Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Unutrasnje granice Federativne Narodna Republike Jugoslavije  (Pročitano 41149 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
Dok su druge banovine u tadašnjoj Jugoslaviji bile samo administrativne oblasti (kao danas županije u Hrvatskoj), Banovina Hrvatska dobila je niz autonomnih nadležnosti. Bilo je predviđeno osnivanje Sabora banovine Hrvatske, ali održavanje izbora stalno je odgađano zbog ratne situacije (mnogo ljudi stalno mobilizirano). Glavno neriješeno pitanje bila je nadležnost nad žandarmerijom: HSS je tražio da bude podređena banu, što srpska strana nije prihvatila i ona ostaje dio vojske (vidi: Banovina Hrvatska#Odluke Stojadinovićeve vlade).

Maček je želio da hrvatskim banom bude imenovan August Košutić, međutim u dogovoru s knezom Pavlom imenovan je dr. Ivan Šubašić, pomirljiv čovjek koji je manje smetao srbijanskim političarima.

ndh je izgubila dalmaciju, međimurje i baranju, odnosno je cijela bila podijeljena između njemaca i talijana a za hrvatskog kralja je imenovan neki digić tako da ne znam kako smo mi to teritorijalno profitirali sa ndh
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2342
Zastava Croatia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Samsung SGH-I560
ndh je ništa, nula bodova. prodati jezgro hrvatske države, radi nekih vukojebina gdje hrvata nikad nije ni bilo sve radi nekog mita da je hrvatska do drine. hrvatska nikada nije bila do drine, ili je to krajnje upitno je li ikada bila.
IP sačuvana
social share
You better watch out, You better not cry, You better not pout, I'm telling you why...

Bad Blue Boys are coming to town...

"Ja sam veliki prijatelj Hrvatske, to se nikada neće promijeniti." - Jorg Haider RIP
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 546
Zastava Pula, Istra, Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ndh je ništa, nula bodova. prodati jezgro hrvatske države, radi nekih vukojebina gdje hrvata nikad nije ni bilo sve radi nekog mita da je hrvatska do drine. hrvatska nikada nije bila do drine, ili je to krajnje upitno je li ikada bila.
Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
pa kako su ustaše bile nezadovoljne granicama u banovini hrvatskoj a bilo je predratno stanje bilo im je na izbor ili se boriti za jugoslaviju i banovinu hrvatsku ili paktirati sa hitlerom i musolinijem pa nešto ušićariti i formirati hrvatsku do drine

e sad kako su morali dalmaciju predati talijanima odabrali su nekog jazavca talijana za kralja hrvatske ne bi li i ti talijanima predani teritoriji ostali na neki način u hrvatskoj a kao pod talijanskim/hrvatskim kraljem koji je trebao biti samo "fikus"

malo su se stvari popravile kad su talijani kapitulirali i kad se reintegrirala dalmacija i istra ali najveća propuštena šansa je bio puč lorković-vokić

da je to uspjelo, da smo tada odbacili hitlera i prešli saveznicima, kako su to talijani napravili, potpali bi pod zaštitu amerikanaca i engleza, kontra rusije komunističke i komunističkih partizana, hrvatska bi bila puno veća nego danas, a već bi bila i u nat0-u i eu
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 546
Zastava Pula, Istra, Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
malo su se stvari popravile kad su talijani kapitulirali i kad se reintegrirala dalmacija i istra ali najveća propuštena šansa je bio puč lorković-vokić

da je to uspjelo, da smo tada odbacili hitlera i prešli saveznicima, kako su to talijani napravili, potpali bi pod zaštitu amerikanaca i engleza, kontra rusije komunističke i komunističkih partizana, hrvatska bi bila puno veća nego danas, a već bi bila i u nat0-u i eu
Smile
Za Dalmaciju neznam - možda, najvjerojatnije
Ali Istra bi i u tom slučaju ostala Talijanima. Englezi su u Puli bili do 1947 i forsirali su ostanak Istre, barem zapadne obale u Italiji
Poznata su sranja oko zone A, zone B ... "život damo Trst ne damo" itd.itd.

Ko hoće nek se ljuti ... nama je Tito zakon i uvijek će biti !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
kome to nama?

djeci partizanskih oficira ili mladeži "močvare"?

ko zna, izborili bi se mi za istru na isti način na koji su to napravili partizani, isti bi nam bio legitimitet da smo završili na pobjedničkoj strani
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 546
Zastava Pula, Istra, Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
kome to nama?
Istranima, ako nisi shvatio
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
malo su se stvari popravile kad su talijani kapitulirali i kad se reintegrirala dalmacija i istra ali najveća propuštena šansa je bio puč lorković-vokić

da je to uspjelo, da smo tada odbacili hitlera i prešli saveznicima, kako su to talijani napravili, potpali bi pod zaštitu amerikanaca i engleza, kontra rusije komunističke i komunističkih partizana, hrvatska bi bila puno veća nego danas, a već bi bila i u nat0-u i eu
Smile
Za Dalmaciju neznam - možda, najvjerojatnije
Ali Istra bi i u tom slučaju ostala Talijanima. Englezi su u Puli bili do 1947 i forsirali su ostanak Istre, barem zapadne obale u Italiji
Poznata su sranja oko zone A, zone B ... "život damo Trst ne damo" itd.itd.

Ko hoće nek se ljuti ... nama je Tito zakon i uvijek će biti !
Samo da se zna tada je i Srbija (bez obzira na ožiljke rata ) energično podržavala demonstracijama i mobilizacijom pravo Hrvatske na Istru. Na žalost Hrvatska nikad, pa ni sad, nije demonstrirala pravo Srba na svoje prirodne zemlje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1340
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
shvatio sam

ali kojim istranima?

više je hrvata stradalo za vrijeme njegove vladavine nego ikad prije

zato te pitam kome je bio dobar?

simijon: hrvatska je priznala srbiju u njenim granicama, današnjim granicama
IP sačuvana
social share
snaga udarca mi varira
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 546
Zastava Pula, Istra, Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Samo da se zna tada je i Srbija (bez obzira na ožiljke rata ) energično podržavala demonstracijama i mobilizacijom pravo Hrvatske na Istru. Na žalost Hrvatska nikad, pa ni sad, nije demonstrirala pravo Srba na svoje prirodne zemlje.
Smile
Simijon, ako misliš na Kosovo - mislim da Hrvatska potpuno indiferentno gleda na sve to, kao vaš problem

Ali,  moraš priznati - neda se uspoređivati Kosovo u Srbiji i Istra u Hrvatskoj
Vi ste pogrešnom politikom na Kosovu spali na malu manjinu (koliko? manje od 10% ???) ... kod mene u Istri, Hrvati su uvijek bili većinski narod - još od prvih Austrougarskih popisa stanovništva iz sredine 19 st. - pa sve do danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.058 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.