Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:56:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Smetnje na TFT monitoru  (Pročitano 3295 puta)
25. Jan 2008, 13:25:07
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Benq Wide screen TFT 2007 god

Intel Celeron 1.2GHz, 2002 god

-Prozore u desnom donjem i gornjem uglu prate senke (najbolje se vidi kada se na crnoj desktop pozadini otvori neki prozor, ostaju senke sa desne strane)
-Javljaju se horizontalni talasi koji se krecu na gore
-Meni monitora ne ostavlja nikakve tragove na slici. (Kada se ukljuci meni monitora, ne ostavlja senke na slici, i preko njegove povrsine nema talasa. Smetnje se, dakle, javljaju samo na slici koja potice od kompjutera)
-Povremeno se desava da se monitor ugasi, pa se eventualno upali ili ostane ugasen dok se kompjuter ne ugasi i upali ponovo (kompjuter normalno radi za to vreme)

-Ocistio sam slot graficke kartice, detaljno (koliko je moguce) metlicom ocistio i usisao, a "pipke na grafickoj sam prebrisao". Nakon toga senke su bile malo slabije, a smetnje u vidu talasa se sada jedva naziru.

-Stavio sam drugu graficku (MSI MX 4000 NVidia) iz 2003 godine. Nista se nije promenilo, dakle senke i smetnje (talasi) su kao posle ciscenja slota

Sta bi sada moglo biti?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Promeni kabl koji ide od monitora do komp-a. Ona zadebljanja na kablu, filteri smetnji, mozda zezaju. Ako se to desava lako moze biti do toga. Probaj sa drugim kablom. Koliko toliko pokusaj da taj kabli ne prolazi duzom putanjom kraj nekog naponskog. Ako se i dalje tako ponasa, ne gine servis, u samom monitoru je neki od filtera popustio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Mozilla (KHTML,
kazem isto da je kabal sjeban.jer znam kad se meni nekad na pola iscupa ,jer nikad ne srafim one srafove,pa pravi tako talase i menja bolje  Smile


~R
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Jesi li rešio problem? Ja imam identičan problem od kad sam kupio nov komp i povezao ga na stariji monitor koji je radio bez takvih problema sa starim računarom.  Inače monitor je samsung 2223nw (22" wide).  Kad se pojave takve smetnje mogu ih ukloniti na kratko vreme tako što malo drmnem naponski kabli za monitor, ali se brzo vraćaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Apple iPhone 12, S21
@JackRuby otvori novu temu, vadjenje tema neaktivnih duze od sest meseci se ne praktikuje

otvori novu temu, detaljno opisi problem, od kada se desava, kako se manifestuje, pa da vidimo sta mozemo uraditi.   Smile Smile Smile


[lock]
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:56:55
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.