Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nezadovoljan samim sobom(ne voleti sebe)  (Pročitano 12386 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Мој одговор је био реплика на Теодорин...

Независно једно од другог: љубав према себи као предуслов љубави према другим бићима, и егоцентричност у смислу да је човек себи најпречи и најважнији. Тек кад се ове две категорије преклопе, интезивирају и умешају једна у другу, реч је о нарцизму...
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N97
Nezadovoljstvo je ono shto gura choveka napred, i shto ga tera da se usavrshava.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 
Citat
Да... али ако сам себи ниси на првом месту, коме ћеш бити?
Da,ako ne volis sebe nece te ni drugi voleti ..

eto egocentricne izjave...
malo bih da obrnem ugao posmatranja: ako ne volis sebe, tesko da ces voleti druge!
sto je takodje egocentricno, jer podrazumeva rad na vlastitoj osobi...
a kako drugacije? od sebe pobeci ne mozemo  Smile

Nezadovoljstvo je ono shto gura choveka napred, i shto ga tera da se usavrshava.

svakako... ali moramo znati sta nas to cini nezadovoljnim, i raditi na tome.
a ne kukati mene niko ne voli, pa ni ja sam sebe ne volim... da sam neko drugi, ni ja sebe ovakvog ne bih voleo itd.  Smile


« Poslednja izmena: 06. Feb 2008, 11:14:12 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (gutsy)
mob
SonyEricsson k310i
Citat
eto egocentricne izjave...
Egoizam i ljubav su dve razlicite stvari kao i zaljubljenost i ljubav.Egoizam je imaginarna i ne stvarna slika o sebi ka i zaljubljenost samo sto je ovde ta slika o nekome drugom.  A ljubav je kada nekoga upoznas shvatis da ima odredjene mane ali ne prestajes da ga volis.U prvom slucaju kada smo mi u pitanju umislimo da smo neko ko nismo i kada shvatimo da nismo to sto smo misli onda dolazi do razocarenja u sebe i pocinjemo da mrzimo sebe e tako je i kod zaljubljenosti samo sto tada pocinjemo da mrzimo drugoga jer nije onakav kavog smo zamisljali.

Citat
svakako... ali moramo znati sta nas to cini nezadovoljnim, i raditi na tome.
Da raditi na tome eli ne biti ne zadovaljan dok to nesto ne dobijes.Na primer volecu sebe i postovacu,a i drugi ce me postovati kada uradim to i to ili kada postignem to i to. I onda sve dok ne postignemo to i to mi smo ne zadovoljni.Ne ja sam voljena i cenjena ospoba mene (Bog)ljudi vole  i moje je da ja volim njih....Tek sa takvim stavom i sa takvim razmisljanjem moze se nekako nesto i postici ali sa kukanjem i trazenjem da nas drugi vole nikako.Ako mi istinski nekoga volimo ne postoji mogucnost da i nas taj neko ne zavoli.LJubav nije jednostrana ona je povratna.Ako nas neko ne voli treba se zapitati da li i mi njega volimo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Ako mi istinski nekoga volimo ne postoji mogucnost da i nas taj neko ne zavoli.
Ох, постоји, и те како...

Ево, бићу искрена, па ме слободно искритикујте и жигошите... Ја јесам егоцентрична особа, на граници са себичношћу... И чим сам са тим начисто, имам могућност да радим на себи и то поправим...
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;

Vecina ljudi po meni je ne zadovoljana sobom ili ti ne voli sebe.


Pazi, u jednu ruku si u pravu, jer smo stalno bombardovani slikama savrsenstva, pocev od reklame za supu, gde cela porodica sa kecevima u ustima sedi za stolom, MTV spotova gde su tela devojaka oblikovana do savrsenstva, i muskaraca sa nabubrelim plocicama na stomacima, biznismena sa basnoslovnim bankovnim racunima, i onda, ako sebe vidis kao prosecnu jedinku, shvatis da nisi savrsen ( naspram "savrsenstva" koje ti se servira), i pocnes da osecas neki vid nezadovoljstva sobom, ili dosad ucinjenim. To je potpuno normalno, javlja se povremeno u fazama zivota ( ljudi vole cesto da se porede sa drugima, i obicno kazu "e taj ima to i to, a ja nemam", sto je potpuno pogresno), ne ukljucuje permanentno nezadovoljstvo, covek shvati da nije savrsen ( zar nije lepota upravo u  nesavrsenosti?) i nauci da zivi sa tim.
E sad, ne voleti sebe bez nekog posebnog razloga, biti podlozan kritici, pa nakon svakog negativnog komentara na racun duzine nosa padati u depresiju, preispitivati se je svakako poremecaj. Odredjenu kolicinu samoljublja moras da posedujes, i ona je obicno proporcionalna kvalitetu tvog zivota, tipa ; smuvao si najlepsu devojku u kraju - utice na samopouzdanje, i osecas jednu vrstu psiho-emotivnog zadovoljenja  sobom jer si to uspeo. U kontra situaciji, ne mozes da probas da smuvas devojku jer nemas sta da potenciras kao svoje dobre osobine i kvalitete ako ne volis sebe, a ako ne probas, savladace te osecaj krivice, tako da gubis x2.

U svakom slucaju, prihvatanje svojih postupaka, reci, vrlina, mana, kvaliteta, dela je neki put pronalazenja samog sebe...I onda kad uspes objektivno da obradis sebe kao licnost, i prihvatis sve pozitivno i negativno, nasao si mir, i tek onda mozes ocekivati da te neko prihvati, bas takvog.
« Poslednja izmena: 06. Feb 2008, 16:54:33 od dare_ »
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Problem je sto glupi (odvratno glupi i narcisoidni) vole sebe, a pametni (dobri jel?) se boje da ne ispadnu narcisoidni. Generalizacija naravno ne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (gutsy)
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Problem je sto glupi (odvratno glupi i narcisoidni) vole sebe
Ma ne nevole oni sebe vec sliku koju imaju o sebi a ta slika je da su bolji nego sto jesu

Citat
pametni (dobri jel?) se boje da ne ispadnu narcisoidni.
To da...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Necu da zivim hiljadu godina hocu sad i hocu sve!

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 138
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Mislim da je sve stvar ubedjenja.Ako si imao tesko detinjstvo u kojem su ti roditelji stalno govorili - ubedjivali te da si glup, los, i sve najgore, male su sanse da ces kroz zivot biti bez kompleksa i da ces "voleti sebe".Mislim da te takvo iskustvo makar i podsvesno prati kroz zivot.Medjutim, postoje ljudi koje su roditelji beskrajno obasipali paznjom u detinjstvu i uzdizali ih do besvesti, takvi ljudi su kasnije se odrazili kao sebicnjaci, narcisi...Ne znam sta je gore.Mada sve to ne mora da znaci!Ponekad je sve to samo posledica depresije koja je moguce da se genski nasledjuje.Sve u svemu sve to nije zdravo ni normalno.I "najgora osoba" na svetu u sebi nosi bezbroj pozitivnih osobina i razlog da bude vredna i voljena i od same sebe i od drugih ljudi.
IP sačuvana
social share
Ne zelim da zivim hiljadu godina hocu sad i hocu sve!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (gutsy)
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Ako si imao tesko detinjstvo u kojem su ti roditelji stalno govorili - ubedjivali te da si glup, los, i sve najgore, male su sanse da ces kroz zivot biti bez kompleksa i da ces "voleti sebe".
Nisu tu samo roitelji tu je i drustvo koje se na isti nacin ophodi prema toj osobi.

Citat
I "najgora osoba" na svetu u sebi nosi bezbroj pozitivnih osobina i razlog da bude vredna i voljena i od same sebe i od drugih ljudi.
U svakome od nas lezi seme velicine.Ako mi cerujemo u tu osobu mi to seme zalivamo i dosvoljaamo mu da rate.Zato je najvaznije da mi ukazemo drugim ljudima da su vredni ne bi li oni isto tako mislili o sebi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.