Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:39:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: islamistan u moskvi  (Pročitano 9252 puta)
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Moskva je najveci cecenski grad u RF....
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Alcatel 
Rusija ima isti problem kao i većina zemalja koje su osvajanjem drugih naroda širili svoje državne teritorije. Sada ti narodi naseljavaju i one teritorije na kojima nikada nisu živeli i šire se. Većina velikih naroda pa i Rusi imaju krizu identiteta i predstavljaju narod u opadanju. Njihovo mesto zauzimaju narodi čije su teritorije svojevremeno priključili svojoj državi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 339
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia E90
Nazalost ceo jedan rakurs u ovoj temi nije pokriven, pa cu ja to sada uchiniti. Shta ruski muslimani misle o svemu tome ?
Za razliku od Kosova ili muslimana u zapadnoj Evropi muslimani se u rusiji osecaju kao "rusijanj" preciznije kao gradjani rusije. Rusiju smatraju za svoju domovinu, smatraju da treba da je unapredjuju i razvijaju u zajednichkom zivotu sa pripadnicima drugih verskih grupa. Ekstremizam i fundamentalizam u Rusiji nije nikada zaziveo i nikada se nije pretvorio u nekakav atohtoni pokret muslimana Rusije (chechenija, dagestan i druge kavkaske republike su iskljuchivo imale "uvezene" verske fanatike. Ono shto se na zapadu propagira i u shta se KUNU - ali u praksi nikada ne sprovode je stvarna i sushtinska jednakost svih pripadnika verskih grupacija koje zive na teritoriji drzave. U rusiji je to moguce i to se efikasno sprovodi.
Najeklatantnij primer za to je bash reshavanje Chechenske situacije. Ni u jednom novinskom chlanku chechenski borci nisu bili opisivani kao nekakvi separatisti, islamski fundamentalisti, ili islamisti nego kao banditi/kriminalci/pripadnici organizovanog kriminala. Svako od uhvacenih pripadnika chechenskih formacija nije bio smeshtan u nekakav "ruski gvantanamo bay" bez sudjenja i protivno pravnom postupku. Svi su bili "uhapsheni" i sudjeno im je za "krivichna dela": ubistvo, vishestruko ubistvo, silovanje, ugrozavanje javne bezbednosti (znachi kao da su bacili petardu u tank sa benzinom kola za novu godinu). Ovim postupcima (i naravno ekonomskim prosperitetom) stvoreno je nekolko bitnih presedana:
1. Niko u Rusiji ne povezuje terorizam sa islamom. Musliman je musliman, pravoslavac je pravoslavac, katolik je katolik, budista budista, a terorista je kriminalac. Pripadnik svake religije moze biti kriminalac, a
2. Kriminalcu se sudi i dobija zasluzenu kaznu, dok pripadnik verske grupacije ima prava i obaveze kao gradjanin Rusije. Kada ih ne ispunjava - onda nije  "ne drzavni element" ili "verski fanatik" nego prekrshilac zakona. Teroristi u checheniji se ne sudi ni zato shto je chechen, ni zato shto je musliman niti zato shto je islamista-fundamentalista - nego zato shto je UBICA i KRIMINALAC !!!
3. Zakon u Rusiji je izrazito strog po pitanju nacionalne/verske/rasne netrpeljivosti. Naime to je kod njih TESHKO krivichno delo iz domena veleizdaje i protiv drzavne delatnosti. Pored toga zakon strogo diferencira verske grupacije na religije, verska udruzenja i sekte. Status nacionalne religije imaju sve religije koje imaju preko milion vernika. 2002 taj status su dobili i budisti (pored katolika, pravoslavaca i muslimana). ISTOG dana svi govori i izjave koji su se ticali religije SVIH drzavnih organa (predsednik, predsednik dume, ministri, gubernatori itd.) u sebi su sadrzali odrednicu "Rusija zemlja 4 velike svetske religije" (do tada se naravno govorilo o 3). Drzavno finanasiranje, pravo preche kupovine zemljishta za sakralne objekte its. sve je to od tog datuma imala pravo da trazi budistichka verska zajednica.
4. Praksa je josh stroza od teorije. Posle "Beslana" grupa sikins-a je doshla do genijalne ideje da demolira par chechenskih radnji. Brzina, efikasnost i surovost koju su organi reda ispoljili prema njima je bila na zavidnom nivou. A tek kada su kod sudije stigli !!! "Udruzivanje radi anti-drzavne delatnosti", "pokushaj ubistva", "anti drzavna propaganda" (napad na jednu nacionalnu zajednicu koja je chlan drzave - napad je na celu drzavu) spisak je ishao u nedogled. Pored toga pripadnici moskovskog "okruga" (kod nas bi to bila opshtina) su vlasnicima 3 radnje pomogli u renoviranju radnje.
5. Ne postoji propis koji utvrdjuje da neka firma MORA da ima pripadnike svih veroispovesti kao radnike ali KUKAVA MU MAJKA onome ko zaposhljavanje vrshi uzimajuci u obzir versku, nacionalnu, ili rasnu pripadnost kao prioritet u odnosu na struchnost.

Beneficije ovakvog pristupa su se videle vec prilikom zauzimanja Chechenije:
1. Sever chechenije je zauzet za manje od 2 dana, razlog: sela su sama eliminisal pripadnike "ustanika" u svojim redovima. Pored toga lokalne seoske straze i milicije su se prikljuchivale ruskim formacijama i jedinicama, vodile ih, usmeravale i zajedno sa njima se borile za "oslobodjenje chechenije od medjunarodnih bandita i kriminalaca).
2. Trenutno oko 85% jedinica koje se nalaze u Checheniji chine sami checheni.
3. Islamski funadamentalizam u Rusiji ne postoji. Chak su odredjeni verski fanatici koji su pokushali da "propovedaju dzihad" na teritoriji Rusije najvishe i najgore ismejani i dezavuisani od same ruske muslimanske populacije. Razlog je bas to shto za vreme reshavanja Chechenije nisu pravljena generalisanja krivice niti veshtachke podele na "nas i njih".
4. Ne postoji "bratstvo i jedinstvo" (da li smo svi gradjani Rusije - JESMO, ako je tako onda valjda zajedno treba da radimo na boljitku NASHE drzave) niti se propagira nekakva "tolerancija" (ja tebe MRZIM - ali te tolerishem -NIJE NEGO, ako si gradjanin Rusije imash ista prava kao i ja nista vishe nisha manje).
5. Mnogobrojni primeri pokushaja da se zatruju odnosi medju verskim grupacijama (gore pomenuti chlanci su samo deo tih izjava). Uglavnom nisu nalazili na plodno tle. Specijalno shto bash muslimanska populacija zadnjih godina ima redukovan natalitet usled povecanja standarda, obrazovanja i odsustva osecaja ugrozenosti.
6. Po zauzimanju Chechenije, u nju nisu nesuvislo upumpavane pare (kao shto je Srbija chinila na Kosovu skoro 50 godina) nego je samo proglashena za "zonu elementarne nepogode i velikog unishtenja" (bio rat jbg). Samim time odatle se ne ubiraju takse i porezi i svaka vrsta inesticija u infrastrukturu je oslobodjena poreza !!! Logika je jednostavna. Drzava je maksimalno olakshala obnovu ali cete gospodo morati sami da radite i finansirate je !!! Ako pogledate slike Groznog trenutno - mislicete da se rat nije ni dogodio !!! Za to je najbolji dokaz chinjenica da se organizacioni odbor i logistichki centar za organizaciju igra 2014 y Sochiju nalazi bash u samom GROZNOM  Smile Smile Smile
7. U muslimanskoj verskoj zajednici se sve vishe i vishe se chuje da sebe zovu "rusianji musimanske veroispovesti".  Smile
8. Saudiska Arabija ima kvote na broj vernika koji mogu da uchestvuju u hadziluku svake godine. Jedan musliman na 100 registrovanih musimana u drzavi. Ove godine na urgiranje ruske vlade i Putina ta kvota je korigovana za ruske muslimane kako bi se shto vecem broju muslimana (koji to nisu mogli proteklih decenija) omogucilo da svoju svetu muslimansku duznost izvrshe. Pored toga definisano je da ce Saudiska Arabija i Rusija finansirati troshkove svih hodochasnika iznad 60 godina, poshto im je to najverovatnije poslednja shansa da svoju muslimansku duznost izvrshe.
8. NAJVECA beneficija ovakvog "daltonizma prema religiji" se ogleda na ekonomsko medjudrzavnom planu. Kada se ide u muslimanske zemlje, vode se zamenici ministara ili izvrshni direktor ruskih firmi koji su muslimani ! Samim time svako kod "koga se dodje" ima bliskiji je sa ruskim pregovarachem (dele istu religiju) ! Takodje kada se odlazi u jugoistochnu Aziiju, taj posao izvrshnih pregovaracha preuzimaju BUDISTI  Smile. Sve za Rusiju i za beneficiju i moljitak Rusije (da vidim francusku ili SAD da tako neshto izvede, mozda ako preobuku chistachicu ili kafe uvaricu poshto je to otprilike vrh "vertikalne prohodnosti" koju ne-hrishcanin moze u tim zemljama da ima !!!
Trenutnu versku situaciju u Rusiji najbolje pokazuje vic (taze stigao iz Moskve):
OEBS odluchio da ispita status, stanje i odnos prema naconalnim manjinama u istochnoj Evropi.
Prvo krenu u Poljsku. Stanu kombijem na trg, iz njega izadje jedan od chlanova misije i krene da viche:
"Ja sam rus, ja sam RUS !!!"
Za par minuta se okupi gomila sprmna da ga linchuje !!! Nekako choveka pokupe kombijem i izvuku na sigurno. Ocena: NISU ZADOVOLJAVAJUCI
Druga lokacija Kosovo. Isti uslovi trg, kombi, jedan izlazi:
"ja sam srbin, ja sam SRBIN !!!"
Ovde josh gore, lete metci, granate ima i teshko povredjenih. Ocena: KATASTROFALNI
Na kraju zavrshishe u Moskvi. Crveni Trg, kombi, izabrani dobrovoljac izadje i krene.
"Ja sam musliman, ja sam musliman" -nishta.
"Ja sam chechen ja sam chechen" - nishta. Tu vec postaju ochajni !!!
"Ja sam budista, ja sam budista" - opet nista. Kao zadnji pokusaj, krene chovek da se dere:
"ja sam englez, ja sam englez".
U tom trenutku mu pridje jedna stara, stara bakica i sa tuznim, pretuznim pogledom mu u ruke stavi par rubalja !!! Ekipa iz kombija brze bolje izleti i upita staricu:
"Zashto ste to uradili ?"
Na to ce bakica:
"Jadno dete - nije iz rus"
Smile Smile Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1489
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 
Po pričama rusofila ispada da je Rusija raj na zamelji ... kako da ne ...  Smile
IP sačuvana
social share
"Cogito, ergo sum"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Јел ти можеш да гледаш даље од свог носа побогу???
Човек је све лепо објаснио! А ти? Одеш на телевизију гледаш мало CNN и почнеш овде да просипаш мудрости... Страшно!
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Moskva je trenutno najskuplji grad na svetu. Kako mi kažu prijatelji nema veze sa onom Moskvom od pre 20 godina iz vremena Brežnjeva. I drugi veliki gradovi kao St. Petersburg doživljavaju značajan napredak, ali je raslojavanje na manjim gradovima i selima u kjima se teško živi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 339
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia E90
Po pričama rusofila ispada da je Rusija raj na zamelji ... kako da ne ...  Smile

Chesto odlazim u Rusiju - pretezno poslom. Svaki put se iznenadim kako je neka sitnica popravljena (renovirana ulica, sredjena chetvrt na periferiji). Josh kada se setim svojih odlazaka krajem 90-tih i pricha moje majke (profesor ruskog) UBEDJEN sam da ne prichamo o istoj drzavi.
Daleko od toga da je raj na zemlji. Prosechan rus zivi otprilike isto kao i mi i to specijalno ako ne zivi u jednom od dva najveca grada: St Peterzburg i Moskva). Jedina (ali JAKO bitna razlika) je shto prosechan rus zna da je.
- pre 10 godina ziveo NEOPISIVO gore.
- pre 5 godina zivemo MNOGO gore.
- danas zivi malo bolje nego juche.
- sutra ce sigurno ziveti boje nego danas.

Prichao sam sa ljudima koji su svih socijalnih staleza. Znash kako mislie/razmishljaju ?
- ove godine ne mogu da kupim belu tehniku (renoviram stan, sredim instalacije isl.) ali cu dogodine moci.
- ove godine ne mogu na letovanje, ali cu sledece ici.
- ako se prishtedim, za 5 godina cu kupiti kola (jbg, to znachi da cemo u tom periodi ici samo na letovanja - ali ne i na zimovanje, ali vredi !!!.
- a i trebalo bi neshto staviti na stranu, mali/mala je pametan/pametna sigurno ce hteti  na faks - koshta to, mada za 10 godina ce se valjda nakupiti.
navedi mi ko od nashe prosechne plate moze tako dugorochno da planira i razmishlja u takvim progresivnim kategorijama ?

Pored toga ova ista pricha vazi za SVE gradjane Rusije bez obzira na veroispovest, nacionalnu i sexualnu opredeljenost !!! Jeste, postoje ekstremno bogati, ali oni koji su bili ekstremno siromashni sada su manje siromashni, oni koji su siromashni sada samo "loshe stoje", oni koji su "OK" sada stoje SASVIM dobro. a onh koji su sve vreme bili SASVIM dobro nije ni bilo  Smile chime se mnogi rusi nalaze u za njih generaciski "chudnom stanju" da ne moraju da brinu o egzistenciji.
MALO LI JE za 8 godina !!!

Da zakljuchim (a u funkciji ove teme) svim rusima nije bash najbolje, a li ih to nije odvelo u zastranjivanja desnog ili nacionalistichkog tipa iz jako jednostavnog razloga. Politika zemlje i drzave je da su sve gradjani jednaki (specijalno pred zakonom) samim time najdestrktivniji tokovi zapadnog drushtva (verska netolerancija, ksenofobija, islamofobija) koji bash u tim zapadnim zemljama generishu mnoge probleme (od strateshkih, preko socijalnih i ekonomskih pa do bezbednosnih) u Rusiji ne postoje !!! Kao shto su (od drzave i komunistichke partije pogreshno) svi gradjani SSSR-a bili "jednaki u siromashtvu" sada su (veoma pozitivno) svi gradjani Rusije jednaki u socijalnom, ekonomskom i drushtvenom progresu. A kada svi napreduju "otprilike isto uz korekcije za lichne sposobnosti" i kada je "dno" do kog chovek moze da padne (specijalno finansiski) svakog dana sve vishe, malo je razloga i "plodnog tla" za retrograne tokove u drushtvu kao shto je ksenofobija, nacionalizam, shovinizam ili otvoreni nacizam !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Овако се то ради у Санкт Петерсбургу  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

fkz001.jpg
(26.53 KB, 450x315)
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Колико је толеранција у основи Русије, види се из њихове химне, где се Русија дефинише као савез народа. Руски народ је ту само државотворни, не као једини идентитет (за разлику од већине европских нација, и Америке). Слична формулације је постојала и у ранијој химни.

Россия — священная наша держава,
Россия — любимая наша страна.
Могучая воля, великая слава —
Твоё достоянье на все времена!

Припев:
Славься, Отечество наше свободное,
Братских народов союз вековой,
Предками данная мудрость народная!
Славься, страна! Мы гордимся тобой!

От южных морей до полярного края
Раскинулись наши леса и поля.
Одна ты на свете! Одна ты такая —
Хранимая Богом родная земля!

Припев

Широкий простор для мечты и для жизни
Грядущие нам открывают года.
Нам силу даёт наша верность Отчизне.
Так было, так есть и так будет всегда!


IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Duh sekire ili mama ovog drugog momka  Smile ( predaju ruski mogli bi da prevedu himnu) koji je tako lijepo sve objasnio jednostavno uzivam da citam smislene tekstove i odgovore .Pravo osvezenje za razliku od nekih koji samo znaju da vredjaju i nista drugo pod ovim svodom nebeskim ne znaju da kazu ali sta ces takvi su kakvi su , ali da se vratimo temi
Upravo sam procitao jedan tekst koji govori o pravcu kretanju Rusije u periodu 2007-2017 znaci 10 godina ( mozda prekucam pa postavim, upitanju je feljton malo je duzi pa cu ga dati u nastavcima jer se ljudima primjetio sam ne da citati nista duze od 10 redova)
govori o svemu o Americi,Nato-u,Eu, Rusiji kretanjima energetskoj politici jednostavno sve ono sto imaju Ameri radilo je to neko tijelo sastavljeno od ugldnih profesora ( naravno i obavestajnih struktura) i td.. Uglavnom govori se izmedju ostalog i o tome kako se treba postaviti prema muslimanima uopste pa kaze :

Muslimana danas u svijetu ima nekoliko stotina miliona ( ima ih preko milijardu i dvijesta miliona ) ali us podeljeni, pravnim sistemom , politickim sistemom ( neke zemlje su demokratske, neke su pod okriljem nekih vladara druge opet pod vlascu vjerskih institucija ) podeljeni su  po jezickoj barijeri, vjerskoj i nacionalnoj istoriji, neke su bile kolonije duze vjekova i td... td. Kaze se ako se uspostavljanje novog svjetskog poretka nastavi u buducnosti onako kako se sada radi a to jeste zanamarivanjem muslimanskih interesa, ponizavanjem muslimanskih zemalja, i tretiranjem na nacin u kome se nepitaju ni za misljenje, moze se ocekivati da ce sada samo teroristicke celije i organizacije koje broje pojedince ali nikako opste narodne mase okrenuti u smijeru koji ce voditi do sukoba civilizacija  ( znate vec kojih )
Dalje se govori kako se takva praksa mora promjenit i smjeru ne da se sa njima razgovara u cilju smirivanja situacije nego ozbiljni eazgovori u kojim ace oni biti partneri
Mislim da Rusija tu ima sansu u odnosu na neke druge zemlje , mada se u tom izvestaju predvidjaju i sukobi na Kavkazu
postavicu pa cete moci sami procitati .

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:39:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.173 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.