Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:18:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Potpisan ugovor o kupoprodaji RTB Bor  (Pročitano 7100 puta)
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
A ja mislim da će ih kupiti Drakula i to za pola od prošle ponude, pa preprodati Deripaski posle.
Susak se i o udruzivanju Drakulica i Deripasek. Samim tim i ta varijanta nije za potcenjivanje.
A za upola manju vrednost RTB-a si sasvim u pravu.
Kup[ice ga za trice i kucine ali ce svi ostati bez provizije sto me njavise "zabrinjava" .
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Tender za RTB Bor će biti objavljen u petak

Ministar ekonomije i potpredsednik Vlade Mlađan Dinkić izjavio je danas da će javni poziv za učešće u pretkvalifikacionom tenderu za Rudarsko topioničarski basen (RTB) "Bor" biti objavljen 11. jula u Fajnenšl tajmsu (Financial Times) i u domaćim sredstvima informisanja.

On je na konferenciji za novinare u Vladi Srbije rekao da će 30. septembar biti krajnji rok do kada će se znati ko se prijavio i ko je zainteresovan za RTB "Bor", a u zavisnosti od atraktivnosti prijavljenih kandidata, ići će se u dalje definisanje modela strateškog partnerstva sa državom.

Miinistar je najavio i druge tendere koji će biti raspisani do kraja jula.

Tu će biti "Prva petoletka" iz Trstenika, za koju se tender ponavlja, Metanolsko sirćetni kompleks "Kikinda", "Mostogradnja" iz Beograda, Geneksovi hoteli na Kopaoniku i FAP iz Priboja.

"Tender za JAT bi trebalo da bude objavljen do kraja jula, a rok za podnošenje ponuda do kraja septembra ove godine", rekao je Dinkić i dodao da bi do kraja ovog meseca trebalo da bude izabran i savetnik za inicijalnu javnu ponudu za "Telekom".

Ministar je najavio da će se promeniti model privatizacije "Galenike" i da će se ići na njenu tendersku većinsku privatizaciju.

Do kraja oktobra bi trebalo da na aukciju bude izneto 350 preduzeća, a na tenderima 40 firmi, rekao je on.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Švajcarci zainteresovani za RTB Bor

Predstavnici švajcarske kompanije Glenkor zainteresovani su za strateško partnerstvo sa Rudarsko-topioničarskim basenom (RTB) Bor.

U Ministarstvu ekonomije Srbije agenciji Beta je potvrđeno da je Glenkor, koji spada u vodeće svetske kompanije koje se bave trgovinom metala i energenata, zainteresovan za strateško partnerstvo sa RTB-om.

Glenkor je najveća kompanija koje je do sada pokazala interesovanje za RTB Bor.

Kompanija je osnovana 1974. godine i u početku se bavila prodajom metala i nemetala, rude i sirovom naftom.

Direktno i indirektno zapošljava više od 2.000 ljudi u više od 40 zemalja.

Prema najavama ministarstva ekonomije, predkvalifikacioni tender za izbor strateškog partnera za privatizaciju RTB-a trajaće do 30. septembra.

Pokušaji da se RTB proda na tenderima 2006. i 2007. godine bili su neuspešni jer prvoplasirani ponuđači - rumunski Kuprom i austrijski Atek, nisu uspeli da obezbede novac za isplate 400, odnosno 466 miliona dolara.

Ministar ekonomije Mlađan Dinkić je rekao ranije da Kuprom i Atek neće moći da se kvalifikuju za učešće na tendru za RTB, jer nisu ispunili obaveze iz prethodnih ugovora zbog čega se ne mogu smatrati solidnim investitorima.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.186
Borski bakar za Sevojno

Bor - Rudarsko topioničarski basen Bor će svakog meseca Valjaonici bakra Sevojno isporučivati 600 tona bakra, što je ozvaničeno potpisivanjem protokola generalnih direktora ove dve kompanije, Blagoja Spaskovskog i Dragana Subotića.

„Ovo je za nas važno pitanje jer nam zbog izvoza u Rusiju, Švajcarsku i druge zemlje treba bakar domaćeg porekla. Količina od 600 tona bakra mesečno zadovoljava naše potrebe u ovom trenutku i potpuno upošljava naše kapacitete. Uporedo sa daljim rastom i povećanjem kapaciteta, „porašće“ i ova količina“, ocenio je Subotić.

Prvi čovek borskog kombinata bakra, direktor Spaskovski zadovoljan je činjenicom da je RTB Bor stvorio uslove da poveća proizvodnju do te mere da već danas može garantovati Valjaonici dugoročno snabdevanje ovom količinom bakra.

Izvor: Danas
« Poslednja izmena: 26. Sep 2011, 14:41:09 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 09:18:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.