Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 19:35:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Posle smrti...?!  (Pročitano 17704 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 70
Covekova svest je onaj elektricitet koji obavija i prozima telo, pomocu kojeg radi mozak i nervni sistem i to je ono sto se zove "dusa". Bez te energije nase telo ne moze da funkcionise isto kao sto ni nasi kompjuteri ne mogu da rade bez elektricne energije jer ona je ta koja ima sposobnost u kompjuteru da "misli", da se tako izrazim, tj. da stavlja informacije u memoriju kompjutere i vadi ih iz te memorije i u sebi, unutar ekrana kompjutera, rasprostire kao "misli" da budu vidljive. Nasa tela, kao i sve druge materijalne forme u prirodi, dakle, napravljena su na istom principu kao i nasi kompjuteri. Taj elektricitet pomocu kojeg nase telo radi moze da se odvoji od tela i postoji neovisno o telu. Zivot u takvom telu slican je snovima samo sto je svesniji i potpuniji od snova. Ne govorim ovo kao vernik jer nisam vernik, niti vam prepricavam ono sto sam o tome citao iz knjiga, vec govorim iz licnog  iskustva "izlazenja iz tela" koje mi se vrlo cesto desavalo u jednom ranijem, petnastgodisnjem periodu mog zivota. Upravo sam o tome nesto pisao u poslednjem mom postu u topiku "Trebaju li nam organizovane raligije".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
@Ljubo,kako je kad ti dusa izadje iz tela? Ajde opisi taj "osecaj" ,zivo me interesuje...

@loveru po tvojoj teoriji nase duse odlaze na novi svet i tamo se radjaju u drugom obliku ili...? Mislim to mi nikad nije bilo jasno kad kazu da "se radjamo ponovo u drugom telu" znaci po tome da se isti broj dusa vrti stalno,odakle onda "nove duse" ??? Mislim,nekad je bilo 2 ljudi na celoj Zemlji,a danas mLogo ,jako mnogo! Odakle su dosle "nove duse"? Sa nekog drugog sveta ili? I koji je to "drugi svet"? Ajd objasnite mi ovo malo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
Pa dusu smatram kao neku posebno nadahnutu energiju. A energija moze biti podeljena na koliko god zelis delova samo to znaci da su ljudi kako prolazi vreme sve nesavrseniji. A ljubo kako to mislis dusa ti je izlazila iz tela?????
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
@Ljuba

Molim te kazi da li moze odnosno da li mi dozvoljavas da ti pisem na e-mail jer sam malo vise zainteresovanija za detalje povodom tvog posta?

Ipak mislim da svako i na ovu temu ima samo svoja ubedjenja koja sa nekima deli sa nekima ne pa tema postaje diskutabilna bez jednog jedinstvenog zakljucka. Licno verujem da "dusa" prelazi iz materijalnog u ne materijalni oblik koji je mnogo prostranstveniji ali sta dalje o tome bi bilo vec previse pisati Smiley
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 70
Sanjica_021,
Loverboy,
Ktantonet,

Citat
Kako dusa izlazi iz tela i kakav je to osecaj?


Ne razlikuje se to mnogo od obicnih snova, za koje vi svi znate kako izgledaju, pa vam nece biti tesko da shvatite.

"Izlazak iz tela" razlikuje se od obicnih snova samo u tome sto se osoba potpuno probudi, ali jos uvek drzi zatvorene oci i svesna je da moze da "izadje iz tela". Svesna je po tome sto se ona vec iskopcala iz tela i ona to zna, ali se jos uvek nalazi u telu i zna da moze da izadje iz njega. Svesna je zato sto ju je sam taj cin iskopcavanja iz tela probudio jer je to jedan poseban dogadjaj i oblik iskustva koji se vremenom stekne i na njega navikne. To se oseti kao jedan veoma blag udar elektricne energije koji u vidu drhtanja prozme celo telo po njegovoj duzini i sirini odozgo nadole i to uslovi da se nasa svest (dusa) probudi. Imali ste vi verovatno svi taj osecaj udara struje...recimo kada neoprezno udarite laktom o nesto pa imate osecaj kao da vas je udarila struja. Kada se to desi u snu sa citavim telom i kada nas taj strujni udar probudi, telo ostaje i dalje da spava, a dusa tada moze da izadje iz njega, praveci iste one pokrete koje inace pravimo kada normalno sa telom ustajemo iz kreveta. S tom razlikom sto mi tada znamo da telo ne ustaje vec samo nase duhovno, energetsko telo, koje je isto kao i materijalno.

A zatim sve dalje sto se dogadja slicno je ili gotovo isto kao i kod obicnih snova, samo sto mi tada znamo da to sto nam se dalje desava nije ova nasa materijalna stvarnost vec jedna druga, duhovna, energetska stvarnost koja postoji uporedo sa ovom materijalnom stvarnoscu, a u obicnim snovima to ne znamo, vec saznamo tek kad se probudimo. Sto prakticno znaci da mi kada izadjemo iz tele, mi ne hodamo u pravoj, materijalnoj sobi ili kuci u kojoj fizicki zivimo, vec u jednoj istoj takvoj koja se kao duhovna kopija nalazi u energetskom svetu koji postoji uporedo sa materijalnim svetom koji inace sluzi da se po njegovom uzoru ("slici i prilici") gradi isti takav materijalni, fizicki svet. Nekada taj duhovni svet i ne mora biti isti kao materijalni. Na primer vrata vase sobe u kojoj spavate mogu biti iskrivljena i vi tada znate da u istinskom materijalnom svetu u vasoj sobi vrata ne stoje tako ukrivo. Namestaj moze biti drugaciji ili drugacije postavljen i vi ste u tim trenucima takodje toga svesni iako taj "duhovni" namestaj takodje mozete da pipate svojim rukama, da sedite na njemu, da brojite dlake na cebetu koje stoji na tom namestaju i cudite se kako nesto moze da izgleda tako stvarno i materijalno, a vi u tom trenutku znate da to nije ono istinsko materijalno. Zatim, mozete na razne nacine da eksperimentisete sa svim tim i da se igrate potpuno svesno. Na primer, moze da vam padne na pamet da pokusate da prodjete kroz zid vase kuce i to vam bez teskoca polazi od ruke. Mozete da pokusata da hodate po vertikalnim zidovima ili cak po plafonu kao muva, i to vam takodje bez problema polazi od ruke. Mozete da skocite slobodno sa balkona vase kuce, bez obzira na visino i da znate da vam se nece nista desiti, jer znate da cete veoma lagano da padate i da se bez povreda prizemljite. Ako pozelite da letite i to moze. Mozda ste i vi u obicnim snovima nekada leteli i znate kako to izgleda.

A kada odlucite da prestanete s tim svim eksperimentima, jednostavno se vratite u svoju sobu odakle ste izasli iz tela, u tu sobu koja nije prava, vec sanjana, ali za koju znate da je vasa, i jednostavno se zagnjurite u svoje telo, koje takodje nije pravo, vec samo sanjano i u istom trenutku se uvek desava da se istinski probudite u svom fizickom telu i vi ste svesni da ste istinski budni u fizickom telu i da sada mozete fizicki da ustanete iz kreveta sa telom.

Sve to ima svoje racionalno objasnjenje jer nasa planeta je okruzena odredjenom energijom u kojoj sve stvarne materijalne stvari imaju svoj odraz kao u ogledalu. Da nije tako nasa televizija i kompjuteri, na primer, ne bi bili moguci. Prostor okolo nas potpuno je ziv jer ta energija koja obavija nasu planetu, isto kao i energija koja obavija nase telo potpuno je ziva. Duhovni zivot vrve unutar te energije, samo sto mi to nasim fizickim culima ne mozemo da vidimo. Prostor oko nas pun je recimo raznih dogadjaja ili muzike koju emituju nase TV ili radio stanice, ali mi to culima ne opazamo, vec samo pomocu istaknutih antena koje te slike i zvuke prenose do ekrana nasih televizora da bi i za nasa cula postale vidljive.

Naravno, onaj ko izlazi iz tela ne moze sve to da vidi jer tih duhovnih svetova moze da bude vise na jednom mesto, koji se uzajamno prozimaju, ali se medjusobno ne ometaju jer rade na razlicitim talasnim duzinama. Kada na nasem televizoru namestimo jednu talasnu duzinu, tada vidimo jedan program, a kada podesimu drugu, vidimo sasvim drugaciji program. Nesto slicno se desava i kada izlazimo iz tela. Mi imamo svoju talasnu duzinu i talasnu duzinu svog sveta u koji ulazimo (sanjamo), tako da uopste ne mora da znaci da dva coveka kada bi istovremeno na istom mestu izasla iz tela da bi se oni tom prilikom sreli. Svako bi i tom svom duhovnom svetu sreo nekoga drugog i razgovarao sa nekim drugim.

Jos da napomenem da su kod mene pripreme dok nisam postao sposoban da izadjem iz tela, jako dugo trajale. Pocele su jos u detinjstvu. A onda su prestale, da bi se tek posle moje tridesete godine nastavile, i da bih tek u cetrdesetoj postao sposoban da bez problema po zelji izadjem iz tela i u njega se vratim. Narvno, kako sam vec u mom prethodnom postu naglasio, sve to uz asistenciju mog duhovnog ucitelja iz duhovnog sveta, jer tako nesto covek, po mom misljenju ne moze izvesti sam. Sto nikako ne znaci da i svi drugi ljudi to ne mogu jer je normalno da svaki covek ima svog duhovnog ucitelja i pomagaca i normalno je da ce svi ljudi to jednoga dana moci, neko pre, neko kasnije. Cak i mnogo vise od toga sto sam ja doziveo i opisao. Duhovni razvoj covekov upravo ide u tom pravcu i to ce jednoga dana za sve ljude postati svakodnevna praksa, kada cemo podjenako moci da zivimo i u materijalnom i u duhovnom svetu. Za sada to se desava samo pojedincima koji svoja iskustva prenose na druge ljude u vezi toga, kao sto ja sada moje iskustvo prenosim vama, da bi ljudi psihicki mogli da se pripreme za to, jer kad znaju sta im se desava, lakse ce sve to da prebrode, obzirom da to ni jedan covek ne moze da savlada bez odredjenih teskoca. Najveca teskoca je silan strah koji covek dozivljava u pocetku kada dodje u kontakt sa duhovnim svetom, kada se spoji sa energijom tog duhovnog sveta i oseti jak strujni udar, kada oseti panican, smrtni strah jer misli da mu je u tom trenutku dosao kraj, kada mu nista drugo ne pada na pamet sem da negde bezi. Iako nema gde jer to se sve unutar coveka desava.

Ako vas sve ovo opsirnije zanima, preporucujem vam da nabavite negde knjige antropologa Karlosa Kastanede jer on svoja iskustva u vezi toga, koja je imao u skoli kod starih indijanskih vraceva tokom dugog niza godina, opisuje nadugacko i nasiroko. Mislim da to treba svi ljudi da znaju jer niko ta iskustva nece moci da izbegne. Cak mislim da bi ona uskoro mogla postati masovna pojava. Koliko uskoro, to ne znam, ali verujem da ce svi mladji ljudi doziveti taj trenutak kada ce se to svim ljudima desiti masovno. Jednostavno, ta spoljna ziva svesna sila i energija ce uci u nasa tela, inkarnirati se u nas, povezati se sa svima nama i nastaviti da zivi u svima nama kao deo nas asmih. Kad se to desi kroz tu energiju svi ljudi na svetu ce biti telepatski povezani u jedno jedinstveno zivuce bice, na isti nacin kao sto je nasa dusa kao energija povezana sa svim celijama naseg tela, povezujuci istovremeno medjusobno sve celije tela u jedan jedinstveni zivuci organizam i bice. Pronasao sam da cak i Isus Hrist o tome govori u Bibliji. Pogledajte Jevandjelje po Mateju 24:15-28. To je upravo ono sto hriscani smatraju “sudnjim danom” i krajem ovoga sveta, kada ce se materijani i duhovni svet povezati i “mrtvi i zivi ziveti skupa”. Naravno, nece to biti bukvalno kraj sveta, vec samo kraj ovakvog nacina covekovog zivljenja koji je sada jer kada ljudi budu obuhvaceni tom energijom, koja ce biti kolektivna svest svih ljudi, takodje i biljaka i zivotinja, zivot na nasoj planeti ce se iz temelja promeniti. O tom danu pise i sv, Jovan Bogoslov u delu Otkrivenje na kraju Biblije. On tu energiju naziva imenom “Jagnje”, a sjedinjenje ljudi s tom energijom naziva “Jagnjetovom zenidbom” (Otkrivenje: 19:6-8)

Ovo iskustvo koje sam ja imao i ovde opisao niposto nije retka pojava i kako vreme dalje odmice sve je cesca i cesca. Nevolja je samo u tome sto kod vecine ljudi to iskustvo nije potpuno, tj. sto ljudi nemaju objasnjenje za sve to, pa mnogi koji su to iskustvo imali pocinju sebe da promovisu u nove avatare i svece i osnivaju nove religije i sekte. To je u ovom trenutku mracna strana ovoga iskustva i razlog sto danas u svetu postoji toliko novih religija i sekti. To je zloupotreba ovog iskustva od strane tih ljudi koji zele svetu da se predstave kao novi spasitelji i cudotvorci. Ja licno sam to moje iskustvo pokusao da iskoristim da pomocu njega dodjem do objasnjenja postojanja ovoga sveta koje se moze proveriti i razumeti, bez potrebe da se u to veruje i od toga pravi cudo i to mi je poslo od ruke, tako da to moje objasnjenje pre moze da se usvoji kao nauka ili filozofija, nego dogma na koju bi mogla da se nakalemi neka nova sekta.

Za one koje zanima, to moje objasnjenje postojanja ovoga sveta nalazi se na mojoj web stranici http://home.iprimus.com.au/jljubo

Ako vas jos nesto u vezi toga zanima slobodno pitajte. Ako vas nesto posebno intimno zanima, moj mail imate na mojoj web stranici.

Pozdrav.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Zbunio si me skroz,ajde molim te razjasni mi ovo...
Duhovni svet u kom si ti bio je duhovni svet samo "zivih bica" ili i umrlih???
A po ovome sto si napisao znaci da i predmeti koji "nemaju dusu" postoje u duhovnom svetu? Znaci postoji isti ovakav svet ali ne materijalni? Sta se radi tamo? Kako izgleda? Jel ljudi i tamo rade i zive ili sta,kako? Ajde mi objasni molim te...

Ja sam citala jednu knjigu po preporuci , zaboravila sam kako se zove (cim se setim napisacu) u kojoj pisac opisuje kako je njegova dusa izlazila iz tela... Njemu se to desavalo jos kao malom detetu,cini mi se jos u drugom svetskom ratu...On je opisao ulazak u "onaj svet" na pocetku tj pri samom ulasku je bila neverovatno jaka svetlost,kroz koju prodjes i udjes u potpuno drugi svet...

Tebi po tvojoj prici se ne desava to,vec jednostavno ustanes i vidis sve kao i u ovom svetu...Jel to sad nesto drugo ili je isto ali svako dozivljava razlicito taj odlazak u "duhovni svet" ?

Reci mi samo kako "znas" ?
Citat
S tom razlikom sto mi tada znamo da telo ne ustaje vec samo nase duhovno, energetsko telo, koje je isto kao i materijalno.

Kako mozes da znas? Znaci i nase duhovno telo ima mozak i razmislja kao i materijalno ili...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Molim te kazi da li moze odnosno da li mi dozvoljavas da ti pisem na e-mail jer sam malo vise zainteresovanija za detalje povodom tvog posta?

Otvori lepo temu i pricaj koliko god hoces... a svi cemo imati koristi od toga...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 70
Sanjica_021

Citat
Duhovni svet u kom si ti bio je duhovni svet samo "zivih bica" ili i umrlih???

Moje iskustvo u vezi “izlazenja iz tela” je zaista veliko. Punih petnaest godina, najmanje jednom nedeljno, pa ti sada racunaj koliko je to. Medjutim, mislim da su to ipak samo pocetnicki koraci, kao malog deteta koje tek prohoda, da bi se na osnovu tog iskustva mogli izvoditi neki pouzdani zakljucci i davati neki definitivni odgovori na pitanja slicna ovim koje si ti postavila. Kao prvo, neki put to mesto na kojem se ubrzo nakon izlaska iz tela nadjem, i ljudi koje na tom mestu sretnem, nemaju nikakve veze sa fizickom stvarnoscu i sve to lici na obican san. Samo razlika od obicnog sna ipak postoji jer sam ja svestan da to gde se nalazim i to sto vidim, nije istinska stvarnost, vec san, a ponekad se desi da se toliko uzivim u prizore koji se ispred mene odigravaju u tom snu da prosto zaboravim da to nije stvarnost i izgubim se u tom snu koji se zavrsi kao i svaki obican san – budjenjem u krevetu. Ipak u svemu ovome sto najubedljivije deluje kao istinsko je sam momenat “izlaska iz tela”, a koliko cu kasnije da zadrzim svest o tome da sam izasao iz tela ili cu da zaboravim da sam izasao, zavisi od okolnosti. Nekada mogu dugo da zadrzim tu svesnost, da se nahodam okolo svesno i da se u telo vratim svesno, a nekada to nisam u stanju. Sto se ljudi tice  koje srecem, oni mogu biti i ziivi i mrtvi. Mogu ti opisati dva konkretna primera da imas jasniju sliku kao to izgleda.

Prvi primer:
Izlazim iz tela i svestan sam da sam izasao. Izlazim iz kuce i setam se ulicom pored kuce i srecem jednog mog blizeg rodjaka koji zivi u drugom gradu. Pozdravljam se sa njim i pozurujem da mu objasnim da sam izasao iz tela i da je sve to sto ja u tom trenutku vidim samo moj vlastiti san. Naravno, on pocinje da me ubedjuje da nije san i da je sve to stvarnost. Medjutim ja sam potpuno siguran da sam izasao iz tela i da to nikako ne moze biti stvarnost i pocinje da me nervira sto ne mogu da nadjem konkretan dokaz da rodjaka ubedim da je sve to samo moj san. Da bih na kraju resio problem setivsi se da mu kazem da ni on nije stvaran, i da mu ne vredi da se prepire sa mnom jer i on je samo deo mog vlastitog sna. A odmah posle razresenja tog problema sledi budjenje u krevetu.  

Drugi primer:
Izlazim is tela, i odlazim u kuhinju i vidim moju babu kako sedi za kuhinjskim stolom koja je umrla pre dvadeset godina. Zapocinjem razgovor sa njom tako sto pokusavam da joj objasnim da sam izasao iz tela, dok ona pokusava da me ubedi da nisam. Da bih je ubedio, hvatam je za ruku i vodim je do spavace sobe da joj pokazem da moje telo tamo lezi, a ona jos brza od mene vuce mene do spavace sobe da mi pokaze da mog tela tamo nema. Dolazimo do vrata spavace sobe i gledamo u moj krevet, a tamo mog tela zaista nema, a baba mi se smeje u lice. Malo zbunjen sto sam izgubio kontrolu u pogledu toga da li je to stvarnost ili san i postidjen sto sam pred babom ispao budala, sedam na patos da malo razmislim o cemu se radi i tek mi onda pada na pamet da je baba umrla jos pre dvadeset godina i u tome nalazim dokaz da to ipak nije fizicka stvarnost vec samo san i da ja moju Babu ne vidim stvarno vec samo sanjam. I tako sretan sto sam razresio problem budim se, naravno u kerevetu u telu – gde bih drugde?

Kao sto vidis, primeri su  obicni i svako moze da ima ovakve snove. Neobicno je samo to sto ti snovi pocinju svesnim “izlaskom iz tela” i sto se ta svesnost zadrzava tokom sna. Objasnicu to bolje na sledecim primerima.


Citat
A po ovome sto si napisao znaci da i predmeti koji "nemaju dusu" postoje u duhovnom svetu? Znaci postoji isti ovakav svet ali ne materijalni? Sta se radi tamo? Kako izgleda? Jel ljudi i tamo rade i zive ili sta, kako? Ajde mi objasni molim te...

Ja ne zelim od tih mojih dozivljaja i iskustvava da pravim nikakvu senzaciju, kao sto to drugi ljudi koji imaju slicne dozivljaje, odnoseci se prema njima nekriticki, cine. Vidis, ja to nazivam samo snovima i to je u skladu sa mojim ateistickim pogledom na svet, iako sam prilikom mojih drugih brojnih “izlazaka iz tela” video cak i vanzemaljece, i djavole i Isusa Hrista i Boga, iako bi trebalo ocekivati da takve vrste snova ili pak dozivljaja pre imaju ljudi koji u sve u to veruju i o tome misle, nego ateisti, kao sto sam ja bio, kojemu takve stvari nikada nisu padale na pamet. No, ipak, ako ja kao ateista kazem da je to samo neka vrsta snova, to nikako ne znaci da sam ja na taj nacin resio i objasnio problem, jer cinjenica je da jos nikada niko nije, ni naucno, ni nenaucno, objasnio snove.

Nakon mnogih slicnih mojih dozivljaja i dugogodisnih njihovih analiza i razmisljanja, mislim da necu biiti nekritican ako kazem da sam ja taj problem barem donekle teoretski resio i objasnio, na taj nacin sto sam snove, zatim procese misljenja i tehnicka resenja i nacine na koje rade nasi radio i televizija sve strpao u jedan kos i objasnio jednim potezom. Objasnio sam tako sto sam dosao do zakljucka da je osnovna tvar koja ima svesnost i koja je sposobna da misli elektricna energija. Dakle, nije nas mozak taj koji ima sposobnost da misli, on je samo memorija u kojoj se cuvaju razne informacije, a energija pomociu koje nas mozak radi je ta koja ima sposobnost da misli.  Misli na taj nacin sto video i audio zapise koji preko cula dospevaju u mozak, sposobna je da vadi iz mozga i rasprostire u sebi, tj materijalizuje ih u sebi od sebe same, tako da ti zapisi za nju budu vidljivi i cujni. Takva energija u nasem telu postoji, to se zna; ona postoji i svugde oko nas izvan naseg tela; i pomocu nje na isti nacin rade i nasi kompjuteri, radio i televizija. U kompjuteru, elektricna energija vadi informacije iz memotije kompjutera i materijalizuje ih u sebi da te informacije budu vidljive. I to ti je odgovor na tvoje pitanje, kako u “duhovnom svetu” mogu postojati i predmeti koji “nemaju dusu”. Oni u duhovnom svetu ne moraju uistinu postojati, kao ni moja umrla Baba ili moj rodjak, ali moja energetska dusa sve to moze oblikovati u sebi i sama uci u to  sto je oblikovala i igrati se time i to je ono sto se zove “snovi”. To je isto kao kad deca na televizoru pustaju video igrice. Samo kad bi deca jos mogla da udju untar tih svoji video igrica i postanu njihov deo i licno i po volji da iznutra opzajaju, dodiruju predmete bica od kojih se igrice sastoje i uticu na tok igrice, onda bi to bilo nesto. Ali deca to ne mogu. medjutim, kad deca odu na spavanje i zaspu, tada ona, unutar one telesne elektricne energije koja cini njihovu vlastitu svest i dusu, mogu po volji i po secanju, da materijalizuju predmete, objekte, predele iz prirode, ljude u njima i zivotinje, mrtve ili zive, i da od toga prave svoje igrice unutar kojih sama ta deca mogu da se krecu i igraju sa svim tim predmetima koje su u sebi, tj. u svom energetskom telu, oblikovali i materijalizovali. I naravno to je onda ono cemu smo dali naziv “snovi”. Ovo sto vidimo unutar ekrana nasih kompjutera i televizora, takodje su samo “snovi” i nista drugo. Prema tome, ne postoje nikakvi drugi duhovni svetovi do materijalni, tj. energetski svetovi koji ispunjavaju prostor svud okolo nas u prirodi, koje, da bi objasnili, samo treba da se setimo da su ti energetski svetovi svesni, misleci svetovi, sposobni unutar sebe samih, od sebe samih da prave razne zive slike (ideje) i da se sa njima u sebi igraju. Ili ih cak materijalizuju.


Citat
u kojoj pisac opisuje kako je njegova dusa izlazila iz tela... Njemu se to desavalo jos kao malom detetu,cini mi se jos u drugom svetskom ratu...On je opisao ulazak u "onaj svet" na pocetku tj pri samom ulasku je bila neverovatno jaka svetlost, kroz koju prodjes i udjes u potpuno drugi svet...

Ovo moje objasnjenje snova koje sam gore dao ipak ne iskljucuje mogucnost da se covekovo energetsko telo moze odvojiti od materijalnog i uci u neko drugo izvanjsko, prostorno vece i sire energetsko zivo i svesno mislece telo, ali sa razlicitom vibracijom i kretati se unutar njega, i videti to drugo energetko telo kao svestlost i kretati se unutar njega i posmatrati i dodirivati svetove, bica i predmete koje je to energetsko telo putem misljenja u sebi materijalizovalo.


Citat
Tebi po tvojoj prici se ne desava to, vec jednostavno ustanes i vidis sve kao i u ovom svetu...Jel to sad nesto drugo ili je isto ali svako dozivljava razlicito taj odlazak u "duhovni svet" ?

Mislim da svako to dozivljava razlicito, ali samo zato sto svako pre obraca paznju na ono sto tom prilikom vidi, a to je sve ono sto moze da se sanja, koje cak ni kod jednog i istog coveka nikad nije isto, vec svaki put drugacije. Ali takodje mislim i to da su same tehnicke mogucnosti po kojima procesi “odvajanja” energetskog tela od materijalnog, pocinju i odvijaju se, kod svih ljudi isti. A sto se tice vidjenja“svetlosti” kroz koju se prolazi, to moze da se vidi, ali i ne mora. Ja na primer, uvek u vece kada idem na spavanje, kada sam na prelazu iz budnog stanja u sneno (ovo nema veze sa izlascima iz tela), mogu u predelu izmedju svojih ociju da opazim grudvu bele svetlosti (to je ono sto se zove “trece oko”) i cesto mi se desava da tonuci u san i gledajuci u to moje svetlece trece oko, udjem u njega, tako sto se ono u mom vidokrugu jako rasiri i zasvetli, i istog tog momenta u unutrasnjosti te svetlosti pocinju da se odvijaju razni prizori koji se dalje nastavljaju kao snovi. A kod dozivljaja “izlaska iz tela” to je kod mene drugacije i to sam opisao. To mi se desavalo tokom noci, obicno pred jutro kada sam vec dobro ispavan, kada me probudi ona struja koju osetim da mi prolazi kroz telo.



Citat
Reci mi samo kako "znas" ?
citat:
S tom razlikom sto mi tada znamo da telo ne ustaje vec samo nase duhovno, energetsko telo, koje je isto kao i materijalno.
Kako mozes da znas? Znaci i nase duhovno telo ima mozak i razmislja kao i materijalno ili...?

Vec sam objasnio zasto mislim da za proces misljenja uopste nije potreban mozak, vec samo energija. Energija moze da misli bez mozga, na vec opisani nacin, a mozak bez energije ne moze. Nas kompjuter ne moze da radi bez energije. Kada nase telo ostane bez energije, mozak i telo ne mogu da rade, vec umiru i raspadaju se.

A o tome kako “znam” kada sam izasao iz tela mogao bih ti navesti jako puno primera jer sam moje eksperimente s tim “izlascima” najvise i bazirao na tome da utvrdim da li ja zaista izlazim iz tela ili samo sanjam da “izlazim”? Rezultati tih mojih eksperimenata koji se ne temelje na misljenju, vec na iskustvu, tj. samom dozivljavanju tih “izlazaka”, meni nedvosmisleno govore da se zaista radi o odvajanju mog energetskog tela od materijalnog i da nosilac moje svesti, tj. mog jastva nije moje telo i mozak, vec ta energija koja se od tela odvaja.

Krenimo redom.
Kada nocu osetim struju koja prolazi kroz moje telo i kad me to probudi i kada u tom potpuno budnom stanju u mislima donesem odluku da ustanem iz kreveta, ja u tom trenutku ne znam da li cu iz kreveta ustati fizicki sa telom ili samo duhovno, bez tela. Ali cim sam i najmanji pokret napravio, makar samo i trepavicom oka, sa namerom da ustanem, ja vec tada znam da li sam se pokrenuo fizicki sa telom ili samo duhovno bez tela, jer izmedju ta dva nacina ustajanja iz kreveta, fizickog sa telom ili dohovnog, bez tela, postoji drasticna razlika i tu ne moze biti nikakve zabune. Pre svega u tezini ustajanja. Ako ustajem sa telom, tada ustajem sa odredjenim teretom koji ja kao energija moram da podignem i u sebi nosim, a ako ustajem bez tela, tada ne osecam nikakav teret. I ne samo da se to po tezini tela, tj. po teretu, raspoznaje, vec i po mnogo cemu drugom, a u prvom redu sto mi svoje fizicko telo potpuno drugacije osecamo, nego svoje energetsko. Dalje, tu postoje takodje jos i dva razlicita osecaja budnosti. Kad smo budni samo duhovnim telom, to je jedan oblik budnog stanja. A kad se budimo sa telom, mi tada ne prekidamo duhovnu svesnost i budnost, a istovremeno dozivljavamo jos jedno budjenje, fizicko, tj. telesno, koje je veoma razlicito od duhovnog. Jednom prilikom, da bih tacno utvrdio te razlike izmedju ta dva oblika budnosti i budjenja, barem desetak puta sam naizmenicno i uzastopno ustajao iz tela i ponovo se vracao u telo, sve u stilu “lezi-diz’ se”, kao kad radimo jutarnju gimnastiku. Tom prilikom sam duhovno bio neprekidno budan i potpuno svestan sebe i svog eksperimenta koji namerno i smisljeno vrsim, a telesno bih se budio samo kad bih se spustio u telo i osetio vezu s telom, osecajuci to telesno budjenje kao svoje drugo budjenje. Ispricacu primer mog prvog iskustva u vezi s tim svojim drugim. tj telesnim budjenjem koje sam imao jos dok sam bio decak od 5-6 godina.

Jednog dana zaspao sam posle podne i posle izvesnog vremena osetio jaku struju koja prozima moje telo, sto me nagnalo da u panicnom strahu skocim iz kreveta i vristeci pocnem negde da bezim i spasavam se. (Obrati paznju da i Isus Hrist, u evandjelju po Mateju 24:20 govori o potrebi “bezanja” u takvim prilikama). Moji roditelji koji su se tu zadesili uhvatili su me i poceli da me drmusaju i pitaju me sta mi se desilo. Ja sam tada mogao da ih jasno vidim, cujem sta me pitaju i razumem ih, cak i da im objasnim sta mi se desilo, tj. da im pokazujem letece tanjire i vanzemaljce koje sam ja jos uvek video i da im objasnim da me uplasio zvuk tih njihovih letelica, jer sam mislio da je ta struja koja me prozela dolazila od zvuka njihovih letelica. Ali uzalud, roditelji nisu mogli da shvate o cemu pricam jer oni nisu videli nista, a ja sam se i dalje drao kao pomahnitao. Sve dok mi majka nije opalila jedan vruc samar. To je ucinilo da leteci tanjiri i vanzemaljci odmah iz vidokruga nestanu i da osetim da sam se tek u tom momentu istinski, fizicki probudio, a da sam vanzemaljce i njihove letece tanjire samo budan i u pokretu na nogama sanjao. Cudeci se kasnije najvise tome kako sam se mogao jos jednom probuditi, kad sam bio siguran da sam vec bio potpuno budan. Ovo se u detinjstvu ponovilo nekoliko puta i nekoliko puta sam bezao i nekoliko puta su me hvatali. Da bi posle treceg ili cetvrtog puta to bezanje prestalo jer sam vec stekao iskustvo o tome da ja to samo sanjam, pa bih ostajao miran i budan u krevetu cekajuci da je jos jednom probudim. Uskoro su dozivlaji takve vrste u detinjstvu prestali i ponovili se tek u mojoj cetrdesetoj godini. Samo sto sada, svaki put kada bih osetio strujni udar, telo je ostajalo mirno u krevetu da i dalje spava, a ja sam iz njega budan izlazio i hodao okolo. I budio se jos jednom uvek u trenutku vracanja u telo, ali sada zajedno sa telom.

Ima toga jos mnogo o cemu bi moglo da se prica, pa ako vas ta moja iskustva zanimaju, pitajte. Jeste da su ovi moji izvestaju malo preopsirni, ali tesko je ovakve stvari iskazati sa malo reci.

Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Sad cu ti ispricati moje jedno iskustvo koje neznam dali ima veze sa svim ovim sto si ti napisao...neznam ni sa cim ima veze...

... jedno poslepodne sam zaspala...Neznam ni kako ni sta mi se dogodilo,nemogu nikako da objasnim niti da odgovorim na bilo kakva pitanja ali sam se probudila u centu grada sa kljucem od kuce u ruci!!! Nije mi bilo jasno sta radim tamo niti kako sam dospela tamo,jednostavno kao da imam crnu rupu u glavi i nicega se ne secam! Kad sam se probudila zastala sam jer sam bila zbunjena gde sam,okrenula sam se i vratila se kuci...Nikako sebi nemogu da objasnim to sto mi se desilo...Nikad pre i nikad posle mi se to vise nije desilo...i dan danas mi nije jasno sta se desilo tada...Jednostavno se nicega ne secam!!! Znam da sam zaspala na krevetu i znam da sam se probudila u centru grada,sta se desavalo u medjuvremenu neznam...

Kako mozes sa sigurnoscu da tvrdis da su to bas "izlasci iz tela" a ne snovi? Mozda samo sanjas da izlazis iz tela? Jer kako kazes sve to ti se desava pred zoru a tada i sanjamo,znaci mozda su to jednostavno samo snovi kojih se secas?
Nikad nisam imala takva iskustva sem "obicnih" snova i tesko mi je da shvatim da se tako nesto nekome desava...
Kako moze biti "potpuno svestan izlazak iz tela" ako spavas???

Citat
ali moja energetska dusa sve to moze oblikovati u sebi i sama uci u to sto je oblikovala i igrati se time i to je ono sto se zove “snovi”.
Zar ovo nije podsvest???
Ono o cemu razmisljamo ceo dan ili cime smo optereceni , knjigu koju citamo,film koji gledamo...bilo sta sto je "ostalo" u nasem umu desi nam se da o tome sanjamo...Desi nam se da sanjamo i o necemu o cemu nismo razmisljali ili bili optereceni...
Zar nisi razmisljao na taj nacin o tome sto se tebi desava?

Meni se desavalo ad sanjam isti san nekoliko puta,mozda se bas to tebi desava?

Struju koju osecas dok ti "dusa izlazi iz tela" ja osecam danju,tj tacnije bi rekla ad je to elektricitet,jer kad dodirnem nekoga on ima osecaj da je blaga struja prosla kroz njega ili kad dodirnem neki elektricni aparat ja osetim taj elektricitet,ali nikad ne osetim to kroz celo telo,mada se svaki put najezim od tog osecaja...

Sve u svemu po ovim tvojim iskustvima sigurna sam ad ne bih nikako zelela da mi se to desava,ljudi koji takve stvari nemogu da shvate,a desavaju im se mogu i u ludnici zavrsiti...tebi svaka cast kako se nosis sa time!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 70
Sanjica 021

Dozivljaj koji si  imala i opisala, mislim da ima veze sa svim ovim o cemu sada razgovaramo, tj. sa dva razlicita stanja svesti i budnosti, od kojih je jedno telesno, a drugo duhovno. Zapravo, oba ova stanja svesnosti su jedna i ista, nasa ljudska svesnost, pod uslovom da shvatimo da nasa ljudska svesnost i jastvo pripada onoj energiji koja obavioja telo. Kada je ta energija odvojena od tela, tada je ona svesna sebe i svoje okoline na jedan nacin, a kada se prikopca na telo i njegov mozak i cula, tada je ona svesna na drugi nacin jer sada svet opaza i razumeva pomocu cula i mozga. No, ta nasa energija ne moze biti stalno budna, jer i ona se u budnom stanju trosi i zamara, pa ciklicno uvek iznova i ona mora da spava i da se odmara. Kada je ta energija cvrsto vezana za telo, po pravilu, ona uvek zajedno sa telom i tone u san i iz sna zajedno sa telom se budi. Ali, moze da dodje i do poremecaja i nesklada izmedju naseg enegretskog i materijalnog tela, kada su oni u razlicito vreme budni ili spavaju i onda dolazi do cudnih i fenomenalnih situacija.
Ali i to je sve prirodno jer tako su gradjena sva ljudska bica, samo sto mi o tome jos uvek malo znamo. Neki ljudi znaju o tome dosta i to istrazuju. Takva cudna stanja nase svesti se lako postizu, recimo, putem hipnoze. Osoba pod hipnozom je svega svesna, a posle se nicega ne seca. To se moze postici i pomocu raznih narkotika ili ako se uzme malo veca doza alkohola. Osoba koja je malo vise popila moze svesno da uradi svasta, a da se nicega ne seca kada se otrezni. Postoje i razne meditativne tehnike pomocu kojih ljudi vezbanjem sebe namerno dovode u takva stanja svesti. To su upravo takva stanja kada se telo pomocu hipnoze, alkohola, nekih narkotika ili meditacije, uspava, a nasa dusa, tj. energetsko telo ostaje budno. Tvoj slucaj koji ti se desio je to isto. Tvoje duhovno, energetsko telo se probudilo pre fizickog tela i ti si, ne shvatajuci to, krenula da ustanes iz kreveta i tako si pokrenula i telo koje je jos spavalo. Ti si u tim trenucima bila potpuno budna i svesna, ali tvoje telo nije bilo svesno nicega jer ti si kao energija bila za koji stepen pomerena iz njega i ono nije moglo da te kao energiju koristi. Tvoje telo je u tom trenutku bilo kao pod hipnozom ili kao pod jakom dozom alkohola, ali ti to nisi primecivala, jer ti si bila budna i svesna sta radis. Svesno si ustala iz kreveta, izasla iz kuce, svesno zakljucala vrata i krenula u grad i tek u gradu tvoje energetsko telo se uklopilo u fizicko, koje se tek tada probudilo, tako sto si se ti kao energija tek tada ukljucila u njegov nervni sistem, mozak i cula. U tom momentu ti si postala fizicki, uz pomoc tela, mozga i cula, svesna svoje okoline i mesta gde se nalazis, dok si istovremeno zaboravila sve sto si radila do tog momenta. Zapravo, nisi ti to zaboravila, vec si samo na pogresan nacin htela da se setis. Htela si da se setis pomocu mozga i misljenja, sto nije bilo moguce jer u tvom mozgu nije bilo informacija o tome, posto su tvoje telo, mozak i cula svo to vreme spavali. Prema tome, kasnije si se uzalud naprezala da se pomocu misljenja i mozga setis sta se u medjuvremenu desavalo jer tvoj mozak o tome nije imao pojma. Ali da si kojim slucajem otisla kod nekog hipnotizera, koji moze uz pomoc hipnoze da iskljuci tebe od tela, a zatim da te pita da se setis, ti bi se svega setila. Hocu da kazem da to sto se tebi desilo isto je kao sto se ljudima desava prilikom hipnoze. Hipnotizer uspava covekovo telo, a dusa mu ostane budna i covek moze da cuje i radi svasta, ali kada se oslobodi hipnoze i ponovo prikopca na telo, ne seca se nicega. Samo sto se tebi to nije desilo pod hipnozom, vec spontano, tokom spavanja i neistovremenog budjenja tvog energetskog i duhovnog tela.  Taj fenomen moze na razlicite nacine da se desava i ispoljava. Ja sam ti ispricao moj slucaj iz detinjastva sta se meni desavalo kada sam se budio, kada sam mogao istovremeno i duhovno da budem budan i sanjam i da budem fizicki budan i da razgovaram sa ocem i majkom. Sto znaci da moje energetsko telo u tom trenutku takodje nije bilo sasvim prikopcano na telo, mozak i cula, pa je moglo mimo tela da opaza duhovni (energetski) svet oko sebe, a moglo je istovremeno i da koristi telo, mozak i cula i da pomocu njih opaza materijalni svet oko sebe.


Citat
Kako mozes sa sigurnoscu da tvrdis da su to bas "izlasci iz tela" a ne snovi?

Ja sam ti vec objasnio da su izlasci iz tela jedna posebna vrsta dozivljaja, a snovi, druga. Ispricacu ti sada moja dva dozivljaja gde je izlazaka iz tela zasigurno bilo, a snova nije.

Prvi dozivljaj:
Trese me struja ujutro u krevetu, ja se budim i znam da sada, ako pokusam da ustanem iz kreveta, da cu ustati bez tela. To i cinim, izlazim vani iz kuce i krecem prema benzinskoj stanici koja je pedesetak metara bila udaljena od moje kuce, na kojoj sam inace bio zaposlen. Dolazim do benzinske stanice i iz vana gledam unutra kroz staklene zidove stanice i vidim kolegu kako sedi za stolom i nesto cita. Ne pokusavam da udjem u stanicu, niti pokusavam da se javljam kolegi jer znam da me ne vidi, vec se vracam kuci i ulazim u krevet i telo i istog momenta se i fizicki budim. Razmisljam u krevetu fizicki budan o upravo zavrsenoj vantelesnoj setnji i secam se da taj kolega kojeg sam upravo video na benzinskoj stanici po rasporedu ne treba da radi te noci, vec jedan drugi kolega, ali me mrzi da ustajem iz krveta i pogledam sa prozora kuce da to proverim, ubedjen da je to sto sam video moje energetsko telo samo izreziralo na svoju ruku. Medjutim, kada sam sutradan sreo tog kolegu na benzinskoj stanici saznao sam da je zaista on te noci bio u smeni jer je zamenjivao onog drugog kolegu koji je po rasporedu trebalo te noci da radi.

Drugi dozivljaj:
Dan je, oko dva sata posle podne, drema mi se i spava. Lezem na kauc u dnevno sobi i zaspim, a istovremeno cujem decu kako nesto pricaju, dok supruga kuva rucak u kuhinji. Iznenada osecam da me trese struja i ja se budim. Imam jedinstvenu priliku da malo s tim eksperimentisem danju jer to je bilo prvi put da mi se to desi danju. Ustajem sa kauca i krecem prema kuhinji, pokusavam da otvorim oci, ali to mi nikako ne polazi od ruke. No bez obzira na to krecem dalje jer mi je teren u vlastitoj kuci odlicno poznat. Prilazeci vratima kuhinje cujem sve jace i jace zidni sat kako kuca koji je bio okacen iznad samih vrata kuhinje. Prolazim kroz vrata kuhinje i tek tada uspevam da otvorim oci i vidim suprugu kako pravi zaprsku za neko jelo. Prilazim joj i dodirujem je, ali ona nista ne oseca. Prilikom samog dodira ja osecam da me trese slaba struja od njenog tela. Vracam se nazad do kaouca i lezem u telo i fizicki se budim. Supruga jos uvek mesa zapsku u tavi. Pitam je da li je pre koji trenutak osetila da je trese struja, kao sto sam ja to osetio kad sam je dodirnuo i ona mi odgovara da nije osetila.

Ovo su dva primera, a bilo ih je jos nekoliko, koja meni samom licno sluze kao dokaz da sam uistinu izlazio iz tela, jer su se dogadjaji koje sam video boraveci izvan tela zaista poklapali sa stvarnim dogadjajima. Tu su takodje i sami dozivljaji trenutka izlaska iz tela koji su tako upecatljivi i ubedljivi da u pogledu toga za mene nikakve dileme nema. U mom prethodnom postu opisao sam jedan takv trenutak i eksperiment koji sam izvrsio u vezi toga da to dobro proverim. Zabunu pri tome najvise pravi cinjenica da u vecini slucajeva dogadjaji koje vidim i u kojima ucestvujem posle izlaska iz tela nemaju svoj temelj u stvarnosti, sto nikako ne znaci da oni uopste nemaju temelj u stvarnosti, ali ne fizickoj vec duhovnoj. A ko proizvodi te dogadjaje u toj duhovnoj stvarnosti, da li ja, na taj nacin sto ih ja sam unutar moje svesti sanjajuci proizvodim, ili ti dogadjaji uistinu se desavaju u toj duhovnoj stvarnosti koje ja mogu da vidim i ucestvujem u njima, to je sasvim drugo pitanje. Posebno dogadjaji mojih susreta sa mojim duhovnim uciteljem, koji na primer, jednom prilikom mi kaze, sutra ili narednih dana ce se desiti to i to, i to se zaista i desi.


Citat
Nikad nisam imala takva iskustva sem "obicnih" snova i tesko mi je da shvatim da se tako nesto nekome desava... Kako mozes biti "potpuno svestan izlazak iz tela" ako spavas???

Rekao sam da su moji i”izlasci iz tela” brojni i da je moje iskustvo u vezi toga dosta obimno. Ono podrazumeva i to da sam ja u prilicnoj meri ovladao shvatanjem da ja nisam moje fizicko telo, vec to energetsko, tj. duhovno i da ja mogu biti budan i svestan na dva razlicita nacina – bez fizickog tela i sa fizickim telom. Kad sam budan bez fizickog tela, tada postojecu stvarnost opazam i budem je svestan na jedan nacin, a kad sam budan sa fizickim telom, tada koristeci njegova cula i mozak opazam stvarnost i budem je svestan na drugi nacin. Tvoj slucaj koji si opisala moze samoj tebi posluziti kao dokaz tome. Bez obzira sto se ti ne secas kako si ustala iz kreveta, zakljucala vrata kuce i odsetala u grad, ti si to ipak svesno uradila, jer da nisi imala nikakvu svest o tome taj dogadjaj se ne bi tako bezazleno zavrsio. Uostalom da covek moze biti budan i svestan na dva razlicita nacina svako se u to moze uveriti. Dovoljno je da se podvrgne hipnozi, ili jednostavno da uzme neku jaku drogu, ili se malo jace u kafani opije.


Citat
Zar ovo nije podsvest??? Ono o cemu razmisljamo ceo dan ili cime smo optereceni , knjigu koju citamo,film koji gledamo...bilo sta sto je "ostalo" u nasem umu desi nam se da o tome sanjamo...Desi nam se da sanjamo i o necemu o cemu nismo razmisljali ili bili optereceni... Zar nisi razmisljao na taj nacin o tome sto se tebi desava?
Citat

Mozes ti to zvati imenom “podsvest” ili ma kako drugacije, ali samim imenovanjem nekog fenomena ne postizes nista, sve dok fenomen ne objasnis i ne razumes. Ono sto se ja trudim jeste da objasnim i razumem sam taj fenomen i ja svo vreme to i radim – pokusavam da objasnim sebi i drugima ko ovo cita sta je i kako funkcionise ono sto zovemo “podsvest”.


Citat
Meni se desavalo da sanjam isti san nekoliko puta, mozda se bas to tebi desava?

Desava se to mnogima. Jednostavno, zbog necega nasoj “podsvesti”, tj. energetskom telu kao nasem pravom jastvu, zbog necega je vazno, ili mu se jednostavno dopada, kada se iskljuci iz tela, da sebi pusta i uvek iznova gleda jedan i isti film.

Citat
Struju koju osecas dok ti "dusa izlazi iz tela" ja osecam danju,tj tacnije bi rekla ad je to elektricitet, jer kad dodirnem nekoga on ima osecaj da je blaga struja prosla kroz njega ili kad dodirnem neki elektricni aparat ja osetim taj elektricitet, ali nikad ne osetim to kroz celo telo, mada se svaki put najezim od tog osecaja...

Energija, tj elektricitet razlicite jacine i oblika nalazi se u svemu i nista ne bi moglo da postoji i funkcionise bez njega. Mi se u to uvek lako uveravamo i to dokazujemo. Medjutim, po mom misljenju, kada je rec o srtujnom udaru kao osecaju koji prethodi fenomenu “izlazenja iz tela”, mislim da se tu radi o necemu drugom. Moje iskustvo mi govori da nam se tada desava to da se u nasoj blizini nalaze svesna duhovna energetska bica iz duhovnog sveta, koja nemaju fizicka tela, koja nas svojim dodirom bude da bi komunicirala sa nama, a mi taj njihov dodir osecamo kao lagani strujni udar. Kao sto sam ja osetio isti takav strujni udar kada sam dodirnuo moju suprugu prilikom mog izlaska iz tela u primeru koji sam gore opisao.
 

Citat
Sve u svemu po ovim tvojim iskustvima sigurna sam da ne bih nikako zelela da mi se to desava, ljudi koji takve stvari ne mogu da shvate, a desavaju im se, mogu i u ludnici zavrsiti...tebi svaka cast kako se nosis sa time!

Niko nece moci izbeci da to, kad-tad, pocne da mu se desava jer to je prirodan tok evolucije coveka kao svesnog bica. Zato je za svakog coveka potrebno i dobro da ima koliko-toliko predstavu o svemu tome pre nego to pocne da mu se desava jer ce tako bezbolnije i lakse da savlada potrebne lekcije. Jer na pomolu je sada faza razvoja covecanstva kada ce ljudi morati da se nauce svesno da deluju uporedo na dva razlicita nivoa, duhovnom i materijalnom. Kada to pocne, duhovno svesno delovanje ce biti primarno, a fizicko, telesno, sekundarno jer svi poslovi koje sada u vezi naseg opstanka obavljamo fiizicki, pomocu raznih materijalnih tehnologija koje smo smislili, sve ce se vise obavljati samo putem misljenja, duhovno. Ali ne putem misljenja fizickim mozgom i telom kako to sada radimo, vec putem misljenja nasim energetskim telom izvan fizickog tela, koje ce koristiti baze podataka i znanja koje su neuporedivo savrsenije od nasih sadasnjih ljudskih, a kojima raspolazu duhovni, energetski svetovi. Ovde treba imati na umu i znati jednu stvar, a to je da bez energije ne moze biti nikakvog kretanja, ni rada i da su sve energije koje postoje zive i svesne sa kojima se moze komunicirati. Kad se budemo svesno, ali duhovno, harmonicno, povezali s tim energijama, jer i mi smo takodje samo energija, moci cemo s tim energijama da se dogovaramo o svemu i da u cilju opsteg dobra i daljeg razvoja nas samih i prirode, ucinimo da te energije sve sto treba obavljaju same. Jeste da to sada malo lici na naucnu fantastiku, ali to je ipak realnost i stvarnost koja nas u buducnosti ocekuje. Ali ne pre nego covek postane uistinu homano bice i pristane da svoje licne energetske i umne potrencijale stavi u sluzbu opsteg dobra. Sve dok covek bude divalj i sklon da zloupotrebljava prirodu i samoga sebe u njoj, to nece biti moguce, jer te energije koje su po svojoj svesnosti i znanju daleko iznad sadasnje svesnosti i znanja coveka, to nece dozvoliti. A za pocetak, na putu ka tome, prvo sto ljudi treba da nauce, jeste da pocunu u miru i slozi da zive, bez ikakvih podela, iskljucujuci svaku mogucnost nasilja i zlocina, prvo coveka nad drugim covekom, a uporedo s tim i nad ostalim delom prirode, kako zive, tako i one koju smatramo nezivom,  u ime bilo cega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 19:35:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.