Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 05:17:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: suhoi vs f35 jedno vidjenje.....  (Pročitano 13189 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
e,da i ja zelim jos odavno da postavim ovo pitanje,ali ne bih da otvaram novu temu,pa cu pitati ovde...
moze li mi neko detaljno reci
zasto se avioni(pogotovu ruski) vise ne prave i ne ugledaju na dizajn i strukturu(popularno nazvanu,ako ne gresim-"raketa sa kabinom"  Smile) Mig-21 s obizrom da je dostizao 2.1 maha samo 10 godina posle perioda kada su avioni u upotrebi jedva dostizali brzinu od 500km/h?
pokazao je neverovatne sposobnosti,popularnost i efikasnost tokom svoje slube u citavom svetu,i izazvao cudjenje i divjenje mnogih,najvise zahvaljujuci svojoj brzini i okretljivosti...
zasto se onda odustaje od takvog dizajna aviona-dugo usko telo,sa motorom u sredini,celom duzinom i sa usisnikom ispred kabine...?  Smile Smile

@Ghost-ne razmumem tacno sta hoces da kazes...dobro,drago mi je da je otisao Lockheedu,nego sam mislio da kazem kakvi su smradovi u Pentagonu(dobro,to se vec odavno zna...) sto nisu dali posao MC.Daglasu,vec Boeingu.to je kao da ja hocu da mi neko napravi dobar tenk,i prijave se Omsk,Ural-Vagon-zavod i na primer fabrika gradjevinskih masina CAT(pretpostavimo da je bogatija i veca od ova dva).i ja,umesto da dam posao Omsku i Uralu,majstorima zanata da se nadmecu,ja dam samo Omsku,Ural ispalim bez reci,i dam CAT-u prolaz.i CAT,iako neiskusan,posto je bogatiji i uticajniji,uzme naravno i kupi Ural i pokupi sve njihove ideje i ljude,istoriju i tradiciju i onda napravi glupost koju i laik moze da oceni kao losu... Smile
znam da je glup primer,i da nije bas sjajan,ali cisto da razumes sta hocu da kazem.(glupo mi da uzimam primer Pere,Mike i Laze...  Smile Smile)
« Poslednja izmena: 08. Feb 2008, 17:27:07 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Citat
ne razmumem tacno sta hoces da kazes
Изгледа да се нисмо разумели, ја сам милсио да си ти мислио да је боинг победио у JSF програму.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
(hehehe..."ja sam mislio da si ti mislio..."  Smile  Smile ko u nekoj komediji...nista licno,@ghost,naravno!  Smile Smile)
jok...i predvidjao sam da ce Lockheed da pobedi(zaista mi se svidja ta kompanija.iako ne volim americku vojnu tehniku,oni su zaista sjajni.i gotivim ih zbog Sr-71...obozavam ga),ali nisam bio u toku,pa da pitam...
i ako/kad neko bude mogao da mi odgovori na pitanje,slobodno neka kaze...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
MiG-21 je tezak avion za letenje. Izuzetno nestabilan na malim brzinama, a brzina na sletanju mu je dosta velika. Da je takav koncept aviona imao buducnost, sigurno bi nastavili sa njim. Jedan od vecih nedostataka mu je i mali borbeni radijus.
Firma McDonnell Douglas se pripojila firmi Boeing. Oni i dalje rade ono sto su radili i ranije, samo pod drugim imenom. Pod Boeingom je i firma Rockwell.
Skoro je bila repriza emisije na nekom od kanala (Discovery, Nat. Geog. ili History) o tome kako je tekao tender za izbor novog aviona pad zajednickim nazivom JSF. Boeing-ov X-32 je odbijen iz slicnih razloga kao i pre toga (1991.) Northrop/McDonnell Douglas-ov YF-23.
Glavni proizvodjac F-35 jeste Lockheed Martin, ali jedan deo sklopova rade pogoni nekadasnjeg McDonnell Douglas i pogoni Northrop Grumman, koji su zajedno radili i na YF-23.
« Poslednja izmena: 08. Feb 2008, 19:56:19 od 211 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


nisam ljubitelj moderatora....grrrr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson z1010
northrop grumman je pravio i stari F14... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
hvala,lepo,gosn @211...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Evo i ja da dodam oko koncepta "rakete sa pilotom".
Poceo bih od usisnika, cija je uloga da obezbedi "zdravu" struju vazduha motoru. Kod MiG-21 je postavljen tako da on idealno radi pri pravolinijskom letu, dok pri manevrima, narocito kod vecih napadnih uglova gubi efikasnost i nije kao takav pogodan za manevrisanje.
Dalje, motor, koji je u to vreme bio zaista dobar i davao dosta snage za relativno mali avion, je bio odlican, ali i veliki potrosac goriva, narocito kada radi u rezimu dodatnog sagorevanja, sto je imalo za posledicu drasticno smanjenje borbenog radijusa i samim tim smanjenje vremena zadrzavanja u borbenoj zoni.
Aerodinamicki koncept je takodje bio podredjen maximalnoj brzini, dakle cilindricno telo sa krilima malog otpora, dakle tanki aeroprofili, i jedna novotarija u to vreme, delta krilo. Delta krilo ima svoje prednosti ali i mane. Delta krilo je omogucavalo dobru kontrolu prilikom leta nadzvucnim brzinama, ali je bio problem gubitka energije prilikom manevrisanja tokom borbi, koje su se i pored predvidjanja i dalje desavale na dozvucnim brzinama, izmedju 600 i 800 km/h. Jos jedanproblem je bio gubitak kontrole na malim brzinama, tako da je minimalna brzina pri sletanju daleko veca od klasicne koncepcije, sto rezultuje povecanjem duzine poletno sletne staze. A cesto se kaze za MiG-21 da on ne slece, vec da on kontrolisano pada, sto nije daleko od istine.
Nakon Vijetnamskog rata teorija o avionu raketi koji treba samo da sto brze stigne do cilja kako bi ga napao raketama i da se vrati u bazu je otisla u zaborav i islo se ka pravljenju masine visokih manevarskih sposobnosti koja ce u dogfightu da pobedi protivnika.
Vec sledeca generacija aviona je isla ka tom cilju putem promenljive geometrije krila, a zatim i trapeznim krilom sa strejkovima kod MiG-29 i Su-27 koji postizu sjajne rezultate u manevru, ali su sposobni i da idu brze od zvuka kada je to potrebno.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
nek sam proklet ako ti ne upises pilotsku sluzbu i postanes vrhunski pilot,ili strucnjak...  Smile Smile Smile
hvala,@ramone...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Sony xperia
E, a sada da nesto pitam. Citam, citam, i opet citam postove, ali nikako da sklopim odgovor na pitanje, ko ima bolje avione. Negde sam pre 15-ak god. citao da su Ameri sami priznali da su Rusi deceniju ispred njih. Pa onda da su se ti isti Ameri 'vatali za glavu , kada su videli sta Suhoj radi, na izlozbi u Parizu. Citajuci Vase postove, deluje kao da su Amerikanci stigli, pa i prestigli Ruse. A opet sa druge strane, sami Rusi su izjavili, i to negde citah, da sa najnovijim Suhojem, su dostigli maksimum u perfomansama, jer ljudski organizam jednostavno ne moze vise izdrzati. Nije im problem, napraviti avion sa jos boljim perfomansama, ali je ogranicenje, organizam.
Sta je uopste tacno, ko je dokle otiso, ima li uopste prednosti jednog nad drugim ???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


nisam ljubitelj moderatora....grrrr

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 629
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson z1010
а у чему су то амери престигли русе у авионици?који то амерички авион има боље маневарске карактеристике од фамилије Су27+... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 05:17:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.