pa cujem vesti o necijoj smrti ali bojim se nadolazecih snova jer sigurna sam da ce ih biti jos.

Sto se tice izlazenja svesnog iz tela veoma sam zainteresovana za to i interesuje me da li mozes da objasnis sledece... Pako Raban u svojoj knjizi "Putanja" pise o njegovim izlazenjima i ovako to objasnjava ..."sigurno vam se svima desilo da samo sto utonete u san pocnete da padate i obicno se naglo budite sve uzrujani, e pa da bi ste izasli svesno iz tela i putovali dalje beskonacnom energijom "Ljudska dusa" treba da se pustite tom padanju.." no sve je on to lepo rekao i objasnio ali kako se pustiti????
Kako dolazi do izlaza?
Kako da znam da cu izaci kako da se istreniram... Da li si uspeo to da protumacis ili ti se to cisto desava?

Padala sam sa stepenica milion puta i uvek se budila nikada nisam uspela da padnem da se pustim.. kako to da uradim?

brmbrm da ne brbljam dalje kazi mi o ovome nesto pa da se upustamo dalje u komentare.. Wink

I koliko najduze/najdalje mozes da "vidis" predvidis dogadjaje?
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 70
Ktantonet,
Koliko znam i obicni snovi su jedna od mogucnosti kontakta i komunikacije sa duhovnim svetom. Bica bez materijalnog tela (energije), kao sto cemo i mi biti kada umremo, sposobna su da misle i te njihove misli se sire okolo njih u slikama koje mogu da se vide, ili ako govore, njihove reci mogu da se cuju. Naravno, ne mozemo da vidimo te njihove slike i da ih cujemo kad smo budni i prikopcani na telo, vec samo kad telo spava i kada se probudimo mi se toga secamo kao snova. Medjutim, nemaju snovi uvek neku poruku, da bi mi sada trebalo da u svemu sto sanjamo trazimo neko znacenje. Ja licno ne pridajem veliku paznju snovima.

Snovi su prvi stupanj ka tome da se uspe izaci iz tela jer dok telo spava nasa dusa je vec na odredjeni nacin malo odvojena od tela. Sledeci, visi stupanj je to kada u vreme dok sanjamo uspemo da se setimo da sanjamo. A u knjigama Karlosa Kastanede stoji da je posle toga, naredni i jos visi stupanj to kada u vreme dok sanjamo i znamo da sanjamo, setimo se i uspemo da podignemo nase ruke do ociju i pogledamo ih. Dakle, po Karlosu Kastanedi, to su nuzne predradnje koje moraju da se savladaju, posle kojih naredna radnja je svesno ustajanje iz tela.

Taj pisac kojeg si ti citala to opisuje drugacije, onako kako je on to doziveo. Ja sam u prethodnom postu napisao da postoji vise razlicitih nacina i tehnika da se to postigne.

Ja licno to nisam uspeo vezbanjem, vec je to doslo samo od sebe, spontano. Ali, doduse jesam citao te Kastanedine knjige i mislim da je to dosta uticalo na to. Covek se jednostavno citajuci takva stiva duhovno u sebi sazivi sa tim i psihicki pripremi, a posto to svaki covek vec moze da uradi, to se  on, citajuci, svesno usmeri na to i to mu se samo od sebe desi. Nekima, naravno, a nekima mozda i nece.

Mada, posle sveg tog mog iskustva u vezi izlazenja iz tela, ja licno ne vidim bas mnogo koristi od toga. Nas budni svesni zivot je mnogo vazniji. Zapravo, ima koristi i ona je upravo u tome sto na taj nacin omogucujemo bicima iz duhovnog sveta da nas oni vode i pomognu nam da ovaj nas budni svakidasnji zivot zivimo sto potpunije, kako coveku dolikuje i kako treba. Jer na taj nacin iz duhovnog sveta lakse doticu informacije koje su nam potrebne za svakodnevno zivljenje jer, covekova svest i um se tako prosiruju, i tako postajemo svesniji sveta oko sebe i sposobniji da pravilnije i trezvenije sagledavamo zivot koji zivimo i donosimo trezvanije i ispravnije odluke. Zahvaljujuci upravo tome, ja sam na primer uspeo da otkrijem ZAKON POSTOJANJA ovoga sveta, jer mene kao ateistu od uvek je najvise zanimalo da razumem kako je ovaj svet nastao, kako je moguce da postoji, kakav je smisao naseg postojanja itd. jer ono sto nam religije u vezi toga nude kao odgovore na ta pitanja ili sto nam nudi nauka, mene nikad nije moglo da zadovolji.

Ja sam gore vec napisao da ima vec sedam ili osam godina kako ja vise ne izlazim iz tela. Jednostavno, posle petnaestak godina tog iskustva i otkrica Zakona Postojanja, ja sam jednoga dana shvatio da tu za mene nema nista vise novo sto bih mogao da vidim ili naucim, a ubrzo posle toga i moj "ucitelj" iz duhovnog sveta mi se javio da me obavesti da se moje "skolovanje" zavrsava, rekavsi mi cak i datum. Posle tog njegovog javljanja javio se jos jednom, dvadesetak dana kasnije, tacno onog datuma kojeg je prethodno naveo i rekao mi da je moje "skolovanje" zavrseno i da je ostalo jos samo da mi napise "diplomu" i u nju "broj", upitavsi me koji broj zelim. Ali ne bih sada o tome jer to je druga tema. Sem toga neko bi to mogao pogresno i da shvati. Reci cu samo toliko da je svrha tih mojih izlazaka bilo to da mi se pomogne da izvrsim svoj zivotni zadatak i da je on bio upravo to da mi se objasni taj Zakon Postojanja i da ga ja napisem i objavim, sto sam ja i uradio. Taj zakon postojanja nije mi dat kao dogma, vec kao nesto sto svaki covek moze da proveri u sebi i razume, a svrha je da se pomocu toga isprave verske dogme i podignu na nivo nauke. A religije ili da se ujedine i da taj Zakon Postojanja usvoje umesto svojih sadasnjih dogmi i po njemu naprave jedinstvene moralne svetske norme koje ce biti u skladu sa Bozijim, prirodnim i zivotnim zakonima, ili da se rasture, jer ovakve kakve su sada, religije nisu na korist ni ljudima, ni Bogu, ni prirodi, vec samo na stetu jer dele ljude na verske pripadnosti i medu ljudima seju mrznju i uzrokuju ratove.

Pozdrav.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Pa vidi sada sve sto si napisao i opisao u ovom zadnjem postu je meni jasno odnosno sve sam to vec skontala i bez izlazenja iz tela osim na manjem nivou koji se zovu obicni ljudski snovi. Znaci jasno mi je da postoji Zakon Postojanja i da svako materijalno telo treba da odkrije i razume zasto je na ovom svetu sa kojom svrhom kao sto si ti obavio svoj "posao" i sada mozes da nastavis da zivis ovozemaljskim zivotom. Medjutim ja jos nisam pronasla/povezala vezu mog ponovnog radjanja.. reinkarnacije da je tako nazovem jer kako sam razumela po knjizi koju sam citala svi se vracamo ovamo iz razloga.. imamo izbor pre ponovnog radjanja da li da "grehe" kajemo tamo u bezkonacnom prostranstvu ili da se vratimo na zemlju i da to uradimo ovde...
Svako da postoji veca sila od nas i da mi budni ne mozemo da je osetimo osim u posebnim slucajevima i da retko ko moze da razume svrhu tacnije Zakon Postojanja koji si ti opisao.. medjutim mnogim ljudima nije niti ce biti dato na dar to saznanje i mene licno interesuje kako da se pripremim i na koji nacin za "izlaz" i sam si pisao predhodno da " .. su se neki ljudi izvezbali..." i tako svesno izlaze iz svojih materijalnih/fizickih tela i isto tako svesno se i vracaju pa hocu da te pitam da li imas bilo kakav savet za izlaz? Da li mozes da mi kazes tj objasnis kako to da uradim ili pa preporucis neke spise/knjigu kao onu sto si je preshodno naveo ili bilo sta slicno sto moze da mi pomogne?

Sto se Religija tice to sto si pisao sam ja odavno rekla svima i odavno to osecam pa iskreno receno ne mogu da ti kazem da osecam da pripadam ijednoj od Religija koje  su ne izbrojive danas naravno ako ubrojimo i sve sekte koje se radjaju skoro kao pecurke posle kise.
Ako uzmes Bibliju i Stari i Novi Zavet i procitas polako red po red i razmislis o svemu sto si procitao pronaci ces da niti jedna Religija ni Sekta ne postuju ono sto je stvarno napisano vec se vode po svom egu i tako citaju i tumace, svaki red koji ne odgovara njihovom radu, misljenju oni ce preskociti tako Sektasi tako Hriscani Muslimani Jevreji i svi bas svi.
I ta ljubav koji ti spominjes .. Religijska ljubav medju ljudima nece biti na ovoj zemlji sve dok i poslednje novorodjence nebude rodjeno od majke i oca koji su takodje rodjeni o odgojeni u tom pravcu koji nisu trebali da se preokrenu i zaborave neku proslost vec nisu drugo sta ni poznavali. Sve to nasoj generaciji izgleda toliko daleko i jeste doliko daleko da mnogi cak i ako veruju u to misle da nema potrebe sa tim se "zamarati" jer dobar deo sveta to ne vidi niti zeli da vidi.
Pogledaj samo jednu razliku kada na primer pocne neki rat koliko je medijska kontrola vazna u svemu tome i koliko ona sama vodi sve to, znaci svi znamo i svi cemo pre ili kasnije za taj rat cuti, a pogledaj kada se na primer sastanu Pravoslavni, Jevrejski, Katolicki i Muslimanski svestenici vodeci kao sto u Papa.. Patrijarh.. Radin i ostali pa sa sastanka poruce ..." Vera nikako ne moze biti opravdanje za rat.." koliko mediji pridaju vaznost tome i ko sve cuje za to???

Znaci te ljubavi nema i nece je skoro ni biti, mozda jednom ali ne u skorije vreme.

No ovo je malo drugacija tema mene mnogo vise interesuju izlasci da li mogu to da "uvezbam" ili pak to ne zavisi od mene.. pa daj neki savet ako mozes ili zelis, jer oduvek sam bila zainteresovana za te stvari ali nikada evo do tebe nisam imala priliku da pricam ni sa kim ko je imao slicna iskustva...

Pozdrav Smiley
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Eh da i napisi mi molim te nesto vise o onoj "diplomi" .. datumu i tome ako ne zelis ovde na javnom posalji mi pp... Cao..
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 09:55:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.