Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:56:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Muškarci i raskid [1]  (Pročitano 24579 puta)
04. Feb 2008, 09:27:18
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Muškarci i raskid [1]

Svi znamo koliko raskid sa dragom osobom može biti težak i koliko je napora potrebno da se stvari ponovo vrate na poziciju koja je postojala pre ulaska u vezu. Da li je moguće dati odgovor na brojna pitanja koja se javljaju nakon prekida veze i da li postoji način da se novonastale bure brže uplovi u mirnije vode?



“ Bio je to najveći bol koji sam mogao da osetim , a da to nije bolnica” D.S. 41 godina, Raskid veze ili razvod su jedni od najtežih iskustava koje ikada možete imati. Muškarci ukazuju na intenzivna iskustva tokom različitih faza raskida.

Ovo su neka od njih sa vrlo duge liste:
- frustrirani, bespomoćni i ljuti
- beznadežni
- vrti im se u glavi od rojeva misli
- osećaju olakšanje jer se različitosti sada otvoreno saopštavaju
- odlučni da nastave sa započetom “bitkom”
- sami i tužni
- zbunjeni i povređeni

Svi ovi odgovori su bolni i stresni ali su savršeno normalni. Velika je mogućnost da ste doživeli i druga, slična osećanja. Dobra vest je da većina muškaraca suočena sa ovim intenzivnim osećanjima, ipak preživi. Čak šta više nastave da žive srećne i ispunjene živote. Ne tako dobra vest je da je za sve ovo potrebno vreme.



“ Život ide na bolje. Raskid daje mogućnost za lični razvoj. ipak ako zatreba ne stidite se da zatražite pomoć.” M.L. 48,

Raskid i tugovanje


Možda već znate kako je to kad žalite smrt svog bliskog prijatelja ili rođaka. Nekada se mislilo da su ova dva događaja slična. ipak mnogobrojni muškarci ukazuju da je raskid još teži. Raskid je mnogo kompleksniji i može da uključuje i:
- gubitak partnera
- gubitak prijatelja i nekadašnjeg društvenog života
- gubitak smisla života i identiteta
- gubitak snova

Ovi gubici su naročito teški:
- ako vi prvi niste želeli raskid
- ako ste još uvek “u vezi” a za to ne postoji stvarni razlog i nada

Dodatno raskid znači:
- praktične stvari postaju teže, na pr. kupovina
- promene u mnogim našim odnosima sa drugima

Put raskida je retko kada ravna linija. Naći ćete se u situacijama da doživljavate uspone i padove koji prate tugovanje i gubitak. Prekopavaćete po vašim sećanjima i osećanjima koje ste ostavili za sobom. Vaša snaga i briga o samom sebi biće stavljeni na test. Ne dozvolite nikome da vam kaže kako treba da tugujete. Pronađite sami šta vam pomaže.

Možete naći utehu tako što ćete se koncentisati na posao, sport ili hobije ili ćete planirati vašu budućnost. Razgovarajte sa prijeljima bilo muškim ili ženskim. Razgovor pomaže. Nekima će biti teško da vas saslušaju. Pronađite one koji to mogu i žele.



“ Suočio sam se sa svojim strahovima tako što sam se obratio terapeutu i tako što sam ustajao rano svako jutro, svako jutro,svako jutro i tako što sam često vozio bicikl.” A.M. , nakon 6 meseci raskida

Da li možete da prepoznate i pokažete svoja osećanja?

Neki od nas nisu naviknuti da se suoče sa problemima koje ne mogu da reše. Možemo imati napade ljutine ili besa, piti previše alkohola, raditi puno ili postati izolovani i sami.

Izbori koje možete napraviti


Saznanje da imate izbor pruža vam mogućnost da preuzmete određen stepen kontrole sopstvenog života. Možda vam neće biti lako kada ste preplavljeni intenzivnim osećanjima. Ali izbori postoje. Vremenom ćete početi da primećujete mogućnosti koje su vam na raspolaganju. Evo liste nekih od izbora koje su drugi muškarci napravili kada se prisete svojih raskida.

Možete da izaberete da:
- privatite činjenicu da je gotovo
- preživeti dan za danom
- ne izigravati žrtvu
- razgovarati o raskidu i postepeno se oporavljati i jačati

“Biti razuman čovek u nerazumnoj situaciji.”


Vi i vaš bivši partner.


Da li se sećate:
- Ko je slao novogodišnje čestitke svake godine?
- Ko je od vas znao sve o dešavanjima u porodici ili komšiluku
- Ko je zvao prijatelje u posetu?

Za mnoge od nas uspostavljanje i održavanje socijalnih kontakata nije bilo u našem “opisu posla”. Time su se bavile žene. Takođe vrlo često ne žalimo da tražimo podršku. Socijalno povlačenje može smanjti broj osoba sa kojima možemo da popričamo o stresogenim događajima koji su nas zadesili. Bez prijatelja oko nas koji će nas podržati osećaćemo se izolovano i usamljeno. Sve ovo povećava rizik od produžene depresije, traženju spasa u alkoholu ili drogi, a nekad čak i dizanju ruke na sebe.

B92
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Ko je započeo raskid?

“ Ovo mi je bio najgori period života. Mislio sam da se nikada više neću nasmejati. Bio sam uplašen i osećao sam se usamljeno”. J.R. 28 godina


Većima muškaraca ne započinje raskid. U stvari 21% svih raskida je inicirano od strane muškaraca (podaci istraživanja u SAD iz 1997.)

inicijatori raskida:

Žena (64%)
Muškarci (21%)
Sporazumno (15%)
“Kako to da sam ja jedini koji se kida?”

Ukoliko niste vi inicirali raskid može izgledati da se vi borite dok vaš partner izdržava raskid mnogo bolje.
Ukoliko je ona razmišljala o raskidu već neko vreme, verovatno je ona već prošla kroz neke od emocija koje vi sada proživljavate.

Kao odgovor na to vi se možete:
- osećati bespomoćno
- biti manje spremni za raskid
- imati osećaj da situacija nije fer
- doživljavati razne ekstremne emocije kao što su bes i frustracija

Razlike između onog koji je inicirao raskid i onog drugog i incijator i ne-inicijator imaju intenzivna osećanja, ali su ih doživljavali u različito vreme, pre ili posle raskida. inicijator uglavnom doživljava stres pre, dok druga strana isto to doživljava posle raskida. U oba slučaja možete se osećati kao da ste na “emocionalnom” toboganu.

Poruke mešovite sadržine
Nekim muškarcima pada teško da private činjenicu da je veza okončana, nadajući se da će partner promeniti mišljenje. Mogu pogrešno protumačiti signale i čak se ponašati previše susretljivo. Time se započinje serija nesporazuma koji se obično završavaju svađom. i inicijator i ne-inicijator mogu da imaju osećaj krivice, da se osećaju neshvaćeno, da predlažu obnavljanje veze, da se osećaju odbačenim ili posramljenim.

Kako izbeći nejasne (dvosmislene) poruke
Muškarci koji su se našli u ovom bolnom lancu preporučuju da se raščisti sa tim da je veze prekinuta. Oni predlažu:
- da se prekinu kontakti sa njom (na pr. da razgovarate telefonom jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje, pa čak i mesečno)
- da prekinete da izlazite sa njom
- da prekinete da joj činite usluge
- da prekinete sa seksom
- da prekinete da je tešite

Potsetite sebe da nema dokaza da će se ona vratiti ukoliko ona sama to ne kaže. Razdvojeni ljudi ponakad izgrade prijateljske odnose. Ali za to je potrebno mnogo vremena i ako se desi ovome obično prethodi dugi period bez ikakvog kontakta. Emocionalnim vezama nastalim tokom vaše veze je potrebno puno vremena da se razvežu.

B92
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N97
Znate kako, mushkarci su sa Marsa, a raskidi sa Venere. Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia n80
muški samo naprave situaciju da žena (pop..) i onda je natjeraju da ona prekine.
I sam sam znao to radit Smile Smile Smile  Smile Smile
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Нећу сад да будем безобразна, па да кажем какви мушкарци то раде...
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
senzibilni?  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Они који желе да прекину везу на културан и достојанствен начин, са поштовањем и (бившег) партнера и времена које су провели заједно, имаће довољно људскости и храбрости да отворено каже да жели прекид везе и навешће разлоге за то...

Или сам ја ипак превелики утописта...
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
B@mbin@ nisi utopista,to bi bilo realno u normalnom svetu,a posto mi zivimo (ne)normalnom svetu sve dopusteno Smile
ps.opet ti pobegao avatar Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
 Smile htela sam da te povucem za jezik...

Smile al sve mi se cini da je malo takvih koji to rade tako kako si opisala...
ljudima ili vise nije stalo, ili ona druga strana ne zeli da prihvati razloge, ili... sta god, uglavnom to ne biva tako, tako da ispadas utopista  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
B@mbin@ nisi utopista,to bi bilo realno u normalnom svetu,a posto mi zivimo (ne)normalnom svetu sve dopusteno Smile
ps.opet ti pobegao avatar Smile
Smile Побег'о... и каже да се неће више враћати... Шта ћу...
Smile htela sam da te povucem za jezik...

 Smile al sve mi se cini da je malo takvih koji to rade tako kako si opisala...
ljudima ili vise nije stalo, ili ona druga strana ne zeli da prihvati razloge, ili... sta god, uglavnom to ne biva tako, tako da ispadas utopista  Smile
А тако значи...?!  Smile  Smile Smile Знаш да то уопште није тешко - мене повући за језик...  Smile

Ма знам да сам мало (хоћу рећи - "мало") утописта, те и идеалиста... Не ваља то, али када би људи били мало више вођени здравом логиком и основном емоционалном културом, овај свет би био много лепше место...

Елем, не бих себи, рецимо, никада дозволила раскид (са моје стране) којим бих пљунула по целој вези, нарочито ако ми је нешто значила... Па све и да ми је особа са којом раскидам црни непријатељ у међувремену постала, нашла бих довољно људскости у себи и снаге да јој цивилизовано саопштим шта и како даље...
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:56:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.