Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:29:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Top Ten (The Greatest Ever)  (Pročitano 10063 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ma samo nastavi. Svaka cast na temi. Ne obaziri se na komentare kada si sve lepo objasnio u prvom postu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2567
Zastava Srbija(VS)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung U700
Hvala na podrsci.... Smile  Pokusavam da nadjem jos nesto....

i nasao sam...:
Malo je drugaciji raspored ali snacicete se....opet sa discovery sajta...ali ne USA nego UK....zato je malo drugacije...


Top Ten Fighter Planes:

Ever since the movie Top Gun starring Tom Cruise, everybody knows, if they didn't already, that flying a jet fighter "is better than sex". And listening to the experts in this episode of The Greatest Ever may well lead you to believe there is some truth in this. Roaring through the skies at over 2,000 km/h is certainly guaranteed to get anyone's pulse racing. But apart from providing the sheer thrill of flying extremely fast, these jets also have a deadly serious task. In battle situations they drop precision guided bombs on houses and fire laser rockets at other planes. Command of the skies has always been the decisive factor in war. Our experts have put together ten legendary fighter planes in an all-time top ten - make up your own mind about which you would like to fly with.



F117 Stealth Fighter Year 1983

Engines 2 x General Electric F404-GE-F1D1 Turbofans
Range approx. 1,110 km
Weight 13,400 kg
Top speed approx. 1,040 km/h Dimensions
Length: 20.08 m, Height: 3.78 m, Wingspan: 13.20 m
Rank 10th

DR 1 Fokker Triplane Year 1917

Engine LeRhône type J
Range 298 km
Weight 405 kg
Top speed 185 km/h
Dimensions Length: 5.77 m, Height: 2.95 m, Wingspan:
7.19 m
Rank 9th

Mitsubishi Zero (A6M2) Year 1937

Engine 1 Nakajima NK1C Sakae 12
Range 3,107 km
Weight 1,680 kg
Top speed 533.5 km/h
Dimensions Length: 9.06 m, Height: 3.05 m, Wingspan:
12 m
Rank 8th

Harrier Jump Jet (AV-8B Harrier II) Year 1985

Engine 1 Rolls-Royce F402-RR-408
Range 1,000 km
Weight 10,410 kg
Top speed 1,000 km/h
Dimensions Length: 14.11 m, Height: 3.6 m, Wingspan:
9.24 m
Rank 7th

F 86 Sabre Year 1949

Engine General Electric J47-GE-17B
Range 870 km
Weight 9,136 kg
Top speed 1,107 km/h
Dimensions Length: 12.27 m, Height: 4.57 m, Wingspan:
11.92 m
Rank 6th

Messerschmidt ME109 Year 1937

Engine Daimler-Benz DB 605A
Range 550 km
Weight 2,600 kg
Top speed 635 km/h
Dimensions Length: 8.94 m, Height: 2.59 m, Wingspan:
9.92 m
Rank 5th

F 18 Super Hornet Year 1983

Engines 2 F414-GE-400 turbofans
Range 2,453 km
Weight 29,932 kg (max.)
Top speed 2,145 km/h
Dimensions Length: 18.5 m, Height: 4.87 m, Wingspan:
13.68 m
Rank 4th

MIG 21 (F-13 / Fishbed C) Year 1959

Engine 1 Tumanski R-11F-300 jet
Range 1,640 km
Weight 4,600 kg
Top speed 2,093 km/h
Dimensions Length: 15.77 m, Height: 7.16 m, Wingspan:
4.80 m
Rank 3rd

Supermarine Spitfire Year 1938

Engine 1 Rolls Royce Merlin 45
Range 580 km
Weight 3,300 kg
Top speed 520 km/h
Dimensions Length: 10.77 m, Height: 3.90 m, Wingspan:
11.23 m
Rank 2nd

M51 Mustang Year 1941

Engine 1 Rolls-Royce/Packard Merlin V-1650-7
Range 2,000 km
Weight 3,450 kg
Top speed 703 km/h
Dimensions Length: 9.82 m, Height: 4.16 m, Wingspan:
11.28 m
Rank 1st


Slike:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

10-f117.jpg
(15.43 KB, 300x225)
09-DR 1 Fokker Triplane Year 1917.jpg
(16.46 KB, 300x191)
08-Mitsubishi Zero (A6M2) Year 1937.jpg
(140.41 KB, 766x398)
07-AV-8B Harrier.jpg
(27.23 KB, 630x426)
06-F 86 Sabre Year 1949.gif
(59.52 KB, 600x469)
05-me109.jpg
(39.6 KB, 432x229)
04-F 18 Super Hornet Year 1983.jpg
(14.45 KB, 230x158)
03-mig21.jpg
(12.44 KB, 400x266)
02-SPITFIRE.jpg
(38.05 KB, 582x384)
01-P51.jpg
(12.55 KB, 375x249)
« Poslednja izmena: 29. Jan 2008, 19:45:42 od Phillip$ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2567
Zastava Srbija(VS)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung U700
Top Ten Helicopters:


Erickson S64 [10th place]

The Erickson S64 Aircrane helicopter is produced by the Erickson Aircrane company, USA. The Aircrane can be fitted with a 10,000 liter fixed retardant tank to assist in the control of bushfires. The S64E has a lift capacity of 10 tons at sea level and the S64F has a lift capacity of 12.5 tons at sea level.

Lama [9th place]

The Aérospatiale Lama is a light helicopter originally manufactured by Sud Aviation and later Aérospatiale of France. It was mostly used for military purposes in observation, photography, air/sea rescue, liaison and training but it has also carried anti-tank missiles and homing torpedoes.

Indian Hindustan Aeronautics Limited license-built Lama called Cheetahs regularly deploy at 7500 meters to forward observation outposts and air bases of the Indian Air Force in the Himalaya mountain ranges.

CH-47 Chinook [8th place]

The Boeing CH-47 Chinook is a versatile, twin-engine, tandem rotor heavy-lift helicopter. The contra-rotating rotors eliminate the need for a rear vertical rotor, allowing all power to be used for lift and thrust, giving a top speed of 315 km/h.

Its primary roles include troop movement, artillery emplacement, and battlefield re-supply.

Bell 206 JetRanger [7th place]

The Bell Helicopter Model 206 JetRanger is a two-bladed main rotor, turbine powered helicopter with a conventional, two-bladed tail rotor. The Model 206 originated in the early 1960s as an entry in a United States Army competition for a light observation helicopter. Although Bell lost the contract, the Model 206A JetRanger entered the civilian market in 1967.

The JetRanger is popular with news media for traffic and news reporting. The Army eventually selected the 206 for use as the OH-58 Kiowa, fulfilling its originally intended role.

Sea King [6th place]

The Sikorsky S-61, better known by its US military designation H-3 Sea King, is a twin-engined multi-purpose helicopter. It was used primarily for anti-submarine warfare, but also served in anti-ship, search and rescue, transport, communications, executive transport and Airborne Early Warning roles.

Westland Lynx [5th place]

The Westland Lynx is a helicopter designed and built by Westland, UK. As part of the Anglo-French helicopter agreement signed in February 1967 the French company Aérospatiale were given a work share in the manufacturing program.

it broke the world record over 15 and 25 km by flying at 321.74 km/h. It also set a new 100 km closed circuit record shortly afterwards, flying at 318.504 km/h.

Mil Mi-26 [4th place]

The Mil Mi-26 is a Russian/Soviet heavy transport helicopter in service in civilian and military roles. It is the heaviest and most powerful helicopter in production.

The Mi-26 was designed for military and civil use and intended to be able to lift more than any previous helicopter. The Mi-26 was the first helicopter to operate with an eight-blade rotor.

AH-64 Apache [3rd place]

The Boeing AH-64 Apache is the United States Army`s principal attack helicopter. The advanced model, the AH-64D Apache Longbow, is equipped with an improved sensor suite and weapon systems.

The key improvement over the A-variant is the AN/APG-78 Longbow dome installed over the main rotor which houses a millimeter-wave Fire Control Radar target acquisition system. The elevated position of the radome allows detection and missile engagement of targets even when the helicopter itself is concealed by an obstacle.

Robinson R22 [2nd place]

The Robinson Helicopter Company of Torrance, California manufactures more civil helicopters than any other company in the world.

Though originally designed primarily as a small two-seat helicopter for personal use, the Robinson R22 has become a popular pilot training helicopter due to its low purchase price and low maintenance and operating costs.

UH-1 Iroquois (Huey) [1st place]

The Bell Helicopter UH-1 Iroquois, commonly known as the `Huey`, is a multipurpose military helicopter, famous for its use in the Vietnam war.

The UH-1 was developed from 1955 US Army trials with the Bell Model 204. The initial designation of HU-1 (helicopter utility) led to its nickname, Huey.

The UH-1 has long become a symbol of US involvement in South East Asia and Vietnam, and as a result of that conflict, has become one of the world`s most recognized helicopters.

In Vietnam primary missions included general support, air assault, cargo transport, aero medical evacuation, search and rescue, electronic warfare, and later, ground attack.

Slike:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Sritharan_news_1166492953390.jpg
(75.42 KB, 380x410)
Sritharan_news_1166495668750.jpg
(51.23 KB, 380x242)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
ovakve ocene jedino i prihvataju u americi...
niko normalan ne bi pravio ovakva poredjenja i liste.nije ni cudo,kad ih prave ili traktoristi,ili lovci,ili piloti skola letenja,ili najveci sabani...
znam ja da se radi o gratest EVER,ali ovo je smesno.80% cine americke stvari,a ostala remek-dela se zanemaruju i pljuju...
@Philip$-nista licno,neka stoji tema,da se vide ocene,ali treba dobro razmisliti i preslisati se pre nego sto se uzmu u obzir ovakve budalastine... Smile :-kno,dobro,sama tema je detaljna. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2567
Zastava Srbija(VS)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung U700
Ma opusteno....nisam ja pravio liste...  Mislim postoje neki delovi sa kojim se ne slazem....ali mislim da nije bas tako kao sto si ti predstavio....  Mislim pravili su ih strucni ljudi....  mozda ameri i jesu malo favorizovani....ali mislim da je dobar deo ovoga na mestu....ali dobro misljenja se razlikuju....

Sa cim se ti konkretno ne slazes??  I koja to remek-dela se zapostavljaju ovde?
« Poslednja izmena: 29. Jan 2008, 21:51:27 od Phillip$ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 6300
Evo naprimer helikopteri. Po čemu je UH-1 najbolji? I nije se nešto pokazao ni u jednom ratu, a Mi-8 (koji se smatra njegovim protivnikom) je i iviše proizvođen, i korišćeniji i uspešniji. Ilil evo na listu su stavili Lynx koj je dobar helikopter, ali je Mi-24 sto puta više zaslužio da se nađe na toj listi umesto Lynx i to iz više razloga. Onda stavili su F117 u listu najboljih lovaca svih vremena  Smile (što je van svake pameti) a izostavili su Su-27/30.
Zatim u oklopna borbena vozila su stavili Hamer koji ima najmanje karakteristike bobenog oklopnog vozila u odnosu na Sovjetske BTR-60/70/80/90 i BRDM-2. Ove liste su potpuno napravlejne kao NATO propaganda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2567
Zastava Srbija(VS)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung U700
Pa sto se tice UH-1 .....on se savrseno dobro pokazao u vijetnamu....bio je strah i trepet.... govorili su da ne treba bezati od njega....samo cete umreti umorni....  on je dobio najvise ocene za faktor straha...sto je ponavljam jedan od glavnih faktora u odlucivanju za listu....sto se tice lynx-a za njega stvarno ne znam....nisam nesto upoznat sa njim....

A s obzirom da je u pitanju infantry fighting vehicles , ne vidim zasto humvee ne bi bio na listi...

Uglavnom poenta cele teme je da se vidi ko sta misli o ovim listama... Smile

A i ne moze se reci da su rusi zapostavljeni....evo recimo Kalasnjikov i T-34 su na prvom mestu u svojoj kategoriji...

p.s: BTR je stavljen na listu Top 10 amfibija....ukoliko se ne varam....pokusacu da nadjem i tu listu...
« Poslednja izmena: 29. Jan 2008, 22:20:34 od Phillip$ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 6300
Evo na primer lista lovaac mi se uopšte ne dopada. Mislim da ima i lista 10 ten comat helicopter gde je i Mi-24. da li znaš koliko postoji ovih lista i bilo bi lepo da ih okačiš.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2567
Zastava Srbija(VS)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Samsung U700
pa reci mi gde da nadjem te liste ...pa cu da ih okacim... ovo sam nasao za sad.... A niko ne brani vama da postavite neku.... ili mi daj link pa cu ja to da uradim...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 6300
pa iskreno da ti kažem to sam gledao na TV-u Smile, a sad da li se radi o istoj emisiji ( Top Ten (The Greatest Ever)  ili samo Top Ten  Smile )...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:29:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.334 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.